Autobus s hráčmi United uviazol v zápche. Mourinho sa sťažoval, že nemali policajnú eskortu

Anglický klub čelí trestu.

Jose Mourinho (vľavo) a tréner Valencie Marcelino.(Zdroj: TASR/AP)

MANCHESTER. Autobus s futbalistami Manchestru United dorazil na domovský štadión Old Trafford iba 45 minút pred úvodným výkopom utorkového súboja Ligy majstrov proti FC Valencia.

Dôvodom bola zápcha v uliciach mesta. Napriek expresnej rozcvičke sa úvodný výkop zápasu H-skupiny LM oneskoril o päť minút.

Ani tento nečakaný úvod však góly v ďalšom priebehu nepriniesol.

Mourinho sa sťažoval na eskortu

Manchester United a Valencia sú expertmi na bezgólové výsledky vo vzájomných zápasoch. Takáto remíza sa v deviatom spoločnom dueli zrodila po štvrtý raz.

Prečítajte si tiež: Niekedy bol rozdiel až na zaplakanie. Plzeň utŕžila poriadny debakel

"Oneskorili sme sa, lebo polícia nám odmietla poskytnúť sprievodnú eskortu. Hotel sme opustili o šiestej večer s tým, že 30 minút bude stačiť na presun. Tento čas je normálny pri našich domácich zápasoch. Policajti nám nepomohli, takže to trvalo 75 minút," skonštatoval tréner ManUtd José Mourinho.

Zároveň vyzdvihol prístup hlavného rozhodcu Slavka Vinčiča. "Bol taký láskavý a umožnil nám, aby sa začal zápas o päť minút neskôr," poďakoval sa Mourinho.

Pochopenie však zrejme nebude mať UEFA, anglický klub totiž čelí trestu. Podľa pravidiel mali byť oba tímy v dejisku stretnutia najneskôr 75 minút pred duelom.

Nestalo sa prvýkrát, že hráči z Old Traffordu sa oneskorili na svoj súťažný zápas. V roku 2016 sa to stalo dokonca dvakrát po sebe v Londýne proti Tottenhamu a West Hamu.

"Takéto veci sa jednoducho občas pritrafia. Vopred sa im občas nedá vyhnúť," dodal Mourinho.

Šatňa United je jednotná

Nedávna prehra Manchestru United na ihrisku West Hamu (1:3) podčiarkla najhorší vstup slávneho klubu do ligovej súťaže na Britských ostrovoch za posledných 30 rokov.

Prečítajte si tiež: Plzeň dostala debakel v Ríme, Real Madrid prehral v Rusku

Čierny uplynulý týždeň United odštartovala domáca remíza 1:1 s nováčikom najvyššej súťaže z Wolverhaptonu, nasledovala prehra 2:3 v penaltovom rozstrele v šestnásťfinále Ligového pohára s druholigovým Derby County a napokon už spomenutých 1:3 proti West Hamu na Olympijskom štadióne v Londýne.

Proti Valencii si mali United udobriť fanúšikov a podržať nahnevaného trénera, ale bez streleného gólu sa im to nepodarilo.

"Prechádzame ťažkým obdobím a sme jediní, kto to môže zmeniť. Naša šatňa je jednotná. Držíme spolu a veríme, že ťažké chvíle čoskoro preklenieme," uviedol obranca Chris Smalling.

Hráči prejavili snahu

Manchester United veľmi túžil skórovať proti Valencii. Dôkazom je 19 streleckých pokusov, 11 rohových kopov a aj brvno v podaní Marcusa Rashforda či hlavičková šanca Romela Lukaka.

Napokon sa však Valencia tešila z prvého bodu do tabuľky H-skupiny, Manchester má o tri viac. Lídrom je zatiaľ stopercentný Juventus Turín.

"Hráči prejavili snahu. Určite zvýšili úroveň svojho chcenia a hernej intenzity. Naši útočníci však stále nie sú v takej individuálnej hernej pohode, ako by to bolo potrebné," zhodnotil José Mourinho.