Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Boston aj vďaka Halákovi bodoval, Chára dosiahol míľnik

V akcii bol aj Zdeno Chára.

Slovenský brankár Jaroslav Halák v drese Bostonu Bruins.Slovenský brankár Jaroslav Halák v drese Bostonu Bruins. (Zdroj: TASR/AP)

NEW YORK. Slovenský hokejista Zdeno Chára nastúpil vo štvrtok na jubilejný 900. duel za Boston v zámorskej NHL, Bruins napokon podľahli v Edmontone 2:3 po predĺžení.

Prečítajte si tiež: Keď prišiel, ľudia hundrali. Teraz tréner chváli Tatarovu povahu Čítajte

Jeho krajan a brankár Jaroslav Halák zastavil 19 z 22 streleckých pokusov Oilers. O triumfe domácich rozhodol po 37 sekundách predĺženia 22-ročný nemecký útočník Leon Draisaitl.

"Mali viac šťastia. Na ich góly sme dokázali v závere odpovedať. V predĺžení sme hrali dobre, ale keď dostanú šancu, tak ju takmer vždy dokážu využiť," citoval Haláka portál nhl.com.

Kapitán Bostonu Chára absolvoval 24:21 minúty a bol najvyťaženejším hráčom svojho tímu.

Štyridsaťjedenročný bek si do štatistík pripísal jeden mínusový bod, na súperovho brankára vyslal dve strely. Prezentoval sa aj jedným bodyčekom a zablokoval jednu strelu domácich.

Pánik hral proti bývalému klubu

Arizona s Richardom Pánikom v zostave zvíťazila na ľade Chicaga 4:1. Dvoma gólmi sa prezentoval Vinnie Hinostroza, ktorý do tímu Coyotes zamieril práve z Chicaga.

Slovenský krídelník Pánik odohral 11:04 minúty v prvej útočnej formácii Arizony a na bránku svojho niekdajšieho tímu vyslal tri strely, sám zablokoval dva strelecké pokusy domácich.

Pánik v prebiehajúcej sezóne stále čaká na svoj prvý gól, dosiaľ získal iba jednu asistenciu.

Načítavam video...

Toronto nestrelilo ani gól

Pittsburgh triumfoval v Toronte 3:0. Strojcom výhry Penguins bol brankár Matt Murray, ktorý zastavil 38 striel súpera. Dvadsaťštyriročný gólman nastúpil premiérovo od otrasu mozgu, ktorý utrpel na tréningu 8. októbra.

"Cítil som sa dobre, je skvelé, že sme triumfovali. Myslím si, že od tohto výkonu by sme sa mali odraziť do ďalších bojov. Hrali sme naozaj dobre. Hrali sme proti kvalitnému súperovi plnému energie, ktorý sa prezentoval dynamickou hrou a dokázali sme mu vzdorovať a zdolať ho. To hovorí o našom výkone. Hrali sme skvelo ako tím," zhodnotil Murray na webe NHL.

Napriek prehre si myslím, že sme hrali dobre.

Mike Babcock, tréner Toronta

Toronto neuspelo po sérii piatich triumfov. Nebodoval ani Auston Matthews, ktorý dosiaľ získal aspoň bod v siedmich dueloch po sebe. Na víťazstve Penguins sa dvoma gólmi podieľal ruský útočník Jevgenij Malkin.

Pittsburgh zlomil definitívne duel vo svoj prospech až v tretej časti, keď sa dvakrát presadil do prázdnej bránky.

"Nestáva sa nám často, že by sme nedali žiaden gól. Napriek prehre si myslím, že sme hrali dobre. Súper nás udržoval mimo nášho útočného pásma, ale výkon mojich zverencov sa mi pozdával," uviedol tréner Toronta Mike Babcock.

Colorado zvíťazilo na ľade New Jersey 5:3. Mimoriadne sa darilo prvému útoku Avalanche - švédsky kapitán Gabriel Landeskog zaznamenal hetrik, Mikko Rantanen si pripísal štyri body za gól a tri asistencie Nathan MacKinnon trikrát asistoval.

NHL 2018/2019 - základná časť:

Columbus - Philadelphia 6:3 (1:2, 3:0, 2:1)

Góly: 18. Duclair (R. Murray, Nutivaara), 22. Atkinson (Panarin), 25. Atkinson (Panarin), 29. N. Foligno (D. Savard, Werenski), 56. J. Anderson, 58. Milano (Bjorkstrand) - 11. T. Konecny (Hägg, Giroux), 20. Couturier (Provorov, Giroux), 42. Lindblom (T. Konecny)

Brankári: Bobrovskij - Pickard, strely na bránku: 28:35

New Jersey - Colorado 3:5 (0:1, 1:2, 1:3)

Góly: 18. Hischier (Zajac, Hall), 36. Hall (A. Greene, Hischier), 47. Boyle (Palmieri, Hall) - 22. Andrighetto (Kerfoot, I. Cole), 28. Landeskog (Rantanen, MacKinnon), 49. Landeskog (I. Cole, Rantanen), 57. Landeskog (Rantanen, MacKinnon), 60. Rantanen (MacKinnon, E. Johnson)

Brankári: Kinkaid - Grubauer, strely na bránku: 30:34

/útočník Marko Daňo (Colorado) nehral/

Toronto - Pittsburgh 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Góly: 12. Malkin (Letang, Crosby), 58. Malkin, 59. Letang (Malkin, Rust)

Brankári: Andersen - Murray, strely na bránku: 38:39

/obranca Martin Marinčin (Toronto) nehral/

Tampa Bay - Detroit 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 8. B. Point (Gourde, Palát), 36. Stamkos (Kučerov, Sergačov), 59. Killorn (McDonagh) - 27. Glendening (Daley, Abdelkader)

Brankári: Vasilevskij - Howard, strely na bránku: 31:30

Winnipeg - Vancouver 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)

Góly: 19. Laine (Wheeler, Byfuglien), 45. B. Little (Ehlers, Byfuglien), 53. Copp (Lowry), 55. Byfuglien (B. Little, Ehlers) - 33. B. Horvat (D. Pouliot)

Brankári: Hellebuyck - Nilsson, strely na bránku: 32:27

Chicago - Arizona 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Góly: 27. E. Gustafsson (J. Toews, DeBrincat) - 12. Crouse (Keller, Oesterle), 29. Hinostroza (Ekman-Larsson, Demers), 55. Keller, 58. Hinostroza (Cousins, Connauton)

Brankári: Crawford - Raanta, strely na bránku: 34:31

/útočník Richard Pánik (Arizona) odohral 11:04 minúty, nebodoval, trikrát vystrelil na bránu súpera, zablokoval dve strely a raz stratil puk/

Edmonton - Boston 3:2pp (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 34. Yamamoto (A. Larsson, Russell), 48. Nugent-Hopkins (McDavid, Klefbom), 61. Draisaitl (McDavid) - 32. Krejčí (Heinen, Grzelcyk), 52. Pastrňák (Marchand, McAvoy)

Brankári: Talbot - Halák, strely na bránku: 22:29

/brankár Jaroslav Halák (Boston) odchytal celé stretnutie, chytil 19 z 22 striel súpera a mal 86,4-percentnú úspešnosť zákrokov/

/obranca Zdeno Chára (Boston) odohral 24:21 minúty, nebodoval, pripísal si jeden mínusový bod, dvakrát vystrelil na bránu súpera, prezentoval sa jedným bodyčekom, jednou zablokovanou strelou, jedným ziskom a dvomi stratami puku/

/obranca Andrej Sekera (Edmonton) pauzuje pre zranenie/

Los Angeles - NY Islanders 2:7 (1:1, 0:2, 1:4)

Góly: 15. Toffoli (Doughty, Kovaľčuk), 43. J. Carter (Iafallo, Doughty) - 5. Cizikas (Mayfield), 24. Josh Bailey (Eberle, Barzal), 33. V. Filppula (L. Komarov, Ladd), 44. Ladd (V. Filppula), 45. M. Martin (Cizikas, Clutterbuck), 50. L. Komarov (V. Filppula, Mayfield), 52. Ladd (Mayfield, Barzal)

Brankári: Quick (50. Campbell) - Greiss (53. Lehner), strely na bránku: 35:32

San Jose - Buffalo 5:1 (2:0, 0:1, 3:0)

Góly: 4. Donskoi (E. Karlsson, E. Kane), 5. Couture (Burns), 45. Couture (E. Kane, Braun), 52. Pavelski (Labanc, Burns), 59. Couture (Hertl, Meier) - 22. McCabe (Skinner, Dahlin)

Brankári: Jones - Hutton, strely na bránku: 39:25