Svitolinová zdolala vo finále Stephensovú a zo Singapuru odchádza neporazená

Elina Svitolinová zvíťazila na turnaji MS WTA Masters v Singapure.
Elina Svitolinová zvíťazila na turnaji MS WTA Masters v Singapure. (Autor: Vincent Thian TASR/AP)
TASR|28. okt 2018 o 15:37

Ukrajinská tenistka triumfovala na MS WTA Tour vôbec po prvýkrát.

SINGAPUR. Ukrajinská tenistka Elina Svitolinová premiérovo v kariére triumfovala na MS WTA Tour.

Šiesta nasadená hráčka v nedeľňajšom finále v Singapure zdolala Američanku Sloane Stephensovú v troch setoch 3:6, 6:2 a 6:2.

Napínavé finále

Dvadsaťštyriročná Svitolinová je prvou Ukrajinkou, ktorá sa tešila z prvenstva na koncoročnom Turnaji majsteriek. Na tróne vystriedala vlaňajšiu víťazku Caroline Wozniacku z Dánska.

Prvý set finále patril turnajovej päťke Stephensovej, ktorá v úvodných dvoch hrách stratila jedinú loptičku a po rýchlom brejku sa ujala vedenia 3:0. Náskok si udržala až do konca setu, jej súperka pôsobila na dvorci až príliš pasívne a nevyužila ani štyri brejkbalové možnosti.

V druhom dejstve sa obraz hry zmenil, navrch už mala Svitolinová, ktorá až trikrát prelomila servis súperky. Viedla 3:1, neskôr 5:2 a v ôsmej hre potom využila druhý setbal, čim si vynútila rozhodujúci tretí set.

V ňom Svitolinová získala náskok 3:0 a hoci Stephensová znížila na 2:3, záver už bol v réžii jej súperky. Ukrajinka premenila hneď prvý mečbal. Zápas trval 2:23 h.

Bez jedinej prehry

Svitolinová tak zaznamenala svoj doteraz najväčší úspech a v pondelok sa v rebríčku WTA posunie na 4. miesto, čo je jej kariérne maximum.

Stala sa zároveň od roku 2013 prvou hráčkou, ktorá prešla turnajom bez jedinej prehry, pred piatimi rokmi to dokázala Serena Williamsová. "Sezónu som ukončila najlepšim možným spôsobom. Som šťastná," povedala priamo na dvorci Svitolinová.

MS WTA Tour 2018 - finále:

Elina Svitolinová (6-Ukr.)- Sloane Stephensová (5-USA) 3:6, 6:2, 6:2

Domov»Tenis»Svitolinová zdolala vo finále Stephensovú a zo Singapuru odchádza neporazená