Sportnet|21. okt 2018 o 09:28

Chelsea vyrovnala až v nadstavenom čase.

LONDÝN. Tréner futbalistov anglického klubu Manchester United José Mourinho bol v sobotu veľmi blízko k triumfu na ihrisku svojho niekdajšieho zamestnávateľa FC Chelsea.

United na londýnskom Stamford Bridge po prestávke dvomi gólmi Anthonyho Martiala odpovedali na zásah domáceho Antonia Rüdigera z 21. min a mali namierené k víťazstvu.

Posledné slovo v stretnutí však mali domáci, keď Ross Barkley v 96. min zariadil nerozhodný výsledok 2:2.

Najlepšie momentky zo zápasu FC Chelsea - Manchester United (Premier League 2018/2019): fotogaléria

21.10.2018

Mourinho: Boli sme lepším tímom

"Boli sme lepším tímom. Ak by mi pred zápasom ponúkli bod zo Stamford Bridge, vzal by som ho, pretože bodovať na tomto štadióne je ťažké a remíza z trávnika Chelsea je vždy dobrý výsledok.

Po tomto zápase je to však fantastický rezultát najmä pre súpera. Verím, že všetci arbitri spravia to, čo Mike Dean, keď totiž prehrávame my, nikdy nedostaneme päť, šesť, či dokonca sedem nadstavených minút," neskrýval Mourinho sklamanie zo straty dvoch bodov, ktoré by mužstvu z Old Traffordu veľmi pomohli.

Jeho slová o priebehu zápasu potvrdil aj obranca domácich Antonio Rüdiger:

"S bodom môžeme byť spokojní. Mali sme na mále, ale napokon sa nám podarilo udržať našu nezdolanosť. V druhom polčase sme súperovi nechali príliš veľa priestoru, k čomu sa pridali hlúpe chyby, ktoré súper využil na nebezpečné protiútoky. Boli fyzicky veľmi silní. My sa však nevzdávame, viackrát sme skórovali v posledných minútach zápasu a dnes nám pomohlo aj šťastie."

United získali v deviatich kolách anglickej Premier League 2018/2019 iba 14 bodov a figuruje v strede tabuľky.

Chelsea je na tom lepšie (21), pohybuje sa blízko líderskej pozície a v doterajšom priebehu navyše ešte neprehrala.

Postrážili Hazarda aj Jorginha

"Po celý čas sme boli v zápase. Síce sme mohli byť agresívnejší s loptou na kopačkách a viac využívať voľný priestor, ale úplne sme postrážili Edena Hazarda a Jorginha som už dávno nevidel hrať tak málo ako dnes. Inkasovali sme zo štandardiek," doplnil 55-ročný Portugalčan pre klubový web.

"Prvú hodinu sme hrali veľmi dobre, ale potom sme pristúpili na fyzickú hru United. Oni sú v tomto lepší ako my.

Zo záverečných 30 minút som sklamaný, pretože sme mohli vyhrať. Nakoniec však musíme brať aj bod," poznamenal podľa BBC Sport tréner Londýnčanov Maurizio Sarri.

Domov»Futbal»Anglicko»Všetci by mali urobiť to, čo rozhodca Dean, vyhlásil po šlágri ironicky Mourinho