Cibulkovej ušlo semifinále v Pekingu, v rebríčku WTA si však polepší

Dominika Cibulková končí na turnaji v Pekingu pred bránami semifinále.
Dominika Cibulková končí na turnaji v Pekingu pred bránami semifinále. (Autor: Mark Schiefelbein TASR/AP)
SITA|5. okt 2018 o 10:57

Slovenská tenisová jednotka nestačila na Lotyšku Sevastovovú.

PEKING. Slovenská tenistka Dominika Cibulková nepostúpila do semifinále dvojhry na turnaji WTA Premier Mandatory China Open v čínskom Pekingu.

V piatkovom štvrťfinálovom stretnutí nestačila na Lotyšku Anastasiju Sevastovovú, podľahla jej za 102 minút 3:6, 6:7 (5).

Poskok v rebríčku

Napriek neúspechu získa slovenská tenistka za účasť medzi najlepšou osmičkou nezdanenú prémiu vo výške 178 895 amerických dolárov a do rebríčka si pripíše 215 bodov.

Štvrťfinále:

Anastasija Sevastovová (Lot.) - Dominika Cibulková (SR) 6:3, 7:6 (5)

Caroline Wozniacka (Dán.-2) - Kateřina Siniaková (ČR) 6:2, 6:2

Naomi Osaková (Jap.-8) - Šuaj Čang (Čína) 3:6, 6:4, 7:5

Wang Čchiang (Čína) - Arina Sobolenková (Biel.) 7:5, 7:5

V rebríčka WTA poskočí z 30. na 28. priečku.

Bývalá svetová štvorka Cibulková nezačala prvý set ideálne, keď sa jej súperka po potvrdení brejku dostala do vedenia 3:1. Tento náskok si udržiavala až do záveru dejstva.

Za stavu 5:3 premenila Sevastovová na príjme hneď prvý setbal.

V úvode druhého setu stratili obe súperky svoj servis. Od stavu 1:2 z pohľadu slovenskej tenistky, získala Cibulková tri hry za sebou a ujala sa vedenia 4:2.

Lotyške sa podarilo vyrovnať na 4:4. O osude druhého tak dejstva musel rozhodnúť tajbrejk, v ktorom zvíťazila 7:5 a postúpila do semifinále.

Doteraz najlepšie umiestnenie v Pekingu

Dvadsaťdeväťročná Cibulková (30. v rebríčku WTA) a o rok mladšia Sevastovová (20.) odohrali tretie vzájomné stretnutie. Lotyšská tenistka si na svoje konto pripísala druhé víťazstvo.

Prvýkrát sa stretli pred ôsmimi rokmi práve na turnaji v Pekingu, v druhom kole zvíťazila Sevastovová 2:6, 6:1, 6:2.

Semifinálové dvojice:

Anastasija Sevastovová (Lot.) - Naomi Osaková (Jap.-8)

Wang Čchiang (Čína) - Caroline Wozniacka (Dán.-2)

Ich druhý vzájomný zápas sa uskutočnil v úvode tohtoročnej sezóny, v 2. kole na podujatí v austrálskom Sydney triumfovala Cibulková jednoznačne 6:3, 6:1.

V Pekingu bol Cibulkovej doterajším maximom postup do 3. kola v roku 2011. Tento rok zdolala v 1. kole domácu Tuan Jing-jing 6:3, 6:2. V druhom kole takisto v dvoch setoch triumfovala nad Austrálčankou Dariou Gavrilovovou (6:3, 6:3).

V osemfinále vystavila stopku minuloročnej víťazke US Open Američanke Sloane Stephensovej, nad ktorou zvíťazila 4:6, 6:2, 6:3.

Domov»Tenis»Cibulkovej ušlo semifinále v Pekingu, v rebríčku WTA si však polepší