Poliaci podľahli doma Taliansku a zostúpili z A-divízie

Poľský reprezentant Robert Lewandowski (vpravo) pred talianskym brankárom Gianluigim Donnarummom. (Autor: Czarek Sokolowski TASR/AP)
TASR|14. okt 2018 o 23:23

Pozrite si súhrn výsledkov nedeľňajších zápasov futbalovej Ligy národov.

BRATISLAVA. Poľskí futbalisti prehrali v nedeľňajšom zápase 3. skupiny A-divízie Ligy národov 2018/2019 na domácom ihrisku s Talianskom 0:1 a zostúpili do B-divízie.

O jediný gól stretnutia sa postaral v 92. minúte Cristiano Biraghi. Poliaci zaostávajú pred záverečným vystúpením za Talianmi o tri body a majú horšiu bilanciu vzájomných zápasov. Oba tímy sa ešte stretnú s Portugalskom, ktoré je na čele so šiestimi bodmi.

Rusko vyhralo v zápase 2. skupiny B-divízie na domácom ihrisku nad Tureckom 2:0. Skóre stretnutia otvoril v 20. minúte Roman Neustädter, druhý gól pridal v 78. minúte Denis Čeryšev.

Rusko má na čele tabuľky štvorbodový náskok práve pred Tureckom, tretie je Švédsko.

Rumunsko remizovalo v stretnutí 4. skupiny C-divízie doma so Srbskom 0:0. Litva je v tejto skupine aj po štyroch dueloch bez bodu, Čiernej Hore podľahla doma 1:4.

Litva - Čierna Hora 1:4 (0:3)
Góly: 88. Baravykas - 10. a 45.+1 Mugoša (druhý z 11 m), 35. Kopitovič, 86. Zorič