Slovan prehral vo Viedni aj druhý zápas, Petrohrad ho vyškolil podobne ako CSKA

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. (Autor: TASR)
Športové prenosy SME|28. okt 2018 o 00:00

Prenos ste mohli sledovať s nami online.

VIEDEŇ. Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v nedeľu v druhom zápase KHL World Games vo Viedni s SKA Petrohrad vysoko 0:7.

Slovan Bratislava - SKA Petrohrad 0:7 (0:1, 0:2, 0:4)

Góly: 8. Hersley (Karpov, Gusev), 33. Koskiranta (Zemčjonok, Gusev), 33. Plotnikov (Dergačov), 41. Chafizulin (Ketov, Kablukov), 47. Kuzmenko (Barabanov), 49. Plotnikov (Karpov, Gusev), 60. Li (Kablukov). Rozhodcovia: Soin, Gašilov - Viljugin, Palej, vylúčenia: 7:1 na 2 min., presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 5895 divákov.

Slovan Bratislava: Štěpánek - Gelinas, Sersen, Bačik, Švarný, Grman, Meszároš, Klok - Řepík, Sukeľ, Červený - Lamper, Bailey, Liška - Rau, Taffe, Lunter - Sloboda, Chipchura, Hrnka

SKA Petrohrad: Šestorkin (Hellberg) - Hersley, Gavrikov, Zub, Zubarev, Rundblad, Chafizulin, Zemčjonok - Karpov, Koskiranta, Gusev - Barabanov, Byvaľcev, Kuzmenko - Plotnikov, Malcev, Dergačov - Ketov, Kablukov, Li - Tichonov

Pre zverencov Vladimíra Országa to bola štvrtá prehra v sérii. V tabuľke Západnej konferencie patrí Slovanu 9. priečka, na ôsmu Rigu stráca bod. Lotyšský tím však má o dva zápasy menej.

Slovanistov teraz čaká šnúra troch zápasov na domácom ľade, začnú ju vo štvrtok 1. novembra o 17.00 h so Sibirom Novosibirsk.

Sľubný úvod

Slovan začal zápas oveľa lepšie ako v piatok, hral pozorne v obrane a jednoucho v útoku. Hráči Petrohradu však boli od začiatku lepší a mali aj prvé šance.

V 8. minúte po faule Kloka mali k dispozícii aj prvú presilovku a v nej prekonal Štěpánka tvrdou strelou Hersley - 0:1.

Slovan mohol odpovedať v 15. minúte po závare pred bránku, Liška však Hellberga neprekabátil. Hostia mali hru jasne v rukách, ale ďalšiu výraznejšiu šancu si už do konca tretiny nevypracovali.

Častá hra v oslabení

Ďalšie mali však mali v druhom dejstve a to aj vinou nedisciplinovanosti hráčov Slovana. Petrohrad hral v početnej výhode hneď na začiatku, faulu sa dopustil Švarný ešte na konci 1. tretiny.

Obrana Slovana však odolala a to aj po ďalších dvoch presilovkách SKA. V 33. minúte však Štěpánka prekonal Koskiranta a ešte v tej istej minúte sa presadil Plotnikov. Prevaha ruského tímu bola aj naďalej výrazná, viac gólov však v prostrednej časti hry však už nedal.

Z gólu sa však tešil na začiatku tretej tretiny, keď sa presadil Chafizulin.

Petrohrad Bratislavčanov nešetril a do konca zápasu ešte strelil ďalšie tri góly. Najskôr zvýšil na rozdiel piatich gólov Kuzmenko a na poltucet dal svojim druhým gólom v zápase Plotnikov. V záverečných sekundách siedmy gól strelil Li.

Hlasy po zápase

Vladimír Országh, tréner Slovana: "Prvé dve tretiny sme bojovali. Mali sme veľmi veľa vylúčených, čo nás stálo veľa síl, no držali sme sa. Hráči sa však potom opustili, čo je neakceptovateľné. Keby sme hrali tak, ako prvé dve tretiny, tak sa každému pozriem do očí a poviem, že odviedol skvelú robotu. Ale my sme v tretej tretine prestali hrať a to si proti takému súperovi nemôžeme dovoliť. Opakujem, toto je neakceptovateľné."

Michal Sersen, kapitán Slovana: "Chceli sme v tomto zápase uhrať lepší výsledok. Oproti piatkovému zápasu sme hrali lepšie, ale výsledok vyznieva aj tak jednoznačne v prospech súpera."

Jakub Štěpánek, brankár Slovana: "Polovicu zápasu to bolo ako tak, ale potom to bolo hrozná. Výsledky z oboch zápasov sú jasné, každý si môže urobiť obrázok o kvalite tímov, ako sú Petrohrad a CSKA Moskva. Od polovice zápasu sme jazdili ako na gume."

Iľja Vorobiov (tréner SKA Petrohrad): "Ďakujem organizátorom, že sa zápas uskutočnil v peknom meste ako je Viedeň a zároveň ďakujem fanúšikom, ktorí sa na tento duel prišli pozrieť. Naši hráči odviedli dobrú prácu, takže som spokojný. Na každý duel sa pripravujeme rovnako, ale bolo to niečo špeciálne. Atmosféra pripomínala hokej za starých čias."

Online prenos: HC Slovan Bratislava - SKA Petrohrad (KHL World Games 2018/2019, Viedeň)

KHL  2018/2019
28.10.2018 o 17:00
Slovan
0:7
(0:1, 0:2, 0:4)
60' minúta
Petrohrad
Góly a asistencie: 8. Hersley (Karpov, N. Gusev), 33. Koskiranta (Zemčonok, N. Gusev), 33. S. Plotnikov (Dergačov), 41. Chafizullin (Ketov, Kablukov), 47. Kuzmenko (Barabanov), 49. S. Plotnikov (Karpov, N. Gusev), 60. O. Li (Ketov, Gavrikov). Rozhodca: Alexander Soin, Viktor Gašilov – Nikita Vilyugin, Jakov Palei.
Bratislavský Slovan dvojzápas s mimoriadne silným duom CSKA Moskva a SKA Petrohrad absolútne nezvládol. Vo Viedni prehrali obe stretnutia s celkovým skóre 0:16. Dnes sa držal s veľkým favoritom do polovice duelu, keď prehrával najtesnejším rozdielom. Následne však ešte šesťkrát inkasoval a utŕžil ďalší hanebný debakel. Sezóna však nekončí a Slovan stráca na miestenku v play off stále iba bod. Nabudúce sa predstaví 1. novembra proti Sibiru Novosibirsk v tom pravom domácom prostredí. Majte ešte pekný večer.
59:38
59:38
goalPetrohrad dal gól!
Tak napokon pridávajú hostia ešte jeden gól, ktorý tiež o niečom svedčí. OLEG LI strieľal spoza obrancu, Jakub Štěpánek puk vyrazil pred seba, no ten istý hráč dokázal puk získať a bekhendovým blafákom si vylepšuje štatistiky. Asistencie: Jevgenij Ketov a Vladislav Gavrikov.
58:52
Tak už len približne minúta zostáva do konca dnešného duelu, ktoré sa zrejme skončí šesťgólovým víťazstvom hostí z Petrohradu. Zápas sa už prakticky len dohráva, o všetkom je rozhodnuté.
57:33
Pomaličky sa dostávame do konca dnešného zápasu. Petrohrad vyhrá deviaty zápas vonku a zrejme najvýraznejším rozdielom. Bohužiaľ, hráčska kvalita sa opäť raz jasne ukázala.
56:42
importantTakmer sme videli siedmy gól. Andrej Kuzmenko predviedol pekné zrýchlenie v strednom pásme. Následne vystrelil švihom spoza obrancu a mám pocit, že trafil žrď brány Jakuba Štěpánka.
56:24
Slovan sa dostal do útočného pásma, ale jeho akcie sú vo viedenských zápasoch mimoriadne slabé. Bohužiaľ, je jasné, že po sérii piatich výhier príde minimálne séria štyroch porážok.
55:54
Tomáš Hrnka strieľal od modrej čiary, ale Magnusa Hellberga tým nemohol prekvapiť. Každopádne, Slovan aspoň získava vhadzovanie v útočnom pásme a môže sa pokúsiť o strelenie gólu.
55:02
Dostali sme sa už do záverečnej pätminútovky zápasu. Puk je za petrohradskou bránou a David Rundblad čaká na nové zloženie útočnej formácie.
54:27
Michail Malcev získal puk v útočnom pásme, ale jeho zakončenie bolo zblokované. Následne ešte nahadzoval puk pred bránu Arťom Zub, ale následne ho dostal do bezpečia Casey Bailey.
53:16
Magnus Hellberg si vylepšuje štatistiky o ďalší úspešný zákrok. Bez najmenších problémov kryje strelecký pokus od modrej čiary, ktorého autorom bol zrejme bratislavský kapitán Michal Sersen.
52:44
importantPo zmätku pred bránou súpera si puk našiel Michal Řepík. Český útočník strieľal z dobrej pozície, ale Magnus Hellberg predviedol reflexívny zákrok pravým betónom.
52:25
Vo Viedni sme svedkami ďalšej reklamnej prestávky. Myslím si, že záverečných sedem minút sa bude už len dohrávať, prípadne je otázkou, koľko gólov ešte hostia nasúkajú bratislavskému Slovanu.
51:13
Po dlhej dobe sme registrovali aj šancu domácich. Prečíslenie dvoch proti jednému zakončoval z tesnej blízkosti Mário Grman, ale prestrelil priestor brány, v ktorej stojí Magnus Hellberg.
50:00
Desať minút pred koncom zostal nebezpečne voľný pred bránkou Andrej Kuzmenko. Našťastie sa mu tentokrát nepodarilo upratať puk za Jakuba Štěpánka, ktorý dobre zasiahol svojou hokejkou.
49:15
Dlho to vyzeralo tak, že Slovan si napraví reputáciu z piatkového zápasu a odohrá proti Petrohradu dobrý zápas. Bohužiaľ, v druhej časti duelu inkasoval až príliš veľakrát a utŕži ďalší debakel.
48:47
48:47
Nádherná kombinácia hráčov v bielych dresoch. Po osi Nikita Gusev – Maxim Karpov sa dostal puk k osamotenému SERGEJOVI PLOTNIKOVOVI, ktorý upratal puk do siete. Asistencie: Maxim Karpov a Nikita Gusev.
47:54
Patrik Hersley sa dostal do svojej tradičnej, ale našťastie mieril vedľa brány. Každopádne, hostia zostávajú v útočnom pásme, kde môžu rozvinúť ďalšiu kombináciu smerujúcu ku gólu.
47:21
Petrohrad bude mať šancu na dosiahnutie ďalšieho gólu. Zahrá si totiž presilovú hru. Menší trest za zbytočný faul v útočnom pásme dostáva Kyle Chipchura, ktorý si nedal pozor na svoju hokejku.
46:39
46:39
Veľký tlak hostí sa prejavil do piateho streleného gólu. Alexander Barabanov obkorčuľoval bránu a poslal puk do ohňa. Ten sa pomaly kĺzal za bránkovú čiaru, no ešte ho pre istotu dorazil do siete číhajúci ANDREJ KUZMENKO. Asistencia: Alexander Barabanov.
45:24
Nikita Gusev bol teraz veľmi dobré bránený v priestore pred bránou. Dobrú prácu odviedol Eric Gelinas, ktorý patrí medzi najskúsenejších hráčov v belasom drese. Bez prerušenia hráme skoro štyri minúty.
44:39
Zrejme to bol znovu Vladislav Gavrikov, kto doslova preletel stredným pásmom, z ľavého kruhu na vhadzovanie vystrelil, ale mieril len do zadného mantinelu za Jakubom Štěpánkom.
44:03
Veľmi dlho sa hrá bez prerušenia. Jakub Štěpánek sa musel mať znovu na pozore, keďže ho prudkou strelou od modrej čiary preveril obranca Vladislav Gavrikov.
42:25
Mário Grman chyboval v rozohrávke. Alexander Barabanov sa to snažil využiť, prešiel do útočného pásma a bekhendom vystrelil. Veľmi dobre ale zakročil český brankár Jakub Štěpánek.
41:36
Elitná formácia hostí bola na ľade veľmi dlho. Nikita Gusev prihrávkou od pravého mantinelu hľadal fínskeho spoluhráča Jarna Koskiranta, ale ten bol dobre bránený v nebezpečnom priestore.
41:00
Nikita Gusev predviedol svoju individuálnu kvalitu. Zbavil sa obrancu Slovana, prešiel si do priestoru ľavého kruhu na vhadzovanie, ale našťastie mieril len do vyrážačky Jakuba Štěpánka.
40:38
40:38
Takýto úvod tretej časti si belasí určite nepredstavovali. DANIR CHAFIZULIN sa zbavil Michala Řepíka na modrej čiare, následne si nakorčuľoval medzi kruhy a strelou švihom zvyšuje náskok hostí na štyri góly. Asistencie: Jevgenij Ketov a Iľja Kablukov.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Slovanu sa vo Viedni nedarí a vyzerá to tak, že podobne ako v piatok prehrá bez streleného gólu. V druhej časti sme videli dva zlepené góly hostí. Najskôr vymietol pavučinu slovanistickej brány Jarno Koskiranta a o 29 sekúnd neskôr sa strelecky presadil aj Sergej Plotnikov. Domáci sa prakticky k ničomu nedostali a pomôcť im môže len malý hokejový zázrak.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:22
Puk skončil na ochrannej sieti za bránou Jakuba Štěpánka. Tentokrát rozhodcovia nespozorovali žiaden teč hráča v belasom drese, a tak vykazujú hru do stredného pásma.
38:37
Už po niekoľkýkrát sa domáci snažili ohroziť Magnusa Hellberga strelou z veľkej diaľky. Po projektile Érica Gelinasa švédskemu brankárovi puk vypadol, ale stihol ho poslať do bezpečia pred Casey Baileym.
37:56
importantAlexander Barabanov mohol pridať ďalší gól hostí. Vybojoval puk pri ľavom mantineli v súboji s Patrikom Bačikom. Následne si prešiel pred bránu, ale bekhendom poslal puk nad bránu.
37:31
Viac priestoru na ľadovej ploche sa snažil využiť David Rundblad. Strieľal z ľavého kruhu na vhadzovanie, ale dobrým blokom poslal Eric Gelinas puk na ochrannú sieť. Vhadzuje sa pred Štěpánkom.
36:54
Vzájomné vylúčenie. Dve minúty za sekanie dostáva domáci kapitán Michal Sersen a tiež útoční hostí Andrej Kuzmenko, ktorý sa zapojil do menšej šarvátky po zákroku Jakuba Štěpánka.
36:15
Hrá sa dlho bez prerušenia. Petrohrad je častejšie pri puku a absolútne kontroluje zápas. Dnes sa mu zrejme podarí bodovať naplno aj bez zraneného Pavla Daciuka, ktorý zostal na striedačke.
35:34
Tretia formácia hostí kombinovala v útočnom pásme. Sergej Plotnikov a Alexander Dergačov boli najaktívnejší, ale tentokrát Jakub Štěpánek nemusel predviesť brankárske majstrovstvo.
34:45
Slovanisti často nahadzujú puk na súperovho brankára. Magnus Hellberg s tým však nemá absolútne žiadne problémy a zatiaľ nemusel predviesť nejaký vážnejší zákrok. Smeruje za ďalším čistým kontom.
34:18
Andrej Meszároš zviedol osobný súboj s rýchlym Maximom Karpovom. Slovenský obranca si ale dokázal poradiť, využil svoje robustné telo a nepustil súperovho hráča do brejku.
33:26
Šance na bodový zisk Slovana sú zrejme preč, no chcelo by to zápas dohrať so vztýčenou hlavou a streliť nejaký gól. Strelou švihom to skúšal Adam Liška, ale Magnus Hellberg puk chytá do lapačky.
32:46
32:46
Po reklamnej prestávke dostávajú domáci ďalší gól. Alexander Dergačov získal puk za bránou, šikovnou prihrávkou našiel osamoteného SERGEJA PLOTNIKOVA a ten pohotovou strelou k ľavej žrdi prekonal Jakuba Štěpánka. Asistencia: Alexander Dergačov.
32:17
32:17
Favorit zápasu odskakuje slovenskému tímu na rozdiel dvoch gólov. Arťom Zemčonok prešiel do útočného pásma, krížnou prihrávkou našiel na ľavom kruhu JARNA KOSKIRANTU, ktorý strelou švihom trafil presne. Asistencie: Arťom Zemčonok a Nikita Gusev.
31:07
Už pri rovnovážnom počte hráčov na ľade sa natlačil pred bránu Slovana Alexej Byvaľcev. Prehadzoval si puk na bekhend, no Jakub Štěpánek pri svojom zákroku nešťastne posunul bránu.
30:24
Slovanu sa znovu poradilo vyhodiť puk cez všetky čiary. Tak ani Petrohrad nie je stopercentný a nedokáže si v každej početnej výhode vypracovať gólové šance.
29:42
Slovan sa zatiaľ dobre bráni v početnom oslabení. Hokejisti Petrohradu sa zatiaľ ešte nedokázali usadiť v útočnom písme a predviesť svoje typické presilovkové kombinácie smrdiace gólom.
29:06
Tak až v tejto chvíli je hra prerušená a Slovan ide znovu do štyroch. Menší trest za sekanie dostáva český legionár v službách slovenského tímu Rudolf Červený.
28:28
importantSlovan bude hrať znovu v oslabení, no zatiaľ je ponechaná výhoda hráčom Petrohradu. Hostia sa dostali do dobrej šance, ale Patrik Hersley po spätnej prihrávke trafil pravú žrď brány.
27:36
Po prihrávke Michala Řepíka strieľal z medzi kruhov Matúš Sukel'. Petrohradskému brankárovi puk síce vypadol, ale následne ho šikovným zákrokom hokejkou dostal do bezpečia.
27:12
Adam Liška vyrazil dopredu spoločne s Caseym Baileym. Slovenský mladík sa snažil pred bránou nájsť svojho kolegu z útoku, ale dobrý zákrok ľavým betónom predviedol Magnus Hellberg.
26:31
Domácim fanúšikom sa to síce nepáči, no čiarový rozhodca píska ofsajdové postavenie Tomáša Hrnku. Po reklamnej prestávke sa tak bude vhadzovať v neutrálnej zóne.
25:52
Mário Grman je dnes mimoriadne aktívny. Aj teraz sme ho videli nahadzovať puk pred bránu, ale myslím si, že trafil len hustý les tiel pred brankárom Magnusom Hellbergom.
25:27
Alexander Barabanov zakončil svoju individuálnu akciu strelou švihom, ale Jakub Štěpánek zatiaľ drží belasé šance na bodový zisk. Na druhej strane sme videli zblokovanú strelu Michala Řepíka.
24:12
Belasí sa až teraz vyslobodili spod tlaku súpera. Sergej Plotnikov sa ešte raz dostal k puku v nebezpečnom priestoru, ale trošku zbytočne chcel ešte akciu vyšperkovať prihrávkou na spoluhráča.
23:31
Tradičná akcia hostí. Nikita Gusev prihrávkou z ľavej strany našiel pred bránou nekrytého Sergeja Plotnikova. Ten sa na seba poriadne hnevá, pretože z takejto pozície mohol skórovať.
22:58
Petrohrad si zahrá presilovku s poradovým číslom štyri. Teraz mu ju Slovan doslova daruje, pretože bol na ľade v šiestich hráčoch. Trest za hráčsku lavicu si ide odsedieť Chad Rau.
22:19
Slovan sa dostal do brejku troch proti dvom. Michal Řepík prihrávkou z ľavej strany trošku zahnal Mária Grmana. Ten napokon vystrelil, ale trafil len pripraveného Magnusa Hellberga.
21:50
Ivan Švarný je späť na hracej ploche. To znamená, že belasí sa ubránili druhej presilovke súpera a inkasovali zatiaľ len pri úvodnom vylúčení Lukáša Kloka.
21:27
Až teraz sa Slovanu podarilo prerušiť hru. Sergej Plotnikov sa predsa len dostal do zakončenia z medzikružia, ale mieril len do pripraveného Jakuba Štěpánka, ktorý pôsobil aj vo farbách Petrohradu.
20:51
Hostia sú stále usadení v útočnom pásme. Pred bránkoviskom je zaparkovaný Sergej Plotnikov, no teraz naňho neprešla prihrávka spoza brány, ktorej autorom bol Maxim Karpov.
20:26
Druhá tretina sa začala v znamení presilovej hry hostí. Patrik Hersley dostal veľmi veľa priestoru na pravej strane, tradične prudko vystrelil, ale našťastie pre Jakuba Štěpánka netrafil bránu.
20:01
Začala sa druhá tretina.
V druhom viedenskom zápase v rámci KHL World Games prehráva Slovan Bratislava s favorizovaným Petrohradom 0:1. Nesledovali sme žiadnu reklamu na hokej. Jasne je vidno rozdiel medzi kvalitou oboch tímov. Domáci sa ťažko presadzujú a na druhej strane hostia zaostávajú za očakávaniami. Každopádne, vedú po góle Patrika Hersleyho, ktorý v ôsmej minúte potrestal vylúčenie Lukáša Kloka. Druhá tretina sa začne približne o 18:00 hod.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:47
Slovan bude dohrávať úvodné dejstvo v početnom oslabení. Dve minúty za podrazenie dostáva skúsený obranca Ivan Švarný.
19:29
Jevgenij Ketov si to namieril sám medzi troch hráčov súpera. Napriek jasnému podčísleniu udržal puk na svojej hokejke a Petrohrad pokračuje v útočnej akcii.
18:45
Lukáš Klok je znovu na hracej ploche, čo znamená, že Slovan ustál presilovku súpera. Do konca prvej tretiny zostáva ešte 75 sekúnd, a tak sme zvedaví, či sa ešte dočkáme niečoho zaujímavého.
18:16
Tentokrát domáci lepšie prečítali kombináciu Petrohradu. Patrik Hersley si znova nakorčuľoval na prihrávku spoza brány, ale teraz bola jeho strela veľmi rýchlo zblokovaná.
17:28
Slovan sa oslobodil, ale netrvalo dlho a hostia boli späť v útočnom pásme. Po chvíľkovej kombinácii strieľal z pravého kruhu Alexej Byvaľcev, ale Jakub Štěpánek predviedol dobrý zákrok.
16:42
Patrik Hersley strieľal od modrej čiary, no mieril len do zadného mantinelu. Následne sa hra prerušila a sme svedkami spomínaného vylúčenia. Lukáš Klok dostáva dve minúty za krosček.
16:16
Bohužiaľ, hlavní rozhodcovia avizujú ďalší trest na strane Slovana. Petrohrad je však usadený v útočnom pásme a už v šiestich hráčov sa snaží využiť signalizovanú výhodu.
15:48
Pred malou chvíľou to Lukáš Klok skúšal podobne ako Rudolf Červený, no ani on neuspel. Aktuálne má puk za bránou Patrik Hersley a čaká na svojich spoluhráčov z prvej formácie.
14:33
Mário Grman strieľal od modrej čiary. Tesne pred bránou sa snažili dorážať Adam Liška a Patrik Lamper, ale ani jednému z nich sa nepodarilo pretlačiť puk za chrbát švédskeho brankára.
14:12
Alexander Barabanov prešiel do útočného pásma popri pravom mantineli. Následne vystrelil cez brániaceho Ivana Švárneho, ale mieril len do hrude slovanistického brankára Jakuba Štěpánka.
13:22
Dobrý herný úsek zo strany Slovana. Rudolf Červený strieľal z náročného uhli, ale Magnus Hellberg bol pozorný. Následne ešte domáci kombinovali v pásme, ale už sa do koncovky nepredrali.
12:58
Nikita Gusev sa ocitol za obrancami belasých po trošku náhodnom vyhodení. Následne sa ale samostatne nepresadil, a tak odchádza na hráčsku lavicu.
12:23
Teraz je hra veľmi rozkúskovaná a obom tímom určite prospeje reklamná prestávka. Po nej sa bude vhadzovať v strednom pásme, pretože pri rozohrávke domácich skončil puk medzi striedačkami.
11:41
Ďalší ofsajd na strane belasých. Casey Bailey si neprebral prihrávku ideálne a sám sa vystavil do postavenia mimo hry. Znovu sa bude vhadzovať len v strednom pásme.
11:03
Štvrtá formácia Slovana zabojovala v útočnom pásme. Do priameho ohrozenia brankára sa síce nedostala, no odrazený Magnus Hellberg radšej prikryl, a tak sa bude vhadzovať po jeho ľavej ruke.
10:24
Tomáš Hrnka sa dostával do súboja jedného proti jednému, no spoluhráč mu rýchlejšie vbehol do útočného pásma, než sa doňho dostal hráč s pukom. Pramení z toho ofsajd domácich.
09:33
Pomerne dlho hráme bez prerušenia. Každopádne, Slovan sa veľmi ťažko dostáva z obranného do útočného pásma a väčšina útočných akcii končí už v zárodku. Petrohradu to ide podstatne lepšie.
08:52
Hráči v belasých dresoch príliš staticky bránili. Medzi kruhmi zostal voľný Jevgenij Ketov, ale našťastie jeho zakončenie švihol stihol zblokovať obetavým spôsobom zahraničný útočník Chad Rau.
08:18
Adam Liška zaviedol puk do útočného pásma. Obišiel bránu, spätnou prihrávkou našiel na modrej čiare Andreja Meszároša, ale jeho strelu vyrazil na ochrannú sieť brankár Magnus Hellberg.
07:44
Patrik Bačik sa ocitol na netradičnej pozícii, za bránkou súpera. Ocitol sa však aj na ľade, a tak si pomohol prihrávkou rukou. Samozrejme, hra musela byť prerušená a vykázaná do stredného pásma.
07:14
Ani to dlho netrvalo a hostia využili svoju presilovú hru. Maxim Karpov prihrávkou spoza brány našiel PATRIKA HERSLEYHO a ten prudkou strelou prestrelil Jakuba Štěpánka. Asistencie: Maxim Karpov a Nikita Gusev.
06:42
Po reklamnej prestávke budú mať hostia výhodu presilovej hry. Menší trest za nebezpečnú hru vysokou hokejkou dostáva Lukáš Klok. Ten potvrdzuje status najtrestanejšieho hráča.
05:54
Matúš Sukel' sa nám teraz ukázal aj na druhej strane ľadovej plochy. Po pravej strane prešiel do útočného pásma, ale v následnom chlapskom súboji nestačil na Vladislava Gavrikova.
05:08
Od modrej čiary strieľal jeden z petrohradských obrancov. Jakub Štěpánek ale zasahovať nemusel, pretože brániaci Matúš Súkeľ zblokoval puk na ochrannú sieť.
04:26
Domáci sa usadli v útočnom pásme. Mário Grman dobre nahadzoval puk pred bránu, americký útočník Casey Bailey ho tečoval, ale Magnus Hellberg predviedol reflexný zákrok a vyrazil puk do rohu.
03:55
Slovan získava výhodu útočného pásma prakticky zadarmo. Dôvodom je nepresná rozohrávka hostí, po ktorej čiaroví rozhodcovia signalizovali zakázané uvoľnenie.
03:24
Pekná akcia hostí. Nikita Gusev diagonálnou prihrávkou našiel Patrika Hersleyho, ten si nakorčuľoval do priestoru pravého kruhu na vhadzovanie, ale strelou švihom minul bránu.
02:07
Puk opustil hraciu plochu, a tak musela byť hra prerušená. Vhadzovať sa tak bude v strednom pásme, bližšie od bránky švédskeho brankára Magnusa Hellberga, ktorý patrí k najlepších v lige.
01:35
Petrohrad sa usadili v útočnom pásme na dlhší čas. Alexej Byvaľcev to šikovne skúšal strelou pod hornú žrď, ale našťastie sa hosťom nedarí podobný vstup do zápasu, aký mala v piatok CSKA Moskva.
00:57
Prvýkrát v zápase musel zasahovať domáci brankár Jakub Štěpánek. Najproduktívnejší hráč súťaže Patrik Hersley ale nahadzoval puk ešte zo stredného pásma, takže veľa šancí na úspech nemal.
00:20
Už po dvadsiatich sekundách zápasu dostal Eric Gelinas zásah hokejkou do tváre od Jevgenijho Ketova. Hlavným rozhodcom to ale uniklo, a tak je Slovan ukrátený o možnosť hrať presilovú hru.
00:01

HC Slovan Bratislava: Štěpánek (Čiliak) – Sersen (C), Gelinas, Bačik, Švarný, Grman, Meszároš, Klok – Sukel', Řepík (A), Červený – Liška, C. Bailey, Lamper – Lunter, Taffe (A), Rau – Chipchura, Hrnka, M. Sloboda.

SKA Petrohrad: Hellberg (Šestorkin) – Hersley, Gavrikov, Zubarev (A), Zub, Chafizullin, Rundblad, Zemčonok – Karpov, Koskiranta, Gusev – Barabanov, Byvaľcev, Kuzmenko – Plotnikov (A), Maltsev, Dergačov – Ketov (C), Kablukov, Li – Tichonov.
Vážení športoví fanúšikovia, vítam vás pri sledovaní textového prenosu z Kontinentálnej hokejovej ligy. Táto súťaž v rámci KHL World Games expanduje aj do rakúskej Viedne, kde si dnes Slovan Bratislava zmeria sily s hviezdami nabitým mužstvom SKA Petrohrad.

SLOVAN BRATISLAVA

Bratislavský Slovan ešte donedávna ťahal sériu piatich víťazstiev po sebe a bol na ôsmej priečke zaručujúcej účasť v play off. Na ľade súperov sa ale táto šnúra prerušila a belasí postupne nebodovali na ľade Spartaku Moskva a HK Soči. V piatok odohrali prvý viedenský zápas proti CSKA Moskva, pričom utrpeli najvyššiu prehru v tomto ročníku – armádny klub vyhral 9:0. „Súper potrestal každú našu chybu. Výsledok sa potom od toho odvíjal. Tento zápas musíme čo najskôr hodiť za hlavu, pretože v nedeľu môžeme mať ešte väčší problém,“ povedal po zápase Jeff Taffe. Americký útočník správne vystihol situáciu, pretože Slovan ostatné štyri vzájomné zápasy s Petrohradom zakaždým prehral aspoň o päť gólov a dosiahol v nich skóre 2:24. Bude to skôr zápas o napravení si reputácie. Slovan musí hrať disciplinovane, jednoduchšie v obrannom pásme a bez hrúbok v rozohrávke.

SKA PETROHRAD

Hokejisti Petrohradu figurujú v tabuľke Západnej konferencie na druhom mieste so ziskom 33 bodov. Naposledy uspeli na ľade Dinama Riga, ktoré zdolali tesne 2:1. O rozhodujúci gól sa postarala dvojica Patrik Hersley a Nikita Gusev. Obaja majú na konte po 25 bodov, a tak sú na čele kanadského bodovania KHL. Zverenci Iľju Vorobjova odohrali v tejto sezóne desať zápasov na ľade súperov, pričom až osem vyhrali. Vonku dosahujú takmer štyri strelené góly na zápas a za zmienku stojí spomenúť napríklad ich vysoké víťazstvo 6:2 v helsinskej Hartwall aréne. Okrem vynikajúceho útoku treba vyzdvihnúť aj fungujúcu obranu. Už v šiestich zápasoch si udržala čisté konto a počas sezóny držala brankárska dvojica Magnus Hellberg a Igor Šesťorkin nepriestrelnosť viac než 326 minút. Hostia sú jasným favoritom duelu, hoci im bude chýbať zranený Nikolaj Prochorkin.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Domov»Hokej»KHL»Slovan prehral vo Viedni aj druhý zápas, Petrohrad ho vyškolil podobne ako CSKA