Chelsea vyrovnala v šlágri proti Manchestru United v nadstavení

Ross Barkley vyrovnáva v 96. minúte.
Ross Barkley vyrovnáva v 96. minúte. (Autor: SITA/AP)
TASR|20. okt 2018 o 15:41

Zverenci Josého Mourinha boli blízko k tomu, aby uštedrili Chelsea prvú prehru v sezóne.

LONDÝN. V šlágri 9. kola anglickej Premier League remizoval Manchester United na ihrisku Chelsea Londýn 2:2.

Po dvoch góloch Francúza Anthonyho Martiala boli hostia blízko k tomu, aby uštedrili Chelsea prvú prehru v sezóne.

Najlepšie momentky zo zápasu FC Chelsea - Manchester United (Premier League 2018/2019): fotogaléria

21.10.2018

V nadstavenom čase však napokon rozhodol o deľbe bodov Ross Barkley.

Domácich poslal do vedenia v 21. minúte nemecký obranca Antonio Rüdiger, po zmene strán sa v 55. a 73. minúte presadil Martial.

V šiestej minúte nadstavenia však napokon vyrovnal Barkley, ktorý prišiel na ihrisko v 69. minúte.

Zverenci Joseho Mourinha sú po remíze v priebežnej tabuľke na 8. pozícii so 14 bodmi, Chelsea má na čele 21 bodov.

V ďalšom zápase si Manchester City poradil s FC Burnley hladko 5:0. Citizens si po triumfe udržali líderský post v priebežnej tabuľke, ich náskok sa po zaváhaní Chelsea zvýšil na 2 body.

Doma sa nedarilo Newcastlu United, v ktorého bránke odchytal celý zápas Slovák Martin Dúbravka. Jeho tím podľahol Brightonu & Hove Albion 0:1.

Bodový krok s Manchestrom City udržal Liverpool, stačilo mu k tomu chudobné víťazstvo 1:0 nad Huddersfieldom. Skóroval tradičný zakončovateľ Mohamed Salah.

Premier League - 9. kolo:

Chelsea Londýn - Manchester United 2:2 (1:0)

17. Agüero, 54. B. Silva, 56. Fernandinho, 83. Mahrez, 90. Sane

Newcastle United - Brighton & Hove Albion 0:1 (0:1)
Góly:
29. Kayal

West Ham United - Tottenham Hotspur 0:1 (0:1)
Góly:
44. Lamela

Wolverhampton Wanderers - FC Watford 0:2 (0:2)
Góly
: 20. Capoue, 21. Pereyra

Huddersfield - Liverpool 0:1 (0:0)
Gól:
24. Salah

Domov»Futbal»Anglicko»Chelsea vyrovnala v šlágri proti Manchestru United v nadstavení