Toronto s Marinčinom v zostave prehralo kanadský súboj s Calgary

Útočník Toronta Mitchell Marner v súboji so súpermi z Calgary Flames.
Útočník Toronta Mitchell Marner v súboji so súpermi z Calgary Flames. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|30. okt 2018 o 06:29

Vancouver ukončil víťaznú sériu Minnesoty.

TORONTO. V noci na utorok mala NHL na programe dva zápasy. V súboji kanadských tímov medzi Torontom a Calgary boli úspešní Flames v pomere 3:1.

Hostia si tak pripísali dvojbodový zisk po troch predchádzajúcich prehrách.

O výsledku rozhodli dva góly v rozpätí 55 sekúnd v tretej tretine z hokejok Seana Monahana a Eliasa Lindholma.

V drese domácich Maple Leafs sa do hry zapojil do hry slovenský obranca Martin Marinčin. Ako člen tretej obrannej formácie stihol počas vyše pätnástich minút na ľade predviesť dva hity a zblokoval dve strely.

Kadriho jubilejný zápas

Hostia pokazili oslavu jubilea domácemu útočníkovi Nazemovi Kadrimu, ktorý odohral svoj 500. zápas v profilige. Bol to však práve Kadri, ktorý zaznamenal jediný gól Toronta.

Toronto sa napriek prehre udržalo na čele Východnej konferencie, Calgary sa posunulo na deviatu priečku Západnej konferencie.

"Odohrali sme najlepší zápas v defenzíve v tomto súťažnom ročníku. Ešte sme vylepšili výkon z predchádzajúceho súboja proti Washingtonu, ktorý sme prehrali po nájazdoch. Myslím si, že si uvedomujeme rozdiel v prístupe v porovnaní s nedávnou prehrou s Pittsburghom 1:9," uviedol brankár Calgary Mike Smith na webe NHL.

Po šiestich víťazstvách zaváhal tím Minnesota Wild, ktorý prehral na ľade klubu Vancouver Canucks 2:5.

Gólman Markström udržal "divochov"

Domácich však podržal brankár Jacob Markström, ktorý mal 37 úspešných zákrokov a prispel výraznou mierou k triumfu 5:2.

V útoku sa darilo jeho krajanovi Eliasovi Petterssonovi, ktorý k výhre prispel dvoma gólmi. Devätnásťročný Švéd vedie produktivitu nováčikov, v siedmich zápasoch nazbieral 10 bodov (7+3).

Súboj nedohral center domácich Brandon Sutter, ktorý v druhej tretine nepríjemne narazil do mantinelu.

Výsledky NHL:

Toronto Maple Leafs - Calgary Flames 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)
Góly:
57. Kadri (Marner, Rielly) - 46. Monahan (E. Lindholm, Giordano), 47. E. Lindholm (J. Gaudreau, Monahan), 60. Michael Frolík
Martin Marinčin (Toronto) odohral 15:09 min, 2 "hity", 2 zablokované strely

Vancouveer Canucks - Minnesota Wild 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Góly:
8. Markus Granlund (Horvat), 26. Virtanen (Biega), 27. Pettersson (Del Zotto, Goldobin), 57. Pettersson (Boeser), 60. Hutton (Roussel) - 8. Greenway (Spurrgeon, Coyle), 35. Suter (Mikael Granlund, Zucker)

Domov»Hokej»NHL»Toronto s Marinčinom v zostave prehralo kanadský súboj s Calgary