Poslednú etapu Okolo Turecka vyhral Bennett z Bory, záver pretekov poznačil pád

Sam Bennett oslavuje triumf v siedmej etape.
Sam Bennett oslavuje triumf v siedmej etape. (Autor: SITA/AP)
SITA|14. okt 2018 o 14:17

Víťazom cyklistických pretekov Okolo Turecka sa stal Španiel Eduard Prades Reverte.

ISTANBUL. Celkovým víťazom cyklistických pretekov Okolo Turecka sa stal Španiel Eduard Prades Reverte z tímu Euskadi Basque Country-Murias.

Na druhom mieste sa umiestnil Kazach Alexej Lucenko (Astana) s rovnakým výsledným časom ako víťaz. Tretie miesto si vybojoval Austrálčan Nathan Haas (Kaťuša-Alpecin). Štvrtý skončil Talian Diego Ullisi (UAE-Team Emirates), ktorý tak neobhájil minuloročné prvenstvo.

V nedeľňajšej záverečnej etape z Bursy do Istanbulu, ktorá merala 166,7 km, sa z víťazstva tešil Ír Sam Bennett z tímu Bora-Hansgrohe.

Dvadsaťsedemročný Bennett si na svoje konto pripísal tretí etapový vavrín v tomto ročníku, keď predtým triumfoval v druhej a tretej etape. S odstupom piatich sekúnd skončil na druhom mieste celkový víťaz pretekov Španiel Eduard Prades Reverte z tímu Euskadi Basque Country-Murias.

S rovnakým odstupom sa na tretej priečke umiestnil Luxemburčan Jempy Druker zo zoskupenia BMC Racing.

Doterajší líder celkového poradia Kazach Alexej Lucenko prišiel do cieľa až na 12. mieste a dal šancu Španielovi Pradesovi, aby sa vďaka bonifikačným sekundám za druhé miesto v záverečnej etape stal celkovým víťazom podujatia.

Jediný slovenský zástupca v pelotóne Juraj Sagan z Bory-hansgrohe dokončil 6. etapu na 111. mieste so stratou 2:14 min na víťaza etapy.

98.Juraj Sagan SlovenskoBora-Hansgrohe+ 13:01 min

Domov»Cyklistika»Poslednú etapu Okolo Turecka vyhral Bennett z Bory, záver pretekov poznačil pád