Slovensko skončilo na Nemeckom pohári tretie, hrdinom bol nováčik

Andrej Košarišťan, slovenský brankár. (Autor: TASR)
Športové prenosy SME|11. nov 2018 o 00:00

Nemecký pohár 2018:

• Slovensko - Nemecko 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
<>

Góly: 55. Haščák (Rapáč, Kytnár), 56. Puliš (Bubela, Šoltés)

Rozhodovali: Hoppe, Hunnius - Cepik, Gerzth (všetci Nem.), vylúčení: 4:4, presilovky a oslabenia: 0:0

Nemecko: Treutle - Zerressen, Müller, Reul, Akdag, Krupp, Ebner, Sezemsky - Plachta, Pfohl, Wolf - Loibl, Bergmann, Noebels - Pföderl, Höfflin, Hungerecker - Niederberger, Kink, Krämmer

Slovensko: Košarišťan - Čerešňák, Rosandič, Chovan, Ďaloga, Gernát, Malec, Mikuš - Svitana, Špirko, Bondra - Kudrna, Krištof, Lantoši - Rapáč, Kytnár, Haščák - Puliš, Bubela, Šoltés

<>
  • Švajčiarsko - Rusko 2:4 (2:1, 0:1, 0:2)
<>

Góly: 12. Karrer, 18. Betschy - 3. Iľjin, 32. Zemčjonok, 44. Abrosimov, 52. Judin

KREFELD. Slovenskí hokejoví reprezentanti si pripísali prvé víťazstvo vo svojom záverečnom zápase na prípravnom turnaji Nemecký pohár 2018 v Krefelde nad domácim výberom 2:0 a obsadili konečné tretie miesto.

Zverenci trénera Craiga Ramsayho rozhodli o triumfe v záverečných piatich minútach, keď sa presadili Marcel Haščák a Radovan Puliš.

Hrdinom zápasu bol brankár Andrej Košarišťan, ktorý si pri premiére v národnom drese udržal čisté konto.

Nemecký pohár 2018: Pozrite si momentky zo zápasu Slovensko - Nemecko: fotogaléria

11.11.2018

V 57. vzájomnom zápase sa zrodil 32. triumf Slovákov, v minulosti sa 24-krát tešili Nemci a jeden duel sa skončil nerozhodne

Pre Slovákov to bolo dvadsiate vystúpenie na tradičnom turnaji, v štyroch prípadoch sa tešili z víťazstva (1997, 2006, 2011 a 2016), trikrát obsadili druhé a šesťkrát tretie miesto.

Vlani bojovali Ramsayho zverenci o titul, no v rozhodujúcom zápase prehrali s Ruskom 2:4.

Nedeľňajší zápas bol posledný pre Marca Sturma v pozícii hlavného trénera nemeckého národného tímu, keďže sa po turnaji stane asistentom hlavného trénera v klube zámorskej hokejovej NHL Los Angeles Kings.

Štyridsaťročný bývalý útočník priviedol Nemecko k senzačným strieborným medailám na zimných olympijských hrách v Pjongčangu.

Na štadióne v Krefelde sa s ním fanúšikovia rozlúčili búrlivým potleskom.

Konečná tabuľka:

1.Rusko3210010:68 b
2.Švajčiarsko311019:95 b
3.Slovensko310025:53 b
4.Nemecko300216:102 b

Hlasy po stretnutí:

Craig Ramsay, tréner SR: "Mali sme veľa šancí, najmä v prvej tretine, ale strieľali sme do brankára. Aj v druhej sme sa snažili tvoriť a strieľať. Nakoniec sme dali dva veľmi pekné góly. No čo je pre mňa najdôležitejšie, okrem toho, že výborne zachytal náš brankár, je to, že sme ich nepúšťali do množstva šancí. Dobre sme bekčekovali a bránili."

Miroslav Šatan, generálny manažér SR: "Turnaj nám ukázal to, čo sme chceli vedieť o jednotlivých hráčoch - ako budú hrať v medzinárodnom hokeji, trochu rýchlejšom ako v lige. Myslím si, že od zápasu k zápasu sme hrali lepšie a dnes sa to potvrdilo. Myslím si, že to bol náš najlepší zápas, dosť dominantný, aj keď nám trvalo viac ako 50 minút, kým sme konečne dali gól."

Andrej Košarišťan, brankár a debutant v drese SR: "Mám vynikajúce pocity, v prvom rade sme vyhrali, podarilo sa nám tu ukoristiť aspoň jeden zápas a neskončili sme na tom nepopulárnom štvrtom mieste. Čisté konto je už len čerešnička na torte."

Online prenos: Slovensko - Nemecko (Nemecký pohár 2018)

Nemecký pohár  2018/2019
11.11.2018 o 14:30
Nemecko
0:2
(0:0, 0:0, 0:2)
60' minúta
Slovensko
Góly a asistencie: 55. Haščák (Kytnár, Rapáč), 56. Puliš (Bubela).
Slovensko vyhráva posledný zápas na Nemeckom pohári, takže poslední nekončíme. O víťazstve rozhodol Haščák a Puliš v závere. Navyše, Andrej Košarišťan zažil skvelú premiéru v národnom drese, keď vychytal čisté konto. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer.
59:34
Slovákom sa nedarí dostať puk von, ale Nemci ho držia iba pri mantineloch.
59:08
importantPoriadna bomba prišla od modrej čiary, Andrej Košarišťan si v bránkovisku pripísal skvelý zákrok.
59:01
Marco Sturm, tréner Nemecka, si zobral oddychový čas.
59:01
Róbert Lantoši získal puk v strednom pásme a skúsil to do prázdnej brány, no minul. Zakázané uvoľnenie.
58:43
Nemecko v šestici, Treutle je už na vlastnej lavičke.
58:17
Dávid Bondra nazbieral ďalšie sekundy, Slovensko môže prestriedať svoju formáciu.
57:58
Slováci nazbierali cenné sekundy v útočnej tretine ihriska, bránu Treutleho však neohrozili a dopredu idú domáci.
57:07
Moritz tečoval puk po nahodení od modrej čiary vedľa brány, následne na opačnej strane pálil Šoltés iba do obrancov Nemecka.
56:26
Zakázané uvoľnenie Slovenska.
56:17
Andrej Košarišťan skvele zasiahol proti backhandu spred bránkoviska, veľká nemecká šanca ostala nevyužitá.
55:59
Nemecko sa snaží silou-mocou usadiť sa v našej tretine, čo sa im zatiaľ darí, ale puk sa drží pri mantineloch.
55:01
goalSlovensko dalo gól!
Zdá sa, že tento zápas dokážeme vyhrať. V krátkom slede nasleduje aj druhý presný zásah. RADOVAN PULIŠ ušiel do samostatného nájazdu po skvelej práci Bubelu a trafil krásne do rohu.
54:38
MARCEL HAŠČÁK dostal puk pred bránkovisko, kde bol úplne voľný a krásne trafil nad rameno Treutleho, nechytateľne do rohu brány. Asistencie Milan Kytnár, Branislav Rapáč.
54:16
Plachta poslal prudký pokus zľava, jeho tvrdá strela minula bránu Andreja Košarišťana.
53:22
Zakázané uvoľnenie Nemecka.
52:52
importantDávid Bondra síce nezachytil dlhú prihrávku za obranu, ale zabránil icingu a ocitol sa sám pred Treutlem. Nepresadil sa.
52:23
Čerešňák to skúsil spomedzi kruhov, jeho strela cez val tiel pred Treutlem neprešla.
51:47
Slovensko sa bije o puk v náročných súbojoch v rohu ihriska a zdá sa, že sa budeme môcť usadiť v pásme.
51:00
Andrej Kudrna sa dostal k puku na svojej modrej, prešiel dopredu, no pokus spomedzi kruhov išiel nad bránu Treutleho.
50:37
Opäť skvelý Košarišťan. Pokryl pokus od modrej, následne sa Wolf k dorážke nedostal.
50:19
Akdag si spravil pozíciu na prudké nahodenie, ešte tam bol aj teč, no Andrej Košarišťan opäť spoľahlivo zasahuje.
49:43
49:35
Puliš aj Šoltés sa snažili tečovať nahodenie od modrej čiary, dobrý pokus skončil tesne vedľa brány.
49:11
Šoltés sa pretlačil pred bránu, jeho strela išla mimo priestoru troch žrdí protivníka.
48:58
Slovensko rozohráva z vlastnej tretiny, cez val hráčov Nemecka mu to ide dosť ťažko.
48:23
48:03
Nemecko sa znova nedostalo cez útočnú modrú čiaru, dopredu tak môžeme vyraziť my.
47:10
47:02
Nemeckí hráči sa síce dostali cez našu modrú čiaru, ich akciu zastavil ofsajd, a tak domáci nemohli pokračovať.
46:19
Až teraz sa po veľmi dlhom čase prerušuje, puk sa dostal na tribúnu po súboji v strednom pásme, kde sa bude aj vhadzovať.
45:48
Hrá sa v slušnom tempe, málo sa prerušuje. Sleduje hokej hore-dole, na gól pravdepodobne nebudeme čakať už dlho.
44:56
importantSlováci prešli do situácie troch proti dvom. Michal Krištof to mal na strelu, no ešte prihrával na Lantošiho, ktorý nemal ideálnu pozíciu.
44:29
Slováci sa teraz nevedia dostať z vlastnej tretiny, ich rozohrávka je skomplikovaná vďaka dobre napádajúcim súperom.
43:04
Čerešňák nahodil od modrej čiary, puk zastavilo klbko hráčov pred bránkoviskom nemeckého mužstva.
42:26
importantBranislav Rapáč tečoval pokus od modrej čiary tesne vedľa brány. Treutle mal teraz aj dostatok šťastia.
42:03
Marcel Haščák zahral vysokou hokejkou, vhadzovať sa bude v strednom pásme.
41:18
Slovensko vytvorili veľký tlak pred bránou protivníka, puk sa dlho pohyboval nebezpečne pred Treutlem, no za neho neprešiel.
40:14
Treutle musel hneď na úvod zasahovať, veľmi dobre strieľal od modrej čiary náš obranca Čerešňák.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Aj v druhej tretine mali Slováci dobré šance, no Nemci tiež. Na gól stále čakáme, čo je po 40 minútach málo častý jav, ale my veríme, že v treťom dejstve Slováci rozhodnú o svojom víťazstve. Tretia tretina sa začne o 18:17.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:27
Nemecko vyhadzuje cez všetky čiary a na priamu strelu nášho tímu ešte čakáme.
39:04
Bubela sa otočil pred bránou a ešte prihrával, no Rapáč sa k strele cez niekoľko hráčov súpera nedostal.
38:28
Peter Čerešňák poslal tvrdú ranu od modrej čiary, brankár Treutle ale vyrazil a Nemci vyhadzujú.
38:04
Vylúčenie v tíme Nemecko (Sinan Akdag – 2 min., sekanie).
37:42
Slovensko hrá s piatimi hráčmi.
36:58
Akdag strieľal spomedzi kruhov, jeho veľmi dobrú strelu ešte lepšie vystihol brankár Andrej Košarišťan.
36:50
Nemecko hrá s piatimi hráčmi a začína sa jeho presilovka.
36:26
Nemecko hrá so štyrmi hráčmi.
35:42
Vylúčenie v tíme Slovensko (Patrik Svitana – 2 min., hákovanie).
35:33
Martin Chovan si znova hľadal streleckú pozíciu, znova zasiahol brankár Treutle. Tentoraz hru prerušil.
35:09
Martin Chovan strieľal z pravého kruhu, našiel Treutleho.
34:50
importantMinútu a 37 sekúnd budeme hrať presilovku o dvoch hráčov.
34:50
Vylúčenie v tíme Nemecko (Stefan Loibl – 2 min., podrazenie).
34:26
Vylúčenie v tíme Nemecko (Phil Hungerecker – 2 min., podrazenie).
34:22
Akdag prišiel o puk na útočnej modrej a Patrik Svitana sa mohol dostať do samostatného nájazdu, čo sa mu však nepodarilo.
33:38
importantChyba Miloša Bubelu priniesla veľkú šancu Nemecka. Najskôr prišla strela spomedzi kruhov vedľa brány, dorážka k bližšej žrdi mala skončiť gólom, no Andrej Košarišťan zasiahol úžasným spôsobom.
32:56
Ďaloga sa krásne dostal cez niekoľkých hráčov do útočnej tretine, následne strieľal Branislav Rapáč, ale jeho strela bola zablokovaná.
32:29
31:41
importantVeľká šanca pre Nemecko! Košarišťan už bol prekonaný, ale po skvelej akcii ešte Akdag prihrával a to robiť nemal, pretože puk si prázdnu bránu nenašiel.
31:20
Miloš Bubela poslal strelu cez obrancu, Treutle zasiahol a k dorážke sme sa teda nedostali.
30:27
Zadovka jedného z Nemcov spred bránkoviska skončila vedľa, následne nahodenie Kruppa od modrej čiary zastavil Košarišťan.
29:48
Dobre sme zavrel súpera v jeho pásme. Niekoľko nahodení pred bránu Treutleho skončilo tesne vedľa, do zakončenia sa dostal iba Lantoši, ale trafil gólmana Nemecka.
28:49
Slovensko sa drží na puku v útočnej tretine, avšak všetko je to pri mantineloch, kde veľa nebezpečenstva nehrozí.
27:48
importantPlachta strieľal spred bránkoviska z prvej, brankár Košarišťan si dokázal jeho pokus postrážiť.
27:12
Dávid Bondra ostal ležať na hracej ploche po tom, ako dostal tvrdý zásah pri mantineli. Vylučovať sa podľa hlavných rozhodcov nebude, ale toto bolo jasné narazenie na mantinel zozadu.
26:55
Zakončenie z vrcholu kruhu išlo po ľade do priestoru brány, brankár Andrej Košarišťan si dokázal poradiť.
26:37
Slovensko po ofsajde nevie prejsť späť do útočného pásma, Nemci veľmi dobre bránia svoju modrú čiaru.
25:22
Veľmi dobre strieľal od modrej čiary Martin Chovan, Rapáč jeho pokus netečoval a puk skončil mimo brány súpera.
25:03
Branislav Rapáč strieľal od mantinelu k žrdi, Treutle si s týmto pokusom dokázal poradiť.
24:28
23:51
Nemecko pokračuje v presilovke, ale stále sa mu nepodarilo ohroziť našu bránu nejako vážnejšie. Prišla len jedna strela a tú zachytil Košarišťan.
23:30
Vylúčenie v tíme Nemecko (Marius Wolf – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme Slovensko (Tomáš Malec – 2 min., hrubosť).
22:28
Vylúčenie v tíme Slovensko (Juraj Mikuš – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
21:59
Marcel Haščák sa mohol dostať zľava do veľkej šance, jeho strela prišla po odpískaní ofsajdu.
21:25
Druhá tretina začala dvomi rýchlymi útokmi, ale teraz sa ani jeden tím nevie dostať do nejakej plynulej akcie.
20:18
Nemci okamžite po buly prešla dopredu, Rosandič prečítal finálnu prihrávku. Na opačnej strane pálil švihom tesne vedľa brány Špirko.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Slovensko malo v prvej tretine obrovské šance, avšak za Treutleho sa nedostal ani jeden puk, takže po prvej časti hry idú oba celky do kabín za stavu 0:0. Druhé dejstvo sa začne o 15:23.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:35
importantAndrej Kudrna zachytil puk v rozohrávke súpera, dostal sa sám pred Treutleho, no neskutočne obrovskú šancu zahodil.
19:01
Začala sa posledná minúta prvej tretiny.
18:28
Slovensko sa dostalo do ofsajdu.
18:11
Ekdag strieľal z ľavej strane, jeho zablokovaný pokus na našu bránu neprešiel, dostali sme puk preč.
17:21
Dlho sme sa teraz držali v útočnom pásme, všetko to však bolo pri mantineloch, až vystrelil Kytnár. Treutle bez problémov zasiahol.
16:39
16:32
Plachta prihrával pred bránu nášho tímu, Slováci však hru vytlačili k mantinelom, až strieľal z diaľky Eigner do lapačky Košarišťana.
15:47
Nemecko prešlo do útočného pásma, avšak táto akcia bola zastavená, nakoľko sa pískal ofsajd.
14:47
Martin Chovan parádne vystrelil od modrej čiary, pred bránou bol Rastislav Špirko. Treutle zasiahol lapačkou.
14:12
importantĎalšie prečíslenie dvoch proti jednému, znova to na seba zobral hráč, ktorý ťahal puk a síce Šoltés, no Treutle chytá. Rosandič sa k dorážke nedostal.
13:34
13:13
12:56
Strela spomedzi kruhov až na bránu Košarišťana neprešla, dobre postavení slovenskí hráči tento pokus zablokovali.
12:18
Andrej Košarišťan si poradil so strelou zľava, tesne pred jeho bránkoviska zakončoval jeden z nemeckých útočníkov.
11:38
Patrik Svitana strieľal spomedzi kruhov, jeho pokus švihom po zisku puku mieril tesne vedľa priestoru troch žrdí.
10:56
Gernát nahodil puk zo stredného pásma, Treutle ho radšej prikryl, a tak sme získali buly v útočnom pásme.
10:23
Prečíslenie troch proti jednému z pohľadu Nemecka skvele prerušil jeden z našich obrancov, na opačnej strane bol zas v poslednej chvíli zastavený prenikajúci Rapáč.
10:09
Ďalšia pekná akcia nášho tímu. Po pravej strane sme sa dostali k strele, Treutle si proti tomuto pokusu dokázal poradiť.
09:35
Slovensko sa zatiaľ dostáva do mnohých protiútokov, ani tento neskončí gól, pretože prihrávka Svitanu si nenašla vôbec nikoho.
08:25
importantRadovan Puliš mal puk na hokejke v situácii troch proti jednému, lenže detviansky útočník trestuhodne netrafil bránu.
08:06
Nemci sa dostali do situácie dvoch proti dvom, puk však dokázal vypichnúť Martin Gernát a dopredu ideme my.
07:11
Kytnár získal puk v tretine súpera, jeho zakončenie bolo zablokované, a tak Treutle zasahovať nemusel.
06:44
Noebels dostal puk pred bránu, jeho jemný teč k žrdi náš gólman trafil. Po ďalšej prihrávke zasahovať nemusel, Wolf puk minul.
06:25
Slovensko prečkalo oslabenie a hrá s plným počtom hráčov.
05:33
importantSlováci sa dostali v oslabení do situácie dvoch proti jednému. Na seba to zobral Róbert Lantoši, jeho strela švihom si našla Treutleho. Znova.
05:16
Strela od modrej narobila Košarišťanovi problémy, no ten si odkázal poradiť aj napriek tomu, že toho cez útočníka súpera veľa nevidel.
04:57
Kombinácia nemeckého tímu priniesla strelu od modrej čiary, brankár Andrej Košarišťan si s týmto pokusom dokázal poradiť.
04:25
Vylúčenie v tíme Slovensko (Martin Gernát – 2 min., hákovanie).
04:18
importantRóbert Lantoši sa dostal sprava do veľkej šance. Ocitol sa sám pred Treutlem, jeho lapačku neprestrelil.
03:45
Wolf zbúral pri mantineli Chovana, Nemecko sa vzápätí usadilo v útočnom pásme, no po strele od modrej prichádza teč na ochrannú sieť.
03:06
Znova Košarišťan, tentoraz zasiahol proti teču spred brány. Následne prešiel dopredu Bubela, mieril pod brvno, Treutle zasiahol.
02:48
Andrej Košarišťan si musel dať na veľký pozor na strelu zľava, dokázal ju ramenom vytesnil nad.
02:17
Miloš Bubela bol na konci akcie štvrtej formácie, jeho pokus sa nedostal na bránu tak, aby výraznejšie ohrozil Treutleho.
01:46
Naši získali puk za bránou Košarišťana, dostali ho iba do stredného pásma, a tam znova hrajú nemeckí hokejisti.
01:05
importantKrištof sa ocitol sám pred bránou súpera, po krásnej prihrávke na jeho osobu sa vyznamenal gólman Treutle.
00:51
Treutle, nemecký brankár, nemusel zasahovať proti našej prvej strele. Tá išla vedľa.
00:28
Nemci sa okamžite dostali do útočnej tretiny ihriska, nahodenie na zadný mantinel sa podarilo získať slovenským hráčom.
00:01
Slovensko: Košarišťan – Rosandič, Čerešňák, Marek Ďaloga, Martin Chovan, Malec, Gernát, Jur. Mikuš – A. Kudrna, Krištof, Lantoši – D. Bondra, Špirko, P. Svitana – M. Haščák, Kytnár, B. Rapáč – Puliš, Bubela, Šoltés.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:30.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slovensko skončilo na Nemeckom pohári tretie, hrdinom bol nováčik