Anna Karolína Schmiedlová. Ilustračná fotografia.
Anna Karolína Schmiedlová. Ilustračná fotografia. (Autor: Jozef Jakubčo - SME)
SITA|26. sep 2018 o 13:32

V štvrťfinále sa stretne s Ukrajinkou Kozlovovou.

TAŠKENT. Slovenská tenistka Karolína Schmiedlová nasadená ako šiesta postúpila do štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA International Tashkent Open v uzbeckom Taškente.

V stredajšom stretnutí 2. kola zvíťazila za 114 minút 7:6 (5), 6:4 nad Japonkou Nao Hibinovou. V súboji o postup do semifinále sa Schmiedlová stretne s nenasadenou Ukrajinkou Katerynou Kozlovovou.

Dvojhra - 1. kolo:

Karolína Schmiedlová (SR-6) - Nao Hibinová (Jap.) 7:6 (5), 6:4

/za 114 minút/

Dvadsaťštyriročná Schmiedlová (80. v rebríčku WTA) a o rok mladšia Hibinová (128.) odohrali prvé vzájomné stretnutie.

V úvodnom sete stredajšieho stretnutia viedla Japonka 3:1 a 5:3. Slovenska vyrovnala na 5:5 a set dospel až do tajbrejku. Schmiedlová v ňom premenila hneď prvý setbal a ujala sa vedenia 1:0 na sety.

V druhom dejstve sa dostala Slovenka do vedenia 4:2. Následne za stavu 5:4 premenila Schmiedlová prvý mečbal a tešila sa z postupu medzi najlepšiu osmičku.

Domov»Tenis»V stredu sa darilo aj Schmiedlovej. Na turnaji v Taškente postúpila do štvrťfinále