Halák predviedol ďalší skvelý výkon, tím mu nepomohol

Jaroslav Halák zasahuje pri šanci Ryana Hartmana z Nashvillu.
Jaroslav Halák zasahuje pri šanci Ryana Hartmana z Nashvillu. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|3. nov 2018 o 22:21

Slovenský brankár dostal len jeden gól zo 40 striel, Boston však prehral v Nashville 0:1.

BRATISLAVA. Keď ho New York Islanders vymenil do Bostonu, čakalo sa, že obsadí skôr pozíciu dvojky a bude kryť chrbát Tuukkovi Raskovi.

"Jeho príchod bude pre Raska výzvou, akú nezažil od sezóny 2011/2012, kedy musel o miesto v bránkovisku súperiť s Timom Thomasom v jeho poslednej sezóne," upozorňoval bostonský korešpondent televízie NBC Joe Haggerty.

"Pokojne sa môže dostať do takej formy, že tréneri Bruins posadia Raska na pár týždňov, či dokonca mesiacov na striedačku," dodal Haggerty.

A slovenský brankár Jaroslav Halák sa skvelo uchytil. Koncom októbra vychytal čisté konto proti Philadelphii a mal aj výrazný podiel na triumfe nad Carolinou.

"Je to úžasný luxus mať dvoch brankárov na úrovni," tešil sa kouč Bruins Bruce Cassidy po výhre nad Philadelphiou.

Výborný výkon podal Halák aj v noci zo soboty na nedeľu. Na ľade Nashvillu kryl 39 zo 40 striel. Nepomohli mu však spoluhráči. Neskórovali ani raz a domácim Predators tak stačil jediný gól na víťazstvo.

Halák má skvelé štatistiky

Halák odchytal svoj ôsmy zápas v drese Bostonu. Má z nich skvelú priemernú 95,2-percentnú úspešnosť zákrokov a len raz dostal viac ako dva góly.

"V prvej tretine sme nehrali našu hru," priznal podľa nhl.com Halák.

"Do tej druhej sme chceli vstúpiť inak a myslím si, že sa nám to podarilo. Bohužiaľ, bol to jeden zo zápasov, kedy má súperov brankár výborný deň."

"Bolo jasne vidieť, že ak sa nepresadí naša elitná formácia, máme problémy. Dnes nás držal v hre brankár," povedal kouč Bruins Cassidy.

Vedeli sme, že Boston má výborný tím a kvalitného brankára. Myslím si, že patrí medzi päť najlepších mužstiev súťaže.

Peter Laviolette, tréner Nashvillu

Halákov náprotivok Pekka Rinne čelil iba 26 strelám, za jeho chrbát však neprešla ani jedna. Vyhlásili ho za prvú hviezdu stretnutia.

"Dnes je naozaj skvelý deň. Ráno som prišiel a podpísal som nový dvojročný kontrakt. Predĺženie zmluvy, narodeniny, veľké víťazstvo," hovoril Rinne.

"Som šťastný, že môžem zostať v organizácii, ktorá mi pred rokmi dala šancu, a ja tak mám stále možnosť kráčať za svojim snom."

Hrdinom Nashvillu bol švajčiarsky obranca Roman Josi. Predators vďaka nemu upravili svoju skvelú tohtosezónnu bilanciu na 11-3.

Aktuálne sú najlepším tímom NHL. "Bol to asi jeden z najťažších zápasov v tejto sezóne," priznal tréner Nashvillu Peter Laviolette.

"Vedeli sme, že Boston má výborný tím a kvalitného brankára. Myslím si, že patrí medzi päť najlepších mužstiev súťaže. Sú veľmi nebezpeční. Ale moji hráči sa predviedli a hrali naozaj dobre."

Zdeno Chára odohral za Bruins takmer 23 minút a zaznamenal jeden hit.

Buffalo zničilo Ottawu

Hokejisti Ottawy so slovenským obrancom Christiánom Jarošom v zostave neuspeli ani v piatom z ostatných šiestich zápasov zámorskej NHL, hráčom domáceho Buffala podľahli v sobotu hanebne 2:9.

Sabres boli lepší od začiatku do konca. V prvej tretine strelili tri góly, v druhej pridali ďalšie štyri.

Najviac sa darilo prvému útoku Buffala - krídelníci Jeff Skinner a Jason Pominville strelili zhodne po dva góly a na jeden prihrali. Ich center a kapitán tímu Jack Eichel si pripísal tri asistencie.

Ottawa dala možnosť obom gólmanom, ale ani jeden nepomohol odvrátiť vysoký nezdar. Najprv sa do bránky postavil Craig Anderson, po troch inkasovaných góloch ho vystriedal 35-ročný Mike McKenna, pre ktorého to bol iba 25. štart v NHL.

"Nie sme prvý a ani posledný tím, ktorému sa niečo také prihodí. Ale nemôže sa to stať viac ako raz počas sezóny, nieto ešte počas týždňa," povedal útočník Ottawy Mark Stone, narážajúc na utorňajšiu prehru 1:5 v Arizone.

"Na to, ako súper vstúpil do zápasu, sme neboli pripravení. To je niečo, čo sa od neho môžeme učiť," hodnotil tréner Senators Guy Boucher.

"Máme mladý tím a pokúšali sme sa vyrovnať domácim kolektívnym výkonom, ale robili sme veci, aké normálne nerobíme."

Jaroš odohral 16:06 minúty a prezentoval sa 2 strelami na bránku i 3 hitmi.

V úvode druhej tretiny sedel na trestnej lavici za podrazenie súpera a Buffalo jeho vylúčenie využilo na zvýšenie na priebežných 4:0.

NHL: Buffalo Sabres - Ottawa Senators: fotogaléria

3.11.2018

Tatar nebodoval

Montreal doma nestačil na Tampu Bay 1:4.

Tomáš Tatar v tíme Canadiens nebodoval. Slovenský krídelník odohral 16:54 minúty, trikrát vystrelil na bránu a jeden súperov pokus zablokoval.

Vo víťaznom tíme strelil útočník Steven Stamkos dva góly a obranca Anton Stralman zaznamenal tri asistencie.

Rus Andej Vasilevskij mal 34 zákrokov a pripísal si siedme víťazstvo v tejto sezóne. "Máme pravdepodobne najlepšieho brankára na svete. V ťažkých fázach zápasov nám umožňuje nadýchnuť sa. Podarilo sa nám to aj v tomto stretnutí, neskôr sme už hrali dobre," uviedol Steven Stamkos.

Andrej Vasilevskij zasahuje pri šanci Noaha Juulsena.
Andrej Vasilevskij zasahuje pri šanci Noaha Juulsena. (Autor: TASR/AP)

NHL 2018/2019 - sobota:

Buffalo - Ottawa 9:2 (3:0, 4:1, 2:1)

Góly: 6. Okposo (C. Nelson, Sobotka), 7. Skinner (Eichel, Pominville), 15. Pominville (Skinner, Eichel), 26. Skinner (S. Reinhart, Mittelstadt), 26. Girgensons (Berglund, Johan Larsson), 28. Pominville, 28. Sheary (S. Reinhart), 46. Berglund (Ristolainen, Girgensons), 54. Mittelstadt (Sheary, Scandella) - 27. M. McCormick (Bödker), 55. Ceci (Chabot, Mark Stone)

/Christián Jaroš (Ottawa) odohral 16:06 minúty, vyslal dve strely na bránu, do štatistík si pripísal dve trestné minúty a tri hity/

Montreal - Tampa Bay 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)

Góly: 1, Domi - 14. Stamkos (Kučerov), 17. J.T. Miller (Stralman), 41. Stamkos (Kučerov, Stralman), 56, Gourde (Point, Stralman)

/Tomáš Tatar (Montreal) odohral 16:54 minúty, vyslal tri strely na bránu, do štatistík si pripísal dve trestné minúty a jeden zblokovaný pokus súpera/

Detroit - Edmonton 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)

Góly: 15. De la Rose /Nyquist, Rasmussen), 40. DeKeyser (Glendening, Frk), 59. Bertuzzi (Larkin, Nyquist) - 1. Caggiula (McDavid, Klefbom), 22, Chiasson (McDavid, A, Larsson), 35. Brodziak (Khaira), 49. Brodziak (Khaira)

/Andrej Sekera (Edmonton) nehral, je dlhodobo zranený/

NY Islanders - New Jersey 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Góly: 8. Eberle (Lee, Bailey), 56, Nelson (Bailey), 60. Mayfield

Pittsburgh - Toronto 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)

Góly: 10. Tavares (Marner, Hainsey), 21. Marleau (Kapanen, Kadri), 32. Rielly (Tavares, Kapanen), 56, Rielly (Marner, Gardiner), 60. Hyman

/Martin Marinčin (Toronto) nehral, nezmestil sa do zostavy/

Washington - Dallas 3:4 pp (0:2, 2:1, 1:0 - 0:1)

Góly: 21. N. Bäckstrom (Burakovsky, Kempný), 33. Connolly (Eller, Jaškin), 48. Kuznecov (Oshie, N. Bäckstrom) - 11. J. Spezza (Smith), 12. Pitlick, 31. Jamie Benn (J. Spezza, Ničuškin), 64. Dickinson

St. Louis - Minnesota 1:5 (1:3, 0:1, 0:1)

Góly: 12. Ryan O´Reilly (Tarasenko, Dunn) - 5. E. Staal (Seeler), 6. Seeler (Coyle, Greenway), 19. J.T. Brown (Fehr), 36. Dumba (Mikael Granlund, Greenway), 50. Fehr (M. Foligno, Seeler)

Nashville - Boston 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Gól: 15. Josi (Ellis, Bonino)

/Jaroslav Halák (Boston) odchytal celý zápas, kryl 39 zo 40 striel a zaznamenal 97,5-percentnú úspešnosť zákrokov, Zdeno Chára (Boston) odohral 22:56 minúty, nevystrelil na bránu, do štatistík si zapísal len jeden hit/

Vegas - Carolina 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 15. Brad Hunt (Haula, Tomáš Hyka), 23. Ryan Reaves (Shea Theodore, Haula), 44. Carrier (Holden)

Calgary - Chicago 5:3 (1:2, 1:1, 3:0)

Góly: 5. Monahan (J. Gaudreau, E. Lindholm), 39. M. Tkachuk (T. Hamonic, Backlund), 54. Monahan (J. Gaudreau, E. Lindholm), 56. Michael Frolík (S. Bennett), 60. Backlund (E. Lindholm) - 14. Toews (P. Kane, Seabrook), 20. Rutta (Martinsen, Fortin), 33. Saad (DeBrincat, Jokiharju)

Los Angeles - Columbus 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Góly: 13. Iafallo (D. Brown, Carter), 31. Carter (Kovaľčuk, Doughty), 48. Kopitar (D. Brown, Doughty), 49. D. Brown - 41. Werenski (Jenner, J. Anderson)

/Peter Budaj (Los Angeles) nechytal a zápas sledoval iba z lavičky náhradníkov, Marián Gáborík (Los Angeles) nehral, je dlhodobo zranený/

San Jose - Philadelphia 4:3 pp (1:2, 1:1, 1:0 - 1:0)

Góly: 4. Meier (T. Hertl, Vlasic), 31. Pavelski (Labanc, Burns), 56. Joe Thornton (Labanc, Dillon), 61. Meier (Couture) - 1. Patrick (T. Konecny, Lindblom), 17. Weal (Simmonds, Weise), 40. Voráček (Lindblom, Provorov)