Romelu Lukaku (druhý zľava) bol hviezdou Belgicka.
Romelu Lukaku (druhý zľava) bol hviezdou Belgicka. (Autor: TASR/AP)
TASR|12. okt 2018 o 22:58

Súhrn piatkových výsledkov Ligy národov 2018/2019.

BRATISLAVA. Futbalisti Chorvátska a Anglicka remizovali v piatkovom šlágri 4. skupiny A-divízie Ligy národov 0:0.

Zápas bol reprízou semifinále futbalových MS 2018 v Rusku. Na štadióne v Rijeke sa hralo bez divákov.

Chorváti si totiž odpykávali trest od UEFA ešte z roku 2015 za nepovolené symboly na štadióne.

Najlepšie momentky zo zápasu Chorvátsko - Anglicko (Liga národov 2018/2019): fotogaléria

12.10.2018

Ani jeden z tímov zatiaľ nevyhral

Lepšie šance na skórovanie v zápase mali hostia, ktorí dvakrát nastrelili konštrukciu bránky. V 44. trafil hlavou Dier ľavú žrď, po zmene strán zasa trafil hlavou brvno Harry Kane.

Kapitán Albionu napokon sieť rozvlnil v 76. minúte, ale gól neplatil pre ofsajd. Oba tímy tak stále čakajú na víťazstvo v skupine.

V dueli 2. skupiny Belgičania zdolali Švajčiarsko 2:1, a to najmä zásluhou Romelua Lukakua.

Domáci kanonier strelil v 58. minúte prvý gól zápasu a hoci Švajčiari dokázali vyrovnať, Lukaku napokon svojim druhým zásahom rozhodol o výhre svojho mužstva.

Belgicko je po tomto víťazstve v priebežnej tabuľke na prvom mieste so 6 bodmi a skóre 5:1.

Jednogólové víťazstvá Rakúska a Grécka

V B-divízii zvíťazili Rakúšania 1:0 nad Severným Írskom gólom Marka Arnautoviča.

Jednogólové víťazstvo zaznamenali aj Gréci v C-divízii po výhre 1:0 nad Maďarskom, duel rozhodol Konstantinos Mitroglu v 65. minúte.

Fíni rozhodli duel v Estónsku (1:0) až v nadstavenom čase.

V "déčku" potvrdili úlohu favorita domáce tímy. Bielorusko vyhralo nad Luxemburskom 1:0 a Moldavsko zdolalo 2:0 San Marino.

4.San Marino30030:100

Domov»Futbal»Reprezentácie»Liga národov»Anglicko remizovalo s Chorvátskom v repríze semifinále MS. Lukaku vystrieľal víťazstvo Belgicka