Procházka strelil víťazný gól, Považanec nepremenil penaltu

Patrik Hrošovský z Viktorie Plzeň - ilustračná fotografia.
Patrik Hrošovský z Viktorie Plzeň - ilustračná fotografia. (Autor: Manu Fernandez TASR/AP)
TASR|28. okt 2018 o 17:23

Pozrite si výsledky nedeľných zápasov českej najvyššej súťaže.

PrRAHA. Slovenský futbalista Roman Procházka si pripísal víťazný gól pri triumfe Viktorie Plzeň v nedeľňajšom zápase 13. kola českej ligy proti Slovácku.

Favorit vyhral doma 2:1, Procházka skóroval z bieleho bodu v 67. minúte. Slovácko o dve minúty neskôr skóre už iba skorigovalo. Plzeň je na čele tabuľky o bod pred Slaviou, ktorá má zápas k dobru.

Jablonec doma remizoval s Libercom bez gólov, slovenský stredopoliar Jakub Považanec za domácich nepremenil v 75. minúte penaltu.

Česká liga - 13. kolo:

Viktoria Plzeň - 1. FC Slovácko 2:1 (1:0)
Góly: 35. Havel, 67. PROCHÁZKA (z 11 m) - 69. Daníček /R. Procházka a P. Hrošovský za domácich celý zápas/

FK Jablonec - Slovan Liberec 0:0
/J. Považanec za domácich do 87. min. - za hostí M. Koscelník celý zápas, F. Oršula do 64. min./