Alexis Sánchez (vpravo) sa teší z víťazného gólu.
Alexis Sánchez (vpravo) sa teší z víťazného gólu. (Autor: TASR/AP)
Športové prenosy SME|6. okt 2018 o 00:00

Newcastle v tejto sezóne stále nevyhral.

BRATISLAVA. Hráči Manchestru United zvíťazili v sobotňajšom zápase ôsmeho kola anglickej Premier League nad Newcastlom United 3:2, hoci hostia viedli v desiatej minúte po góloch Kenedyho a Yoshinoriho Muta už 2:0.

Slovenského brankára v drese Newcastlu Martina Dúbravku ako prvý prekonal v 70. minúte technickou strelou z priameho kopu Juan Mata. Vyrovnávajúci gól dal o šesť minút neskôr Anthony Martial.

O víťazstve United rozhodol v 90. minúte presnou hlavičkou Alexis Sánchez.

V dramatickom súboji predviedol 29-ročný Dúbravka niekoľko výborných zákrokov, no Newcastle nezískal na Old Trafford ani bod.

Premier League - 8. kolo: Manchester United - Newcastle: fotogaléria

7.10.2018

Online prenos: Manchester United - Newcastle United (Premier League 2018/2019, 8. kolo)

Anglická Premier League  2018/2019
06.10.2018 o 18:30
Manchester United
3:2
(0:2, 3:0)
90+6 minúta
Newcastle
Góly: 70. Mata, 76. Martial, 90. Alexis Sánchez – 7. Kenedy, 10. Muto. ŽK: 45+2. Shaw (MAN), 63. P. Pogba (MAN) – 58. Ritchie (NEW), 69. Diamé (NEW). Rozhodca: Anthony Taylor – Gary Beswick, Adam Nunn – Stuart Attwell.
Manchester United predviedol v druhom polčase vynikajúci obrat a získava cenné tri body. Newcastle ešte do 70. minúty viedlo o dva góly, ale napriek tomu odchádza z Divadla snov bez bodu. Postupne sa totiž do streleckej listiny zapísali Juan Mata, Anthony Martial a Alexis Sánchez. José Mourinho si tak môže poriadne oddýchnuť a jeho šance na to, že prežije reprezentačnú prestávku v pozícii hlavného trénera United zostávajú reálne. Newcastle predviedlo sympatický výkon, no v tabuľke je naďalej v pásme zostupu s dvoma bodmi. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný večer.
90+6
90+5
Romelu Lukaku mal ešte možnosť definitívne spečatiť víťazstvo domáceho celku, ale vybojoval len rohový kop. Marouane Fellaini spolu s Ashleym Youngom budú chcieť dohrať zápas v rohu ihriska.
90+4
Alexis Sánchez teraz výborne napádal rozohrávku hosťujúceho celku. Martin Dúbravka mal problémy s tým, aby nechyboval. Každopádne, domáci sú každou sekundou bližšie k víťazstvu.
90+3
Alexis Sánchez sa dostal do zakončenia spoza šestnástky. Jeho pokus bol však ľahkým sústom pre Martina Dúbravku, ktorý si dlho držal čisté konto, ale napokon zo zápasu odíde zrejme ako porazený.
90+2
Dve minúty z nadstaveného času máme za sebou. Newcastle sa nevie dostať do nejakého záverečného tlaku, z ktorého by mohol vzísť vyrovnávajúci gól.
90+1
V Divadle snov sa mohutne oslavuje. Naopak, Rafael Benítez je poriadne sklamaný. Každopádne, jeho zverenci majú ešte necelých päť minút na to, aby dokázali vyrovnať skóre dnešného stretnutia.
90
90
goalManchester United dal gól!
Obrat domáceho tímu je v týchto chvíľach dokonaný. Paul Pogba posunul loptu doprava na Ashleyho Younga. Ten poslal výborný center pred bránu, no a spasiteľom Manchestru United sa stáva striedajúci ALEXIS SÁNCHEZ.
89
changeRafael Benítez posiela na trávnik ďalšieho čerstvého hráča. Je ním Španiel Joselu, ktorého úlohou bude trošku podržať loptu na polovici ihriska. Na lavičku náhradníkov smeruje unavený Ayoze Pérez.
88
Teraz to s domácimi vyzeralo dobre. Ashley Young dostal peknú prihrávku do priestoru pravého krídla, ale jeho strieľaný center zrazil DeAndre Yedlin a následne loptu poslal kade-ľahšie Jonjo Shelvey.
87
Romelu Lukaku posielal center z pravej strany pred bránu súpera. Tam si nabiehali Alexis Sánchez a Marouane Fellaini, ale k lopte sa ako prvý dostal mimoriadne zamestnaný Martin Dúbravka.
86
Martin Dúbravka sa s rozohrávkou nejako neponáhľal. Trošku si koleduje o udelenie žltej karty, ale Anthony Taylor zatiaľ má trpezlivosť s reprezentačným brankárom Slovenska.
85
Matt Ritchie smeroval svoj center na Federica Fernándeza, ale ten nedokázal hlavičkovať. Na druhej strane sme videli zblokovanú strelu Paula Pogbu a následné ofsajdové postavenie Juana Matu.
84
Matt Ritchie vybojoval rohový kop pre hostí. Jonjo Shelvey poslal center do šestnástky a poriadne čudesný obranný zákrok predviedol Nemanja Matić. Po ňom bude nasledovať roh z opačnej strany.
83
Luke Shaw dostal trošku viac priestoru na ľavej strane. Využil to na prevedenie prízemného centeru do šestnástky, ale pozorný Jamaal Lascelles okamžite loptu odkopol na polovicu ihriska.
82
Červení diabli sa tlačia do zakončenia, ale teraz im to nevyšlo. Z ľavej strany centroval Juan Mata, ale loptu v nebezpečnom priestore nezachytilo belgické duo Marouane Fellaini a Romelu Lukaku.
81
Ashley Young sa snažil odcentrovať z pravej strany, ale trafil len brániaceho hráča súpera. Navyše, lopta išla mimo ihriska od neho, a tak bude nasledovať len odkop od brány Martina Dúbravku.
80
Hostia mali výhodu rohového kopu. Matt Ritchie poslal center do šestnástky, no ním prakticky len založil brejk súpera. Anthony Martial bol aktívny na ľavej strane, ale do zakončenia sa napokon nedostal.
79
changeStrelec druhého gólu hostí Jošinori Muto má pre dnešok odpracované. Približne desať minút pred koncom riadneho hracieho času ho nahradzuje ghanský futbalista Christian Atsu.
78
Hostia sa takmer dostali znovu do vedenia. Po rohovom kope sa lopta všelijako poodrážala, ale Mohamed Diamé ju nedostal za bránkovú čiaru. Na tej vynikajúco zabral belgický kanonier Romelu Lukaku.
77
V Divadle snov nás čaká ešte poriadne zaujímavý zvyšok zápasu. Manchester United sa určite neuspokojí s deľbou bodov a bude sa snažiť aj tretíkrát v zápase prekonať slovenského brankára.
76
76
V priebehu šiestich minút sa podarilo domácim futbalistom vyrovnať skóre zápasu. ANTHONY MARTIAL si krásne narazil loptu s Paulom Pogbom, vystrelil z vnútra šestnástky a strelou k pravej žrdi prekonal Dúbravku.
75
75
importantMartin Dúbravka podržal svoj tím aj v tomto prípade. Po rohovom kope prepadla lopta na stopéra Chrisa Smallinga, ten zakončoval snáď z piatich metrov, ale slovenský brankár predviedol zákrok svetovej kvality.
74
Červení diabli majú ešte približne dvadsať minút na strelenie vyrovnávajúceho gólu. Teraz sa ho nedočkali, hoci Marouane Fellaini pálil veľmi nebezpečne z hranice šestnástky. Nasleduje rohový kop.
73
Nepresnosť v rozohrávke domáceho celku. Anthony Martial šikovne prvým dotykom posielal loptu na Marouana Fellainiho, ale Belgičan jeho úmysel vôbec nepochopil a za loptou nebežal.
71
Nemanja Matić teraz bránil veľmi nedôrazne. Jošinori Muto zo zdanlivo nehrateľnej pozície dostal loptu pred bránu a domáci mali šťastie, že číhajúci Matt Ritchie nedokázal lepšie zakončiť pred Davidom de Geom.
70
70
Domáci futbalisti sa konečne dočkali kontaktného gólu. Exekútorom priameho kopu bol striedajúci JUAN MATA, loptu poslal pekne ponad múr a strelou k ľavej žrdi prekonal Martina Dúbravku.
69
yellowCardDomáci budú zahrávať priamy kop z hranice možno osemnástich metrov. Anthony Martial sa presadzoval individuálne, no za cenu žltej karty ho pred vlastnou šestnástkou zastavil Mohamed Diamé.
68
changePrvýkrát v zápase strieda aj Rafael Benítez. Kvôli zdravotným problémom sa stretnutie končí pre Kenedyho, ktorý je zatiaľ autorom rozdielového gólu. Na jeho miesto prichádza Jacob Murphy.
67
changeAvizované striedanie domáceho tímu je v tejto chvíli realitou. Na trávnik prichádza Alexis Sánchez výmenou za Marcusa Rashforda, ktorý dnes nevyužil dve dobré hlavičkové zakončenia.
66
Hostia sa dostali do nádejného brejku. Jonjo Shelvey posunul loptu doprava na Matta Ritchieho, ale jeho následný center skončil len v náručí španielskeho brankára v službách domácich.
65
Manchester United si v druhom polčase vypracoval jedinú šancu, čo je veľmi málo. Teraz z ľavej strany centroval Marcus Rashford, ale našiel len pripraveného brankára Martina Dúbravku.
64
José Mourinho zažíva určite veľmi nepríjemné chvíle. Po každej nepodarenej akcii svojich zverencov vidíme negatívne reakcie a prejavy frustrácie tohto portugalského trénera.
63
yellowCardĎalší potrestaným hráčom v zápase je francúzsky stredopoliar Paul Pogba. Majster sveta vedel dobre čo robí. Taktickým faulom zastavil brejk DeAndreho Yedlina, ale bol si vedomý toho, že dostane žltú kartu.
62
Alexis Sánchez sa opäť rozcvičuje za postrannou čiarou a zrejme nebude dlho trvať kým sa dostane na ihrisko. Čiľan je prakticky jedinou voľnou portugalského manažéra na posilnenie ofenzívy mužstva.
60
Máme za sebou hodinu dnešného zápasu. Martin Dúbravka si naďalej drží čisté konto a Newcastle sa každou minútkou približuje k prvému víťazstvu v tomto ročníku Premier League.
59
Bránenie domáceho tímu je naďalej veľmi slabé. Po nedôraznej hlavičke Chrisa Smallinga sa hostia dostali do brejku, z vnútra šestnástky strieľal Kenedy, ale tentokrát prestrelil bránu Davida de Geu.
58
yellowCardRomelu Lukaku fauloval pri postrannej čiare, hoci sa mu to vôbec nepáči. Následne sa Matt Ritchie snažil rýchlou rozohrávkou prekvapiť súpera, ale za svoju prílišnú aktivitu dostáva kartový trest.
57
Nemanja Matić teraz nevyberaným spôsobom zasiahol Ayoza Péreza. Hlavný rozhodca žltú kartu Srbovi neudeľuje, hoci pokojne mohol. Každopádne, je tu ďalší priamy kop Jonja Shelveyho.
56
Marcus Rashford sa dostal do druhého hlavičkového zakončenia v dnešnom dueli. Tento raz ale nehlavičkoval z úplne komfortnej pozície, a tak sa nemôžeme čudovať tomu, že netrafil bránu Martina Dúbravku.
55
55
Anthony Martial neposlal dobrý center do šestnástky. Pas bol príliš vysoký a Federico Fernández uspel v hlavičkovom súboji s Marouanom Fellainim. Každopádne, domáci futbalisti začínajú dominovať.
54
Na ihrisku sa teraz možno minútu nehralo, pretože Matt Ritchie má zdravotné problémy a musel byť ošetrovaný. Newcastle si tak môže oddýchnuť, pretože tlak domáceho tímu začínal narastať.
53
Luke Shaw poslal zľava dobrú loptu do šestnástky, ale na jeho smolu ju poslal presne medzi domácich hráčov. Celú akciu napokon zakončuje strelou z prvej Juan Mata, no loptu nasmeroval mimo bránu.
52
Na druhej strane si pripisuje oveľa ľahší zákrok David de Gea. Jeho pozornosť preveril technickou strelou Matt Ritchie, ktorý dostal znovu veľa priestoru pred úrovňou pokutového územia.
51
importantSkvelý Martin Dúbravka! Po rohovom kope domáceho tímu vystrelil prudko spoza šestnástky Paul Pogba, ale slovenský brankár dokázal loptu vyraziť. Následne mal aj šťastie, pretože Nemanja Matić z dorážky prestrelil bránu.
50
Juan Mata dokázal odcentrovať z pravej strany. Mohamed Diamé na chvíľu zaváhal, ale Marcus Rashford príliš dlho váhal s koncovkou. Napokon sa domáci do zakončenia nedostali.
49
Domáci futbalisti sa nevedia presadiť cez dobre sformovanú obranu súpera. Marouane Fellaini si to teraz namieril proti trojici súperových hráčov, čo sa ukázalo byť veľmi zlým riešením.
48
Matt Ritchie posunul loptu na nabiehajúceho Jošinoriho Muta. Ten bol ale dobre bránený Paulom Pogbom, ktorý sa poctivo vrátil pomôcť svojim spoluhráčom už z dosť oklieštenej defenzívy.
47
Marouane Fellaini sa zapojil do útočnej akcie domáceho celku, ale nedokázal sa presadiť. Dobre zapracoval Jonjo Shelvey a o niekoľko sekúnd neskôr aj Martin Dúbravka, ktorý chytá loptu pred Anthonym Martialom.
46
changeJosé Mourinho pripravil počas prestávky svoje druhé striedanie v dnešnom, zatiaľ nevydarenom, zápase. Belgičan Marouane Fellaini je na trávniku výmenou za mladého Scotta McTominaya.
46
Začal sa druhý polčas.
Kríza Manchesteru United sa prehlbuje a vyzerá to na ďalší nevydarený výsledok zverencov Josého Mourinha. Červení diabli prvýkrát v ére Premier League inkasovali na domácom trávniku dva góly v úvodných desiatich minútach zápasu. Po nedôraznom bránení Ashleyho Younga sa postupne presadili Kenedy a Jošinori Muto. Newcastle tak vedie 2:0 a smeruje za prvým víťazstvom v aktuálnom ročníku. Dokáže sľubný náskok udržať? Dozviete sa v pokračovaní nášho textového prenosu.
45+3
Prvý polčas sa skončil.
45+2
yellowCardV samotnom závere úvodného dejstva Anthony Taylor siaha do svojho vrecka. Luke Shaw sa snažil prerušiť rýchly brejk hosťujúceho celku, no pomohol si faulom, za ktorý dostáva žltú kartu.
45+1
Po tečovanej strele Paula Pogbu mali domáci výhodu rohového kopu z pravej strany. Ashley Young poslal zaujímavý center do šestnástky, ale obrancovia Newcastle dnes hrajú skutočne vynikajúco.
45
Do šestnástky hostí smerovalo v závere polčasu množstvo centrov, ale ani v jednom prípade sa nedostali domáci útočníci do zakončenia. Okrem toho sme zaregistrovali, že nadstavovať sa bude 120 sekúnd.
44
Chris Smalling chyboval v rozohrávke a takmer na to domáci doplatili. Mali však šťastie, že Ayoze Pérez v rozhodujúcom momente netrafil loptu, a tak bude nasledovať len odkop od brány Davida de Geu.
43
Anthony Martial centroval z ľavej strany. Adresátom jeho pasu mal byť belgický kanonier Romelu Lukaku, ale ten napriek svojej mohutnej postave neuspel v hlavičkovom súboji s Federicom Fernándezom.
42
Po dlhšom čase si siahol na loptu aj slovenský brankár Martin Dúbravka. Paul Pogba vystrelil spoza šestnástky, ale jeho strelu môžeme skôr označiť za propagačnú ako za nebezpečnú.
41
Domáci futbalisti nechali opäť veľa priestoru súperovym hráčom pred svojou šestnástkou. Využil to Mohamed Diamé, ale jeho strelecký pokus smeroval len do miest, kde stál pripravený David de Gea.
40
Anthony Taylor teraz možno odpustil domácim pokutový kop. Jonjo Shelvey svojim centrom totiž jasne trafil ruku Ashleyho Younga, ktorá nebola úplne pri tele. Napokon je z toho dokonca odkop od brány.
39
Newcastle bude mať výhodu ďalšieho priameho kopu. Scott McTominay si totiž až príliš okato pomáhal rukami v hlavičkovom súboji. Exekútorom štandardnej situácie bude tradične Jonjo Shelvey.
38
Hostia mali výhodu priameho kopu, pretože Ashley Young tesne pred vlastnou šestnástkou fauloval Jošinoriho Muta. Hostia zahrali nacvičený signál, ale Matt Ritchie strelou ľavačkou minul bránu.
37
Newcastle zatiaľ absolútne kontroluje priebeh dnešného zápasu. Loptu má síce na kopačkách možno len nejakých 30% hracieho času, no je nebezpečnejšie v koncovke a hlavne vedie o dva góly.
36
Skutočne katastrofálne dnes bránia hráči Manchestru United. Potvrdilo sa to aj v tomto prípade. Na vysoký center Jonja Shelveyho z pravej strany si nabehol Jamaal Lascelles, ale zo záklonu hlavičkoval nepresne.
34
34
importantHostia mohli vyhrávať už trojgólovým rozdielom. Center Jonja Shelveyho síce odvrátil Chris Smalling, no lopta sa vrátila späť do ohňa a David de Gea reflexívne vyrazil hlavičku Jošinoriho Muta snáď z piatich metrov.
33
Mohamed Diamé prenikal stredom ihriska, až pokiaľ ho nezastavil faulom Paul Pogba. Francúz následne z čistej frustrácie zakopol loptu a môže byť rád, že mu hlavný rozhodca neudelil kartový trest.
32
Domáci futbalisti zahrávali už piaty rohový kop v zápase. K nedôraznej hlavičke sa dostal Chris Smalling, a tak slovenský brankár Martin Dúbravka nemal problémy s tým, aby loptu stiahol do svojich rukavíc.
31
Romelu Lukaku veľmi dobre podržal loptu na kopačke, poradil si so súperovym hráčom a na ľavej strane našiel Anthonyho Martiala. Ten hľadal prihrávkou na stred šestnástky Marcusa Rashforda, ale našiel len Jonja Shelveyho.
30
Polhodinu zápasu máme za sebou. Manchester United má síce jasnú územnú prevahu, ale je to skôr platonický tlak. Okrem sme vidíme, že za postrannou čiarou sa začína rozcvičovať Alexis Sánchez.
29
Po dlhej dobe sa domáci snažili presadiť cez ľavú stranu, kde operujú Luke Shaw a Anthony Martial. Týchto hráčov vôbec prvýkrát spomíname v našom prenose, čo svedčí o ich aktivite v dnešnom dueli.
28
Ashley Young zvládol situáciu pri vlastnej rohovej zástavke. Kenedy napriek veľkej snahe nedokázal vybojovať rohový kop, a tak bude môcť vhadzovať skúsený anglický reprezentant.
27
Hra sa teraz odvíjala popri pravej postrannej čiare. Najskôr Mohamed Diamé dobre ustrážil loptu pred Ashleym Youngom a následne bol Matt Ritchie faulovaný anglickým obrancom Chrisom Smallingom.
25
Ani v tomto prípade sa hráči v červených dresoch nedostali do zakončenia. Nemanja Matić bol v náročnej pozícii a následne neuspel v hlavičkovom súboji ani mladý záložník Scott McTominay.
24
Francúzsky majster sveta Paul Pogba strieľal z veľkej diaľky. Jeho strelecký pokus nemal veľa šancí na úspech, no keďže lopta bola tečovaná, bude nasledovať ďalší rohový kop zverencov Josého Mourinha.
23
Ashley Young sa nepresadil cez pravú stranu. Jeho center bol zblokovaný, a tak budú musieť domáci pokračovať len vhadzovaním v okolí šestnástky slovenského brankára Martina Dúbravku.
22
22
importantV polovici prvého polčasu mohli domáci futbalisti streliť kontaktný gól. Romelu Lukaku krásnym centrom z pravej strany našiel osamoteného Marcusa Rashforda, ale ten z tesnej blízkosti hlavičkoval vedľa pravej žrde.
21
Jošinori Muto skončil na zemi po nedovolenom zákroku jedného z domácich hráčov. Japonec sa drží za pravý členok, ale vyzerá to tak, že v zápase bude môcť pokračovať bez ošetrenia.
20
Strelecké pokusy na oboch stranách. Najskôr Martin Dúbravka zneškodnil hlavičku Nemanju Matića po rohovom kope a následne aj David de Gea bez problémov kryje prízemnú strelu Ayoza Péreza.
19
changeJosé Mourinho už v tejto chvíli začína riskovať, pretože Juan Mata prichádza na trávnik namiesto obrancu Erica Baillyho. Uvidíme, ako sa preskupí zoženie domácej zostavy, ktorá sa potrebuje zlepšiť.
18
David de Gea si pripisuje na konto prvý úspešný zákrok. Jonjo Shelvey dostal až príliš veľa priestoru pred šestnástkou súpera, no jeho obaľovačku dokázal španielsky brankár vyraziť na rohový kop.
17
Červení diabli kombinujú až príliš ďaleko od šestnástky súpera. Okrem toho sme videli, že na lavičke náhradníkov sa pripravuje španielsky futbalista Juan Mata a zrejme čoskoro nastúpi na hraciu plochu.
16
Martin Dúbravka nemusel zasahovať ani po tejto situácii. Ashley Young poslal privysoký center do šestnástky súpera a Paul Pogba už nedokázal hlavou vrátiť loptu do nebezpečného priestoru.
15
Máme za sebou úvodnú štvrťhodinu zápasu. Trošku sa nám priostrilo, o čom svedčí aj nedovolený zákrok Matta Ritchieho. O pár sekúnd neskôr vybojoval Romelu Lukaku roh, po ktorom budú môcť domáci skórovať.
14
Domáci futbalisti mali výhodu priameho kopu, ale do zakončenia sa nedostali. Na druhej strane bol až príliš dôrazný Jošinori Muto, ktorý rukami poslal na zem francúzskeho obrancu Erica Baillyho.
12
Ashley Young centroval z pravej strany, ale veľmi dobre sa vrátil Kenedy. Práve on bol strelcom úvodného gólu, keď zužitkoval presnú kolmú prihrávku Ayoza Péreza, ktorý v novej sezóne čaká na úvodný presný zásah.
11
Situácia domáceho tímu sa stáva ešte vážnejšou. Dovolím si tvrdiť, že pokiaľ Manchester United dnešný zápas prehrá, po reprezentačnej prestávke budeme svedkami zmeny na jeho trénerskej lavičke.
10
10
goalNewcastle United dal gól! Hostia vedú už dvojgólovým rozdielom a diváci na štadióne Old Trafford neveria vlastným očiam. Po centri z pravej strany prepadla lopta na JOŠINORIHO MUTA, toho nedôrazne bránil Ashley Young a má veľký podiel aj na druhom inkasovanom góle.
9
Chris Smalling zastavil center Ayoza Péreza z pravej strany. Nasledoval tak rohový kop hosťujúceho celku, ale center Jonjo Shelveyho odvrátil do bezpečného priestoru domáci záložník Paul Pogba.
8
Už sme chceli konštatovať územnú prevahu domáceho tímu, no tá v tejto chvíli nehrá prakticky žiadnu rolu. V kríze hrajúci Manchester United prehráva na domácom štadióne 0:1 a bude mať čo robiť.
7
7
goalNewcastle United dal gól! Tak si to predstavte, hostia udreli z prvej vážnejšej útočnej akcie. Po autovom vhadzovaní zostal osamotený Ayoze Pérez, poslal loptu medzi domácich obrancov a KENEDY strelou ľavačkou cez brániaceho Ashleyho Younga prekonáva Davida de Geu.
6
Newcastle sa nedokázalo presadiť po štandardnej situácii, ktorá pramenila po predošlom zákroku domáceho kanoniera. Bol to napokon práve Romelu Lukaku, kto odkopol loptu mimo šestnástky.
5
Pri lopte zostanú hostia, pretože Manchester United sa prezentoval druhým nedovoleným zákrokom. Tentokrát v okolí stredového kruhu fauloval Romelu Lukaku rozbiehajúceho sa Ayoza Péreza.
4
Kapitánom domáceho tímu je dnes skúsený Ashley Young. Z pozície pravého obrancu teraz centroval do šestnástky súpera, ale Jamaal Lascelles loptu upratal do bezpečného priestoru.
3
Hlavný rozhodca Anthony Taylor pokojne mohol siahnuť do svojho vrecka s kartami, ale Eric Bailly mal tentokrát šťastie. Stopér domáceho tímu v strede ihriska zostrelil Matta Ritchieho a môže byť rád, že nie je potrestaný.
2
Domáci futbalisti sa snažili prejsť po pravej strane, ale neuspeli. Následne nebol úspešný ani črtajúci sa brejk Newcastle, pretože veľmi dobrým a čistým sklzom sa prezentoval mladý Scott McTominay.
1
Úvodný výkop dnešného zápasu mali hostia, v ktorých bráne nastúpil slovenský reprezentant Martin Dúbravka. Dúfajme, že sa mu bude dariť podobne ako pri jeho debute v Premier League, keď vychytal práve tím portugalského manažéra Josého Mourinha.
1

Manchester United: de Gea – Young (C), Bailly, Smalling, Shaw – McTominay, N. Matić, P. Pogba – Rashford, R. Lukaku, Martial.
Náhradníci: Romero – Lindelöf, Pereira, Fellaini, Fred, Mata, Alexis Sánchez.

Newcastle United: Dúbravka – Yedlin, Lascelles (C), F. Fernández, Manquillo – Ritchie, Shelvey – Diamé, Kenedy, Ayoze Pérez – Muto.
Náhradníci: Darlow – Schär, Clark, Hayden, Jacob Murphy, Atsu, Joselu.

Rozhodcovia: Anthony Taylor – Gary Beswick, Adam Nunn – Stuart Attwell.

Sobotňajší program ôsmeho kola anglickej Premier Leaugue uzavrie duel medzi Manchestrom United a Newcastlom United. Práve tomuto zápasu sa budeme venovať v našom textovom prenose, pri ktorého sledovaní vás srdečne vítam. Začíname o 18:30 hod.

MANCHESTER UNITED

Manchester United je v týchto dňoch médiami veľmi skloňovaným klubom. Červeným diablom sa totiž absolútne nedarí. V Premier League im patrí až desiate miesto, pričom na mestského rivala City strácajú už deväť bodov. Vypadli z Carabao Cupu a počas tohto týždňa v rámci Ligy majstrov len remizovali so španielskou Valenciou 0:0. Trénerská stolička Josého Mourinha je poriadne rozkývaná a prípadné dnešné zaváhanie ju môže definitívne zlomiť. Navyše, na povrch vyplávali aj nezhody portugalského manažéra s niektorými hráčmi, vrátane Paula Pogbu. Manchester United pred reprezentačnou prestávkou nutne potrebuje zvíťaziť, čo sa mu na Old Trafforde nepodarilo v predošlých štyroch súťažných stretnutiach. Nenastúpi však v plnej sile. Zranení sú Marcos Rojo, Jesse Lingard a Ander Herrera. Dobrou správou je aspoň návrat univerzála Ashleyho Younga.

NEWCASTLE UNITED

Newcastle United je na tom ešte horšie než jeho dnešný súper. V siedmich kolách nespoznalo chuť víťazstva a na konte má len chudobné dva body. Samozrejme, táto štatistika vyzerá hrozne, no musíme dodať, že Magpies čelili popredným klubom ako Tottenham, Chelsea, Manchester City či Arsenal. Tím pod vedením Rafaela Beníteza má problém so strieľaním gólov, keďže doposiaľ ich zaznamenal len štyri. Zaujímavosťou je, že rovnaký počet gólov dosiahol Romelu Lukaku. Ayoze Pérez strelecky mlčí a jediným viacgólovým strelcom je Španiel Joselu. Napriek tomuto všetkému José Mourinho vyzdvihol kvality súpera. „Sú naozaj dobre organizovaní, obzvlášť proti tímom z hornej polovice tabuľky a ich manažér kladie dôraz na analýzu silných stránok súpera, ktoré sa potom snažia zastaviť,“ povedal na tlačovej konferencii. Doteraz posledný vzájomný zápas vyhralo Newcastle 1:0, keď víťazný zásah vsietil po hodine hry Matt Ritchie a skvelý výkon v bráne podal Martin Dúbravka.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

Domov»Futbal»Anglicko»Newcastle s Dúbravkom neudržal dvojgólový náskok, United otočili