Slovan prehral piaty zápas za sebou, na ľade Astany nedal ani jeden gól

Brankár Slovana Jakub Štěpánek. (Autor: SITA)
Športové prenosy SME|7. okt 2018 o 00:00

Domáci Barys zvíťazil 3:0.

KHL 2018/2019 - nedeľa:

Barys Astana - HC Slovan Bratislava 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Góly: 18. Ševčenko, 22. Michailis, 40. Valk

Vylúčení: 8:8 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Beľajev, Soin - Šalagin, Šišlo (všetci Rus.), 6235 divákov

Barys: Karlsson - Blacker, Dallman, Makljukov, Dietz, Klimontov, Lipin, Polochov, Danijar - Bochenski, Boyd, Frattin - Starčenko, Cormier, Petersson - Ševčenko, Valk, Michailis - Akolzin, Sagadejev, Asetov

Slovan: J. Štěpánek - Sersen, Gelinas, Meszároš, Grman, Jánošík, Klok, Hedera - Řepík, Taffe, Červený - Liška, Sukeľ, Virta - Bailey, Chipchura, Rau - Lamper, Šimun, Lunter - Baranov

ASTANA. Neúspešná séria hokejistov Slovana Bratislava narástla už na päť prehier. Slovanisti podľahli v nedeľňajšom zápase KHL 2018/2019 na ľade Barysu Astana domácemu tímu 0:3 (0:1, 0:2, 0:0).

Góly Astany strelili Dmitrij Ševčenko, Nikita Michailis a Curtis Valk.

Slovan Bratislava najmä v prvej tretine viackrát nebezpečne ohrozil Henrika Karlssona v bránke Barysu, ale jeho strelci robustného švédskeho gólmana s kazašským pasom ani raz neprekonali.

Rovnako ako v piatok v Ufe (prehra 1:4), zverenci trénera Vladimíra Országha doplatil na nepremieňanie šancí v prvej polovici duelu.

Dôležitým momentom zápasu bol gól do šatne v podaní kanadského útočníka Barysu Curtisa Valka, ktorý skóroval 38 sekúnd pred koncom druhej tretiny. V tretej tretine si už kazašský účastník KHL relatívne hladké víťazstvo postrážil.

Slovan odohrá najbližšie stretnutie v KHL v utorok 9. októbra od 14:30 h na ľade Sibiru Novosibirsk. Po pätnástich stretnutiach má jediný slovenský zástupca v KHL na konte iba tri víťazstvá a osem bodov (skóre: 29:55) a patrí mu posledné 12. miesto v tabuľke Západnej konferencie.

Hlasy po zápase:

(zdroj: HC Slovan)

Vladimír Országh (tréner Slovana): "Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu. Svoje šance sme však opäť nepremenili. Súper nás naopak za chyby okamžite trestal. V druhej tretine sme hrali veľa presiloviek. Ak však chceme byť úspešní, musíme z nich dokázať vyťažiť góly, čo sa nám dnes nepodarilo.

Do tretej tretiny sme išli so zámerom pokúsiť sa niečo s výsledkom ešte urobiť. Mali sme však veľa vylúčení. Za prvú polovicu zápasov chcem chlapcov pochváliť. K tomu, aby sme boli úspešní, nám jednoznačne chýbajú góly, väčší dôraz v priestore pred bránkou a využívanie presilových hier."

K tomu, aby sme boli úspešní, nám jednoznačne chýbajú góly, väčší dôraz v priestore pred bránkou a využívanie presilových hier.

Vladimír Országh, tréner Slovana

Adam Jánošík (obranca Slovana): "Myslím si, že dnes sme boli viac ako vyrovnaným súperom a je veľká škoda, že sme prehrali. Bolo tam viacero dobrých vecí a verím, že sa nám ich podarí preniesť do ďalšieho zápasu a uhrať na tomto tripe ešte nejaké body."

Lukáš Klok (obranca Slovana): "Vstup do stretnutia sa nám podaril. Počas celej prvej tretiny sme boli lepším tímom a mali sme šance, z ktorých sme mohli dať nejaké góly. Žiaľ, potom po strele od modrej čiary a šťastnom teči do brány na 0:1 nás to zrazilo znovu trochu dole. Naďalej sme však držali otvorený zápas a mali na čom stavať, aj keď sme prvú tretinu prehrali. Na začiatku druhej časti sme zahrali po buly nacvičenú akciu, po ktorej nám však utiekli do brejku. Jakub (Štěpánek, pozn.) síce strelu chytil, ale puk prepadol pár centimetrov za bránkovú čiaru. Naďalej sme mali šance na skórovanie a otočenie vývoja zápasu v náš prospech. Hrali sme dosť presiloviek, ktoré však musíme zlepšiť.

Druhá tretina bola plná presiloviek pre nás a keby sme ich aspoň čiastočne využili, mohli sme byť späť v zápase. V tretej tretine sme to vzadu trochu otvorili, domáci mali niekoľko tutoviek, pri ktorých nás Jakub podržal. Bez streleného gólu jednoducho nemôžeme vyhrať zápas."

Ďalšie nedeľňajšie výsledky KHL:

Amur Chabarovsk - Metallurg Magnitogorsk 3:4 (2:1, 0:1, 1:2)

<>
  • Góly: 4. Gorškov, 7. Gorškov (tr. strieľanie), 45. Zohorna - 5. Pakarinen, 26. Bereglazov, 42. Wolski, 54. Wolski
<>

Admiral Vladivostok - Traktor Čeľabinsk 2:7 (1:1, 1:3, 0:3)

<>
  • Góly: 20. Černikov, 32. Glazačev - 1. Polygalov, 28. Szczechura, 35. Kravcov, 37. Enlund, 48. Penkovskij, 50. Szczechura, 55. Szczechura
<>

Červená hviezda Kchun-lun - Jekaterinburg 2:5 (1:0, 1:2, 0:3)

<>
  • Góly: 12. Kane, 26. Latta - 26. Trjamkin, 32. Dawes, 45. Vasilevskij, 52. Bodrov, 58. Pare
<>

Sibir Novosibirsk - Dinamo Riga 6:3 (1:0, 4:0, 1:3)

<>
  • Góly: 32., 33. a 59. Romancev, 11. Pešechonov, 34. Michajlov, 40. Dugin - 44. a 47. Clark, 49. Maione
<>

Avangard Omsk - CSKA Moskva 2:4 (1:0, 1:1, 0:3)

<>
  • Góly: 8. Galimov, 34. Michejev - 46. a 50. Grigorenko, 32. Kaprizov, 60. Telegin

ONLINE PRENOS: Barys Astana - HC Slovan Bratislava (KHL 2018/2019, hokej)

KHL  2018/2019
07.10.2018 o 13:05
Astana
3:0
(1:0, 2:0, 0:0)
60' minúta
Slovan
Góly a asistencie: 18. Ševčenko (Dietz), 22. Michajlis, 40. Valk (Michajlis). Rozhodca: Beljajev, Sojn – Šalagin, Šišlo.
To je z mé strany již vše, příště na počtenou!
ČESKÁ STOPA:

Dominik Hrachovina (AST): do utkání nezasáhl
Jakub Štěpánek (SBA): 25 zák., 3 góly, úsp. 89,3%
Michal Řepík (SBA): 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:24
Rudolf Červený (SBA): 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:49
Lukáš Klok (SBA): 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:10
Svěřenci Andreje Skabelky splnili roli favorita a na domácím ledě udolali bratislavský Slovan 3:0. Domácí o svém vítězství rozhodli na konci první a na začátku druhé třetiny kdy se prosadili Ševčenko a Michajlis. Slovan se mohl vrátit do zápasu v přesilových hrách, v nichž to ale hostům dnes vůbec nešlo. V samotném závěru druhé třetiny zvýšil na konečných 3:0 Valk, třetí část zápasu už se dohrávala jen z povinnosti.
Konec zápasu.
59:08
Probíhá poslední minuta první třetiny a hokejisté Astany si už jen vyměňují kotouč ve středním pásmu.
58:20
Svěřenci Vladimíra Országha teď jen vyhodili puk do útočného pásma, v závěru třetí třetiny už se na ledě nic zajímavého neodehrává.
57:29
Domácím byl při pokusu o přechod do útočné třetiny odpískán ofsajd, následovat tak bude další buly ve středním pásmu.
56:38
Roman Starčenko (AST) se ochotně skácel k zemi po souboji s Rudolfem Červeným (SBA), vyloučeni ale budou po této situaci oba – jeden za filmování, druhý za hákování.
56:19
André Petersson dostal nabito na levý kruh, skákavý pas si ale nedokázal zpracovat.
55:35
Kyle Chipchura vyhazuje kotouč až ke Karlssonovi, hokejisté Barysu jsou i v této přesilovce zatím bezradní.
54:57
Rozhodčí ve třetí třetině vylučují úplně všechno, nyní na trestnou lavici míří Andrej Meszároš (SBA), a to za podražení.
54:05
Hra byla po delší době přerušena, následovat bude ještě jedna komerční přestávka.
53:10
K velké radosti publika se domácí dokázali osvobodit, Dietz už se pomalu začíná chystat k návratu na ledovou plochu.
52:19
Lukáš Klok to zkusil od modré, Henrik Karlsson ale jeho pokus bez potíží polapil a pro jistotu přerušil hru.
51:25
Teď si navíc Slovan zahraje přesilovku, Darren Dietz (AST) půjde pykat na dvě minuty za krosček.
50:39
Bratislavští hokejisté se opět osvobozují, zdá se, že hosté přečkají i třetí na sebe navazující oslabení bez inkasovaného gólu.
49:50
Brandon Bochenski poslal zajímavý pas do předbrankového prostoru, kde se ale nikdo v modrém dresu do zakončení nedostal.
48:57
Těsně před návratem Jeffa Taffeho na led se Patrik Bačik (SBA) provinil hákováním, Slovak tak čeká další hra v oslabení.
47:58
Naštěstí pro Slovan to ani v této početní převaze hokejistům Astany nelepí. Zatím.
47:03
Taffe (SBA) se na trestnou lavici vrátí, Slovan hrál totiž znovu v šesti! To se jen tak nevidí.
46:12
Hosté opět vyhazují puk z vlastního pásma, tato přesilovka Barysu vůbec nevychází.
45:28
Svěřenci Vladimíra Országha se osvobozují, prakticky polovina z přesilovky Barysu je pryč.
44:32
Slovan hrál chvilku v šesti, dvouminutový trest půjde za hráčskou lavici odpykat Jeff Taffe (SBA).
44:19
Už se hraje dlouho bez přerušení, Eric Gelinas teď ve vlastním pásmu vyčkává na dostřídávající spoluhráče.
43:21
Blacker to zkusil krátce po buly, jeho projektil ale Jakub Štěpánek bez potíží vyrazil.
42:43
Chad Rau nedosáhl na prudký pas, puk doletěl až na zakázané uvolnění a hra se vrátí zpět před Štěpánka.
41:49
Alichan Asetov se málem dostal ke střele z mezikruží, domácí forvard ale ztratil rovnováhu a nakonec nevystřelil.
40:57
Při hře čtyři na čtyři se ani jednomu celku zatím nedaří kloudně rozehrát, vše podstatné se odehrává ve středním pásmu.
40:01
Začala třetí třetina.
Další třetina začne přibližně ve 14:48.
Hned na začátku druhé třetiny zvýšil vedení Barysu Nikita Michajlis, jehož střelu si Štěpánek srazil za vlastní záda. Slovan měl poté k dispozici čtyři přesilové hry, v početních výhodách jsou ale hosté zatím bezradní a nakonec v přesilovce paradoxně sami inkasovali, Dustin Boyd ale svůj samostatný únik nepřetavil v gól. Těsně před sirénou se Astanští třetí branky dočkali, na 3:0 pro Barys totiž po rychlé protiakci zvýšil Valk.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:59
Ještě v samotném závěru druhé třetiny vyfasovali Ševčenko (AST) a Jánošík (SBA) dvouminutové tresty za hrubost.
39:22
39:22
goalAstana právě vstřelila branku!
A už je to o tři góly! Andrej Meszároš propadl na útočné modré, načež se do rychlého protiútoku vydal Nikita Michajlis, který poté našel v mezikruží volného CURTISE VALKA a ten se tváří v tvář Štěpánkovi nemýlil! Asistence: Nikita Michajlis.
38:47
Astana hraje v plném počtu.
38:09
Hosté se usadili v útočném pásmu, načež se v dobré střelecké pozici objevil Michal Řepík, zakončit se mu ale nepodařilo.
37:15
importantVe vlastním oslabení teď ujel Dustin Boyd, který ale svůj samostatný únik nedokázal přetavit v gól! Štěpánek teď podržel Slovan.
36:47
Slovan si zahraje další přesilovku, André Petersson (AST) půjde pykat na dvě minuty za sekání.
35:53
Matt Frattin se teď dokonce dostal ke střele, jeho projektil z pravého kruhu si ale Jakub Štěpánek bez potíží pohlídal.
35:26
Hráči v modrých dresech se k velké radosti tribun osvobozují, ani tato přesilová hra bratislavským hokejistům vůbec nevychází.
34:31
Michajlis už je zpět na ledě, Slovan má ale ještě k dispozici klasickou přesilovku pět na čtyři.
34:04
Tak nakonec ne, Henrik Karlsson (AST) skutečně dostal dvouminutový trest za zdržování hry.
34:04
Hráči Slovanu se teď dožadovali dvouminutového trestu pro Henrika Karlssona, jehož rozehrávka skončila až na tribuně, kotouč byl ale pravděpodobně tečován.
32:53
Barys se i v tomto oslabení bez problémů brání, hráčům Slovanu se nedaří vytvořit si nějaký souvislý tlak.
32:04
S tresty se roztrhl pytel, dvě minuty za podrážení teď dostal Nikita Michajlis (AST).
31:05
Karlssonova svatyně byla vychýlena ze své pozice, hra je přerušena a vhazovat se bude po levici domácího gólmana.
30:08
Mário Grman se dostal pod tlak při rozehrávce, načež se ke kotouči dostal Jesse Blacker, střela mu ale nesedla.
29:20
Přesilovka Slovanu ale netrvala ani vteřinu: Červený (SBA) si opakovaně počínal při vhazování nedovoleně, a tak vyfasoval dvě minuty za zdržování hry.
29:20
Dmitrij Ševčenko (AST) vyfasoval dvouminutový trest za nedovolené bránění.
28:59
Po Bochenskiho nahození od modré Štěpánek pro jistotu přerušil hru, následovat bude komerční přestávka.
28:15
Valk našel na pravém křídle rozjetého Matta Frattina, ani on si ale netroufl na střelu. V posledních minutách tempo hry značně upadlo.
27:19
Michal Řepík se zakončením dlouho vyčkával a nakonec vůbec nevystřelil, na opačnou stranu už vyráží Curtis Valk.
26:28
Darren Dietz už je zpět na ledě a okamžitě se zapojuje do akce Barysu.
25:42
Domácí opět vyhazují kotouč až ke Štěpánkovi, bratislavští hokejisté se v této početní výhodě stále nedostali ke střele.
24:57
Průnik zkušeného Jeffa Taffeho skončil ještě ve středním pásmu, tato přesilovka zatím Slovanu vůbec nevychází.
24:15
Darren Dietz (AST) omylem vyhodil kotouč až mezi diváky, za což si vykoledoval dvouminutový trest.
23:08
Nepovedená rozehrávka Barysu skončila jen u Adama Jánošíka, ani jemu se ale posléze nepodařilo rozehrát podle představ.
22:19
Michal Řepík ujel po levém křídle a poté z úrovně kruhů otestoval Karlssonovu pozornost, gólman Barysu ale odolal.
21:23
21:23
Tak tento gól si Jakub Štěpánek za rámeček rozhodně nedá. Brankáři Slovanu totiž vypadla z náruče střela NIKITY MICHAJLISE, načež kotouč doskotačil až za brankovou čáru. Bez asistence.
20:35
Eric Gelinas to zkusil od modré, jeho projektil byl ale přizvednut do ochranné sítě, a tak se bude vhazovat po pravici Henrika Karlssona.
20:01
Začala druhá třetina.
Další třetina začne přibližně ve 13:54.
Úvodní dvacetiminutovka je minulostí a do kabin se jde za stavu 1:0 pro domácí Barys. Žádnou velkolepou podívanou jsme v první třetině nesledovali, oba týmy se soustředily především na defenzívu a šancí bylo jako šafránu. Astanští se ujali vedení po 17 minutách hry, kdy Ševčenko šikovně protečoval Dietzovo nahození za Jakuba Štěpánka.
20:00
První třetina skončila.
19:38
importantHenrik Karlsson špatně rozehrál, což se pokusil potrestat Adam Liška, který ale v pádu nedokázal poslat puk do odkryté astanské svatyně.
19:06
Svěřenci Vladimíra Országha se osvobozují, v této přesilovce se domácí zatím k ničemu nedostali.
18:20
Eduard Šimun (SBA) vyfasoval dvě minuty za zdržování hry, Astana si zahraje přesilovku.
17:58
Karlsson teď předvedl dosti nejistý zákrok po nahození jednoho z bratislavských hráčů z levého kruhu, k dorážce se ale nakonec nikdo v bílém dresu nedostal.
17:02
17:02
Barys se po nenápadné akci ujímá v závěru první třetiny vedení. Darren Dietz tvrdě vypálil od modré a za nicnetušícího Štěpánka jeho projektil protečoval clonící DMITRIJ ŠEVČENKO. Asistence: Darren Dietz.
16:11
Alichan Asetov na útočné modré přišel o puk, následná rozehrávka Slovanu ale doletěla na zakázané uvolnění.
15:19
Michal Sersen pár sekund čekal na dostřídávající spoluhráče, poté se mu ale nepodařilo přesně rozehrát – Casey Bailey na prudce letící touš nedosáhl.
14:30
Konstantin Klimontov to zkusil od modré, jeho nepovedený pokus ale zaduněl jen o zadní hrazení.
13:39
Před Štěpánkem teď vznikl nepřehledný závar, nikomu v modrém dresu se ale nakonec nepodařilo zakončit.
12:47
V posledních minutách se na ledě nic převratného neděje, teď je před námi navíc další komerční přestávka.
11:49
Jakub Štěpánek pro jistotu přerušil hru po nenápadné střele Nikity Michajlise, hra se tak přesune před vsetínského rodáka.
10:55
Po Liškově akci skončil puk v ochranné síti, vhazovat se bude v útočném pásmu Slovanu.
10:03
Je za námi deset minut utkání a zatím sledujeme zcela vyrovnanou partii, oba týmy si především hlídají zadní vrátka.
09:04
Asetov se ale daleko nedostal a puk je nyní opět ve středním pásmu.
08:10
Rau nedokázal udržet puk na útočné modré, astanští hokejisté už zakládají další protiútok.
07:18
Mezsárošova prudká rozehrávka našla rozjetého Kylea Chipchuru, jehož následná střela z vrcholu kruhů ale postrádala přesnost.
06:26
Napadající Eduard Šimun pořádně znepříjemnil hráčům Barysu rozehrávku, domácí nakonec jen vyhodili puk k obráncům Slovanu.
05:29
Hra byla po delší době přerušena a následovat bude komerční přestávka.
04:45
importantK dorážce z předbrankového prostoru se znenadání dostal Chad Rau, který ale nedokázal usměrnit puk mezi tři tyče!
03:53
Bez puku hrající Adam Liška vjel do útočného pásma příliš brzy, Slovanu tak byl odpískán ofsajd.
03:05
importantMatt Frattin našel v předbrankovém prostoru volného Dustina Boyda, tomu ale tváří v tvář Štěpánkovi zakončení nesedlo!
02:09
Po nepovedené rozehrávce Slovanu skončil kotouč na zakázaném uvolnění, hra se tak vrátí před Štěpánka.
01:18
Hokejisté Barysu začali velmi aktivně a podařilo se jim vybojovat buly před Jakubem Štěpánkem.
00:01
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Barys Astana: H. Karlsson (Hrachovina) – Blacker, Dallman, Makljukov, Dietz, Klimontov, Lipin, Polochov, Danijar – Bochenski, Boyd, Frattin – R. Starčenko, Cormier, A. Petersson – Ševčenko, Valk, Michajlis – Akolzin, Sagadejev, Asetov.

HC Slovan Bratislava: Štěpánek (Čiliak) – Sersen, Gelinas, Meszároš, Grman, Jánošík, Klok, Bačik – Červený, Taffe, Řepík – Virta, Sukel', Liška – Rau, Chipchura, C. Bailey – Lunter, Šimun, Lamper.

Rozhodčí: Beljajev, Sojn – Šalagin, Šišlo.
BARYS ASTANA

Barys bodoval už ve čtyřech po sobě jdoucích utkáních. V tom posledním podlehl silnému CSKA Moskva až po samostatných nájezdech, předtím Astanští zvítězili na kluzištích Rigy, Podolsku a Dynama Moskva. Díky této sérii se celek z kazašské metropole vyšvihl na postupové příčky ve Východní konferenci, momentálně je Barys sedmý s náskokem čtyř bodů na devátý Kunlun.

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:
Dominik Hrachovina: 3 zápasy, úsp. 84,6 %
HC SLOVAN BRATISLAVA

Slovan i vzhledem k přetrvávající finanční nejistotě musel ladit poslední detaily v kádru na poslední chvíli, kdy se mu podařilo získat Jeffa Taffeho, Érica Gelinase a Caseyho Baileyho. Belasí prý ještě hledají jednoho útočníka a jednoho obránce, kteří by klubu pomohli vymanit se ze dna Západní konference. Slovan má na aktuálním tripu za sebou jedno utkání, v němž podlehl Ufě hladce 1:4, celkově družina kouče Országha prohrála už čtyřikrát v řadě.

Jakub Štěpánek: 5 zápasů, úsp. 89,3%
Lukáš Klok: 10 zápasů, 1 bod (0+1)
Rudolf Červený: 13 zápasů, 4 body (3+1)
Michal Řepík: 14 zápasů, 7 bodů (6+1)
Srdečně vítám všechny hokejové nadšence u sledování textového přenosu z duelu Kontinentální hokejové ligy, v němž Barys Astana přivítá HC Slovan Bratislava. Úvodní buly bude vhozeno ve 13 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Domov»Hokej»KHL»Slovan prehral piaty zápas za sebou, na ľade Astany nedal ani jeden gól