Slováci prehrali aj druhý zápas, na Nemeckom pohári podľahli Rusku

Na snímke vľavo Vladimir Tkačov (Rusko) a vpravo Mário Grman (Slovensko) v zápase hokejového turnaja o Nemecký pohár Slovensko - Rusko. (Autor: Jakub Kotian TASR)
Športové prenosy SME|10. nov 2018 o 00:00

Slovensko čaká ešte zápas proti Nemecku.

Rusko - Slovensko 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Góly: 14. N. Michajlov (Manukian, M. Maľcev), 42. Okulov (Tkačov, Demidov) - 9. Kudrna (J. Mikuš) Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hunnius, Kannengieser (obaja Nem.) - Gerth (Aust.), Laguzov (Nem.)

Zostavy:

Rusko: Demčenko - Zemčonok, Rukavišnikov, Demidov, Šaripzianov, Rafikov, Judin, Isajev, Abrosimov - Kruchinin, Prochorkin, Čibisov - Tkačov, Svetlakov, Okulov - Kazakov, Ilin, Kajumov - M. Maľcev, Manukian, N. Michajlov

Slovensko: Janus - Marek Ďaloga, Čerešňák, M. Rosandič, Martin Chovan, T. Malec, M. Grman, J. Mikuš, Gernát - D. Bondra, M. Sukeľ, Lantoši - Puliš, Krištof, Šoltés - Kudrna, Kytnár, B. Rapáč - M. Lunter, Špirko, P. Svitana

KREFELD. Slovenskí hokejoví reprezentanti podľahli olympijskému tímu Ruska 1:2 v sobotňajšom stretnutí v rámci Nemeckého pohára 2018.

Národný tím SR sa ujal v Krefelde vedenia v 9. min gólom Andreja Kudrnu. Priebežný nerozhodný stav zariadil o päť minút neskôr Nikita Michajlov. V druhej tretine sa nepresadil ani jeden z tímov.

O triumfe ruského družstva rozhodol gólom v presilovej hre v 42. min Konstantin Okulov.

Zverenci trénera Craiga Ramsayho majú na konte už dve prehry, vo štvrtok podľahli Švajčiarsku 2:3. Reprezentanti SR absolvujú záverečný zápas na turnaji v nedeľu od 14.30 h proti domácemu Nemecku.

Rýchla odpoveď

Do zápasu vstúpil lepšie ruský tím, už v 4. min bol vo veľkej šanci Nikolaj Prochorkin, ale brankár Jaroslav Janus mu výborným zákrokom nedovolil otvoriť skóre.

O dve minúty neskôr hrali Slováci presilovú hru a nevyužili ju, no pár sekúnd po tom sa v samostatnom úniku presadil na dvakrát Andrej Kudrna. Vedenie národného tímu SR nevydržalo dlho.

V 12. min ešte pokus Vladimira Tkačova skončil v Janusovej lapačke, ale o ďalšie dve minúty úspešne zakončil prečíslenie 2 na 1 Nikita Michajlov a vyrovnal na 1:1.

Bezgólová stredná časť

Slováci mohli strhnúť stav znovu na svoju stranu už v úvode druhej časti, ale Dávida Šoltésa od gólu delili centimetre. V 26. min bol v šanci Daniil Ilin, Janus bol pozorný.

V 32. min využil svoju rýchlosť slovenský obranca Marek Ďaloga, natlačil sa pred súperovho brankára Vasilija Demčenka, ale trafil iba jeho betóny.

Nevyužité šance

Rusi znovu udreli v tretej tretine, krátko po druhej zmene strán z ľavého kruhu presne namieril Konstantin Okulov, nedal Janusovi šancu zasiahnuť a prvýkrát v zápase poslal Rusko do vedenia.

Ruský tím tlačil zverencov Craiga Ramsayho naďalej, ale Janus kryl všetky dalšie pokusy. V 50. min z dobrej pozície pálil Michal Krištof iba do Demčenkovho betónu.

V protiútoku sa ocitol v obrovskej príležitosti Maxim Kazakov, ale minul slovenskú bránku. Krátko po tom si utvorili viacero dobrých šancí aj Slováci, ale takisto ich nevyužili.

Výsledok druhého zápasu:

Nemecko - Švajčiarsko 3:4sn (1:2, 0:1, 2:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 2. Pföderl, 52. Bergmann, 60. Noebels - 10. a 29. Rod, 3. Herren, rozhod. samostatný nájazd Martschini

Tabuľka:

1.Švajčiarsko211007:55
2.Rusko211006:45
3.Nemecko200206:82
4.SLOVENSKO200023:50

Hlasy po zápase

Jaroslav Janus (brankár SR): "Prvú tretinu sme hrali výborne, myslím si, že v niektorých fázach sme boli lepší. Potom prišlo veľa vylúčení a proti Rusom sa hrá náročne, keď nás je o jedného menej. Myslím si, že práve to bolo rozhodujúce, že sme urobili viac faulov. Mali sme aj dosť šancí, ale súperov gólman ukázal svoje kvality, patrí medzi najlepších brankárov KHL. Mrzí nás, že sme znovu prehrali. Verím, že v poslednom zápase sa nám podarí uspieť, aby sme mali aspoň trošku lepší pocit."

Andrej Kudrna (útočník SR, autor gólu): "Bolo to iba o jednom góle. Napokon ho v záverečnej tretine strelil súper. Mali sme veľa vylúčení a proti takémuto súperovi sa hrá veľmi ťažko, keď sme polovicu zápasu v oslabení."

Michal Krištof (útočník SR): "V druhej tretine bol súper lepší, ale do tretej sme vstúpili s tým, že chceme triumfovať. Žiaľ, nedali sme góly a súper jeden strelil. Už sa s tým nič nedá robiť, musíme si dobre oddýchnuť a pripraviť sa na ďalší náročný zápas proti kvalitnému súperovi. Hrali sme veľakrát v oslabení a stálo nás to veľa síl. Jedno sa nám nepodarilo ubrániť a inkasovali sme rozhodujúci gól. "

Online prenos: Slovensko - Rusko (Nemecký pohár 2018)

Nemecký pohár  2018/2019
10.11.2018 o 17:00
Rusko
2:1
(1:1, 0:0, 1:0)
60' minúta
Slovensko
Góly a asistencie: 14. Michajlov (Manukyan, Malcev), 42. Okulov (Tkačov, Demidov) – 9. Kudrna (Mikuš).
V tretej tretine sa rozhodlo. Rusi opäť o nejaký kus prevýšili náš tím a hru sme si najmä sami skomplikovali niekoľkými, niekedy až zbytočnými vylúčeniami. V 42. minúte skóroval Okulov a rozhodol o celkovom triumfe Rusov a o zisku troch bodov. Slovensko teda má po dvoch zápasoch na konte stále nula bodov a zajtra si zmeria sily s Nemeckom.

Ďakujeme za pozornosť.
59:45
Vylúčenie v tíme Slovensko (Rosandič – 2 min., nedovolené bránenie).
59:27
Rusi držia puk na svojich hokejkách a už sa nikam neponáhľajú. Navyše, je avizované ďalšie vylúčenie.
58:41
Z pravého kruhu vystrelil Prochorkin, ale nastrelil iba brankára Janusa. Naši sa bránia a zrejme sa bude vylučovať ešte raz.
57:48
Výrazne si to komplikujeme. Mislav Rosandič dostáva dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou.
56:56
Slovenskí hokejisti sa snažili nahodiť puk a získať pásmo. Ešte chvíľu sme mali puk na hokejkách, ale šancu sme si nevytvorili.
55:43
Šikovné nahodenie Chovana od modrej čiary po Ďalogovej prihrávke mierilo iba priamo do hrude gólmana Demčenka. Hra je prerušená.
54:44
Po ľavom krídle vyštartoval dopredu Michailov, ktorý to skúsil z kruhu, ale mieril vedľa brány. Naši hokejisti sa ihneď snažia otočiť hru.
53:50
importantSlovenskí hokejisti držia pásmo a puk na svojich hokejkách, no je to bez strely. Prvá prišla až teraz, pred bránkou sa ocitol voľný Kudrna, ktorý skvelo tečoval strelu, no namieril ju tesne vedľa!
52:19
Presilová hra pre slovenský tím. Arťom Manukyan dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.
52:06
importantSéria šancí pre náš tím. Pred bránkou sa ocitol Šoltés s Krištofom, brankár Demčenko len tak tak dokázal vyraziť puk betónom alebo korčuľou.
51:24
Gernát od modrej čiary strieľal. Jeho pokus však smeroval vedľa a napokon puk vyletel von z útočného pásma.
50:42
importantObrovská ruská príležitosť! Svetlakov perfektnou prihrávkou k opačnej žrdi našiel Kazakova, ktorý už pálil z prvej. Puk mu veľmi nesadol a strieľal vedľa. Našťastie.
50:09
Rapáč vykorčuľoval dopredu po pravom krídle, chcel prenechať Kytnárovi alebo Kudrnovi, no naši hokejisti si veľmi v útočnom pásme nerozumeli.
49:46
importantMohli sme vyrovnať! Michal Krištof si dokázal vytvoriť príležitosť spomedzi kruhov, jeho šikovné zakončenie švihom však mierilo do Demčevkovho betónu.
49:22
Rukavišnikov tvrdo vypálil od modrej čiary. Janus strelu vyrazil, dorážať sa snažil Prochorkin, ale ani jeden z nich neuspeli.
48:36
Marek Ďaloga po strete s ruským hokejistom pri mantineli nevyzerá byť celkom fit, najmä jeho ruka alebo predlaktie.
47:25
Slovenská presilovka však rýchlo končí. Mário Lunter dostáva dve minúty za držanie.
47:24
Slovensko pomerne jednoducho získava presilovku. Viktor Tkačov dostáva dve minúty za podrazenie.
46:04
Matúš Sukeľ bol atakovaný v strednom pásme, napokon však prišiel o puk po dobrom forčekingu ruského útočníka.
45:11
importantNebezpečne to teraz vyzeralo po zákroku na Mária Luntera, ktorý bol zasiahnutý v strednom pásme. Vyzerá však byť v poriadku.
44:28
Čerešňák nahadzoval puk zo stredného pásma. Slovenskí hokejisti síce vnikli do pásma, ale nepodarilo sa im udržať puk na hokejkách.
43:34
Ruský obranca Šaripzyanov sa dostal do koncovky z ľavého kruhu. Jeho tvrdá delovka mierila tesne vedľa brány.
42:37
Nikolaj Prochorkin z pravého kruhu nebezpečne zakončoval švihom. Jeho pokus preletel popri Janusovi a našťastie skončil na zadnom mantineli.
41:37
importantRusi nás zovierajú aj naďalej. Janusovi teraz nebezpečne vypadol puk a k dorážke sa ešte dostával jeden z hráčov zbornej. V poslednej chvíli zaúradovali naši obrancovia.
41:05
goalRusko dalo gól!
Tkačov vysunul krížnou prihrávkou KONSTANTINA OKULOVA, ktorý prešiel po ľavom krídle a z kruhu perfektne umiestnenou strelou prekonal Janusa a dostáva Rusov do vedenia.
Asistencie: Tkačov, Demidov.
40:34
Rusi ihneď získali útočné pásmo, keďže ešte hrajú skrátenú presilovku. Následne však prihrávka Kručinina smerovala iba na naše hokejky.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Prostredná časť hry takisto priniesla dynamický hokej, v posledných minútach tretiny náš tím bol pod výrazným ruským tlakom, zbytočne sme sa nechali vylučovať, ale ustáli sme to a vytvorili sme si aj pár príležitosti. Stav je však po 40 minútach stále nerozhodný 1:1.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:02
Zbytočne sme sa znovu nechali vylúčiť. Juraj Mikuš dostáva dve minúty za podrazenie.
39:00
Rafikov ostal voľný na pravom kruhu. Okamžite si pripravil svoju hokejku a po vhodnej prihrávke tvrdo pálil. Jeho delovka zasiahla Jara Janusa do masky.
37:36
Čerešňák zastavil ruskú kombináciu, puk napokon znovu získal Tkačov, ktorý už bol vo vhodnej pozícii na ľavom kruhu, ale nakoniec sa k streleckému zakončeniu vôbec nedostal.
36:24
importantTraja Rusi boli sami v našom obrannom pásme, naša dvojica hráčov sa napokon úspešne vrátila a zabránila prieniku prihrávky či strely.
35:48
Spomedzi kruhov sa dostal do streleckej príležitosti Milan Kytnár, Demčenko musel reflexívne zasiahnuť, puk vyletel do rohu klziska.
34:51
Kajumov stratil puk v útočnom pásme, naši hráči sa úspešne ubránili a snažia sa znovu vytvoriť si nejakú príležitosť.
33:28
Pekným individuálnym prienikom sa teraz prezentoval aj Dávid Šoltés, ktorý sa natlačil po ľavom krídle, prešiel poza bránku a bekhendom chcel prekvapiť Demčenka. Puk skončil na jeho betónoch. Bol to určite sympatický pokus.
33:10
Krížna prihrávka Prochorkina cez celé útočné pásmo skončila v rohu klziska. Rusi však opäť prekorčuľovali našich a snažia sa o vytvorenie si šancí.
31:54
Okamžitá strela z otočky Arťoma Manukyana mierila do Janusovho betónu. Slováci sa stále bránia v našom obrannom pásme.
31:07
importantMarek Ďaloga opäť využil svoje typické korčuliarske prednosti. Pretlačil sa po pravom krídle, dostal sa až tesne pred bránku, myslel to naozaj dobre, no trafil strelou iba betón.
30:03
Presilová hra pre Rusov. Juraj Mikuš dostáva dve minúty za podrazenie.
29:44
Kudrna nestihol dokorčuľovať puk, ktorého zámer bol hybridný icing, no napokon sa nášmu útočnkoví nepodarilo spracovať puk.
28:52
Rosandič nahodil puk za ruskú bránku. Prišli ho podporiť spoluhráči, najaktívnejší tam bol Puliš, ale nepodarilo sa nám napokon získať a udržať puk.
28:12
Bondrova prihrávka z ľavého krídla dorazila preč do stredného pásma. Na opačnú stranu sa zase vysunul Okulov a zakončoval. Janus sa prezentoval úspešným zákrokom.
26:52
Od modrej čiary nahadzoval puk na bránku Abrosimov. Jeho pokus však nedošiel na bránku. Slovákom sa následne podarilo bezpečne vyhodiť.
26:03
Presilová hra pre ruský tím. Milan Kytnár dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.
26:00
importantNa opačnú stranu sa rýchlo vysunul Iľjin, ktorý si elegantne spracoval prihrávku, potom obišiel nášho hráča a zakončoval. Janus predviedol dobrý zákrok.
25:41
Od modrej čiary poslal šikovnú strelu na bránu Malec. Demčenko šiel na betóny a šikovne vyrazil puk.
24:42
Ruskí hokejisti bezpečne vyhodili puk, úvodná minúta presilovky zatiaľ našim hokejistom nevychádza.
23:43
Presilová hra pre Slovensko. Michail Malcev dostáva dve minúty za hákovanie.
23:38
Svitana nahodil puk späť do rohu klziska, kde bol Lunter, ktorý si zrejme vypýtal aj nedovolený zákrok.
22:37
Od modrej čiary chcel nahadzovať Rafikov, ktorý sa napokon dostal k zakončeniu. Brankár Janus bol pripravený.
21:44
Náš druhý útok pokračuje vo výbornom striedaní. Milan Kytnár to skúsil spomedzi kruhov, jeho tvrdá strela letela tesne vedľa.
21:19
importantRosandič výborne prihral medzi kruhy Šoltésovi, ktorý bol už v obrovskej šanci, no z prvej trafil zrejme žŕdku!
20:17
Ďaloga zakorčuľoval s pukom do obranného pásma, musel si však dať pozor na atak od ruských protihráčov.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Úvodná tretina sa zo začiatku hrala v dobrom tempe a podarilo sa nám skórovať v 9. minúte zásluhou Kudrnu. Rusi však vyrovnali v 14. minúte po góle Michajlova a po prvej tretine je stav teda vyrovnaný 1:1.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:18
Hra bola prerušená, Marek Ďaloga ostal ležať na ľade po strete s Kajumovom. Je však v poriadku a vylučovať sa za tento zákrok nebude.
19:00
Od modrej čiary sme videli delovku Rafikova, ktorá letela popri Janusovi a smerovala po mantineli až na modrú čiaru.
18:26
Okulov neprešiel cez Puliša, ktorý ho odzbrojil pri modrej čiare a okamžite poslal puk preč cez všetky čiary.
17:44
Chovan čisto zablokoval ruského útočníka, naši získali puk a opäť ho výborne poslali preč cez všetky čiary. Z Malecovho trestu uplynula už viac ako minúta.
17:05
Rukavišnikov nedostal prihrávku na modrú čiaru, keďže výborne zapracoval hokejkou Lunter a vytlačil puk preč z obranného pásma.
16:39
Presilovka pre ruský tím. Tomáš Malec dostáva dve minúty za seknutie a našich zrejme čakajú krušné chvíle.
16:24
Ruský gólman Demčenko mierne zaváhal, Rusi si nerozumeli v rozohrávke a puk sa ocitol pred ruskou bránkou. Nik z našich tam však nebol pripravený na rýchlu dorážku.
15:49
Šikovná strela z hokejky Kazakova z ľavého kruhu mierila popri Janusovej bránke a skončila na plexiskle. Puk potom prenikol až preč z nášho pásma.
15:36
Ruskí hokejisti sa dostali do hernej situácie dvaja na dvoch, lenže Ambrosimov nechal puk za sebou a následne už bol pri ňom náš hráč.
14:39
Sukeľ posunul puk na Patrika Svitanu, ktorý sa tlačil dopredu po krídle, prenechal späť Sukeľovi, ale naši hokejisti sa už do šance neprepracovali.
13:50
Nápor ruskej zbornej je premenený na vyrovnávajúci gól. Naša chyba rezultovala k ruskému prečísleniu 2 na 1, Manukyan posunul puk pred bránku NIKITOVI MICHAJLOVOVI, ktorý popri Janusovej vyrážačke skóroval.
Asistencia: Arťom Manukyan, Michail Malcev.
13:12
Dlhou prihrávkou bol vysunutý Branislav Rapáč, ktorý sa snažil strieľať z pravého krídla cez obrancu Abrosimova, ale strela bola tečovaná jeho chráničmi na zadný mantinel.
12:41
Rafikov z rohu klziska posúval puk na modrú, no našim hokejistom sa podarilo získať puk a dostať ho do stredného pásma.
11:51
importantSvetlakov sa dostal do príležitosti po Tkačovovej strele. Naši hráči však ubránili, Svetlakovova dorážka letela na Janusov betón.
10:58
Patrik Svitana bojoval o puk pri mantineli proti Svetlakovi. Rusi získali puk, poslali ho na zadné rady a opäť rozohrávajú.
10:13
Naši hokejisti sa zatiaľ prezentujú s dobrým pohybom. Rusov niekoľkokrát zastavujú už v strednom pásme a korčuliarsky im zatiaľ stačia.
09:26
Čerešňák poslal krížnu prihrávka na Šoltésa na ľavé krídlo, odkiaľ sa snažil útočník HC Košice strieľať z kruhu, no trafil iba do Demčenkovho betónu.
08:51
Rusi sa po inkasovanom góle trochu viac prebudili a snažili sa získať tlak v našom obrannom pásme. Hra bola prerušená a nasleduje reklamná pauza.
08:13
goalSlovensko dalo gól!
Slovenskí hokejisti sa dostávajú do vedenia! Mikuš poslal puk z obranného pásma po mantineli dopredu ANDREJOVI KUDRNOVI, ktorý nabral rýchlosť po krídle, perfektne sa natlačil pred bránku. Najprv strieľal do betónov, ale potom strelu ideálne zblízka dorazil.
Asistencia: Juraj Mikuš.
07:36
Šikovne to teraz vymyslel opäť Michal Krištof, ktorého strela z pravého kruhu šla popri obrancovi a Demčenko veľa toho nevidel.
07:02
Michal Krištof to skúsil z pravého kruhu. Mieril k vzdialenejšej žrdi, no napokon bránu minul a puk vyletel von z útočného pásma.
06:33
Sukeľ krížnou prihrávkou našiel na modrej čiare Chovana, ktorý sa oprel do puku, no jeho delovka mierila na Demčenkove betóny.
05:57
Martin Chovan tvrdo pálil spomedzi kruhov. Jeho zakončenie Demčenko len tak tak vyrazil preč ramenom. Naši stále pokračujú v pásme.
05:33
Náš tím bude hrať presilovku po výbornom individuálnom prieniku Luntera. Za seknutie dostáva dve minúty Šaripzyanov.
05:00
Andrej Kudrna si na modrej čiare spracoval prihrávku a poslal ju okamžite na bránku. Demčenko nemal stopercentný výhľad, ale dokázal strelu zlikvidovať.
04:22
Teraz nás výrazne podržal náš gólman. Náš tím potom mohol v pokoji prestriedať. To isté urobili aj Rusi a teraz rozohrávajú spoza Demčenka.
03:49
importantNikolaj Prochorkin ostal úplne nepovšimnutý pred našou bránkou. Na dvakrát dorážal strelu od modrej čiary, no fantastický Janus rýchlo vysunul svoj betón a zabránil inkasovaniu.
03:31
Malcev chcel využiť menší koridor, ktorí vytvorili naši brániaci hráči. Spomedzi kruhov však jeho strela bola blokovaná a puk letel na ochrannú sieť.
03:00
Menšie technické problémy nastali s Janusovou bránkou, ktorú si nechtiac posunul a diera musela byť znovu vyvŕtaná a bránka opäť osadená.
02:55
Malcev prekorčuľoval do útočného pásma, išiel však poza bránku a nakoniec sa mu Janusa ohroziť nepodarilo.
02:25
Do dobrej pozície sa prepracoval Rosandič. Jeho zakončenie z kruhu brankár Demčenko vyrazil do rohu klziska.
01:58
Kajumov nahodil puk za našu bránku, ruskí hokejisti si chceli vytvoriť príležitosť, ale v predbránkovom priestore nebol žiaden spoluhráč.
01:23
Svetlakov sa zbavil puku v obrannom pásme, posunul ho dozadu na svojich obrancov.
00:40
Šikovnú individuálnu akciu však podnikol Róbert Lantoši, ktorý vystrelil z kruhu, ale gólman Demčenko bol pripravený.
00:14
Ruskí hokejisti zvíťazili na buly a podarilo sa im nahodiť puk za Janusovu bránu. O puk bojoval Ďaloga, no nedokázal ho bezpečne odstreliť.
00:01
Arénou König Palast, ktorá je domovským stánkom pre nemecký celok Krefeld Penguins, práve znie slovenská hymna, potom si vypočujeme aj ruskú. Slovenskí hokejisti hrajú dnes znovu v modrých dresoch, Rusi v bielych.

Rusko: Demčenko (Serebrjakov) – Zemčonok, Rukavišnikov (A), Demidov, Šaripzyanov, Rafikov, Judin, Isajev, Abrosimov – Kruchinin, Prochorkin (C), Čibisov – Tkačov, Svetlakov (A), Okulov – Kazakov, Iľjin, Kajumov – Malcev, Manukyan, Michajlov

Slovensko: Janus (Košarišťan) – Ďaloga, Čerešňák, Rosandič, Chovan, Malec, Mikuš, Grman, Gernát – Bondra, Sukeľ, Lantoši – Puliš, Krištof (A), Šoltés – Kudrna, Kytnár (A), Rapáč – Lunter, Špirko, Svitana.
V prvom dnešnom stretnutí nemeckí hokejisti podľahli Švajčiarom 3:4 po samostatných nájazdoch. V tabuľke sa to teda poriadne zamotáva, Švajčiari už majú na konte päť bodov, Nemci dva a Rusi tiež dva. My sme stále bez bodu, no veríme že dnes sa nám podarí zaznamenať akýkoľvek bodový zisk, snáď pôjde o ten najvyšší – trojbodový.
Prajem vám príjemný podvečer a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu z druhého vystúpenia našich hokejových reprezentantov na Nemeckom pohári. Slovensko si o 17:00 zmeria sily s výberom Ruska. Stretnutím vás bude sprevádzať Lukáš R. Ovšonka.

Slovenskí hokejisti vykorčuľovali na ľad v Krefelde už vo štvrtok v nových reprezentačných dresoch s novým logom. Súperom našich hokejistov bolo Švajčiarsko. Slováci rozbehli stretnutie vynikajúco a v úvodných fázach prvej tretiny mali navrch.
Už v druhej minúte nás poslal po krásnom teči do vedenia Dávid Bondra. V prostrednej časti hry Švajčiari viditeľne zvýšili tempo, rýchlejšie korčuľovali a vytvárali si viacero príležitostí. Vyrovnanie prišlo v 30. minúte z hokejky Simiona a ešte pred druhým klaksónom sa po peknom individuálnom prieniku presadil aj Rod.
Do tretej tretiny naši vstupovali s nepriaznivým skóre, ale od buly v stredovom kruhu to trvalo necelé tri minúty, kedy sa po šikovnej prihrávke Puliša presadil Marcel Haščák. O víťazstve napokon rozhodli Švajčiari, ktorí využili presilovú hru po vylúčení Gernáta. Nikým nekrytý bol Inti Pestoni a ten v 48. minúte stanovil konečný výsledok 3:2 pre Helvétov.

Tréner Craig Ramsay hodnotil duel najmä z pohľadu zbytočných vylúčení a nevydarenej druhej tretiny, v ktorej sme nechali Švajčiarom možnosť na prebratie iniciatívy a oni sa toho chopili a hrali rýchlejšie a sebavedomejšie.
Pred zápasom s Ruskom sa kanadský kouč rozhodol pre tri zmeny v zostave. Obranné línie vystuží Peter Čerešňák, ktorý už pricestoval do Krefeldu. Do útoku sa zapojí center Michal Krištof a krídelník Dávid Šoltés. Títo hráči nahradia Juraja Mikuša, Marcela Haščáka a Miloša Bubelu. V bráne by mal znovu nastúpiť Jaroslav Janus.

Rusko pricestovalo do nemeckého Krefeldu s takzvaným olympijským výberom hráčov do 23 rokov. „Zborná“ sa včera vo večerných hodinách predstavila proti domácej reprezentácii, s ktorou sa príznačne natrápila.
Ruskí hokejisti najprv šli do vedenia v prvej tretine po oslabovkovom góle Demidova, no na začiatku prostrednej časti vyrovnal Pföderl. Judin však opäť priklonil misky váh na ruskú stranu, ale ešte do konca druhej dvadsaťminútovky udreli dvakrát Nemci a otočili skóre na 3:2. Do tretej tretiny Rusko nastúpilo s jasným cieľom vyrovnať a podarilo sa im to v 51. minúte vďaka zásahu Čibisova. Zápas putoval až do predĺženia, v ktorom o víťazstve ruského tímu rozhodol už po 22 sekundách Zemčonok a Rusko teda triumfovalo 3:4 po predĺžení a získalo dva body.

Tabuľka po prvom hracom dni
1. Švajčiarsko, 1 V, 3:2, 3 body
2. Rusko 1 VP, 4:3, 2 body
3. Nemecko, 1 PP, 3:4, 1 bod
4. Slovensko, 1 P, 2:3, 0 bodov

S olympijským výberom Ruska hráčov do 23 rokov sa naša reprezentácia stretla na Nemeckom pohári aj minulý rok. Vtedy sme Rusom v poslednom zápase v podstate o víťazstvo na turnaji podľahli 2:4 a obsadili sme tak celkovú druhú priečku.

Na Slovensku pevne veríme, že sa našim hokejistom podarí napraviť prehru proti Švajčiarsku a proti Rusku podať kvalitnejší výkon, ktorý sa odzrkadlí aj na priaznivom výsledku. Srdečne vás pozývam k sledovaniu on-line prenosu a prajem pekný športový zážitok.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slováci prehrali aj druhý zápas, na Nemeckom pohári podľahli Rusku