Tatar bodoval, Montreal strelil dva góly v priebehu dvoch sekúnd

Momentka zo zápasu Montreal - Washington.
Momentka zo zápasu Montreal - Washington. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|2. nov 2018 o 06:04

NHL mala bohatý programom.

NEW YORK. Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar sa dvoma asistenciami podieľal na víťazstve Montrealu 6:4 proti Washingtonu Capitals v zápase základnej časti zámorskej NHL.

Dvadsaťsedemročný krídelník nazbieral v dvanástich dueloch prebiehajúcej sezóny jedenásť bodov za tri góly a osem prihrávok.

Dva góly v priebehu dvoch sekúnd

Tatar prihrával v úvode druhej tretiny v rozpätí necelých troch minút na dva presné zásahy Brendanovi Gallagherovi, ktorý vtedy poslal domácich do vedenia 3:1.

Úradujúci šampióni však ešte do prestávky otočili skóre vo svoj prospech a hráči Montrealu prehrávali po 40 minútach 3:4.

Súpera však zlomili vynikajúcim záverom.

Najskôr vyrovnal Jesperi Kotkaniemi a 22 sekúnd pred treťou sirénou rozhodol o triumfe kanadského tímu Max Domi. O dve sekundy neskôr, ihneď po buly, skóroval aj Joel Armia.

Daňo a Jaroš nebodovali

Výsledkový obrat zažil takisto útočník Marko Daňo v drese Colorada Avalanche, ktorý strávil na ľade necelých sedem minút a po dvoch tretinách sa spolu so svojimi tímovými kolegami tešil z pohodlného náskoku 4:1 proti Calgary.

Zverenci trénera Jareda Bednara však nezvládli záverečnú tretinu. Inkasovali päťkrát po sebe a v Kanade napokon prehrali 5:6.

Príjemnejšie spomienky na štvrtkový večer bude mať obranca Ottawy Senators Christián Jaroš, ktorý sa radoval z triumfu 4:2 nad Buffalom Sabres.

Senators počas celého duelu viedli a nedopustili žiadne komplikácie. Slovenský obranca absolvoval 10:29 minúty a pripísal si štyri bodyčeky.

V rámci štvrtkového programu sa odohral aj jeden duel na európskej pôde. V Helsinkách sa v rámci NHL Global Series stretli Winnipeg Jets a Florida Panthers.

Úspešnejší bol prvý menovaný klub, ktorý zvíťazil 4:2.

NHL 2018/2019 - základná časť:

NY Islanders - Pittsburgh 3:2sn (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 35. Bailey (Cizikas), 51. Lee (Hickey, Nelson), rozhodujúci samostatný nájazd Bailey - 7. Simon (Guentzel, Määtä), 53. Malkin (Letang, Kessel)

Brankári: Greiss - Murray, strely na bránku: 26:31

Toronto - Dallas 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Góly: 57. Marleau (Tavares, M. Rielly) - 32. Jamie Benn (Seguin, J. Klingberg), 45. D. Shore (Janmark, Seguin)

Brankári: Andersen - Chudobin, strely na bránku: 32:19

/obranca Martin Marinčin (Toronto) nebol na zápasovej súpiske/

Detroit - New Jersey 4:3 (1:0, 0:1, 3:2)

Góly: 8. Frk (Green, Larkin), 45. Rasmussen (Nyquist, Cholowski), 53. Abdelkader (Glendening), 60. Daley (Larkin) - 35. Coleman (Zajac, Johansson), 44. Vatanen (Hischier, Zajac), 60. Johansson (Hall, Hischier)

Brankári: Howard - Schneider, strely na bránku: 31:28

Montreal - Washington 6:4 (1:1, 2:3, 3:0)

Góly: 3. Kotkaniemi (Armia), 21. Gallagher (TATAR), 24. Gallagher (TATAR, Danault), 57. Kotkaniemi (Lehkonen, Mete), 60. Domi (Reilly), 60. Armia (Danault) - 7. Eller (Niskanen, Stephenson), 27. Ovečkin (Kuznecov, Vrána), 28. Eller (Connolly), 33. Ovečkin (Orlov, Niskanen)

Brankári: Price - Holtby, strely na bránku: 44:31

/útočník Tomáš Tatar (Montreal) odohral 14:59 minúty, asistoval pri dvoch góloch, zaznamenal jeden plusový bod, trikrát vystrelil na bránu súpera, prezentoval sa aj tromi bodyčekmi a jedným ziskom puku/

Ottawa - Buffalo 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)

Góly: 7. Dzingel (Bödker, Wideman), 21. DeMelo (Chabot, Duchene), 35. C. White (M. Stone, Chabot), 60. B. Ryan (M. Stone, DeMelo) - 41. Pominville (Eichel, Scandella), 44. Skinner (Ristolainen, Eichel)

Brankári: Anderson - Hutton, strely na bránku: 32:48

/obranca Christián Jaroš (Ottawa) odohral 10:29 minúty, nebodoval, rozdal štyri bodyčeky, dvakrát stratil puk a raz ho získal/

Tampa Bay - Nashville 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)

Góly: 35. Koekkoek (Killorn, Cirelli) - 7. Turris (Ekholm, Järnkrok), 20. Josi (Johansen, Ellis), 57. Järnkrok (Johansen), 58. Salomäki (Hartman, Turris)

Brankári: Vasilevskij - Rinne, strely na bránku: 43:24

St. Louis - Las Vegas 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)

Góly: 3. Sundqvist (Thomas, Fabbri), 24. Tarasenko (Bozak, Maroon), 27. Sundqvist (Thomas), 35. Parayko (R. O'Reilly, Sanford), 52. Bozak (Edmundsson) - 7. Bellemare, 24. Haula (Theodore, Tuch), 49. Tuch (Marchessault, W. Karlsson)

Brankári: Allen - Fleury, strely na bránku: 26:34

Calgary - Colorado 6:5 (0:0, 1:4, 5:1)

Góly: 27. Backlund (M. Tkachuk, Giordano), 41. E. Lindholm (Giordano, Monahan), 46. Monahan (Hanifin, Ryan), 51. J. Neal (Gaudreau, Välimäki), 54. Giordano (Backlund, M. Tkachuk), 55. Frolík (M. Tkachuk, Brodie) - 24. Kamenev, 26. Dries (Barrie, Kerfoot), 32. C. Wilson (Dries, I. Cole), 37. Söderberg (G. Bourque), 59. Landeskog (C. Wilson, Kerfoot)

Brankári: Smith - Varlamov, strely na bránku: 37:26

/útočník Marko Daňo (Colorado) odohral 6:48 minúty, nebodoval, rozdal jeden bodyček a zablokoval dve strely súpera/

Edmonton - Chicago 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Góly: 21. Caggiula (Nugent-Hopkins, McDavid), 40, Garrison (Rieder), 47. Caggiula (Khaira, Benning), 51. Chiasson (Rieder, Draisaitl)

Brankári: Koskinen - Ward, strely na bránku: 29:40

Anaheim - NY Rangers 2:3sn (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0, 0:2)

Góly: 33. Silfverberg (Rakell, Getzlaf), 60. Rakell (Getzlaf, Fowler) - 22. K. Hayes (Howden, Chytil), 35. B. Howden (J. Vesey, M. Staal), rozhodujúci samostatný nájazd Zuccarello

Brankári: Gibson - Georgijev, strely na bránku: 30:24

Los Angeles - Philadelphia 2:5 (0:1, 2:2, 0:2)

Góly: 31. J. Carter (Kopitar, Kovaľčuk), 39. Kovaľčuk (J. Carter, Toffoli) - 18. Provorov (Weise, Weal), 31. Simmonds (O. Lindblom, Patrick), 35. O. Lindblom (Voráček, Patrick), 55. Giroux (Couturier), 57. Hägg (Elliott)

Brankári: Campbell - Elliott, strely na bránku: 27:31

/brankár Peter Budaj (LA) sledoval zápas zo striedačky/

San Jose - Columbus 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Góly: 12. Labanc (Couture, Vlasic) - 17. Duclair (R. Murray, Wennberg), 30. S. Jones (Duclair, Sedlák), 39. N. Foligno (Nutivaara), 59. J. Anderson

Brankári: Dell - Bobrovskij, strely na bránku: 45:27

Domov»Hokej»NHL»Tatar bodoval, Montreal strelil dva góly v priebehu dvoch sekúnd