Dúbravka vychytal čisté konto a Newcastle vyhral prvý raz v sezóne

Futbalisti Newcastle oslavovali prvé víťazstvo v sezóne.
Futbalisti Newcastle oslavovali prvé víťazstvo v sezóne. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|3. nov 2018 o 15:45

Newcastle zdolal doma Watford 1:0.

LONDÝN. Futbalisti Arsenalu Londýn natiahli sériu bez prehry vo všetkých súťažiach už na štrnásť zápasov.

V sobotňajšom šlágri 11. kola Premier League remizovali na Emirates Stadium s FC Liverpool 1:1, keď na gól hosťujúceho Jamesa Milnera zo 61. minúty odpovedal v 82. minúte Alexandre Lacazette.

Liverpool sa v neúplnej tabuľke dostal na prvé miesto o bod pred Manchester City, úradujúci majster má však k dobru nedeľňajší duel so Southamptonom.

Arsenal naposledy ťahal za kratší koniec 18. augusta, keď prehral 2:3 v lige na trávniku londýnskej Chelsea.

Manchester United rozhodol v nadstavenom čase

V úvodnom zápase sobotňajšieho programu zvíťazili futbalisti Manchestru United nad domácim Bournemouthom 2:1.

V nadstavenom čase rozhodol striedajúci Marcus Rashford.

Bournemouth ukončil sériu bez prehry na štyroch dueloch a bodovo sa nechal dostihnúť svojim sobotňajším premožiteľom.

Newcastle United si poradil s Watfordom 1:0 a získal prvú ligovú výhru v ročníku. Čistým kontom sa v jeho drese blysol Martin Dúbravka.

Newcastle sa v neúplnej tabuľke dostal zo zostupovej zóny na 17. priečku.

Premier League, 11. kolo: Bournemouth - ManUtd: fotogaléria

4.11.2018

Leicester si uctil pamiatku zosnulého majiteľa

Leicester City odohral v sobotu prvý súťažný duel po tragickom úmrtí majiteľa klubu a v Cardiffe zvíťazil 1:0. Pred výkopom si všetci zúčastnení uctili Vichaia Srivaddhanaprabhasu minútou ticha.

Jediný gól súboja strelil v 55. minúte Demarai Gray a zariadil tri body pre hostí.

Aj fanúšikovia Leicesteru si uctili pamiatku zosnulého šéfa klubu.
Aj fanúšikovia Leicesteru si uctili pamiatku zosnulého šéfa klubu. (Autor: TASR/AP)

Premier League 2018/2019 - 11. kolo (sobota):

AFC Bournemouth - Manchester United 1:2 (1:1)
Góly: 11. Wilson - 35. Martial, 90.+2 Rashford

Cardiff City - Leicester City 0:1 (0:0)
Gól: 55. Gray

Newcastle United - FC Watford 1:0 (0:0)
Gól: 65. Perez
/Martin Dúbravka (Newcastle) odchytal celý zápas/

Tréner Newcastlu Rafael Benítez sleduje výkon svojich zverencov.
Tréner Newcastlu Rafael Benítez sleduje výkon svojich zverencov. (Autor: TASR/AP)

FC Everton - Brighton & Hove Albion FC 3:1 (1:1)
Góly: 26. a 77. Richarlison, 50. Coleman - 33. Dunk

West Ham United - FC Burnley 4:2 (1:1)
Góly: 10. Arnautovič, 68. a 84. Anderson, 90.+2 Chicharito - 45. Gudmundsson, 77. Wood

Arsenal Londýn - Liverpool 1:1 (0:0)
Góly: 82. Lacazette - 61. Milner

Wolverhampton - Tottenham 2:3 (0:2)
Góly: 68. R. Neves, 79. R. Jiménez (obaja z pok. kopu) - 27. Lamela, 30. Lucas, 62. H. Kane

Domov»Futbal»Anglicko»Dúbravka vychytal čisté konto a Newcastle vyhral prvý raz v sezóne