Florida Panthers naplno zabodovala vo Washingtone

Jared McCann streiľa štvrtý gól Panthers v úvodnej tretine duelu vo Washingtone. (Autor: SITA/AP)
SITA|20. okt 2018 o 06:36

Capitals zmazali manko tesne pred koncom, v nájazdoch zaváhal aj Ovečkin.

NEW YORK. Hokejisti klubu Florida Panthers po prvýkrát v novom ročníku NHL naplno zabodovali. Na ľade obhajcu Stanley cupu Washingtonu Capitals zvíťazili 6:5 po predĺžení.

Panthers viedli po úvodnej tretine 4:1, ale v priebehu duelu Capitals manko znížili a jeden a pol minúty pred koncom riadnej hracej doby vyrovnal švédsky útočník Nicklas Bäckström.

Bäckström a Aexander Ovečkin potom zaváhali v nájazdoch a z plného bodového zisku sa tešili hostia.

Rozhodujúci nájazd premenil Jonathan Huberdeau, ktorý rovnako ako Vincent Trocheck v zápase zaznamenal bilanciu 1+2.

"Cítime obrovskú úľavu. V každom zápase sme boli blízko víťazstvu a konečne sa nám to podarilo. Teraz sa musíme pozerať na ďalšie zápasy a snažiť sa vybojovať ďalšie výhry," povedal Huberdeau.

Na svojich ľadoch neuspeli ani Dallas a Calgary. Stars podľahli Minnsesote 1:3, Flames prehrali s Nashvillom 3:5.

V Dallase sa všetko podstatné udialo až v tretej tretine. Na jej začiatku prekonal Jason Spezza brankára Minnesoty Devana Dubnyka.

Potom však zabrali zadáci z prvej formácie hostí Matt Dumba a Ryan Suter. Druhý menovaný ako 11. obranca narodený v USA dosiahol métu 500 bodov.

Víťaznú poistku pre "Wild" pridal v 59. min gólom do prázdnej bránky skúsený útočník Zach Parise.

"Po prvom góle sme sa uvoľnili a rozbehli sme sa. Potom sme už nechceli zložiť nohu z plynu," hodnotil víťazný duel tréner Wild Bruce Boudreau.

Predators z Nashvillu "roztrhali" ďalšieho súpera, v noci vyhrali na ľade Calgary 5:3 a natiahli víťaznú sériu už na šyri stretnutia.

S 12 bodmi zo siedmich duelov majú najlepšiu ligovú bilanciu a vedú Západnú konferenciu o bod pred Anaheimom.

Kevin Fiala a Filip Forsberg sa na triumfe podieľali zhodne gólom a asistenciou, o víťazný zásah hostí sa postaral Zac Rinaldo.

Predators však v zápase stratili svoju brankársku jednotku Pekku Rinneho, Fín sa zranil pri kolízii so spoluhráčom Kevinom Fialom pri góle Sama Bennetta na 3:3.

Rinne najprv zostal v bránke, no v 46. minúte napokon prenechal miesto krajanovi Juuse Sarosovi, ktorý pochytal všetkých zvyšných deväť striel súpera. Bližie informácie o zdravotnom stave Rinneho nie sú zatiaľ známe.

Výsledky:

Washington Capitals - Florida Panthers 5:6 po nájazdoch (1:4, 3:1, 1:0 - 0:0 - 2:3)

Góly: 16. Carlson (Eller, Kempný), 22. Connolly (Vrána, Djoos), 29. Vrána (Eller, Connolly), 34. Smith-Pelly (Niskanen, Kuznecov), 59. Bäckström (Eller, Kuznecov) – 11. Trocheck (Huberdeau, Petrovic), 16. Dadonov (Barkov, Trocheck), 17. Sceviour (Huberdeau, Trocheck), 19. McCann (Malgin, Yandle), 40. Huberdeau (Dadonov, Hoffman), rozh. sam. nájazd Huberdeau

Dallas Stars - Minnesota Wild 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)

Góly: 41. Spezza (Heiskanen, Shore) – 50. Dumba (Mikael Granlund, Parise), 53. Suter (E. Staal, Zucker), 59. Parise (Suter)

Calgary Flames - Nashville Predators 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)