Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Bol pri tom aj Marinčin. Toronto v gólovej prestrelke porazilo Chicago

Pozrite si súhrn výsledkov NHL 2018/2019 z noci na pondelok.

Toronto vyhralo gólovú prestrelku.Toronto vyhralo gólovú prestrelku. (Zdroj: TASR/AP)

BRATISLAVA. Hokejisti Toronta v zostave so slovenským obrancom Martinom Marinčinom zvíťazili v noci na pondelok v zámorskej NHL v Chicagu 7:6 po predĺžení.

Marinčin pri svojej tohtosezónnej premiére strávil na ľade takmer 15 minút a na konto si pripísal mínusový bod.

Prvý hetrik v drese Maple Leafs zaznamenal John Tavares. Zavŕšil ho v 50. minúte, keď puk sklepol za Cama Warda hokejkou zo vzduchu.

"Chcem čo najčastejšie podávať konzistentné výkony. Každý večer mám na seba maximálne očakávania a mám dojem, že sa veci zlepšujú, stále sa cítim s pukom na hokejke pohodlnejšie," povedal pre nhl.com hviezdny kanadský center.

Ten v lete podpísal s Maple Leafs ako voľný hráč lukratívnu sedemročnú 77-miliónovu zmluvu.

V divokom zápase zachránil bod domácim Patrick Kane, ktorý v čase 59:31 vyrovnal na 6:6. O triumfe kanadského tímu rozhodol 19 sekúnd pred koncom predĺženia obranca Morgan Rielly.

Bláznivý zápas

Marinčin v zostave nahradil Rusa Igora Ožiganova.

Okrem Tavaresa sa duel vydaril aj jeho spoluhráčovi Austonovi Matthewsovi, ktorý nazbieral dva góly a dve asistencie, Kasperi Kapanen a Rielly mali bilanciu 1+2.

"Bol to poriadne bláznivý zápas. Na oboch stranách sa vyskytlo množstvo tutoviek a padlo 13 gólov. Samozrejme, v takomto stretnutí sa záver nedá predvídať. Mali sme šťastie, keď sme v poslednej minúte hracieho času dali dva góly," hodnotil zápas tréner Chicaga Joel Quenneville.

Načítavam video...

Trinásť gólov padlo aj v Caroline

Hráči Caroliny Hurricanes zdolali New York Rangers 8:5. Prvý gól v profilige a navyše víťazný strelil 18-ročný útočník Andrej Svečnikov - tohtoročná draftová dvojka.

Prečítajte si tiež: Už raz zranenie konkurenta využil. Budaja povolali do prvého tímu Čítajte

"Som superšťastný a nadšený. Našťastie sa mi podarilo tečovať strelu, bol to skvelý pocit," tešil sa talentovaný ruský mladík.

Los Angeles Kings zvíťazili nad Detroitom Red Wings 4:2, o zisku dvoch bodov pre kalifornský tím rozhodol dvomi gólmi v záverečnej tretine Alex Iafallo.

Na striedačke Kings bol už Slovák Peter Budaj, celý zápas však v domácej bránke odchytal Jack Campbell.

NHL 2018/2019 - pondelok:

Carolina Hurricanes - New York Rangers 8:5 (2:2, 2:2, 4:1)

Góly: 10. Foegele (Williams, Nečas), 15. Martinook (Williams, J. Staal), 30. J. Staal (Foegele, Slavin), 40. Ferland (Faulk), 46. Wallmark (Martinook, Svečnikov), 51. Svečnikov (Faulk, De Haan), 52. Foegele (Williams, J. Staal), 60. Teräväinen (Aho, Ferland) - 1. Vesey (K. Hayes, Fast), 7. Kreider (Howden, Namestnikov), 23. Vesey (Skjei, Chytil), 32. Bučnevič (DeAngelo, K. Hayes), 45. Kreider (DeAngelo, Fast)

Chicago Blackhawks - Toronto Maple Leafs 6:7 pp (2:2, 1:2, 3:2 - 0:1)

Góly: 9. Toews (Kahun, Keith), 13. DeBrincat (Kahun, Keith), 26. Hayden (Jokiharju, Keith), 43. Manning (Seabrook, Kunitz), 59. P. Kane (Jokiharju, Schmaltz), 60. P. Kane (Jokiharju, Schmaltz) - 15. Kapanen (Matthews), 15. Matthews (Kapanen), 24. Tavares (Hyman, Rielly), 28. Tavares (Marner, Rielly), 50. Tavares (Marner), 59. Matthews (Marleau, Gardiner), 61. Rielly (Marleau, Matthews)

/Martin Marinčin (Toronto) odohral 14:58 min, 1 strela, 2 "hity", 1 zablokovaná strela, 1 mínuska/

Los Angeles - Detroit 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

Góly: 25. Kopitar (Kovaľčuk, Muzzin), 37. LaDue (Toffoli), 50. Iafallo (Kovaľčuk), 60. Iafallo (Toffoli, Martinez) - 29. Mantha (Athanasiou, Cholowski), 56. Larkin (Nyquist, Cholowski)