Fenerbahce Istanbul zdolalo Spartak Trnava v Európskej lige 2018/2019 (Priebeh)

Domáci Michael Frey (vľavo) a hosťujúci Matej Oravec v hlavičkovom súboji.
Domáci Michael Frey (vľavo) a hosťujúci Matej Oravec v hlavičkovom súboji. (Autor: TASR/AP)
TASR|4. okt 2018 o 21:09

Prečítajte si stručný priebeh zápasu.

Európska liga 2018/2019, D-skupina:

Fenerbahce Istanbul - Spartak Trnava 2:0 (0:0)

Góly: 52. a 69. Slimani

Rozhodcovia: Welz - Foltyn, Häcker (všetci Nem.), ŽK: 70. Frey, Valbuena - 80. Čanturišvili

Fenerbahce: Tekin - Neustädter, Škrtel, Reyes (76. Köybasi) - Jailson - Isla, Ayew (76. Valbuena), Elmas, Kaldirim - Frey, Slimani (88. Topal)

Trnava: Chudý - Kadlec, Tóth (66. Hladík), Godál, Oravec - Greššák, Rada - Jirka (72. Miesenböck), Čanturišvili, Grendel (68. Ghorbani) - Bakoš

Priebeh zápasu Fenerbahce Istanbul - Spartak Trnava

I. polčas:

Domáci futbalisti hnaní búrlivou kulisou začali lepšie, mali loptu častejšie na kopačkách. Ich snahy dostávať sa do šestnástky však obrana Spartaka v pokoji odvracala.

Do 15. minúty kopali hráči Fenerbahce tri rohové kopy, ale ani po nich si gólovú šancu nevypracovali. Za gólovú sa nemohla považovať ani hlavička Slimaniho v 21. minúte, ale Chudý po nej musel predviesť prvý vážnejší zákrok.

Európska liga: Pozrite si momentky zo zápasu Fenerbahce Istanbul - Spartak Trnava: fotogaléria

4.10.2018

Ten istý hráč sa do zakončenia dostal aj o pár minút neskôr, center však letel privysoko a útočník domáceho tímu zakončoval v záklone vysoko nad.

Do tretice priniesla súboj Slimani - Chudý 32. minúta, útočník domácich však v najväčšej šanci prvého dejstva mieril hlavou iba do priestoru, kde stál brankár Trnavy.

Prvý polčas uzavrela strela Čanturišviliho z pravej strany, lopta z jeho kopačky len tesne preletela okolo žrde.

II. polčas:

V druhom polčase pokračovala aktivita domácich, prvú strelu vyslal na bránku Frey. V 52. minúte po rohovom kope neodvrátil loptu do bezpečia Chudý, ktorý ju vyboxoval iba na nohu Slimaniho a ten ju poslal do siete - 1:0.

To hráčov Fenerbahce ešte viac zmobilizovalo a ďalšie šance prišli onedlho. Najväčšiu mal opäť Slimani, ktorý robil obrane Spartaka veľké problémy.

Najlepší hráč na ihrisku sa opäť dostal k slovu v 69. minúte, keď center z ľavej strany poslal hlavou do siete po druhý raz.

Po tomto góle tréner domácich Cocu prestriedal, tlak Fenerbahce už nebol taký výrazný. Trnava sa však do šance nedostala a z Turecka odišla bez bodov.

Domov»Futbal»Európska liga»Fenerbahce Istanbul zdolalo Spartak Trnava v Európskej lige 2018/2019 (Priebeh)