Na Ironmanovi padali svetové rekordy, ženskú víťazku napadla medúza

Nemec Patrick Lange obhájil titul Ironmana a vytvoril nový svetový rekord.
Nemec Patrick Lange obhájil titul Ironmana a vytvoril nový svetový rekord. (Autor: Marco Garcia SITA/AP)
TASR|14. okt 2018 o 08:27

Nemecký triatlonista Patrick Lange sa stal víťazom MS Ironman na Havaji.

KAILUA-KONA. Nemecký triatlonista Patrick Lange sa stal víťazom MS Ironman na Havaji.

Stal sa prvým športovcom, ktorý náročnú trať pozostávajúcu z 3,8 km plávania, 180,2 km na bicykli a 42,495 km behu zvládol pod osem hodín.

V cieli mu namerali čas 7:52:39 h.

Tridsaťdvaročný Lange obhájil titul z vlaňajška. Na druhom mieste skončil Belgičan Bart Aernouts (7:56:41 h), tretí finišoval Brit David McNamee (8:01:09 h).

Aj v ženskej kategórii boli diváci svedkami rekordného času 8:26:18 h., o ktorý sa postarala švajčiarska trojnásobná obhajkyňa prvenstva Daniela Ryfová.

Tú na ceste za víťazstvom nezastavil ani útok medúzy počas plaveckej časti. S vyše desaťminútovou stratou dobehla do cieľa Lucy Charlesová z Veľkej Británie (8:36:34 h), Nemka Anne Haugová doplnila stupne víťazov (8:41:58 h).

Domov»Ďalšie športy»Na Ironmanovi padali svetové rekordy, ženskú víťazku napadla medúza