Portugalskí futbalisti sa radujú po jednom z gólov.
Portugalskí futbalisti sa radujú po jednom z gólov. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|11. okt 2018 o 23:07

Škótsko prehralo, nestačilo na domáci Izrael.

BRATISLAVA. Futbalisti Portugalska si upevnili post lídra 3. skupiny A-divízie Ligy národov. Aj bez Cristiana Ronalda triumfovali vo štvrtok v Chorzówe nad domácim Poľskom 3:2 a po dvoch dueloch majú na konte plný počet bodov.

Úradujúci majstri Európy sú tak veľmi blízko k postupu do semifinále súťaže.

Lewandowski odohral stý zápas

Poliaci síce viedli od 18. minúty vďaka presnej hlavičke Krzysztofa Piateka po rohovom kope, hostia však ešte do prestávky skóre otočili.

Po polhodine hry vyrovnal André Silva a v 42. minúte poslal loptu do vlastnej bránky Kamil Glik.

Liga národov: Pozrite si momentky zo zápasu Poľsko - Portugalsko: fotogaléria

11.10.2018

Náskok Portugalska poistil krátko po zmene strán Bernardo Silva, v 77. minúte Jakub Blaszczykowski už iba zmiernil prehru Poliakov.

V ich drese odohral stý reprezentačný zápas kapitán Robert Lewandowski.

Izrael doma zdolal Škótsko

V Kaliningrade diváci gól v súboji domáceho Ruska so Švédskom nevideli. Oba tímy v celom stretnutí previedli iba tri strely na bránu - Rusi jednu a Švédi dve.

Rusi sú na čele skupiny so štyrmi bodmi, pre hostí je to prvý bod z dvoch duelov.

Škótsko prehralo v 1. skupine C-divízie v Haife s Izraelom 1:2. Charlie Mulgrew premenil v prvom polčase penaltu, domáci vyrovnali v 52. minúte zásluhou Dora Peretza a potom využili presilovku po vylúčení Johna Souttara.

Štvrťhodinu pred koncom rozhodol vlastný gól Kierana Tierneyho a Izrael sa bodovo dotiahol na svojho súpera.

Tri body má na konte aj tretí účastník skupiny Albánsko.

V 4. skupine rovnakej divízie je na čele Srbsko po víťazstve 2:0 na ihrisku Čiernej Hory, oba góly dal Aleksandar Mitrovič. Na druhú priečku poskočili Rumuni vďaka výhre nad Litvou vo Vilniuse 2:1.

Island bol blízko dlhoočakávaného víťazstva

Islandskí futbalisti boli blízko k pretrhnutiu dlhotrvajúcej série bez víťazstva. Na pôde Francúzska viedli vo štvrtkovom prípravnom zápase 2:0, v úplnom závere však dvakrát inkasovali a na medzinárodnom poli nevyhrali už v desiatom súboji za sebou.

Naopak, Francúzi natiahli šnúru bez prehry na štrnásť zápasov. Tréner úradujúcich majstrov sveta Didier Deschamps nebol spokojný s výkonom, ktorý jeho zverenci na Stade de Roudourou v Guingampe predvádzali do 60. minúty.

"Dominovali sme v držaní lopty, ale chýbali nám rýchlosť a pohyb. Hrali sme proti dobre organizovanému tímu, ktorý dobre zhusťoval priestor a využíval svoje silné stránky. Potešila ma však reakcia tímu v závere stretnutia, keď vďaka pevnej vôli dokázal zmazať dvojgólové manko," citoval Deschampsa portál lequipe.fr.

Futbalisti Španielska rozhodli o triumfe vo Walese už v úvodnej polhodine štvrtkového prípravného zápasu. Dva góly Paca Alcacera a jeden kapitána Sergia Ramosa priniesli na kopačky hostí pokoj a celý duel sa niesol v réžii zverencov Luisa Enriqueho, ktorí zvíťazili presvedčivo 4:1.

Walesu chýbal Bale

Futbalisti Španielska rozhodli o triumfe vo Walese už v úvodnej polhodine štvrtkového prípravného zápasu.

Dva góly Paca Alcacera a jeden kapitána Sergia Ramosa priniesli na kopačky hostí pokoj a celý duel sa niesol v réžii zverencov Luisa Enriqueho, ktorí zvíťazili presvedčivo 4:1.

Domáci nastúpili bez svojej najväčšej hviezdy Garetha Balea, ktorý laboruje so svalovým zranením.

Španieli dominovali v držaní lopty a bránku domácich ohrozili viacerými nebezpečnými strelami. V 74. minúte pridal štvrtý gól Marc Bartra, v závere už len skorigoval domáci Sam Vokes.

"Hráči plnili pokyny, o ktorých sme sa rozprávali počas uplynulých dní. Koncentrovali sme sa na zápas a náš výkon bol takmer dokonalý. Nebudem vyzdvihovať jednotlivcov, pretože by to nebolo správne," citovala španielskeho kouča agentúra DPA.

Góly:
52. Peretz, 75. Tierney (vl.) - 26. Mulgrew (z 11 m)

4.Malta30123:71 b

Domov»Futbal»Reprezentácie»Liga národov»Portugalsko v atraktívnom zápase zdolalo Poľsko, Kosovo je na čele svojej skupiny