Giro d'Italia: 21. etapa | Sledujte naživo
O víťazovi Gira rozhodne až posledná etapa, Sagan zablahoželá Démarovi

Pred zápasom ho povolali z farmy. Slovenský mladík bol pri výhre svojho tímu

Pozrite si súhrn výsledkov NHL 2018/2019.

Christián Jaroš (vpravo) obraňuje hráča Montrealu Brendana Gallaghera.Christián Jaroš (vpravo) obraňuje hráča Montrealu Brendana Gallaghera. (Zdroj: TASR/AP)

OTTAWA. Hokejisti Bostonu s Jaroslavom Halákom v bránke boli blízko víťazstva na ľade Vancouveru v sobotňajšom zápase NHL.

Prečítajte si tiež: Keď prišiel, fanúšikovia hundrali. Teraz tréner chváli Tatarovu povahu Čítajte

Slovenský brankár však napokon kapituloval v predĺžení z hokejky Bo Horvata a Boston prehral 1:2.

Halák odchytal kompletných 63:07 min, kryl 20 z 22 striel súpera s úspešnosťou zásahov 90,9%.

Kapitán Bruins Zdeno Chára absolvoval na ľade vyše 23 minút a pripísal si 2 zablokované strely popri jednom dvojminútovom treste za podrazenie.

Súboj Slovákov

Montreal prehral v Ottawe 3:4 po predĺžení, hoci po prvej tretine viedol 3:1. Útočník Canadiens Tomáš Tatar nepredĺžil svoju trojzápasovú bodovú sériu, odohral 14:35 min a zablokoval jednu strelu.

Na konci som mal toho plné zuby. Mal som len jednu šancu a využil som ju.

Mark Stone, strelec dvoch gólov Ottawy

Vo víťaznom tíme odkorčuľoval 12:51 min obranca Christián Jaroš, ktorý bol opäť povolaný do tímu z AHL.

Okrem dvojminútového trestu si stihol pripísal 3 bodyčeky a 4 bloky, čo bolo spolu s tímovým kolegom Markom Borowieckym najviac spomedzi všetkých hráčov na ľade.

O víťazstve Ottawy rozhodol v 63. min Mark Stone svojím druhým gólom v zápase.

"Na konci som mal toho plné zuby. Mal som len jednu šancu a využil som ju," povedal Mark Stone na webe NHL.

Načítavam video...

Pánik opäť nedal gól

Prehrala aj Arizona v zostave s útočníkom Richardom Pánikom, keď nestačila na domáci Winnipeg 3:5.

Pánik odohral 12:24 min bez štatistického zápisu a ani v siedmom zápase novej sezóny neskóroval.

Dvadsaťsedemročný krídelník dosiaľ má na konte jediný bod za asistenciu.

Hokejisti Colorada triumfovali nad hráčmi Caroliny 3:1. V zostave víťazného tímu nefiguroval slovenský útočník Marko Daňo, ktorý si od výmeny z Winnipegu stále nepripísal ani jeden štart v aktuálnom ročníku severoamerickej profiligy.

Strojcami triumfu Avalanche boli švédsky kapitán Gabriel Landeskog a kanadský center Nathan MacKinnon. Prvý menovaný strelil úvodné dva góly stretnutia, MacKinnon mu pri nich asistoval a v 57. min sám zvýšil na priebežných 3:0.

NHL 2018/2019 - výsledky:

Carolina - Colorado 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Góly: 58. Ferland (Aho) - 17. Landeskog (MacKinnon), 30. Landeskog, 57. MacKinnon

Philadelphia - New Jersey 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)

Góly: 11. Konecny (Sanheim, Weal), 39. Patrick (J. Voráček), 57. J. Voráček (Provorov, Sanheim), 59. Simmonds (Giroux, Provorov), 60. Laughton (J. Voráček, Lehterä) - 5. Severson (Marcus Johansson, Wood), 43. Boyle (Butcher, Hall)

LA Kings - Buffalo 1:5 (0:1, 0:3, 1:1)

Góly: 53. Doughty (Iafallo, Carter) - 11. Pominville (Eichel, McCabe), 24. Skinner (Eichel, Pominville), 36, Skinner (Scandella, Pominville), 40. Bogosian (J. Larsson, Girgensons), 60. Skinner (Rodrigues, Eichel)

Winnipeg - Arizona 5:3 (1:1, 2:0, 2:2)

Góly: 20. Lowry (Morrissey, Trouba), 35. Myers (Trouba), 38. Morrissey (Scheifele, Connor), 46. Perreault (Trouba, Roslovic), 60. Wheeler (Connor, Myers) - 16. Fischer (Ekman-Larsson, Cousins), 44. Keller (Ekman-Larsson, Stepan), 52. Keller (Ekman-Larsson)

/Richard Pánik (Arizona) odohral 12:24 min bez štatistického zápisu/

Columbus - Chicago 1:4 (1:1, 0:0, 0:3)

Góly: 13. Werenski (Nutivaara, Wennberg) - 4. DeBrincat (Kahun, Seabrook), 48. Krüger (Fortin, P. Kane), 56. P. Kane (Seabrook, Schmaltz), 59. P. Kane (Anisimov)

Florida - Detroit 3:4 pp (2:0, 0:3, 1:0 - 0:1)

Góly: 8. Yandle (Dadonov, Bjugstad), 17. Bjugstad (Barkov), 59. Hoffman (Yandle, Barkov) - 26. Cholowski (Athanasiou, Nielsen), 27. Vanek (Nielsen, Cholowski), 28. Larkin (Helm, Nyquist), 64. Nyquist (Larkin)

Ottawa - Montreal 4:3 pp (1:3, 2:0, 0:0 - 1:0)

Góly: 8. Mark Stone (Tierney), 30. Bödker (White), 33. Duchene (B. Ryan, Mark Stone), 63. Mark Stone (Duchene, Chabot) - 4. Domi (Drouin, Petry), 5. Danault (Byron, Lehkonen), 17. Byron (Armia, Kotkaniemi)

/Tomáš Tatar (Montreal) odohral 14:35 min, 1 zablokovaná strela, 1 mínuska/

Toronto - St. Louis 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)

Góly: 45. Rielly (Marner, Gardiner) - 25. Bortuzzo (Perron), 34. Sanford (Perron, Pietrangelo), 37. O´Reilly (Tarasenko, Maroon), 58. Barbašev (O´Reilly)

Minnesota - Tampa Bay 5:4 pp (1:3, 1:0, 2:1 - 1:0)

Góly: 14. Coyle (Niederreiter), 24. M. Foligno (Fehr, Brown), 51. Parise (Koivu, Spurgeon), 54. Zucker (Dumba), 64. Mikael Granlund (Coyle, Stalock) - 3. Callahan (Stralman, J.T. Miller), 11. Gourde (McDonagh, Stamkos), 16. J.T. Miller (Hedman, Kučerov), 56. Stralman (Gourde, Palát)

Edmonton - Nashville 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Góly: 34. P.K. Subban (Sissons, Ekholm), 35. Arvidsson (Bonino, Ekholm), 60. Josi

Vancouver - Boston 2:1 pp (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 4. Sutter (Virtanen, Stecher), 64. Horvat (Boeser) - 48. Nordström (Moore, Grzelcyk)

/Zdeno Chára odohral 23:13 min, 2 trestné minúty, 2 zablokované strely, Jaroslav Halák (Boston) odchytal 63:07 min, kryl 20 z 22 striel, úspešnosť 90,9%/

Vegas - Anaheim 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Góly: 20. W. Karlsson (Marchessault, Hunt), 30. Reaves (Holden, Eakin), 60. Marchessault (R. Smith) - 42. Street (Fowler, Getzlaf)

San Jose - NY Islanders 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Góly: 8. Meier (Couture, Hertl), 25. Donskoi (Suomela), 34. Burns (Herlt, Donskoi), 45. Couture (Hertl, J. Ryan) - 20. Nelson (Bailey, Lee)