Anglicko vo veľkom šlágri zdolalo Španielsko, Island vypadol z A-divízie

Anglickí futbalisti sa radujú po jednom z gólov, v popredí sklamaný David De Gea. (Autor: TASR/AP)
TASR|15. okt 2018 o 22:50

Španieli mohli vyhrať svoju skupinu.

BRATISLAVA. Futbalisti Španielska prehrali v pondelkovom šlágri 4. skupiny A-divízie Ligy národov 2018/2019 doma s Anglickom 2:3.

Hostia rozhodli o svojom triumfe už v prvom polčase, keď dva góly strelil Raheem Sterling a raz skóroval Marcus Rashford. V druhom polčase skorigovali skóre striedajúci Paco Alcacer a v závere nadstaveného času Sergio Ramos.

Španieli nevyužili možnosť zabezpečiť si v predstihu víťazstvo v skupine, no i napriek prehre sú v tabuľke prví so šiestimi bodmi.

Liga národov: Pozrite si najlepšie momentky zo zápasu Španielsko - Anglicko: fotogaléria

15.10.2018

Anglicko má o dva body menej, tretie je s jedným bodom Chorvátsko, ktoré má však zápas k dobru.

Španielska reprezentácia utrpela prvú domácu prehru v súťažnom zápase za uplynulých pätnásť rokov.

Island prehral na domácom ihrisku v stretnutí 2. skupiny A-divízie so Švajčiarskom 1:2 a vypadol do B-divízie.

V troch zápasoch nezískali Islanďania ani bod a majú vysoko negatívne skóre 1:11.

Edin Džeko rozhodol dvoma gólmi o triumfe Bosny a Hercegoviny nad Severným Írskom 2:0. Domáci majú na čele 3. skupiny B-divízie šesťbodový náskok pred Rakúskom, ktoré ale odohralo o jeden duel menej.