Kvitová odštartovala tenisový šampionát prehrou

Ukrajinská tenistka Jelina Svitolinová.
Ukrajinská tenistka Jelina Svitolinová. (Autor: TASR/AP)
TASR|21. okt 2018 o 13:05

Pozrite si súhrn prvého hracieho dňa MS WTA Tour v Singapure.

SINGAPUR. V úvodnom súboji na MS WTA Tour v Singapure zvíťazila ukrajinská tenistka Jelina Svitolinová nad Češkou Petrou Kvitovou za 90 minút 6:3, 6:3.

V druhom nedeľňajšom zápase bielej skupiny triumfovala ďalšia Češka Karolína Plíšková nad druhou nasadenou Dánkou Caroline Wozniackou v dvoch setoch 6:2 a 6:4.

Kvitová sa predstavila na MS WTA Tour po troch rokoch, no nedeľný vstupný duel jej nevyšiel. Proti Svitolinovej dokázala stratu servisu z úvodného gemu ešte zmazať, no druhú zo siedmeho gemu už nie.

Najlepšie momentky zo zápasu Jelina Svitolinová - Petra Kvitová (MS WTA Tour 2018): fotogaléria

21.10.2018

Na podaní sa trápila a pri súperkinom setbale urobila piatu dvojchybu v zápase. V druhom sete mala tri brejkbaly, ale ani jeden nedokázala využiť. Šiesta nasadená Ukrajinka zápas napokon doviedla do víťazného konca.

"Musela som byť veľmi psychicky silná. Teraz pôjdem na masáž, pretože proti Petre musíte byť neustále na nohách," uviedla Svitolinová v prvom pozápasovom interview priamo na kurte.

Obhajkyňa titulu Wozniacka stratila už svoje druhé podanie v zápase s Plíškovou, siedma nasadená Češka ju brejkla aj v piatej hre, pričom si svoj servis udržala a prvý set zvládla jasne 6:2.

V druhom prelomila súperkino podanie hneď v úvodnom geme, v deviatom sa dopracoval k prvým dvom mečbalom, no nepremenila ich. V ďalšej hre pri svojom servise však využila tretí a tešila sa z prvého triumfu na turnaji.

"Cítila som sa dobre na základnej čiare a nebolo to iba o mojom podaní. Caroline bola v úvode trochu nervózna, vždy je ťažké obhajovať titul," povedala dvadsaťšesťročná Plíšková, ktorá tak vrátila Wozniackej vlaňajšiu prehru zo semifinále MS WTA Tour.