Slováci nedopustili prekvapenie. Rozhodol gól z prvých sekúnd zápasu

Športové prenosy SME, SITA|12. okt 2018 o 00:00

Reprezentanti do 21 rokov boli favoritmi.

Kvalifikácia ME 2019 futbalistov do 21 rokov - 2. skupina:

Slovensko - Estónsko 2:0 (1:0)

Góly: 1. Jirka, 58. Vestenický. ŽK: Herc - Roosnupp, Järvelaid, Poom, Kuusk. Rozhodovali: Pajac - Modrič, Zobenica (všetci Chor.), 3373 divákov

Slovensko: Rodák - Kadlec, Vavro, Šulek, Sipľak - Káčer, Bénes (77. Fábry), Herc - Jirka, Vestenický (87. Tupta), Haraslín (70. Koštál)

Estónsko: Igonen - Tur, Kuusk, Grauberg, Järvelaid - Šlein - Sinjavskij (79. Riiberg), Poom, Kaldma (65. Ainsalu), Roosnupp (65. Liivak) - Klein

DUNAJSKÁ STREDA. Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov zdolali rovesníkov z Estónska 2:0 v kvalifikačnom zápase o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy tejto vekovej kategórie, ktoré sa uskutočnia v Taliansku a v San Maríne.

Výber trénera Adriána Guľu skóroval na trávniku dunajskostredskej MOL Arény hneď v úvodnej minúte, keď nevydarený odkop hosťujúceho brankára potrestal Erik Jirka.

ME 2019 kvalifikácia: SR 21 - Estónsko 21 (Najlepšie momentky): fotogaléria

15.10.2018

Slováci sa po rýchlom presnom zásahu uspokojili s tesným náskokom a prestali ohrozovať gólmana hostí.

Na konci úvodného polčasu prežili reprezentanti Slovenska šance súpera.

Po zmene strán pridal druhý gól domácich Tomáš Vestenický, ktorý nechytateľne tečoval center Lukáša Haraslína.

Vo zvyšku stretnutia si mladí Slováci strážili výsledok a dosiahli už piate víťazstvo na medzištátnej úrovni v sérii.

Slováci odohrajú posledný súboj v 2. kvalifikačnej skupine v utorok 16. októbra o 20.30 h v Belfaste proti Severnému Írsku.

Momentálne im patrí v tabuľke druhé miesto so ziskom osemnástich bodov, ale ani prípadný úspech na Britských ostrovoch ich nemusí posunúť do baráže.

Hlasy po zápase:

Adrián Guľa (tréner SR "21"): "Nebol to jednoduchý zápas. Po veľmi dobrom úvode a góle sme do 15 min hrali solídne, ale potom sme dali nohu dole z plynu a uspokojili sme sa. V druhom polčase sme do toho znovu dobre vstúpili, gól na 2:0 nás upokojil, ale záver sme mali zvládnuť dominantnejšie. Bola veľmi dobrá kulisa, chlapcom ďakujem, teraz si musia oddýchnuť a pripraviť sa na ďalší zápas.

Stretnutie bolo náročné, súper nechcel skončiť posledný v tabuľke a bol veľmi húževnatý. Som rád, že to chlapci zvládli, ale nabudúce nás čaká ešte náročnejší duel. Potrebovali sme uspieť, teraz potrebujeme zvíťaziť v Severnom Írsku. Bude to druhé miesto. Už to nie je v našich rukách, musíme sa spoliehať aj na ostatné zápasy. Musíme urobiť maximum pre víťazstvo a verím, že sa nám podarí dostať sa do baráže."

Erik Jirka (stredopoliar SR "21", autor gólu): "Toto bol môj najrýchlejší gól v kariére. Veľmi som si ho užil, keďže prišiel v reprezentácii. Estónci zahusťovali stred a po 15 min nás začali tlačiť. V druhom polčase sme sa vrátili k našej hre a pridali sme druhý gól. V Dunajskej Strede je nádherný futbalový stánok, úžasní boli aj fanúšikovia. Bol to skvelý zápas."

Tomáš Vestenický (útočník SR "21", autor gólu): "Som spokojný. Dôležité je, že sme vyhrali a získali sme tri body. Duel nám zdvihol sebavedomie. Museli sme 'jazdiť' celých 90 minút. Estónsko nie je jednoduchý súper, ale zápas sme zvládli výborne a zaslúžene sme zvíťazili. Proti Severnému Írsku to bude zápas o všetko."

Online prenos: Slovensko U21 - Estónsko U21 (kvalifikácia na ME vo futbale 2019 do 21 rokov)

Kvalifikácia na ME U21 Skupina 2 2018/2019
12.10.2018 o 20:30
Slovensko
2:0
(1:0, 1:0)
90+3 minúta
Estonsko
Góly: 1. Jirka, 58. Vestenický. ŽK: 39. Herc (SVK) – 29. Roosnupp (EST), 33. Järvelaid (EST), 52. Poom (EST), 63. Kuusk (EST). Rozhodca: Igor Pajac – Ivica Modrić, Bojan Zobenica – Fran Jović (všetci Chorvátsko).
V druhom polčase sme pridali ešte jeden presný zásah zásluhou Vestenického a tak zdolávame Estónskom výsledkom 2:0! Zvládli sme tak pozíciu favorita a víťazne sa naladili na dôležité stretnutie v utorok na pôde Severného Írska. Naši chlapci tam potrebujú vyhrať, aby skončili na druhom mieste a potom sa bude rozhodovať čo ďalej na základe výsledkov z iných skupín.

To je už z nášho prenosu všetko, ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok neskorého večera, podobne aj dobrú noc! Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj.
90+3
90+2
Slovensko pri lopte a dostávame sa znova na útočnú polovicu. Tribúny v MOL Aréne už začínajú tlieskať, o troch bodoch je rozhodnuté. Ostáva dať definitívu konečnému výsledku.
90+1
Druhý polčas sa predlžuje o 3 minúty!
90
Ten nič zaujímavého neponúkol a pri lopte je tak Estónsko. Čakáme už na údaj o nadstavenom čase.
89
Ešte tu bola predsa len pekná akcia našich mladíkov, k lopte sa dostal Vavro, ale jeho tečovaný pokus smeruje tesne vedľa súperovej brány. Získavame však ešte rohový kop.
88
Zaváhanie v našich zadných radoch, ale gólom to našťastie nekončí pre postavenie mimo hru. Zbytočné by bolo inkasovať gól v tejto fáze zápasu.
87
changeStriedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Vestenický, prichádza Tupta.
85
Stále pokračujeme vo výbornom výkone v druhom polčase, slovenskí mladíci by ešte chceli pridať nejaký ten presný zásah.
84
Postupnými prihrávkami sa dostávame na útočnú polovicu, ale Estónci sa dnes bránu naozaj výborne. Adrián Guľa má k dispozícii ešte jedno striedanie.
83
Opäť tu však bola pekná útočná akcia v podaní Slovenska, k lopte sa dostal Kadlec, ale neprešiel cez obranu súpera. Zaknčeniu tu napokon bolo z Káčerovej kopačky, ale bolo nepresné.
82
Priestor sa uvoľnil pre Jirku, ktorý tam dobre vpadol s loptou, ale jeho zakončenie nebolo presné a míňa hosťujpcu bránu. Musíme sa tak stiahnuť späť zo súperovej polovici ihriska.
81
Denis Vavro sa vrátil späť na trávnik a už sa zapája do kombinácie. Uvidíme, čo všetko nám ponúkne záverečná čas druhého polčasu. Už to teda vyzerá, že tri body ostanú na Slovensku.
80
Hra je teraz prerušená, na ihrisku ostáva ležať náš kapitán Vavro po nepríjemnom strete s Poomom. Vyzerá to že stopér FC Kodaň bude v hre pokračovať, ale chvíľu budeme hrať s desiatimi hráčmi.
79
changeStriedanie v tíme Estonsko: z ihriska odchádza Sinyavskiy, prichádza Riiberg.
78
Pomaly sa blíži záverečná časť tohto zápasu, Slovensko stále vedie 2:0 a nezdá sa byť naše víťazstvo nijak ohrozené. Musíme však ešte v pokoji všetko dohrať.
77
changeStriedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Benés, prichádza Fábry.
76
Pri oboch lavičkách vidíme nejaké pohyby, zrejme dôjde pri najbližšom prerušení hry k výmenám na ihrisku.
75
Po dlhšej dobe tu bol útočný výpad aj zo strany Estónska, ktorý sa ničím výnimočným neskončil a bude to len odkop od Rodákovej brány. Ten zatiaľ čaká na zákrok v druhom polčase.
74
Slovensko má celý druhý polčas pod svojou kontrolou a smeruje za troma bodmi, ktoré ho vrátia späť na druhé miesto v skupine pred Severné Írsko. Utornajšie stretnutie by potom definitívne určilo šance jedného či druhého tímu na baráž, ale treba si aj počkať na výsledky v ostatných skupinách.
73
Nič zaujímavého však už nenasledovalo, len nepresné zakončenie nad súperovu bránu. Čas sa začína pomaličky krátiť, Estónsko prehráva o dva góly.
72
Prišiel tam zásah rukou a získavame ešte priamy kop, ktorý môžme označiť za skrátený roh a je to podobná pozícia, z akej sme dali druhý gól. Estónska sa tak musí naďalej brániť.
71
K lopte sa opäť dostal Jirka, hľadal takým prudkým centrom v pokutovom území Vestenického, ale tento pokus zblokvoala obrana súpera na rohový kop. Môžme tak ešte pokračovať v našom nápore na estónsku bránu.
70
changeStriedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Haraslín, prichádza Koštál.
68
Dobrú robotu predviedol Jirka, ktorý sa ujal odrazenej lopty a spätnou prihrávkou našiel v pokutovom území Vestenického, ktorého však slabý a navyše tečovaný pokus Igonen kryje.
67
Lopta je prakticky neustále na našich kopačkách, ale dlhšiu dobu sme nič zaujímavého nevideli. Estónsko sa ešte nevzdáva, ale musí streliť kontaktný gól čo najskôr.
66
Ako prvý siahol k výmene n ihrisku hosťujúci tréner a bolo to hneď dvojnásobné striedanie. Adrián Guľa zatiaľ do základnej jedenástky nezasahoval.
65
changeStriedanie v tíme Estonsko: z ihriska odchádza Kaldma, prichádza Ainsalu.
Striedanie v tíme Estonsko: z ihriska odchádza Roosnupp, prichádza Liivak.
64
Nedá mi nespomenúť, že v MOL Aréne dnes panuje celkom komorná atmosféra. Snáď sa ešte zabavia aj diváci a dajú to najavo, aby podporili našich chlapcov na tribúnach.
63
yellowCardŽltú kartu dostáva Kuusk (Estonsko).
61
Svoj druhý gól v zápase sa snažil pridať Jirka, ale jeho pokus zo strednej vzdialenosti nebol presný a Igonena nijak neohrozil. Slovensko sa už snaží znova kombinovať na útočnej polovici.
60
Po hodine hry tak svieti na ukazovateľovi skóre taký výsledok, aký sme očakávali. Slovenskí mladíci vyhrávajú nad rovesníkmi z Estónska 2:0 a v druhom polčase jasne dominujú.
59
Snáď tento gól zlomí nášho súpera a už budeme len my diktovať tempo hry. Je to teda o dva góly, ale do konca stretnutia je ešte času dosť. Pri lopte je však aj naďalej naša reprezentácia.
58
goalSlovensko dalo gól!

Ukážkovo zahraný priamy kop a Slovensko vyhráva 2:0! Haraslín sa ujal realizácie tejto štandardnej situácie, na jeho prudký center pred bránu dokázal výborne reagovať TOMÁŠ VESTENICKÝ a parádnym tečom posiela loptu do súperovej siete! Presného zásahu sa tak konečne dostal aj dnes veľmi aktívny futbalista obliekajúci nitrianske farby.
57
Je tu zaujímavý priamy kop pre Slovensko. Haraslín si svojim pohybom vypýtal faul a je tu štandardná situácia z nebezpečnej pozície. Estóncov tak čaká náročná previerka.
56
importantZaujímavá situácia v pokutovom území Estónska! Pekný center smeroval na prednú tyč, do zakončenia sa dostával Vestenický, ale tomu zatiaľ nieje dopriate dať v tomto zápase gól.
54
Bol tu len útočný faul z našej strany a brankár Igonen už rozohráva loptu na svojich spoluhráčov. Domáca reprezentácia sa však už snaží o vysoké napádanie.
53
Pokračuje tlak slovenských mladíkov, ktorí sa tlačia na súperovu polovicu a snažia sa vymyslieť ďalšiu nebezpečnú akciu. Stále to je len o jednom góle a všetko tak ostáva otvorené.
52
yellowCardŽltú kartu dostáva Poom (Estonsko).
51
importantKrásna akcia Slovenska, ale ani z toho nieje gól! K lopte sa dostal Benés, ktorý predviedol nádherný strelecký pokus, ale lopta sa optrela len o tyčku súperovej brány, väčšina však už loptu videla v sieti!
50
50
importantA teraz zachránila Estónsko konštrukcia brány! Bol tu veľmi pekný útočný výpad z našej strany, po ňom sa do zakončenia dostal Haraslín, ale jeho pokus zo strednej vzdialenosti sa do siete nevošiel!
49
importantVeľa nechýbalo a mohlo tomu tak naozaj aj byť! Herc predviedol výbornú robotu pri napádaní súperovej rozohrávky, postupoval následne sám na brankára, ale jeho gólové zakončenie neplatí, keďže si pri spracovaní lopty pomohol rukou.
48
Dlho netrvalo a sme späť pri lopte, ale čelíme vysokému napádaniu zo strany súpera. Vyzerá to teda ešte na poriadne zaujímavý boj, určite by nám veľmi pomohol druhý gól v súperovej sieti.
47
Prvý strelecký pokus našej reprezentácie v druhom polčase. Po postupnom prechode na útočnú polovicu sa do zakončenia dostal Benés, ale mieril len veľmi vysoko nad bránu súpera.
46
Druhý polčas tohto stretnutia sa už naplno rozbehol, výkop patril našim mladíkom. Ani jeden z trénerov nespravil žiadnu zmenu v zostave a tak nastupujú identické jedenástky, ktoré ukončovali prvé dejstvo.
46
Začal sa druhý polčas.
Oba reprezentačné výbery do 21 rokov sú už späť na hracej ploche spoločne s rozhodcami zápasy, druhý polčas sa teda čoskoro začne!
Vstup do tohto zápasu poňali naši mladíci famózne, už po necelých 30 sekundách sa presadil po chybe súpera Jirka. V postate až na malé odchýlky sme diktovali tempo hry, mali viacej zaujímavých príležitostí, ale nepodarilo sa nám pridať ďalší presný zásah. Veľa však nechýbalo a v 28. minúte mohol vyrovnať po rohovom kope Poom, ale proti bol brankár Rodák.

Stále je teda v druhom polčase všetko otvorené, začne sa približne o 21:31.
45+1
Prvý polčas sa skončil.
45
Napokon sa nadstavuje jedna minúta!
44
Riadny hrací čas prvého polčasu sa už čoskoro naplní a tak si počkáme, koľko sa ešte bude nadstavovať. Naši mladíci sa však pokúšajú vymyslieť záverečnú útočnú akciu tohto dejstva.
43
Zahrávali sme teda rohový kop, ktorý však Estónsko ubránilo bez menších problémov. Uvidíme, či príde ešte niečo zaujímavé do konca prvého polčasu.
42
importantŠkoda tejto situácie! Veľký bojovník Vestenický znova parádne napádal súpera v pokutovom území, vybojoval loptu a prihrávkou pod seba hľadal niekoho zo svojich spoluhráčov. Grauberg však výborným zákrokom zabránil gólovej situácii.
41
Slovensko dokázalo ustáť tento nápor súpera a stále si tak držíme tesné vedenie 1:0 po presnom zásahu od Jirku. Ostáva dohrať záverečné minúty prvého polčasu.
40
Našťastie to pre našich chlapcov dopadlo dobre, očakávaný priamy pokus na našu bránu zblokoval obranný múr na rohový kop. Tlak Estónska tak ešte bude pokračovať.
39
yellowCardŽltú kartu dostáva Herc (Slovensko).
38
Ťažká lopta smerovala pred našu bránu, ktorú sme síce dokázali odvrátiť, ale budeme čeliť veľmi nebezpečnému priamemu kopu z hranice pokutového územia po nedovolenom zákroku od Herca.
37
Po dlhšej dobe je tu aj podpora od fanúšikov. Aj takýto povolený doping potrebujú naši chlapci, hra sa znova vyrovnáva a ťažko teraz niečo pred koncom polčasu predpovedať.
36
Zaujímavý prudký center smeroval pred našu bránu, ale lopta len preletela okolo našej svätyne. K lopte sa dostávajú slovenskí mladíci a skúšajú už preniknúť smerom dopredu.
35
V druhom prípade sa k zakončeniu dostal Vestenický, ale nemieril už presne. Opäť sme však dokázali pritlačiť nášho súpera, škoda len, že sme z toho nevyťažili aj druhý presný zásah v estónskej sieti.
34
importantDostali sme sa aj k ďalšiemu rohovému kopu, Vavrov center narobil peknú šarapatu pred estónskou bránou, bude tu Ďalší rohový kop pre naše farby!
34
Slovensko zahrávalo priamy kop z väčšej vzdialenosti, ale predsa len sa Benés pokúsil o priame ohrozenie brány. Jeho pokus bol zblokovaný a získavame ešte aut na súperovej polovici ihriska.
33
yellowCardŽltú kartu dostáva Järvelaid (Estonsko).
31
Tempo hry sa začína znova stupňovať, vyzerá to teda na ešte zaujímavý zvyšok prvého polčasu. Snáď však z toho dokážu vyťažiť hlavne naši reprezentanti.
30
importantPodobná odpoveď teraz však prišla aj na druhej strane! Po rohovom kope sa k lopte dostal Herc, ale jeho zakončenie len tesne míňa priestor súperovej brány.
29
yellowCardŽltú kartu dostáva Roosnupp (Estonsko).
29
importantVeľká šanca pre Estónsko! Zle sme si pokryli tento roh súpera, v pokutovom území sa do zakončenia dostal Poom, ale v parádnej pozícii na skórovanie zlyhal na našom Rodákovi. Slovenský brankár tak zabránil vyrovnávajúcemu gólu, to bol naozaj fantastický zákrok od Mareka Rodáka, ktorý ešte zlikvidoval aj dorážku od Kuuska, ktorá však už bola z ofsajdu.
28
28
Bola tu pekná útočná akcia zo strany nášho súpera, dobre rozbehnutý Tur sa snažil vyslať prízemný center až pred našu bránu, ale Šulek zblokoval jeho pokus a je tu tretí estónsky roh.
27
Už sa snažíme nadviazať na našu nedávnu aktivitu, ale naozaj čoraz ťažšie sa prebíjame na súperovu polovicu. Estónsko sa snaží hru postupne vyrovnávať, ešte to teda môže byť celé zaujímavé.
26
Pokračoval menší nápor nášho súpera, ktorý zahrával aj svoj druhý rohový kop v tomto zápase. Došlo tam však k útočnému faulu a k rozohrávke od brány sa chystá brankár Rodák.
25
importantEstónsko výborne zahralo tento rohový kop, naša obrana si nepostrážila hosťujúceho kapitána Kuuska, ktorého hlavička len tesne míňa priestor našej brány!
24
Prvá vážnejšia previerka pre kapitána Vavra, ale dobre čítal hru pred našou bránou a obranným zákrokom odvrátil loptu na rohový kop pre súpera. Budeme sa teda musieť brániť.
23
Sledovali sme osobný súboj pri hranici pokutového územia Estónska, ktorý hlavný rozhodca vyhodnotil ako nedovolené počínanie od nášho Haraslína. Ten sa síce čuduje, ale k lopte sa dostávajú hostia.
22
Ďalšie postavenie mimo hry, v ktorom sa ocitol Vestenický. Ihneď sa však po strate lopty snažíme o vysoké napádanie, čo robí Estónsku problémy. Medzičasom sme sa už dostali za polovicu prvého dejstva, aktívnejšie hrá naša reprezentácia.
21
Slovenskí mladíci zahrávali svoj druhý rohový kop v tomto zápase, k lopte sa po rozohrávke nakrátko dostal Benés, ale jeho center sa až na Káčera nedostal. Ten padol na zem, ale z toho penalta byť nemohla.
20
V ťažkej pozícii vybojoval Kadlec loptu a dokázal aj následne odcentrovať do pokutového územia. K hlavičke sa dostal Vestenický, ale z náročnej pozície poslal loptu len do miest, kde stál pripravený brankár Igonen.
19
Opäť sa však musíme ťažko prebíjať cez obranné múry nášho súpera. Držíme však Estónsko pod tlakom, čo je v týchto chvíľach podstatné. Slovensko aj naďalej vyhráva po expresne rýchlom góle Jirku 1:0!
18
Nič vážneho sa nestalo, hrdina z islandskej pôdy mal dobrý výhľad a s veľkým prehľadom si stiahol loptu do svojho náručia. Už sa teda pokúšame o útočný výpad.
17
Hostia získavajú priamy kop na útočnej polovici, keď tu bol jednoznačný nedovolený zákrok od Kadleca. Marek Rodák si už stavia múr a sme zvedaví, čo súper vymyslí pri tejto štandardnej situácii.
16
Slovensko zatiaľ dokáže úspešne pracovať aj v obranných radoch, čo teraz potvrdil Sipľak, keď zvládol náročný súboj a dokázal vybojovať loptu pre naše farby.
15
Postavenie mimo hry je odpískané práve teraz a v ňom bol už niekoľko krát spomínaný Vestenický. Estónsko sa teda dostáva k lopte na svojej polovici ihriska.
14
Vestenický hrá zatiaľ veľmi aktívne a znova sa snažil niečo vymyslieť spoločne s Jirkom. Pri lopte bol však ako prvý brankár Igonen, ale z našej strany to zaváňalo aj tak ofsajdom.
13
Postupne sa už do hry dostáva aj hosťujúca reprezentácia, ale zatiaľ si nevypracovala žiadnu vážnejšiu príležitosť. Tempo začína mierne opadať, snáď sa to čoskoro zmení a opäť budeme svedkami nejakej peknej akcie od našich chlapcov.
12
Napokon sme si vôbec prvýkrát v zápase vyskúšali, akéto je to brániť sa pri útočnej aktivite súpera. Slovenskí mladíci však všetko zvládli s veľkým prehľadom a opäť je tak lopta na našich kopačkách.
11
Ďalšie nebezpečenstvo sa črtalo v pokutovom území nášho súpera, Vestenický vyslal parádny center, ale nikto z jeho spoluhráčov sa už k zakončeniu nedostal. Môžme však ešte pokračovať v nápore.
10
Zatiaľ je aj veľmi aktívny Vestenický, ktorý znova dobre napádal súperovu rozohrávku, ale obrana súpera si poradila a rodiace sa nebezpečenstvo Estónci včas zastavili.
9
A znova sú pri lopte naši mladíci, ktorí sa snažia rozvinúť ďalšiu útočnú akciu. Estóncom sa momentálne darí dobre obsadzovať stred poľa a tak to už máme náročnejšie sa presadzovať smerom dopredu.
8
importantVeľa nechýbalo a mohli sme navýšiť svoje vedenie! K realizácii rohového kopu sa postavil Haraslín, jeho centrovaná lopta smerovala na zadnú tyč, ale Káčerovi chýbal malinký kúsok, aby lepšie zakončil.
7
Opäť sme sledovali výbornú robotu od Jirku, ktorý vyslal presný pas do pokutového územia, ale Haraslínovi chýbal kúsok, aby dokázal loptu zasiahnuť. Je tu však ešte rohový kop pre Slovensko.
6
Tribúny sa opäť snažia hnať slovenskú reprezentáciu do útoku, z našej strany to je teraz pomalšia rozohrávka, predsa len sa nemáme kam ponáhľať. Úvod zápasu nám vyšiel výborne.
5
Až teraz sa Estónsko dostalo na našu polovicu, ale nič zaujímavého si futbalisti v modrých dresoch nevypracovali. Šancu vyraziť smerom dopredu tak majú opäť naši chlapci.
4
Hosťujúca reprezentácia sa už pomaly spamätáva z toho úvodného šoku a snaží sa rozvinúť nejakú útočnú akciu. Slovensko však stále úspešne vysoko napáda a tak to má náš súper veľmi ťažké sa presadiť.
3
Erik Jirka je pri chuti a ťahal našu ďalšiu útočnú akciu. Podarilo sa mu lopte dostať až do šestnástky nášho súpera, ale tam nikto z jeho spoluhráčov nedokázal zakončiť.
2
Presne toto sme potrebovali, rýchly gól a súpera dostávame ihneď pod tlak. Reagujú aj slušne zaplnené tribúny, snáď Igonen dnes nelovil loptu zo svojej siete posledný krát.
1
1

Fantastický vstup našich chlapcov do tohto stretnutia! Výkop malo síce Estónsko, ale stiahlo sa na svoju polovicu a naši sa ihneď pustili do vysokého napádania. Tomáš Vestenický výborne atakoval brankára Igonena, ktorý spravil hrubú chybu, k odrazenej lopte sa pred odkrytou bránou súpera dostal ERIK JIRKA a loptu tak doklepol do siete – 1:0!
1
Dozneli hymny oboch krajín a už nič nebráni tomu, aby sa toto kvalifikačné stretnutie mohlo začať. Prajem vám teda všetkým príjemný športový zážitok!
Hlavný rozhodca Igor Pajac z Chorvátska spoločne so svojimi asistentmi a krajanmi Ivicom Modrićom a Bojanom Zobenicom privádzajú oba reprezentačné výbery do 21 rokov na hraciu plochu MOL Arény. To už signalizuje, že sa prvý polčas čoskoro začne!
Prajem príjemný futbalový večer! Sokolíkov dnes čaká predposledný kvalifikačný zápas o účasť na európskom šampionáte do 21 rokov. Pred našimi mladými nádejami stojí neľahká úloha, musia zdolať momentálne druhé Severné Írsko, ale toto stretnutie ich čaká až v utorok. Ešte predtým tu je stretnutie proti Estónsku, ktoré je aktuálne na chvoste druhej kvalifikačnej skupiny a body s tímom, ktorý skončí na poslednom mieste sa do tabuľky druhých tímov prenášať nebudú. Práve o baráž budú bojovali reprezentanti do 21 rokov, ale musia zdolať spomínané Severné Írsko a ešte sa aj spoliehať na výsledky v ostatných skupinách.

Dnes je tu teda možnosť naladiť sa na túto náročnú úlohu víťazne, v MOL Aréne privítame spomínané Estónsko a nič iné ako tri body sa neočakávajú, je tu možnosť si aj vylepšiť prípadné skóre. Novému kormidelníkovi Adriánovi Guľovi sa zatiaľ pri tíme darí, zaznamenali sme senzačné víťazstvo 3:0 nad Talianskom v príprave a zvládli sme aj nesmierne dôležitý zápas na Islande. Dúfajme teda, že naša dvadsaťjednotka bude pokračovať na víťaznej vlne.

Zatiaľ si prezrite zostavy oboch celkov, o malú chvíľu začíname!

Slovensko: Rodák – Kadlec, Vavro (C), Šulek, Sipľak – Káčer, Bénes, Herc – Jirka, Vestenický, Haraslín

Náhradníci: Greif – Križan, Lesniak, Fábry, Tupta, Koštál, Sluka

Estonsko: Igonen – Järvelaid, Grauberg, Kuusk (C), Tur – Kaldma – Roosnupp, Šlein, Poom, Sinyavskiy – Klein

Náhradníci: Vaikla – Pürg, Järva, Lilander, Ainsalu, Riiberg, Liivak

Rozhodca: Igor Pajac – Ivica Modrić, Bojan Zobenica – Fran Jović (všetci Chorvátsko)
Vítam všetkých priaznivcov futbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia reprezentačné výbere do 21 rokov Slovenska a Estónska. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 20:30.

Tento a budúci týždeň sa odohrajú posledné dva zápasy v rámci kvalifikácie na ME U21 a do akcie sa dostanú aj naše mladé futbalové nádeje. Čakajú ich záverečné súboje v druhej kvalifikačnej skupine proti Estónsku a Severnému Írsku, ktoré určia ich šance získať jednu zo štyroch barážových miesteniek.

Slovensko:
Reprezentačná dvadsaťjednotka má po ôsmych odohraných zápasoch na svojom konte 15 bodov. Tento bodový zápis sme získali za päť výhier, ostatné tri zápasy sa skončili našou prehrou. Kvalifikáciu odštartovali naše mladé talenty úspešne, výhrou 2:1 v Estónsku a domácim víťazstvom 1:0 nad Severným Írskom. Potom však nasledovali tri prehry, ktoré nám zobrali šancu zabojovať o priamy postup a celkovo nám skomplikovali situáciu v skupine. Bola to prehra 0:2 v domácom prostredí s Islandom, takisto sme doma podľahli Španielsku 1:4 a neuspeli sme ani na španielskej pôde po prehre 1:5. Následne sme však zvládli súboje s Albánskom a po výhrach 3:2 a 4:1 sme ostali v hre aspoň o baráž. Dôležité stretnutie nás čakalo na Islande, kde sme nášmu súperovi vrátili prehru z domáceho prostredia, keď o našom víťazstve 3:2 rozhodol v nadstavenom čase brankár Marek Rodák.

Estónsko:
Náš súper je od začiatku kvalifikácie outsiderom druhej kvalifikačnej skupiny. Na svojom konte má jeden jediný bod, ktorý si vybojoval po remíze 0:0 na albánskej pôde. Výsledky teda hovoria jasnou rečou, ale v niektorých stretnutiach dokázalo Estónsko svojho súpera pekne vytrápiť, napríklad aj našu reprezentáciu či Island. Estónsko síce už nemá šancu bojovať o baráž, ale stále si môže vylepšiť záverečné postavenie v skupine. Piate Albánsko má na svojom konte 6 bodov a v prípade, žeby Estónsko vyhralo nad našou reprezentáciou a potom aj nad spomínaným Albánskom, mohlo by svojho súpera preskočiť. Predpokladá sa, že Albánsko nevyhrá so Španielskom a ak Estónsko vyhrá toto stretnutie so Slovenskom, v záverečnom súboji v skupine bude bojovať s Albánskom o piate miesto.

Situácia okolo baráže:
Je tu aj ďalší podstatný fakt. Body získané s posledným celkom v skupine sa nebudú počítať do tabuľky druhých tímov. S Estónskom sme ich doposiaľ získali tri, s Albánskom šesť. Momentálne tak Slovensko v tabuľke druhých tímov figuruje až na 6. mieste s 12 bodmi, do baráže postupujú prvé štyri tímy. Avšak, rozdiel medzi druhým a šiestym celkom je len dvojbodový a tak to je ešte celé poriadne zamotané. Pre nás bude kľúčový zápas so Severným Írskom, musíme sa však ešte pozerať aj na výsledky v ostatných skupinách.

Aj v súboji s Estónskom sa určite máme na čo tešiť. Momentálne sa našim mladým nádejam darí, čo potvrdili v prípravnom zápase s Talianskom, v ktorom sme vyhrali 3:0. Zvládli sme aj dôležitý zápas na Islande a tak sa môžme pred ďalším dôležitým stretnutím naladiť víťazne v MOL Aréne. Sledujte súboj medzi Slovenskom a Estónskom prostredníctvom nášho prenosu!
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:30.

Domov»Futbal»Reprezentácie»Slováci nedopustili prekvapenie. Rozhodol gól z prvých sekúnd zápasu