Škriniar v slávnom derby čelil jednému z najlepších na svete. Tešil sa Slovák

Sklamaný Gianluigi Donnarumma z tímu AC Miláno smúti po prehre.
Sklamaný Gianluigi Donnarumma z tímu AC Miláno smúti po prehre. (Autor: TASR/AP)
SITA|21. okt 2018 o 14:45

Inter vyhral derby.

RÍM. Lazio Rím v nedeľňajšom stretnutí 9. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A 2018/2019 zvíťazilo na trávniku Parmy 2:0.

Hostia o triumfe rozhodli až v závere stretnutia, v 80. min premenil pokutový kop Ciro Immobile a v nadstavenom čase uzavrel skóre stretnutia Joaquín Correa.

Fiorentina nepotvrdila úlohu favorita v dueli s Cagliari, keď doma len remizovala 1:1.

Serie A: Najlepšie momentky zo zápasu Inter Miláno - AC Miláno: fotogaléria

22.10.2018

Domácich síce poslal do vedenia po hodine hry Jordan Veretout premeneným pokutovým kopom, ale o desať minút neskôr vyrovnal Leonardo Pavoletti.

Slovák Dávid Hancko odsedel celé stretnutie na lavičke náhradníkov. Naopak, kompletných deväťdesiat minút strávil na ihrisku ďalší reprezentant Milan Škriniar v drese Interu Miláno, ktoré v mestskom derby zdolalo AC 1:0.

Jediný gól dosiahol v nadstavenom čase druhého dejstva Argentínčan Mauro Icardi.

Škriniar počas celého zápasu zvádzal súboje s jedným z najlepších útočníkov na svete, Gonzalom Higuaínom. Ten je v AC na hosťovaní z Juventusu Turín.

Argentínsky kanonier sa však nedokázal presadiť.