Slovan dvakrát prehrával o dva góly. Napokon otočil a natiahol víťaznú sériu

Športové prenosy SME, SITA|15. okt 2018 o 00:00

Slovan porazil Admiral Vladivostok.

Hokej - Kontinentálna hokejová liga (KHL) - utorok:

HC Slovan Bratislava - Admiral Vladivostok 4:3 (1:2, 1:1, 2:0)

Góly: 18. Taffe (Virta, Řepík), 36. Sersen (Červený, Taffe), 47. É. Gélinas (Taffe), 48. M. Sukeľ (Rau, A. Liška) - 4. Ugoľnikov (Tatalin, Černikov), 9. Mereskin (Glazačev), 34. Černikov

Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Morozov, Sergejev - Majtak, J. Streľcov (všetci Rus.), 6198 divákov

Slovan: Čiliak - É. Gélinas, Sersen, Grman, Meszároš, Klok, A. Jánošík, Bačík, Švarný - Řepík, Taffe, Virta - A. Liška, M. Sukeľ, Červený - Lamper, C. Bailey, Lunter - Baranov, Chipchura, Rau

Vladivostok: Krasotkin - J. Antropov, Miščenko, Taratuchin, Kubát, Ugoľnikov, Tatalin- Koroľov, Vicharev, Černikov - Hovorka, Polák, Koňkov - Voronin, Mereskin, Glazačev - A. Streľcov, V. Streľcov, Feokistov

BRATISLAVA. Víťazná šnúra hokejistov Slovana Bratislava v KHL sa natiahla na štyri zápasy.

Ide o najdlhšiu sériu úspechov bratislavského družstva v základnej časti nadnárodnej súťaže od januára 2017, keď uspelo sedemkrát za sebou.

KHL: HC Slovan Bratislava - Admiral Vladivostok (Najlepšie momentky): fotogaléria

17.10.2018

Zverenci trénera Vladimíra Országha zvládli aj utorkový domáci duel proti Admiralu Vladivostok, nad ktorým triumfovali tesne 4:3.

Domáci síce pred vlastnými priaznivcami prehrávali 0:2 a 1:3, no ani nepriaznivý stav ich nezlomil.

Do streleckej listiny sa postupne zapísali Jeff Taffe, v presilovke Michal Sersen, neskôr Éric Gélinas a po ňom aj Matúš Sukeľ.

Po devätnástich dueloch základnej časti má Slovan na svojom konte 16 bodov a v tabuľke Západnej konferencie sa posunul na 8. miesto, ktoré by po základnej časti znamenalo prienik do play off.

Najbližšie sa Slovan predstaví opäť vlastným fanúšikom, vo štvrtok 18. októbra o 18.30 h privíta Amur Chabarovsk.

Hlasy po zápase:

Vladimír Országh (tréner Slovana): „Dosiahli sme dôležitý triumf, bolo to o charaktere a bojovnosti. Mali sme slabší úvod, súperovi sme darovali presilovky. Chýbal nám dôraz a inkasovali sme góly, keď mal súper hráča pred bránkou. V závere sme to otočili, chalani veľmi dobre blokovali strely a brankár nás podržal. To by nás malo charakterizovať aj ďalej, obetavosť a bojovnosť.“

Sergej Svetlov (tréner Vladivostoku): „Máme za sebou veľmi zaujímavý duel. Slovan dnes previedol dobrý výkon. Ani my sme dnes nehrali zle, ale v tretej tretine sme spravili chyby, ktoré domáci potrestali a využili na zisk dvoch bodov. Musíme popracovať na tom, aby sme robili chyby čo najmenej.“

Matúš Sukeľ, autor víťazného gólu Slovana: "Celú tretiu tretinu sme hrali dobre. Bolo jedno, kto dá víťazný gól, hlavne, že sme ho strelili. Myslím si, že sme si zaslúžili vyhrať za celý zápas. Mali sme zlý začiatok, hneď tri vylúčenia na našej strane, ale cítili sme, že to môžeme otočiť. Začali sme viac napádať, strieľať, vytvorili si šance a dali z nich góly. Máme ešte jeden zápas doma, verím, že nám vydrží šťastíčko, zvíťazíme a natiahneme sériu."

Michal Sersen (obranca Slovana): „Je najdôležitejšie, že sme opäť bodovali naplno, hoci začiatok nebol ideálny. Rozbiehali sme sa pomalšie, ale dokázali sme sa vrátiť do zápasu a mali sme výbornú tretiu tretinu. Tam sme súperovi veľa nedovolili a zaslúžene zvíťazili.“

Ďalšie utorňajšie výsledky KHL 2018/2019:

Avtomobilist Jekaterinburg - Barys Astana 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Góly:
45. Paré - 15. a 21. Cormier

Metallurg Magnitogorsk - Salavat Julajev Ufa 1:2 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Góly:
20. Čibisov - 11. Kadejkin, 62. Larsen

Traktor Čeľabinsk - Sibir Novosibirsk 2:1 pp a sn (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 1:0)
Góly:
40. Bergström, rozh. nájazd Bailen - 50. Kazakov

Dinamo Riga - Amur Chabarovsk 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Gól:
3. Dedunov

AK Bars Kazaň - Jokerit Helsinki 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
Góly:
37. Azevedo, 42. Sekáč - 20. Stollery, 57. Norman, 58. Grant

CSKA Moskva - Červená hviezda Kchun-lun 3:4 (0:2, 1:1, 2:1)
Góly:
28. Kaprizov, 53. Okulov, 59. Nesterov - 2. a 45. Palola, 13. Beck, 33. Bartley

Dinamo Minsk - Dinamo Moskva 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Góly:
29. Osipov - 35. Šipačov, 55. Indrašis, 59. Alexejev

Viťaz Moskovská oblasť - Severstaľ Čerepovec 4:1 (1:0, 3:0, 0:1)
Góly:
20. Makejev, 21. Švec-Rogovoj, 23. Aaltonen, 33. Černov - 48. Malevič

Online prenos: HC Slovan Bratislava - Admiral Vladivostok (KHL 2018/2019)

KHL  2018/2019
16.10.2018 o 18:30
Slovan
4:3
(1:2, 1:1, 2:0)
60' minúta
Vladivostok
Góly a asistencie: 18. Taffe (Virta, Řepík), 36. Sersen (Červený, Taffe), 47. Gelinas (Taffe, Červený), 48. Sukel' (Rau, Liška) – 4. Ugolnikov (Tatalin, Černikov), 9. Mereskin (Glazačev, Miščenko), 34. Černikov. Rozhodca: Morozov, Sergejev – Majtak, Streľcov. Diváci: 6198.
Slovan Bratislava vyhráva v Kontinentálnej hokejovej lige štvrtý zápas po sebe. Dnes síce nepredviedol najlepší výkon, ale v tretej časti sa mu podarilo otočiť vývoj stretnutia na svoju stranu. Najskôr strelou švihom vyrovnal Éric Gélinas a rozhodujúci gól zaznamenal bekhendovou dorážkou Matúš Sukeľ. Podobne ako domáci aj Vladivostok natiahol svoju sériu, no v jeho prípade ide o ôsmu prehru po sebe. Slovan sa vďaka dvom bodom dostáva na ôsme miesto, keď preskočil v tabuľke Dinamo Riga a Dynamo Moskva. Ja vám ďakujem za pozornosť a želám ešte pekný večer.
59:45
Jeden z domácich hokejistov mohol rozhodnúť o osude dnešného stretnutia, ale strelou od ľavého mantinelu neuspel. Puk je aspoň ďaleko od brány slovenského brankára Mareka Čiliaka.
59:29
importantNiečo viac než pol minúta zostáva do konca riadneho hracieho času. Vhadzovať sa bude pred Marekom Čiliakom, a tak hosťujúci tréner odvoláva brankára. Vladivostok hrá vabank a bude sa snažiť o vyrovnanie.
58:45
Táto presilovka Slovanu vôbec nevychádza. Prakticky sa nedostal do poriadneho zakončenia a Alexander Ugolnikov sa už chytá skončiť späť na ľadovú plochu. Po tom zostane do konca ešte 50 sekúnd.
58:15
Puk je za Marekom Čiliakom. Hostia sa dokázali už po niekoľkýkrát oslobodiť a môžu poslať na ľad čerstvé sily. To isté robí aj Slovan, ktorý je blízko k štvrtému víťazstvu po sebe.
57:34
Slovan kombinuje v útočnom pásme, ale zatiaľ tomu chýba väčšia početnosť streľby. Každopádne, úlohou domáceho tímu je hlavne neinkasovať v početnej prevahe.
57:09
Veľká komplikácia je hostí z Vladivostoku. Strelec úvodného gólu Alexander Ugolnikov sa previnil voči pravidlám sekaním a vo veľmi nevhodnom čase dostáva dvojminútový trest.
57:00
Slovan sa dokázal ubrániť presilovej hre súpera a aktívnym napádaním sa dostal do koncovky. Ťažko povedať kto zakončoval z pravého kruhu na vhadzovanie, ale mieril do Krasotkina.
56:32
Rudolf Červený si toho dnes teda poriadne vytrpí. V druhej tretine dostal úder lakťom, teraz obetavo zblokoval strelu Karla Kubáta od modrej čiary. Zostal ležať na ľade, a tak musela byť hra prerušená.
55:44
importantDobrá šanca na strane hostí. Krížnu prihrávku do priestoru ľavého kruhu na vhadzovanie dostal Alexander Černikov, ale Marek Čiliak sa stihol presunúť, ale jeho pohotové zakončenie vyrazil.
55:18
Slovan pomerne skoro vyhodil puk zo svojho obranného pásma. Navyše, dobrým napádaním skomplikoval život brankárovi Antonovi Krasotkinovi, ktorý takmer chyboval za vlastnou svätyňou.
54:52
Slovan sa dostáva do problémov svojou nedisciplinovanosťou. Na trestnú lavicu smeruje Patrik Lamper, ktorý si vykoledoval menší trest za nedovolené bránenie. Snáď si posedí celých 120 sekúnd.
54:12
Čiarový rozhodca teraz signalizoval ofsajd, a tak sa nemohli dostať hostia do útočného pásma Slovana. V prvom momente si to nevšimli, a tak sa museli vrátiť s pukom späť do stredového kruhu.
53:40
Po dlhom čase sme sa dočkali nejakého streleckého pokusu. Vojtěch Polák dostal puk do priestoru medzi kruhmi, ale jeho zakončenie bolo zblokované na obrannú sieť. Po reklamnej prestávke sa bude vhadzovať pred Čiliakom.
52:27
Predošlý príspevok by sme mohli prakticky len skopírovať. Hra sa odvíja najmä v strednom pásme, ale v okolí mantinelov. Slovan zatiaľ nepúšťa súpera do nejakého tlaku, ktorý ale zrejme ešte príde.
51:46
Slovan je síce v útočnom pásme, ale hra sa odvíja prevažne v okolí mantinelov. Na pohľad sa teraz nehrá nejaký pekný hokej, no belasí účinne zbierajú čas a smerujú za dvoma bodmi.
51:18
Ivan Miščenko si teraz splnil svoje obranné povinnosti. Pre domácich sa črtala šanca na prečíslenie dvoch proti jednému, ale v poslednej chvíli dobre zapracoval spomínaný obranca Admiralu.
50:26
Teraz sledujeme trošku opatrnejší herný úsek, najmä zo strany Slovanu. Belasí nešli do útočného pásma s veľkým počtom hráčov a skôr sa snažili zbierať sekundičky ako ohroziť brankára súpera.
49:32
Pomaličky sa dostávame do záverečnej desaťminútovky zápasu. Patrik Bačik má puk na hokejke v obrannom pásme a nikto ho nenapáda. Opäť je čas na prestriedanie útočných formácii.
48:18
Slovanisti to teraz spravili veľmi dobre a upratali puk preč zo svojho obranného pásma. Následne dokázali vystriedať a na ľad sa dostáva aj štvrtá formácia okolo Kyla Chipchuru.
47:45
Nálada na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu sa okamžite zlepšila. Slovanu sa poradilo otočiť vývoj stretnutia na svoju stranu a teraz je rad na Vladivostoku, ktorý potrebuje vyrovnať.
47:07
goalSlovan Bratislava dal gól!
Zverenci Vladimíra Országha otáčajú skóre zápasu, keď ťažili z výborného napádania v útočnom pásme. Úspešným strelcom je napokon MATÚŠ SUKEĽ, ktorý bekhendom poslal puk do siete. Hosťujúci tréner reaguje oddychovým časom. Asistencie: Chad Rau a Adam Liška.
46:46
Paráda, domáci hokejisti vyrovnávajú skóre zápasu. Jeff Taffe udržal puk na hokejke v útočnom pásme, následne ho posunul na hokejku ÉRICA GÉLINSA, ktorý strelou z pravého kruhu na vhadzovanie prestrelil brankára súpera. Asistencia: Jeff Taffe a Rudolf Červený.
46:13
Michal Řepík je v dnešnom zápase menej výrazný, ako by sme čakali. Teraz sa český útočník dostal k strele z otočky, ale mieril len do pravého betónu brankára Antona Krasotkina.
45:49
Tentokrát sa hra presťahuje pred Antona Krasotkina. Hostia si nerozumeli v kombinácii, z čoho pramenilo zakázané uvoľnenie. Každopádne, minúty pomaly ubiehajú a šancí Slovana nepribúda.
45:07
Domáci hokejisti neprešli do útočného pásma v súlade s pravidlami. Píska sa ofsajd bratislavského Slovana, a tak sa bude vhadzovať v strednom pásme.
44:22
Od modrej čiary prudko vystrelil Andrej Meszároš, ale hosťujúci brankár bol pripravený. Na druhej strane sa dostali do prečíslenia aj hostia, no Sergej Koňkov z tesnej blízkosti neuspel.
43:38
Hostia sa na dlhší čas usadili v útočnom pásme, ale veľa toho nevymysleli. Marek Čiliak zasahovať nemusel, puk je za jeho bránou a oba tímy posielajú na ľad čerstvé sily.
43:01
Éric Gélinas nahadzoval puk do útočného pásma ešte z vlastnej polovice ihriska. Slovanisti nevyužili pravidlo o hybridnom zakázanom uvoľnení, a tak sa hra presťahuje pred Mareka Čiliaka.
41:05
Slovan nevstúpil do tretej tretiny tak aktívne, ako sme možno čakali. Zatiaľ napáda len veľmi pasívne. Každopádne, na strelenie vyrovnávajúceho či rozdielového gólu má ešte dostatok času.
40:24
Michal Sersen strelou od červenej čiary preveril pozornosť brankára súpera. O niekoľko sekúnd neskôr sa individuálne snažil presadiť Rudolf Červený, ale proti presile hráčov súpera neuspel.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Druhá tretina bola viac-menej vyrovnávaná, čo sa týka hernej aktivity oboch mužstiev. Dobré úseky mal Slovan, takisto Vladivostok, no a pred začiatkom tretej tretiny hostia naďalej vedú rozdielom jedného gólu. Ich náskok síce zvýšil skrytou strelou Alexander Černikov, ale belasých vrátil späť do hry presilovkový zásah kapitána tímu Michala Sersena.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:38
V samotnom závere sa ešte črtala šanca pre domácich na vyrovnanie. Rudolf Červený po prihrávke Adama Lišku strieľal z priestoru medzi kruhmi, ale mieril nad bránu Antona Krasotkina.
39:05
Druhá tretina sa chýli k svojmu záveru. Belasým sa teraz nepodarilo usadiť v útočnom pásme a hostia aj zásluhou Mareka Hovorku mohli založiť rýchly, no nie príliš úspešný brejk.
38:17
Od modrej čiary strieľal zrejme Ivan Švárny. Brankár Anton Krasotkin puk vyrazil len pred seba, no číhajúci Jeff Taffe sa k dorážke nedostal. Teraz registrujeme pre zmenu dobrý úsek Slovana.
37:31
Hostia dlho kombinovali v útočnej tretine. Dokonca stihli aj prestriedať, zatiaľ čo to domáci hokejisti nestihli. Už ťahali nohy za sebou, ale našťastie sa Admiralu nepodarilo streliť štvrtý gól.
36:36
Vladivostok sa dokázal usadiť v útočnom pásme. Slovan mu puk doslova daroval niekoľkými nepresnosťami, a tak sa musí brániť. Určite by radšej hral na druhej časti ľadovej plochy.
35:44
Peknou individuálnou akciou prezentoval na druhej strane klziska Vojtěch Polák. Český útočník sa od ľavého mantinelu natlačil pred brankára súpera, ale našťastie neuspel podobným zakončením ako Jeff Taffe v prvej tretine.
35:11
Belasí dokázali využiť presilovú hru a vracajú sa späť do zápasu. Po zblokovanej prihrávke Jeffa Taffa sa puk odrazil k MICHALOVI SERSENOVI do priestoru tesne za kruhmi. Ten sa poriadne oprel do puku a prestrelil Antona Krasotkina. Asistencie: Rudolf Červený a Jeff Taffe.
34:48
Prvá časť presilovky Slovanu vôbec nevyšla. Hostia poľahky zachytili kombináciu zverencov Vladimíra Orzságha a následne poslali puk až k bráne Mareka Čiliaka. Ten dokonca musel aj zasahovať.
34:25
Slovan Bratislava si po reklamnej prestávke zahrá presilovú hru. Hlavní rozhodcovia trošku prísne vylúčili Antona Krasotkina za zdržovanie. Trest za brankára hostí si odsedí Alexander Strelcov.
33:48
Domáci sa snažili odpovedať na presný zásah súpera. Z pravého kruhu na vhadzovanie vystrelil Rudolf Červený, ale narazil na pripraveného Antona Krasotkina. Ten puk bez problémov chytá.
33:29
goalVladivostok dal gól! Bohužiaľ, domáci hokejisti tretíkrát v dnešnom dueli inkasujú a to z veľmi nenápadnej akcie. ALEXANDER ČERNIKOV vystrelil od modrej čiary a trošku so šťastím prekonal Mareka Čiliaka. Tomu puk prepadol tesne za bránkovú čiaru. Bez asistencie.
32:51
Slovan môže zahodená šanca veľmi mrzieť. Zatiaľ sledujeme veľmi vyrovnaný hokej a o výsledku zápasu budú rozhodovať maličkosti. Po reklamnej prestávke sa píska ofsajd domácich.
32:13
importantSlovan mohol vyrovnať skóre zápasu. Po nečakanom odraze puku od zadného mantinelu strieľal na prázdnu bránu Jegor Baranov, ale z pravého kruhu trestuhodne minul.
31:24
Šanca na strane hostí. Alexander Mereskin dostal dobrú prihrávku spoza brány, ale pohotovou strelou trafil len Mareka Čiliaka. Následne neuspel ani Timur Taratunin, ktorý pálil od modrej čiary.
30:42
Hostia sa previnili voči pravidlám zakázaným uvoľnením, ale následne z toho belasí nič nevyťažili. Nedokázali sa usadiť v útočnom pásme a ohroziť brankára Antona Krasotkina.
30:13
Zápas sa nám prehupol do svojej druhej polovice. Teraz sme boli svedkami dobrého striedania domácich, aktívni boli Adam Liška i Patrik Lamper, no ich strelecké pokusy smerovali vedľa brány.
29:06
Mário Grman zachytil rozohrávku súpera, no puk mu trošku ušiel. Práve to využil jeden z hráčov hostí, ktorý sa mu hodil do strely a znemožnil šancu na strelenie vyrovnávajúceho gólu.
28:38
Ďalšia búrka nevôle na strane fanúšikov Slovana. Tentokrát sa zrejme malo pískať zakázané uvoľnenie súpera z ďalekého východu, ale hlavní rozhodcovia nechávajú hre voľný priebeh.
28:01
Marek Čiliak kryje strelecký pokus od modrej čiary. V Bratislave nasleduje reklamná prestávka, čo dáva priestor na oddych pre obe mužstvá. Určite teraz príde vhod najmä hráčom v belasých dresoch.
27:39
Vladivostok prišiel o útočné pásmo. Signalizovaný bol ofsajd, no napriek tomu išli hostia do pásma Slovana. Hlavní rozhodcovia však tejto ofsajd za úmyselný neoznačili, čo sa nepáči domácim fanúšikom.
27:00
importantSlovanisti zle striedali a takmer za to pykali. Od modrej čiary smeroval sám na bránu Kirill Voronin, ale Marek Čiliak dokázal veľmi dobrým zákrokom vytesniť puk na ochrannú sieť.
26:37
Vladivostok zatiaľ hrá presilovku celkom dobre. Najskôr sa takmer dostal do zakončenia Marek Hovorka a následne Marek Čiliak musel vyrážať strelu Vojtěcha Poláka z pravého kruhu na vhadzovanie.
25:59
Slovan daruje svojmu súperovi ďalšiu presilovú hru. Tentokrát domáci zle striedali a boli na ľade v šestici. Trest za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche si ide odsedieť Jegor Baranov.
25:30
Sledujeme trošku nevýrazný úsek hry. Slovan sa síce dostáva do pásma, ale tam toho príliš veľa nedokáže vytvoriť. Teraz pochválime aspoň za príkladnú bojovnosť mladého Adama Lišku.
24:52
Nepresnosť v rozohrávke domáceho tímu. Adam Liška nezachytil puk na útočnej polovici, a tak sme svedkami zakázaného uvoľnenia, po ktorom sa bude vhadzovať pred Marekom Čiliakom.
24:26
Dlhší časový úsek bez prerušenia ukončuje úspešný zákrok hosťujúceho brankára. Anton Krasotkin dobre zasiahol po strele Patrika Lampera, ktorý dostal trošku viac priestoru na pravom kruhu na vhadzovanie.
23:13
Na druhej strane sa po prihrávke Kirilla Voronina dostal do koncovky obranca Timur Taratunin. Jeho strela ale mierila mimo brány, respektívne do konštrukcie, ktorá obklopuje domácu bránu.
22:39
Po zakázanom uvoľnení súpera sa domáci usadili v útočnom pásme. Napokon sa dostali aj do nebezpečnej pozície, ale Adam Liška nedokázal reagovať lepšie na prihrávku Kylea Chipchuru spoza brány.
21:56
Už po skončení presilovej hry to skúšal strelou od modrej čiary Andrej Meszároš. Skúsený obranca mieril k pravej žrdi, ale Anton Krasotkin predviedol reflexívny zákrok betónom.
21:21
Jeff Taffe tvrdou strelou z pravého kruhu doslova zostrelil jedného z hráčov hostí. O niekoľko sekúnd neskôr pálil aj Matúš Sukeľ, ale jeho strelou švihom Anton Krasotkin zneškodnil.
20:45
Slovan sa dokázal usadiť v útočnom pásme, ale zatiaľ tomu chýba väčšia početnosť streľby. Brankár Anton Krasotkin zatiaľ nemusel kryť žiadny strelecký pokus smerujúci na jeho svätyňu.
20:24
Slovan začal presilovú hru veľmi smolne. Ivan Miščenko lakťom trafil do tváre Rudolfa Červeného, ktorý sa len ťažko dvíha z ľadu. Za pomoci spoluhráčov odchádza na hráčsku lavicu a chvíľu bude svojmu tímu chýbať.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Prvú tretinu dnešného zápasu máme za sebou. Slovan v nej herne sklamal a zbytočnými vylúčeniami sa dostal pod tlak. Z toho pramenili hneď dva góly v jeho sieti, ktoré musel odobriť až videorozhodca. Do streleckej listiny sa zapísali Alexander Ugolnikov a Alexander Mereskin. Belasí sa do väčších šancí príliš nedostávali, ale napokon sa im podarilo v 18. minúte znížiť, keď prihrávku Patrika Virtu zužitkoval Jeff Taffe.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:52
Osem sekúnd pred koncom prvého dejstva vybojoval Michal Řepík presilovú hru. Českého útočníka nedovolene atakoval Jegor Antropov a dostáva menší trest za hákovanie.
19:17
Sergej Koňkov strieľal z pravého kruhu na vhadzovanie. Marek Čiliak ale napokon nemusel zasahovať, pretože hráč hosťujúceho tímu trafil len bočnú sieť.
18:54
Slovan prichádza o útočné pásmo a prvá tretina sa čoskoro dostane do svojej záverečnej minúty. Každopádne, vyzerá to tak, že do šatne budú spokojnejší odchádzať hostia.
18:24
Veľká škoda, že prvá tretina sa chýli k svojmu koncu. Slovan teraz herne pridal a tlačí sa do zakončení. Patrik Lamper mohol strieľať, ale namiesto toho zvolil nepresný pas na Andreja Meszároša.
17:48
Alexander Ugolnikov si teraz splnil svoje obranné povinnosti. Rudolf Červený sa cez neho nedostal do koncovky, hoci sa zdalo, že mal v rýchlostnom súboji mierne navrch.
17:18
Domáci hokejisti udreli ako blesk z jasného neba. Patrik Virta vystihol rozohrávku súpera, krásnou zadovkou našiel JEFFA TAFFA a ten vydareným blafákom upratal puk medzi betóny Krasotkina. Asistencie: Patrik Virta a Michal Řepík.
16:16
Domáci chybovali v obrannom pásme a zbytočne sa dostali pod tlak. Alexander Mereskin zakončoval z priestoru medzi kruhmi, ale dobrý zákrok betónom predviedol Marek Čiliak.
15:31
Sergej Koňkov tvrdo atakoval jedného z domácich hráčov. Fanúšikovia si okamžite pýtali vylúčenie na strane Vladivostoku, ale pokračujeme v plnom počte hráčov na ľadovej ploche.
15:00
Už len päť minút zostáva do konca prvého dejstva. Rudolf Červený prešiel do útočného pásma po ľavej strane, následne vystrelil, ale trafil len plexisklo za bránou hosťujúceho tímu.
14:34
Dobrý herný úsek domáceho tímu. Slovan zatlačil súpera do obranného pásma, od modrej čiary to skúšal Michal Sersen, ale jeho pokus nestihol úspešne tečovať číhajúci Jeff Taffe.
14:05
Belasí sa dostali do prečíslenia troch proti dvom. Napokon zakončil akciu Ivan Švárny, ale strelou z ľavého kruhu na vhadzovanie neuspel. Anton Krasotkin si pripísal ľahký zákrok.
13:23
Hlavní rozhodcovia vylučujú na oboch stranách. Domáci obranca Lukáš Klok je vylúčený za nedovolené bránenie, Kirill Voronin pre zmenu za filmovanie pádu. Pokračujeme v štyroch hráčoch na ľade.
12:54
Rudolf Červený nahodil puk do útočného pásma. Následne sa ho snažil dokorčuľovať, ale proti presile obrancov súpera nemal veľa šancí na úspech. Anton Krasotkin je takmer bez práce.
12:25
Po viac než minúte sme svedkami prerušenia hry a zároveň ďalšej reklamnej prestávky. Po nej sa bude vhadzovať pred Marekom Čiliakom, ktorý kryl nedôraznú strelu Nikitu Feoktistova.
11:19
Teraz pre zmenu dlhší čas kombinovali v útočnom pásme hostia, ale Marek Čiliak zasahovať nemusel. Atmosféra na bratislavskom štadióne je veľmi komorná, fanúšikovia potrebujú impulz z ľadovej plochy.
10:43
Po vyhranom vhadzovaní pálil od modrej čiary obranca Patrik Bačik. Anton Krasotkin bol však pripravený a puk vyrazil do blízkosti pravého mantinelu.
10:18
Slovan má zatiaľ veľké problémy s prechodom do útočného pásma. Momentálne sledujeme trošku rozháraný úsek hry, počas ktorého vidíme nepresné akcie na oboch stranách.
09:36
Hosťujúci brankár Anton Krasotkin chytá strelu zo stredného pásma. Nestihol však už rozohrať, a tak sa po prvej reklamnej prestávke bude vhadzovať po jeho pravej ruke.
09:19
Slovan sa síce dostal do útočného pásma, ale druhá formácia domáceho tímu sa do žiadneho zakončenia nedostala. Hra sa odvíjala len pri mantineloch, odkiaľ sa góly nedávajú.
08:53
Slovan nevstúpil do zápasu vôbec dobre. Teraz sa navyše črtala ďalšia šanca pre hostí. Našťastie pre domáci celok nezachytil Denis Vicharev puk na pravom kruhu na vhadzovanie, kde bol úplne sám.
08:20
goalVladivostok dal gól! Hostia krásne zakombinovali v útočnom pásme. ALEXANDER MERESKIN dostal veľmi dobrú prihrávku od Konstantina Glazačeva na úroveň bránkoviska a s prispením pravej korčule prekonal Mareka Čiliaka. Asistencie: Konstantin Glazačev a Ivan Miščenko.
07:49
Hostia sa usadili v útočnom pásme. Z pravého kruhu na vhadzovanie strieľal Konstantin Glazačev, ale tentokrát trafil len dobre postaveného brankára Mareka Čiliaka.
07:18
Slovan sa ubránil presilovke súpera o dvoch hráčov. Mal ale aj trochu šťastia, pretože Marek Hovorka strelou z ľavého kruhu na vhadzovanie netrafil poloodkrytú bránu Mareka Čiliaka.
06:38
Ďalšie vylúčenie na strane belasých. Mário Lunter sa snažil vypichnúť puk hosťujúcemu obrancovi na modrej čiare, no namiesto puku zasiahol jeho korčule. Hostia tak hrajú presilovku piatich proti trom.
06:11
Vladivostok sa previnil voči pravidlám zakázaným uvoľnením. Následne domáci hokejisti dobre pracovali v útočnom pásme a nazbierali niekoľko sekúnd pri vylúčení Jeffa Taffea.
05:44
Videli sme nepresnú strelu Alexandra Ugolnikova, ktorá bola tečovaná a puk skončil na ochrannej sieti. Následne ho belasí dokázali vyhodiť cez všetky čiary, a tak dobre začínajú svoje oslabenie.
05:20
Domáci sa dostali do šance, ale strelu Michala Sersena dokázal hosťujúci brankár zneškodniť. Následne ho však nedovolene atakoval Jeff Taffe, a tak sa hosťom naskytá výhoda druhej presilovej hry.
04:35
Slovan sa okamžite snažil o vyrovnanie, usadil sa v útočnom pásme, ale nedokázal ohroziť brankára Antona Krasotkina. Následne hostia vyhodili puk cez všetky čiary, ale zakázané uvoľnenie sa nepíska.
03:54
goalVladivostok dal gól! Hostia sa veľmi rýchlo dostávajú do vedenia. ALEXANDER UGOLNIKOV udržal puk na modrej čiare, následne ho nahodil na bránu a svojim pokusom prekvapil Mareka Čiliaka. Celá situácia sa ešte preverovala, ale všetko bolo v súlade s pravidlami. Asistencie: Roman Tatalin a Alexander Černikov.
03:16
Hostia sa dostali do útočného pásma, ale strela od modrej čiary bola nepresná. Navyše, mám pocit, že jeden z hráčov Admiralu pri svojom streleckom pokuse zlomil hokejku.
02:48
Domáci brankár Marek Čiliak si pripisuje na konto úspešný zákrok po strele od modrej čiary. Medzičasom sa vrátil Patrik Virta na ľadovú plochu, a tak hráme v plnom počte.
02:01
importantHostia chybovali vo vlastnom obrannom pásme. Do veľkej šance sa dostal Kanaďan Kyle Chipchura, ale z tesnej blízkosti nedokázal prekonať brankára Antona Krasotkina.
01:24
Slovan sa veľmi dobre bráni počas svojho oslabenia. Teraz dokonca drží puk na svojich hokejkách v strednom pásme a najmä Mário Lunter zbiera cenné sekundy pre domáci celok.
00:52
Hostia sa sami vyhadzujú z útočného pásma, keďže jeden z hráčov v bielom drese nazachytil puk na modrej čiare. Slovan však nestihol prestriedať, keďže puk neodišiel ďaleko.
00:16
Hostia dostávajú hneď v úvodných sekundách zápasu výhodu presilovej hry. Dve minúty za zovretie puku dostávajú fínsky krídelník prvej formácie Patrik Virta.
00:01
Vážení diváci, vítam vás pri sledovaní textového prenosu z Kontinentálnej hokejovej ligy. Dnešný zápasový program ukončíme na bratislavskom štadióne Ondreja Nepelu, kde domáci HC Slovan privíta mužstvo z ďalekého východu – Admiral Vladivostok.

HC SLOVAN

Slovan Bratislava nezačal novú sezónu ideálne a prakticky od začiatku musel doháňať manko na pozície zaručujúce účasť v play off. Bol aj na úplnom chvoste Západnej konferencie, ale v ostatných dňoch sa z neho odrazil na desiatku priečku. Belasí vyhrali tri zápasy v rade, čo sa im v minulej sezóne podarilo len koncom novembra. Postupne zdolali Sibir Novosibirsk, veľmi silný Omsk a tiež čínsky Kunlun. Vo všetkých troch prípadoch uspeli zverenci Vladimíra Országha až po predĺžení, ale do tabuľky si pripísali plný počet bodov. Problémom Slovana je slabšia defenzíva, čo potvrdzuje priemer skoro 3,5 inkasovaného gólu na zápas. Najproduktívnejším hráčom mužstva je Američan Jeff Taffe s bilanciou štyri góly a desať asistencii. Zdatne mu sekunduje aj český útočník Michal Řepík, ktorý s ôsmimi gólmi patrí medzi najlepších strelcov súťaže.

ADMIRAL VLADIVOSTOK

Admiral Vladivostok má v prebiehajúcom ročníku vážne finančné problémy a patrí medzi najslabšie mužstvá celej KHL. Vo Východnej konferencii figuruje na predposlednom mieste so ziskom deviatich bodov. Zatiaľ sa len trikrát radoval z víťazstva, z toho raz v riadnom hracom čase. Aktuálne ťahá sériu siedmich prehier, počas ktorej dokázal ukoristiť jediný bod na ľade CSKA Moskva. V poslednom zápase neuspel na ľade rižského Dinama pomerom 0:2. Dvakrát súperovho brankára ohrozil aj Marek Hovorka, ktorý je jedným zo štyroch legionárov v službách Admiralu. Zatiaľ odohral desať zápasov a na konto si pripísal dve gólové prihrávky. Vladivostok sa už v tejto sezóne so Slovanom stretol a po divokom priebehu mu na domácom ľade podľahol 4:5. V predošlých dvoch prípadoch neuspel ani v Bratislave, kde prehral 2:3, respektíve futbalovým skóre 0:1 po góle Cama Barkera.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

Domov»Hokej»KHL»Slovan dvakrát prehrával o dva góly. Napokon otočil a natiahol víťaznú sériu