Arsenal zničil Fulham na jeho trávniku, v šlágri kola gól nepadol

Aaron Ramsey (vľavo) dáva jeden z gólov Arsenalu do siete Fulhamu.
Aaron Ramsey (vľavo) dáva jeden z gólov Arsenalu do siete Fulhamu. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|7. okt 2018 o 15:14

Liverpool remizoval s Manchesterom City 0:0.

LONDÝN. Futbalisti Arsenalu Londýn vyhrali v ôsmom kole najvyššej anglickej súťaže Premier League 2018/2019 na ihrisku Fulhamu 5:1.

Arsenal vyhral šiesty raz za sebou

Zverenci trénera Unaya Emeryho uspeli v lige už v šiestom zápase za sebou.

Okrem toho majú na konte dva triumfy v Európskej lige a jednu v Carabao Cupe.

Víťaznú šnúru Londýnčania natiahli už na deväť duelov.

V nedeľu sa na výhre podieľali dvojgóloví strelci Alexandre Lacazette a Pierre-Emerick Aubameyang. Okrem tejto dvojice skóroval na londýnskom štadióne Craven Cottage aj Aaron Ramsey.

Za domácich bol jediným úspešným strelcom André Schürrle, ktorý v závere prvého polčasu vyrovnal na priebežných 1:1.

Arsenal vďaka šiestemu víťazstvu v sezóne poskočil zo šiestej na štvrtú priečku tabuľky, Fulham zostal sedemnásty.

Premier League - 8. kolo: Fulham - Arsenal: fotogaléria

7.10.2018

V šlágri gól nepadol

Aj ďalší londýnsky klub vysoko zvíťazil na trávniku súpera, Chelsea v Southamptone triumfovala 3:0.

O jej góly sa postarali Edin Hazard, Ross Barkley a v nadstavenom čase i Španiel Álvaro Morata.

Zásluhou triumfu Chelsea aspoň dočasne poskočila o bod na prvé miesto v tabuľke pred dvojicu Manchester City a Liverpool.

Práve tieto dva tímy sa stretli v šlágri ôsmeho kola Premier League 2018/2019. Keďže v ich dueli gól nepadol, oba kluby sa Chelsea bodovo vyrovnali.

Všetky tri mužstvá majú na čele po dvadsať bodov.

Manchester City mal pritom k výhre blízko, pretože v 86. minúte kopal pokutový kop. Riyad Mahrez ho však nepremenil.

Riyad Mahrez mohol byť hrdinom. Napokon nepremenil pokutový kop.
Riyad Mahrez mohol byť hrdinom. Napokon nepremenil pokutový kop. (Autor: TASR/AP)

Premier League 2018/2019 - 8. kolo (nedeľa):

FC Fulham - Arsenal Londýn 1:5 (1:1)
Góly: 44. Schürrle - 29. a 49. Lacazette, 79. a 90+1. Aubameyang, 67. Ramsey

Southampton - Chelsea 0:3 (0:1)
Góly: 30. E. Hazard, 57. Barkley, 90.+ Morata

FC Liverpool - Manchester City 0:0

Domov»Futbal»Anglicko»Arsenal zničil Fulham na jeho trávniku, v šlágri kola gól nepadol