Slovan v závere otočil stav zápasu a po debakloch zdolal najslabší tím súťaže

Brankár Marek Čiliak v zápase proti HK Sibir Novosibirsk.
Brankár Marek Čiliak v zápase proti HK Sibir Novosibirsk. (Autor: Diana Černáková SITA)
Športové prenosy SME|1. nov 2018 o 00:00

Bratislavský tím na konci zabral.

KHL 2018/2019 - základná časť:

HC Slovan Bratislava - Sibir Novosibirsk 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)

Góly: 11. Ch. Rau (Chipchura, Meszároš), 53. Řepík (Taffe), 55. Ch. Rau (Ŕepík, Červený) - 24. Loginov (K. Alexejev, Pešechonov), 27. V. Komarov (Zyrianov)

Vylúčení: 1:5 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lavrentiev, Gusev - Berseňov, Judin (všetci Rus.), 6642 divákov

Slovan: Čiliak - É. Gélinas, Sersen, Grman, Meszároš, Bačík, Švarný, A. Jánošík - Řepík, Taffe, Červený - Liška, M. Sukeľ, Lunter - Lamper, T. Hrnka, M. Sloboda - C. Bailey, Chipchura, Ch. Rau

Novosibirsk: D. Taylor - K. Alexejev, Loginov, Demidov, Piganovič, Ignatovič, Naumov, I. Morozov, Savčenko - Šarov, Brulé, Peltola - Michajlov, Sajustov, Kazakov - Zyrianov, Romancev, Pervušin - Tkačenko, V. Komarov, Pešechonov

BRATISLAVA. Hráči HC Slovan Bratislava triumfovali v domácom prostredí nad Sibirom Novosibirsk 3:2 vo štvrtkovom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL).

Skóre súboja otvoril v prvej tretine útočník Slovana Chad Rau. Sibir v druhej časti otočil dvoma gólmi stav vo svoj prospech.

Najprv prekvapil domáceho brankára Marka Čiliaka strelou zdiaľky Alexander Loginov, po ňom chybu v defenzíve Slovana potrestal Viktor Komarov.

Slovan v záverečnej tretine strhol duel na svoju stranu využitými dvoma presilovkami. Na 2:2 vyrovnal Michal Řepík a o triumfe bratislavského klubu rozhodol druhým zásahom v stretnutí Rau.

Zverenci Vladimíra Országha uspeli po štyroch prehrách, v ostatných dvoch dueloch vo Viedni "nazbierali" skóre 0:16.

Slovan je po 25 zápasoch na 10. mieste v tabuľke Západnej konferencie s 20 bodmi.

HC Slovan Bratislava - HK Sibir Novosibirsk (1. 11. 2018): fotogaléria

1.11.2018

Pomalý rozbeh

Súboj sa začal vo vlažnom tempe, ani jeden z tímov sa nehrnul do útoku. Nič na tom nezmenila ani presilová hra domácich v závere úvodnej päťminútovky.

Slovan sa ujal vedenia v 11. min, ojedinelú šancu premenil Chad Rau, ktorý tvrdou strelou z pravého kruhu nedal šancu brankárovi Dannymu Taylorovi.

Tesne pred koncom prvej tretiny hostia zatlačili zverencov Vladimíra Országha, ale gólman Marek Čiliak bol pozorný.

Gól od červenej

Do druhej časti vstúpili aktívnejšie domáci hokejisti, no nedostali sa do vážnejšej šance. V 24. min prišiel ako blesk z čistého neba gól Alexandra Loginova, ktorý prekvapil Čiliaka strelou zo stredného pásma.

Slovenský reprezentačný brankár inkasoval opäť už o tri minúty neskôr. Po chybe defenzívy "belasých" zostal osamotený pred bránkoviskom Viktor Komarov a zblízka sa nemýlil.

Slovan v druhej polovici prostrednej tretiny zvýšil streleckú aktivitu, ale pokusy Michala Řešpíka, Mária Grmana či narodeninového oslávenca Mareka Slobodu zneškodnil Taylor.

Taffe zavolal na obrat

Domáci začali tretiu časť v početnej výhode, ktorá pokračovala zo záveru druhej tretiny, ale nepremenili ju. V 50. min mal šancu hosťujúci Gilbert Brulé, ale Čiliak podržal domácich.

O tri minúty neskôr putoval na trestnú lavicu center Dail Romancev - presilovú hru využil po prihrávke Jeffa Taffa strelou z prvej Michal Řepík a vyrovnal na 2:2. Hráči Slovana pokračovali v početnej výhode, keďže hostia po "trénerskej výzve" dostali napomenutie vo forme menšieho trestu za zdržovanie hry.

Domácim hokejistom vyrovnávajúci gól dodal energiu a druhým presným zásahom v súboji Chad Rau zariadil triumf Slovana.

Hlasy po zápase

Vladimír Országh (tréner Slovana): "Bol to pre nás veľmi náročný zápas. Po nezdaroch vo Viedni je to veľmi pozitívne, hoci sem dostali dva góly po chybách. Zabrali nám presilovky v pravej chvíli. Súper hral dobre. Víťazstvo sme veľmi potrebovali. Musím pochváliť celé mužstvo za bojovnosť a nezlomnosť až do konca. Po prehrách vo Viedni sme sa porozprávali, každý hráč sa mohol vyjadriť, riešili sme ako ďalej. Nebolo to však hodnotenie iba dvoch zápasov, ale celého doterajšieho priebehu ligy. Musíme vyrovnať výkonnosť. Veľakrát keď inkasujeme spadneme a ťažko sa nám dostáva naspäť do zápasu. Chalani bojovali až do konca. "

Alexander Andrijevskij (tréner Novosibirska): "Bol zo zvláštny zápas, najprv sme prehrávali, potom sme viedli. Znovu sme dostali góly a prehrali sme. Po vyrovnávajúcom zásahu som si vypýtal 'challenge', pretože sa mi zdalo, že bol ofsajd, ale evidentne nebol. Nasledoval za to trest. Beriem si výsledok zápasu na svoju zodpovednosť."

Marek Čiliak (brankár Slovana): "Nálada je oveľa lepšia ako po zápasoch vo Viedni. Hodili sme to za hlavu. Som rád, že sa nám podarilo zvíťaziť, je to veľmi dôležité. Odľahlo mi, že chalani po mojej chybe otočili duel. Ak by ten gól rozhodol zápas, bolo by to jednoznačne na mne. Je dôležité, že sme doma vyhrali. Do polnoci sa môžme tešiť, potom sa už musíme pripravovať na sobotňajší zápas."

Michal Řepík (útočník Slovana, autor gólu): "Presilovky nám veľmi pomohli. V hre piatich proti piatim to bolo vyrovnané a rozhodli práve presilové hry. Minule, keď sme triumfovali v Novosibirsku, tak sme sa chytili a dostali sa na víťaznú vlnu. Chceli by sme si to zopakovať. Čakajú nás nároční súperi a musíme sa na nich dobre pripraviť. Nebude to jednoduché, ale verím, že to zvládneme a získame čo najviac bodov."

Chad Rau (útočník Slovana, autor dvoch gólov): "Je skvelé, že po dvoch vysokých prehrách sme konečne zvíťazili. Myslím si, že sme odviedli výbornú robotu. Dokázali sme reagovať na zásahy súpera. Dal som dva góly, ale dostal som pred nimi skvelé prihrávky, musel som iba dobre zakončiť. Očakávam od seba viac. Verím, že môžem hrať lepšie."

Online prenos: HC Slovan Bratislava - HK Sibir Novosibirsk (KHL 2018/2019)

KHL  2018/2019
01.11.2018 o 17:00
Slovan
3:2
(1:0, 0:2, 2:0)
60' minúta
Novosibirsk
Góly a asistencie: 11. Rau (Chipchura, Meszároš), 53. Řepík (Taffe), 55. Rau (Řepík, Červený) – 24. Loginov (K. Alexejev, Pešechonov), 27. V. Komarov (Zyrianov). Rozhodca: Lavrentev, Gusev – Berseňov, Judin. Diváci: 6.642.
Tretia tretina s dvomi gólmi, ktoré padli opäť do tej istej bránky a to znamená, že sa pripíšu na konto domáceho klubu. Slovan dvomi gólmi v presilovkách strhol víťazstvo na svoju stranu a bolo vymaľované. Sibir sa už na žiaden tlak nezmohol a tak dva body sa stanú majetkom domáceho klubu. Najlepšími hráčmi zápasu vyhlásení: Viktor Komarov a Chad Rau. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 6:7, celkom 26:30. Príjemný večer a dobrú noc priaznivcom belasých želá Vladimír Korduliak.
59:55
Šarov to vyskúšal strelou z pravej strany, minul bránku domácich a puk skončil v rohu klziska.
59:10
importantTaylor na striedačke, power play hostí bez brankára.
58:42
Slovan bráni svoju modrú čiaru, Sibir nevie dostať domácich pod tlak, sekundy do klaksónu sa blížia.
56:12
importantPervušin nabil spoza bránky pred bránku a k zakončeniu sa dostal Zyrianov, Čiliak na mieste, puk poslal späť do hry a opäť brankár belasých podržal svoj tím.
55:24
importantBailey pálil z pravej strany z vnútornej strany kruhu, len to tak zazvonilo na betónoch Taylora, ktorý poslal puk späť do hry.
54:22
54:22
goalSlovan Bratislava dal gól!
CHAD RAU dáva gól podobný tomu prvému, prihrávka spoza bránky pred bránkovisko a šup ho tam. Asistencie: Michal Řepík a Rudolf Červený.
53:00
Za zdržiavanie hry inkasuje trest hráčska lavička hostí, Slovan pokračuje v hre ďalšou presilovkou.
53:00
MICHAL ŘEPÍK sa postaral po prihrávke Taffeho o vyrovnanie, hostia však reklamovali ofsajd a čiaroví tak sledujú video v boxe časomiery. Gól po porade rozhodcov platí. Taffe súbežne s modrou čiarou poslal puk na ľavú a Řepík sa teraz nepomýlil. Asistencia: Jeff Taffe.
53:00
52:34
Podrazenie a dve minúty pre Romanceva. Presilovka pre belasých v ten správny čas.
52:17
Čiliak na striedačke, Slovan pri signalizovanom vylúčení so šiestimi korčuliarmi na ľade.
51:41
Ofsajd hostí, toto kúskovanie hry prospeje len a len hráčom Sibiri.
51:25
Nie a nie, Slovan teraz kombinačne nevie prehrať súpera, Sibir bráni takticky svoje vedenie, puk na striedačke domácich, vhadzujeme po pravici Čiliaka.
49:15
importantBrulé nahodil z pravej strany od kruhu puk pred bránku, do dráhy puku vložil hokejku Peltola, zmenil smer, Čiliak podržal domácich a puk poslal späť do hry.
48:05
Slabšia pasáž zápasu, trochu nepresností na oboch stranách, Sibir to nemrzí, bo Slovan musí tvoriť hru. Vhadzujeme v centrálnom kruhu.
46:05
Jánošík a po ňom Lamper v streleckom zakončení bez úspechu, puk akoby belasým nie a nie sadnúť na hokejku na pekné zakončenie.
44:29
Tkačenko vystrelil z ľavej strany z vnútornej strany kruhu, puk poslal do rohu klziska a Čiliak bol teraz bez práce.
43:25
Zyrianov sa natlačil z pravej strany až k bránkovisku a vystrelil, Čiliak poslal puk na druhú stranu klziska, Slovan ho na svojich hokejkách ešte nemá.
41:50
Po reklamnej strele puk v moci Taylora, Slovan zostane v pásme súpera.
41:08
Hostia v plnom počte, belasým sa ani v delenej presilovke vyrovnať nepodarilo.
40:50
Jedna strela z pravej strany v podaní Taffeho, Slovan hral s pukom v útočnom pásme, Sibir ubránil svoje oslabenie a puk poslal von z pásma.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 18:44.
V prvej tretine jeden gól, v tej druhej dva, no oba do siete domácich. Začal to Loginov, ktorý vystrelil zo strednej čiary a kurióznym gólom vyrovnal. Aby toho nebolo málo, zakrátko sa hostia ujali vedenia, keď si defenzíva domácich zobrala time out. Potom režíroval hru Slovan, vypracoval si pekné akcie, strelecká efektivita však dnes oddychuje. A čo mierilo medzi tri žrde, to likvidoval spoľahlivý Taylor. V úvode tretej tretiny bude Slovan pokračovať v hre svojou presilovkou. Pomer striel medzi žrde v tej druhej 11:7.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:53
Slovan chyboval pri zakladaní presilovkovej akcie a vyrobil zakázané uvoľnenie, pri presilovke by sa to nemalo stávať.
39:21
Sersen a jeho príklep z vrcholu ľavého kruhu, Taylor opäť v pokľaku a puk v jeho náručí.
39:08
Pervušin a jeho podrazenie, možnosť pre domácich na gól do šatne.
38:43
Chyba pri zakladaní útoku Sibir, ktorý opäť vyrobil zakázané uvoľnenie.
36:58
importantDnešný narodeninový oslávenec Sloboda dostal puk do jazdy, zbavil sa hráča súpera a vystrelil spred bránkového priestoru, ani teraz sa však skóre meniť nebude, Taylor poslal puk do rohu klziska.
36:12
Skúša to tím domácich, skúša, v útoku mu chýba aj kúsok hokejového šťastia. Sibir sa bráni akciám belasých.
34:45
importantSlovan opäť kombinačne s pukom v zóne súpera na výbornú, akciu zakončil Grman strelou spoza kruhov, Taylor v pokľaku puk likviduje vo svojom výstroji.
33:51
Sibir to opäť pokazil zakázaným uvoľnením, vhadzujeme pred Taylorom.
33:42
Hrnka to vyskúšal švihom z ľavej strany, vyrážačka Taylora bola v akcii a puk skončil za bránkovou čiarou.
33:26
Sibir poslal puk na zakázané uvoľnenie, domáci sa snažia dostať súpera pod tlak, miestami sa im to aj darí, no strelecké zakončenie belasých je nepresné.
32:43
importantŘepík a jeho krásna strela spoza kruhov, Tayor ukázal svoje umenie a puk cez semafor skončil v jeho rukavici!
31:26
Hostia v plnom počte, Slovan hral presilovku vcelku dobre, gólový efekt však početná výhoda nepriniesla.
30:57
Baileyho príklep z ľavého kruhu a pravý betón Taylora puk poslal za bránkovú čiaru, Slovan s pukom v zóne súpera.
30:38
Gélinas sa prezentoval strelou švihom z ľavého kruhu, Taylor v pokľaku puk kryje vo svojom náručí.
29:58
Slovan vyhral buly a držal hostí v pásme, po peknej kombinačnej akcii na jeden dotyk spoza kruhov zakončil Taffe, minul však bránku Taylora.
29:26
Podrazenie a dve minúty trestu pre Piganoviča, presilovka pre belasých a možnosť na vyrovnanie.
28:49
Gélinas vystrelil od modrej, k odrazenému puku sa pred bránkoviskom dostal Řepík, ktorému puk zablokoval jeden z hráčov hostí a puk ponad bránku preletel za bránku hostí.
26:11
26:11
goalNovosibirsk dal gól!
Sibir udrel po druhýkrát, spoza bránky puk pred bránkovisko hodil Zyrianov a VIKTOR KOMAROV sám pred Čiliakom už vedel, čo s pukom urobiť. Asistencia: Gleb Zyrianov.
25:20
Rovnaký priestupok proti pravidlám, teraz zo strany belasých, Slovan striedať nemôže.
25:07
Zakázané uvoľnenie Sibir, hra sa vráti pred Taylora.
23:50
23:50
ALEXANDER LOGINOV vystrelil od červenej čiary po ľade a Čiliak si puk cez hokejku nešťastne zrazil do vlastnej siete. Asistencie: Konstantin Alexejev a Vladimír Pešechonov.
23:10
Tkačenko stroskotal na defenzíve domácich po prechode modrou, potom Bačík a Chipchura hrali s pukom v pásme hostí, bez strely na bránku.
21:44
Lunter to skúsil po ľavej strane, natlačil sa s pukom pred bránku a zakončil, v bránke skončil Taylor, Slovan aktívne v úvode druhej tretiny.
21:33
Liška priviezol puk na palici pred bránku z ľavej strany, bol natlačený na Taylora, posunutá bránka, chvíľku hrať nebudeme.
20:49
importantGélinas a či Řepík spálil tutovku, keď puk v bránkovisku poslal jeden z tejto dvojice do rohu klziska.
20:30
Domáci v plnom počte, Slovan svoje delené oslabenie zvládol.
20:18
Úmyselný ofsajd hostí, vhadzovať budeme pred Taylorom, toto by už Slovan mal ubrániť.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 17:51.
V prvej tretine sme videli bojovný hokej vo svižnom tempe s jedným gólom po peknej akcii domácich, ktorú celú režíroval Meszároš. Hostia potom zobrali taktovku do svojich rúk a veru, Čiliak sa mal v bránke čo obracať. V závere tretiny dostali hostia možnosť na vyrovnanie v podobe početnej výhody, Slovan to však ubránil a tak odchádzal do šatne spokojnejší. Na začiatku druhej tretiny bude pokračovať presilovka hostí. Pomer striel medzi žrde v tej prvej 9:16.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:57
Loginov to skúsil z pravej strany od kruhu, minul bránku domácich, puk skončil v rohu klziska.
19:42
Sibir drží domácich v pásme, Slovan mu však palebný priestor neposkytuje.
19:13
importantSibir posadil Slovan na kolotoč a motal hlavy belasým, Loginov príklepom bez prípravy vystrelil spoza kruhov, Čiliak do sedu a puk po semafore končí v jeho lapačke!
18:30
Za vrazenie dostal dve minúty Jánošík a po prísnom verdikte rozhodcu pôjde Slovan do štvorky.
17:19
Švarný napriahol k streľbe z ľavej strany od modrej, Taylor zrazil betóny k sebe a rovnako v pokľaku puk poslal pred seba, defenzíva hostí ho dostala pod svoju kontrolu.
15:34
Slovan nezvládol prechod do útočného pásma a vyrobil zakázané uvoľnenie, hra sa sťahuje pred Čiliaka.
15:25
Nahodenie puku zo stredného pásma, Čiliak to cez svoju masku zlikvidoval. Hostia po góle pridali, sú aktívnejší a Slovan pozorný v defenzíve, pásmo pre Sibir.
13:50
Brulé sa prezentoval individuálnou akciou a zakončením na pravej strane, Čiliak priestor pri ľavej žrdi strážil na výbornú a aj tento nebezpečný puk poslal späť do hry.
10:52
10:52
Meszároš začal akciu belasých, prihrávka z pravej strany pred bránku sa ešte neujala, no Slovan hral s pukom a poza bránku prešiel Chipchura, ktorý efektne nabil na pravý kruh, kde z prvej pálil CHAD RAU a Taylor si na puk nesiahol. Asistencie: Kyle Chipchura a Andrej Meszároš.
09:50
Prihrávka rukou, hra musela byť prerušená, stredné pásmo na vhadzovanie pri obrannej modrej domácich.
08:18
Michajlov točil puk na hokejke na pravej strane a chcel ho priviesť až do kuchyne, nepodarilo sa mu to a následne sme videli strelu od modrej v podaní Naumova, Čiliak puk poslal späť do hry.
07:26
Akciu hostí zastavila obrana domácich v strednom pásme, puk mimo hracej plochy, vhadzovať budeme pri obrannej modrej belasých.
06:39
Hostia v plnom počte, Slovan ponuku súpera na otvorenie dnešného účtu nevyužil.
06:08
Slovan držal súpera v pásme, Sersenova delovka od modrej sa neujala, puk napokon končí na striedačke hostí, vhadzujeme pred Taylorom.
04:39
Pervušin dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou, Slovan si zahrá presilovku.
04:39
Zyrianov to vyskúšal strelou z pravého kruhu, Čiliak pri ľavej žrdi puk v pokľaku schoval medzi betóny.
04:18
Meszároš nahodil zo stredného pásma, Taylor puk lapil do rukavice a pohotovo poslal na hokejku svojmu spoluhráčovi.
03:36
importantHostia nahodili puk na bránku domácich, Čiliak puk poslal pred seba, aby vzápätí cez pravý betón zlikvidoval dorážku Sajustova, puk skončil za bránkovou čiarou a Slovan pôjde do akcie.
02:51
Čiliak v akcii kryje puk, ktorý mu ale žiadne starosti nenarobil, vhadzujeme po ľavej ruke domáceho brankára.
02:19
Chlapci od úvodu zvolili svižné tempo, Slovan hral dlhšie s pukom v zóne hostí, strelu na bránku sme zatiaľ nevideli.
00:01
Oba tímy už máme na hracej ploche, vypočujeme si hymny oboch krajín a všetko bude prichystané k úvodnému buly duelu.
Príjemný sviatočný podvečer vám želám z Bratislavy, dnes Slovan v belasom hostí chlapcov v bielo-modrej kombinácii farieb. V bránke hostí sa predstaví Danny Taylor, v tej domácej Marek Čiliak.

HC Slovan Bratislava:

Čiliak (Štěpánek) – Gélinas, Sersen (C), Grman, Meszároš (A), Bačík, Švarný, Jánošík – Řepík (A), Taffe, Červený – Liška, Sukeľ, Lunter – Lamper, Hrnka, Sloboda – Rau, Chipchura, Bailey

HK Sibir Novosibirsk:

Taylor (Krasikov) – Alexejev (A), Loginov, Demidov, Piganovič (C), Ignatovič, Naumov, Morozov, Savčenko – Šarov, Brulé, Peltola (A) – Michajlov, Sajustov, Kazakov – Zyrianov, Romancev, Pervušin – Tkačenko, Komarov, Pešechonov

Rozhodca:

Lavrentev, Gusev – Berseňov, Judin.
V jeden krásny sviatočný deň, prvý november – čaká belasých fans ten pravý hokejový zážitok. História velí po dvoch fackách dať facku súperovi. Samozrejme, tú športovú. Kto v belasom drese zavelí za víťazstvom? Lamper, Lunter, Sukeľ? A či Meszároš alebo Švarný? Od modrej? Slovan potrebuje body ako soľ! V Bratislave by sa aktuálne mohol topiť ľad. Predpoveď je na plus 19, nielen v aréne, a to Sibir dobre vie.

Novosibirsk – mesto s 1.498.900 obyvateľmi je po Moskve a Petrohrade tretím najväčším mestom v Ruskej federácii, leží v západosibírskej nížine v ázijskej časti Ruska. Hokejový klub Sibir bol založený v roku 1962. Novosibirsk zatiaľ moc vody v hokejovom svete nenamútil, vo svojej histórii nezaznamenal žiadny výraznejší úspech. V roku 2008 sa stal členom plejády KHL, v prvých dvoch ročníkoch sa nedostal do záverečného play-off a obsadil postupne 19. a 20. miesto. V treťom ročníku KHL sa Sibir prebojoval do play-off, no hneď v prvom kole dostal náklad od neskoršieho víťaza Gagarinovho pohára, Salavat Julajev Ufa, 4:0 na zápasy. Novosibirsk tak v celkovom účtovaní obsadil 12. miesto. Vo štvrtom ročníku klub obsadil bez účastí v play-off súťaže celkovo opäť 20. miesto. V piatej sezóne sa Sibír prebojoval do play – off, v prvom kole bol však nad jeho sily Avangard Omsk, ktorý zvíťazil v sérii 4:3 na zápasy. V šiestej sezóne sa Sibir prebojoval do play-off, vyradil v prvom kole AK Bars Kazaň po sérii 4:2 na zápasy, v tom ďalšom nestačil na celkového víťaza, séria s Magnitogorskom skončila napokon pomerom 0:4. Sibir tak obsadil v konečnom účtovaní 8. priečku. V siedmom svojom účinkovaní v KHL sa Sibir prebojoval do konferenčného finále. Najskôr v konferenčnom štvrťfinále zdolal Traktor Čeljabinsk, keď sériu ukončil pomerom 4:2 na zápasy. V semifinále konferencie si to odniesol Magnitogorsk, Sibir dominoval a sériu ukončil po výsledku 4:1 na zápasy. Vo finále konferencie však už nestačil na hráčov AK Bars Kazaň a po sérii 1:4 na zápasy ukončil svoje účinkovanie celkovým krásnym 4. miestom, čo je doposiaľ najväčší úspech klubu v jeho histórii. V ôsmom ročníku to bola opäť účasť vo vyraďovacích bojoch, najskôr dominoval v súboji s Vladivostokom po sérii 4:1 na zápasy, no smolu mal hneď v konferenčnom semifinále, keď mu stopku vystavil opäť neskorší majiteľ Gagarinovho pohára, Magnitogorsk ukončil sériu 4:1 na zápasy. V deviatej sezóne Sibir zostal za bránami play-off veľmi tesne, pri rovnosti bodov s Kunlunom len vďaka kritériám o počte víťazstiev, v konečnom účtovaní z toho bola 19. priečka. V tej poslednej sa Sibir do play-off neprebojoval, chýbal mu jeden jediný bod a tak bolo z toho v celkovom hodnotení klubov pekné 17. miesto.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu ďalšieho zápasu KHL, Aréna Ondreja Nepelu privíta klub Sibir Novosibirsk a my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na bratislavskej ľadovej ploche.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Domov»Hokej»KHL»Slovan v závere otočil stav zápasu a po debakloch zdolal najslabší tím súťaže