Podbrezová prekvapila Trenčín, Ružomberok opäť remizoval

Mohammed Rharsalla Khadfi z ŠK Slovan Bratislava (v popredí) počas futbalového zápasu 10. kola jesennej časti Fortuna ligy 2018/2019 medzi FC Spartak Trnava - ŠK Slovan Bratislava. (Autor: Martin Havran - SITA)
SITA|29. sep 2018 o 22:31

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 10. kola futbalovej Fortuna ligy 2018/2019:

BRATISLAVA. V sobotňajšom šlágri 10. kola Fortuna ligy prehrali futbalisti úradujúceho slovenského majstra Spartaka Trnava s lídrom súťaže Slovanom Bratislava 1:2 a strácajú na neho priepastných 18 bodov.

Už v 24. minúte hlavný rozhodca Pavol Chmura vykázal na tribúnu za protesty trénera domáceho Spartaka Radoslava Látala.

Skóre najslávnejšieho slovenského derby otvoril v 42. minúte hosťujúci Andraž Šporar, v nadstavenom čase prvého polčasu vyrovnal Marek Bakoš. V 78. minúte rozhodol o víťazstve "belasých" Dejan Dražič.

Pozrite si momentky zo zápasu FC Spartak Trnava - ŠK Slovan Bratislava: fotogaléria

6.10.2018

Nováčik porazil Nitru

Futbalisti Serede zvíťazili nad Nitrou 2:1 v sobotňajšom stretnutí 10. kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy. Na štadióne pod Zoborom, na ktorom sú momentálne doma obaja aktéri duelu, išla do vedenia Nitra.

Tomáš Vestenický sa v 6. min dostal k odrazenej lopte a otvoril skóre. Nováčika súťaže to nezlomilo a v 39. min vyrovnal. Bankole Adekuoroye spoza šestnástky napriahol k strele a tá po teči skončila v sieti.

V závere mali viac možností strhnúť výsledok na svoju stranu Sereďčania, no brankár Lukáš Hroššo ukázal svoj um, najmä v 75. min pri strele Nikolu Gatariča. Nigérijčan Adekuoroye sa napokon stal hrdinom stretnutia, keď v 88. min pohotovým volejom skóroval druhýkrát a zariadil Seredi tri body.

Ďaľšia remíza pre Ružomberok

Hráči Ružomberka sú vo futbalovej Fortuna lige remízovým kráľom, nerozhodný výsledok 2:2 uhrali aj s Michalovcami v sobotňajšom zápase 10. kola.

Liptáci pritom po prvom polčase viedli 2:0, no Zemplínčanom patrila druhá časť hry. Šesť minút pred koncom zaistil domácim bod iba 19-ročný Ukrajinec Danylo Beskorovajnyj. Michalovce zostávajú s piatimi bodmi posledné, o jeden bod za Senicou.

Podbrezová prekvapila Trenčín

Futbalisti Podbrezovej nečakane zdolali Trenčín 2:0 v sobotňajšom zápase 10. kola Fortuna ligy.

Hrdinom domácich sa stal Dávid Leško, ktorý už v prvom polčase dvakrát utiekol obrane hostí. Tí potom do konca zápasu nedokázali gólovo odpovedať. Účastník tohtosezónnej edície Európskej ligy nebodoval v druhom stretnutí po sebe.

Senica si zaslúžila remízu

Futbalisti Dunajskej Stredy potvrdili rolu favorita a zvíťazili v Senici 2:1 v 10. kole Fortuna ligy. Všetky góly padli až po hodine hry. Domáci viedli od 61. min zásluhou Brazílčana Jeana Derettiho, ale potom prišli góly maďarských futbalistov v drese hostí.

Najprv v 65. min Zsolt Kalmár vyrovnal z pokutového kopu a všetky tri body pre druhý tím tabuľky zabezpečil v 85. min Kristopher András Vida.

Dunajská Streda zostala druhá s 5-bodovým mankom na fortunaligového lídra Slovan Bratislava. Senica je stále predposledná o bod pred Michalovcami.

Vyrovnaný súboj aj v Moravciach

Od úvodných minút sa hral obojstranne aktívny a bojovný futbal. V 6. min Káčer prenikol domácou obranou, ale pozorný Krnáč si s jeho koncovkou poradil. Úvodný gól priniesla 14. minúta, keď rýchlu akciu domácich gólovo zakončil Cassado.

V 26. min šikovnú kombináciu Šveca s Ewertonom nepresne zakončil Švec. Dokonalý obrat hostí v rozpätí dvoch minút začal v 38. min Káčer prízemnou strelou spoza šestnástky.

Hostí potom do vedenia poslal v 40. min Holúbek, ktorý dorazil do siete loptu odrazenú od brvna po strele Boženíka. Druhé dejstvo veľa futbalovej krásy neprinieslo.

Domáci sa tlačili pred pokutové územie Žiliny, ale tam ich snaha končila. V 57. min sa v dobrej pozícii ocitol Švec, ale pozorného Holeca neprekonal. Z následného rohového kopu mal gól na hlave Banovič, keď jeho hlavička len tesne minula ľavý dolný kút žilinskej brány.

Na opačnej strane skúšal šťastie striedajúci Balaj, ale s jeho hlavičkou si Krnáč poradil. V rozháranom závere sa viac "žltilo" ako hralo. Domáci sa snažili o vyrovnanie ale Žilina víťazstvo dokázala ubrániť.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 10. kola Fortuna ligy 2018/2019:

ŠKF iClinic Sereď - FC Nitra 2:1 (1:1) - hralo sa v Nitre
Góly:
39. a 88. Adekuoroye - 6. T. Vestenický, ŽK: 66. Sus, 69. Pankaričan - 20. R. Križan, 89. Charizopulos, rozhodovali: Ziemba - Ádám, P. Jánošík, 846 divákov

Zostavy:
Sereď: P. Penksa - Morong, T. Ba, Ľ. Michalík, Mečiar - Adekuoroye, Ventúra (62. Baéz) - Sus, Pankaričan (80. Nemanja Subotič), Gatarič - Ľ. Ulrich (85. Loduha)

Nitra: Hroššo - Charizopulos, Pavol Farkaš, R. Križan, J. Chovanec - Šimončič - A. Fábry (71. Kotrík), T. Kóňa - Abdulrahman Taiwo, T. Vestenický (85. Machovec), Chobot (53. Čeredničenko)

FK Zemplín Michalovce - MFK Ružomberok 2:2 (0:2)
Góly:
58. Sulley, 84. Beskorovajnyj - 24. T. Kostadinov, 41. Qose, ŽK: 49. Turík - 70. T. Kostadinov, rozhodovali Somoláni - Roszbeck, Pozor, 924 divákov

Zostavy:
Michalovce:
Kira - Vojtko, Beskorovajnyj, J. Carrillo, Nawotka - Ch. Diarra (46. Sulley), I. Žofčák, Turik, P. Kolesár (79. Kurminowski) - Regáli (46. Rota)) - Vaščák

Ružomberok: Macík - Jonec (82. D. Kružliak), J. Maslo, F. Twardzik, Urdinov - Qose, M. Kochan - E. Daniel, Mustedanagič (86. D. Takáč), T. Kostadinov (76. Gál-Andrezly) - Tandir

FK Senica - FC DAC 1904 Dunajská Streda1:2 (0:0)
Góly:
61. Deretti - 56. Kalmár (z pok. kopu), 86. K. Vida, ŽK: 30. L. Kučera, 56. Nirennold, 59. Petshi, 65. Deretti - 86. K. Vida, ČK: 65. Nirennold (po 2. ŽK), rozhodovali: Ochotnický - Hrčka, Ferenc, 895 divákov

Zostavy:
Senica:
Taborda - Nirennold, J. Kotula, Krč, Asmah - Deretti (85. Cuadros), Ségbé Azankpo (76. Klapan), Zezinho, L. Kučera (71. A. Kováč) - Petshi, Castaňeda

Dunajská Streda: Jedlička - Koštrna (22. M. Bednár), Šatka, T. Huk, E. Davis - Kalmár, M. Vida, Herc (81. Pačinda) - Divkovič (71. Tretiakov), Bayo, K. Vida

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - MŠK Žilina 1:2 (1:2)
Góly: 14. Casado - 38. Káčer, 40. Holúbek, ŽK: 28. J. Švec, 81. Brašeň - 3. Boženík, 75. Balaj, rozhodovali: Hrčka - Bednár, Poláček, 1007 divákov

Zostavy:
Zlaté Moravce-Vráble:
M. Krnáč - Čögley, Banovič, Karlík, Chren - Richtárech (64. Ľ. Urgela), Casado, Ľupták (73. Ďubek), Ewerton Paixao da Silva, Brašeň - J. Švec (74. Dimitrijevič)

Žilina: Holec - Anang, Kaša, Králik, B. Sluka - I. Díaz - Škvarka, Fazlagič, Káčer - Holúbek (66. M. Tomič), Boženík (61. Balaj)

FK Železiarne Podbrezová - AS Trenčín 2:0 (2:0)
Góly: 29. a 36. D. Leško, ŽK: 48. Yem, 81. El Mahdioui, 90. M. Šulek (všetci Trenčín), rozhodovali: Smolák - E. Weiss, Galo, 903 divákov