Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Hrdinom Popradu bol dvojgólový Svitana. Detva otočila zápas na ľade majstra

Pozrite si súhrn utorňajších výsledkov Tipsport ligy.

Hokejisti Popradu - archívna fotografia.Hokejisti Popradu - archívna fotografia. (Zdroj: TASR)

POPRAD. Hokejisti HK Poprad zvíťazili v dueli 8. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy nad maďarským tímom DVTK Jegesmédvek Miškovec 3:2 po predĺžení a pripísali si piaty triumf v sérii.

Prečítajte si tiež: Šéf hokejového Miškovca: Nechcem stavať klietky ako pre opice Čítajte

Strelecky aktívnejší domáci vyťažili zo svojej prevahy v úvodnej tretine jediný gól, keď v predposlednej minúte skóroval Patrik Svitana.

Nováčik na to zareagoval v závere druhej časti hry zásluhou Benceho Szirányiho, no sekundu pred sirénou vrátil domácim vedenie Samuel Takáč.

Tesný náskok napokon Popradčania neudržali. V 49. min inkasovali z hokejky Bálinta Magosiho, ale v predĺžení im zabezpečil dva body Svitana premeneným trestným strieľaním.

Novým Zámkom stačil jeden gól

Hokejisti Nových Zámkov zvíťazili nad hráčmi MHk 32 Liptovský Mikuláš tesne 1:0. Liptáci na ľade v Spišskej Novej Vsi podľahli aj v druhom "domácom" vystúpení v tejto sezóne, predtým nestačili ani na maďarský Miškovec (1:3).

V utorňajšom "chudobnom" dueli na góly rozhodol o troch bodoch pre MHC Mikron Nové Zámky v 31. min útočník Adam Zbořil.

Novozámčania sa revanšovali za nedeľňajšiu prehru v Miškovci (2:4), hokejisti Liptovského Mikuláša nenadviazali na nedeľňajší triumf v Nitre (4:0).

Detva porazila majstra

Hokejisti HC 07 Detva zvíťazili na ľade HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 3:2 po predĺžení.

Nepodávame rovnovážne výkony a je to neprijateľné, musíme nájsť spôsob na nápravu.

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice

Stredoslovenské derby lepšie začali hráči Bystrice, ktorí viedli po 15. min už 2:0 vďaka presným zásahom Vladimíra Mihálika a Róberta Vargu.

V druhej tretine však o náskok rýchlo prišli, keďže hostia vyrovnali skóre gólmi z hokejok Viktora Fekiača a Matúša Chovana.

Rozhodnutie napokon prinieslo až predĺženie, v ktorom Detvania zužitkovali presilovku nechytateľnou delovkou Petra Hraška od modrej čiary.

Trenčín prvýkrát doma prehral

Hokejisti Trenčína podľahli na domácom ľade Zvolenu 2:4. Hráči Dukly po štyroch tohtosezónnych víťazstvách ťahali doma prvýkrát za kratší koniec.

Trenčania v utorok začali strieľať góly až v tretej tretine a zásluhou Milana Bartoviča a Tibora Vargu sa im v 50. min podarilo otočiť nepriaznivý stav duelu na priebežných 2:1.

Za hostí však už o dve minúty neskôr vyrovnal Adam Drgoň. Gól Zvolenčanov naštartoval a v 57. min za Michalom Valentom rozvlnil sieť Petr Ulrych.

Domáci v snahe vyrovnať v závere skúsili hru bez brankára. Ponúknutú šancu na gól do prázdnej bránky využil Michael Vandas, ktorý spečatil víťazstvo Zvolena.

Košice otočili za pár sekúnd

Hokejisti Košíc zvládli úspešne premiérovú konfrontáciu s MAC Budapešť v klubovej histórii a v utorňajšom dueli 8. kola zvíťazili v maďarskej metropole tesne 2:1.

Všetky góly padli až v záverečnej tretej tretine. Košičania otočili nepriaznivý stav v priebehu 35 sekúnd: najskôr vyrovnal fínsky obranca Jere Pulli a o triumf hostí sa postaral kanadský útočník Evan Brophey.

Košice si udržali líderské postavenie v tabuľke Tipsport ligy 2018/2019.

Hokej - Tipsport liga 2018/2019 - 8. kolo - utorok:

HK Poprad - DVTK Jegesmedvék Miškovec 3:2 po predĺžení (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)

Góly: 19. P. Svitana (Mlynarovič, Abdul), 40. Takáč (L. Paukovček), 63. P. Svitana (z tr. strieľania) - 39. Szirányi (Hajós), 49. Magosi (Rusk, J. Vas)

Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc st., Kalina - Smrek, Bogdaň, 1063 divákov

Poprad: Vošvrda - Salija, L. Kozák, Petran, D. Brejčák, Ťavoda, Š. Fabian, Česánek - Abdul, Mlynarovič, P. Svitana - D. Bondra, L. Paukovček, Takáč - P. Koyš, Heizer, Zagrapan - Macík, Bjalončík, Matúš Paločko

Miškovec: Adorján - Kiss, N. Crawford, Láda, Szirányi, J. Milam, Rusk, Vojtkó - Magosi, J. Vas, R. Harrison - Somogyi, Kulmala, Pance - Galanisz, Loiseau, Szappanos - Vincze, Hajós, Ritó

MHk 32 Liptovský Mikuláš - MHC Mikron Nové Zámky 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

/hralo sa v Spišskej Novej Vsi/

Gól: 31. A. Zbořil (M. Zaťko)

Vylúčení: 7:9 na 2 min, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolín, Soós - Stanzel, Á. Soltész, 310 divákov

L. Mikuláš: Kislicyn - Nádašdi, Mezovský, R. Suchý, Kurali, Korím, J. Nemec, Fereta, Matej Bača - Róbert Huna, Richard Huna, M. Kriška - Baranov, Uhrík, Heikkilä - J. Sukeľ, Lichanec, Uram - Oško, Piatka, Števuliak

Nové Zámky: Košarišťan - Andersons, Kudla, Hain, M. Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, Ondrušek, Hatala - Nejezchleb, R. Hruška, Štrauch - H. Ručkay, A. Zbořil, J. Jurík - Bajtek, Šimun, Rogoň - Jakúbek, Fábry, Videlka

HC ‘05 iClinic Banská Bystrica - HC 07 Detva 2:3 po predĺžení (2:0, 0:2, 0:0 - 0:1)

Góly: 2. V. Mihálik (A. Šťastný), 15. R. Varga (V. Mihálik, A. Šťastný) - 23. V. Fekiač, 28. Matúš Chovan (P. Valent, Tibenský), 65. Hraško (Gachulinec)

Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Novák, Goga - D. Konc ml., Rojík, 2201 divákov

Banská Bystrica: S. Baroš - B. Marshall, B. Miller, Kubka, I. Ďatelinka, K. Sloboda, V. Mihálik, Biro, Bačik - Asselin, Faille, Buc - J. Sýkora, T. Surový, Tamáši - Giľák, A. Šťastný, R. Varga - Kabáč, Češík, T. Török

Detva: R. Petrík - Martin Chovan, Kuklev, Gachulinec, Hraško, Hedera, D. Jendroľ, M. Šimon - M. Surový, Magogin, Z. Král - Ščurko, Murček, Puliš - Martin Ďaloga, V. Fekiač, J. Žilka - Tibenský, P. Valent, Matúš Chovan

HK Nitra - MsHK DOXXbet Žilina 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)

Góly: 7. Rais (Blackwater, S. Buček), 11. B. Rapáč (L. Hrušík), 51. Čaládi (Marek Slovák, M. Versteeg), 52. Čaládi (S. Buček) - 11. Kučný (Rudolf Huna, J. Ručkay)

Vylúčení: 3:7 na 2 min, navyše: M. Versteeg 5 min za hrubosť + 20 min osobný trest - Kučný 20 min osobný trest, presilovky 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Fridrich - Michal Orolin, Cegáň, 1515 divákov

Nitra: Foltán - McCormack, Mezei, Miroslav Pupák, Rais, Rácz, M. Versteeg, Fominych, A. Sloboda - Scheidl, Marek Slovák, Lantoši - L. Hrušík, Bortňák, B. Rapáč - Blackwater, D. Richard, S. Buček - Pätoprstý, Čaládi, J. Šiška

Žilina: Horčička - Pastor, Kučný, Bagin, Žilin, Matejka, Piegl, Mendrej - Balej, J. Ručkay, Bárta - Rudolf Huna, Surovka, Jenčík - Hvila, Dominik Rehák, Beránek - F. Ondruš, Síkela, Hrazdíra

HK Dukla Trenčín - HKM Zvolen 2:4 (0:0, 0:1, 2:3)

Góly: 46. Bartovič (Holenda, Sádecký), 50. Varga (Bartovič) - 28. Vandane (Handlovský, Špirko), 52. Drgoň (Zuzin, Obdržálek), 57. Ulrych (Špirko, Vandas), 60. Vandas (Špirko, Zeleňák). Rozhodovali: Jonák, Kókai (Maď.) - Synek, Váczi (Maď.).

Vylúčení: 4:4, navyše: Švec (Trenčín) OT za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 2722 divákov

Trenčín: Valent - Holenda, Rýgl, Bohunický, Cebák, Marek Hudec, Bokroš, Martiška - Sojčík, Ölvecký, Radivojevič - Hecl, Sádecký, Bartovič - Mikula, Bližňák, Varga - Švec, Pardavý, Denis Hudec - Špankovič

Zvolen: Skapski - Poyhönen, Vandane, D.Růžička, Zeleňák, M.Roman, Drgoň, Ulrych - Handlovský, Špirko, Vandas - Obdržálek, Holovič, Šišovský - P. Zuzin, Kytnár, Michal Chovan - Andrisík, Petráš, Lušňák - Halama

MAC Budapešť - HC Košice 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)

Góly: 52. Pápa (Kreisz, Pozsgai) - 57. Pulli (Krajňák, Čížek), 57. Brophey (Kafka, Koch)

Vylúčení: 4:7 na 2 min, navyše: Szabad (Budapešť) 5 min nedovolené bránenie + osobný trest 20 min a do konca zápasu, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Snášel - Tvrdoň, Výleta

Budapešť: Bálisz - Macaulay, Garát, Vokla, Burt, Bukor, Pozsgai, Fejes, Bugár - Dansereau, J. Brown, Klempa - Terbócs, K. Nagy, Bodó - Odnoga, Kreisz, Szabad - Szigeti, Majoross, Pápa

Košice: Habal - Koch, Pretnar, Dudáš, McDowell, Šedivý, Čížek, Pulli, Hričina - L. Nagy, Brophey, Spilar - Kafka, Galamboš, Netík - Šoltés, Suja, Marcel Haščák - Jokeľ, Krajňák, Š. Petráš