Ukrajinka Jelina Svitolinová zvíťazila nad Češkou Karolínou Plíškovou v troch setoch 6:3, 2:6, 6:3 a dosiahla druhé víťazstvo na turnaji, po ktorom má semifinálovú miestenku na dosah na MS WTA Tour v Singapure (Autor: Vincent Thian TASR/AP)
SITA|23. okt 2018 o 19:50

Pozrite si súhrn výsledkov z utorňajších zápasov WTA Finals v Singapure.

SINGAPUR. Ukrajinská tenistka Elina Svitolinová nasadená ako šiesta zvíťazila za 115 minút 6:3, 2:6, 6:3 nad českou sedmičkou podujatia Karolínou Plíškovou v druhom utorkovom stretnutí v základnej Bielej skupine dvojhry na koncoročnom výberovom šampionáte BNP Paribas WTA Finals presented by SC Global v Singapure.

Dvadsaťšesťročná Plíšková nevyužila šancu postúpiť v prípade víťazstva do semifinále podujatia. Aj Svitolinová mohla v prípade úspechu v dvoch setoch pomýšľať na postup medzi najlepšiu štvoricu.

Víťazstvo 24-ročnej Ukrajinky v troch setoch však znamená, že vo štvrtok budú v hre o postup medzi najlepšiu štvoricu všetky tenistky v Bielej skupine.

V prvom utorkovom stretnutí zvíťazila Dánka Caroline Wozniacka nad Češkou Petrou Kvitovou po tuhom boji 7:5, 3:6, 6:2.

Dianie v Červenej skupine pokračuje v stredu duelmi Angelique Kerberová (Nem.-1) - Naomi Osaková (Jap.-3) a Sloane Stephensová (USA-5) - Kiki Bertensová (Hol.-8). Prvý zápas je na programe o 13.30 h SELČ, druhý hneď po ňom.

Výsledky - Biela skupina - utorok:

Caroline Wozniacka (Dán.-2) - Petra Kvitová (ČR-4) 7:5, 3:6, 6:2 za 140 minút

Elina Svitolinová (Ukr.-6) - Karolína Plíšková (ČR-7) 6:3, 2:6, 6:3 za 115 minút