Detva prekvapila v Trenčíne, po majstrovi zdolala aj vicemajstra

Hokejisti Detvy vyhrali aj v Trenčíne.
Hokejisti Detvy vyhrali aj v Trenčíne. (Autor: TASR)
Sportnet|4. nov 2018 o 19:49

Košičania ukončili sériu troch prehier.

BRATISLAVA. Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili nad hráčmi MsHK Doxxbet Žilina 6:2 v nedeľňajšom stretnutí dvadsiateho kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy.

Úvodný gól stretnutia strelil v desiatej minúte útočník Liptákov Róbert Huna.

Na jeho zásah o 80 sekúnd neskôr odpovedal Michal Bárta zo Žiliny. Liptovskému Mikulášu vrátil vedenie Martin Kriška v 17. minúte.

V druhej tretine zvýšili náskok Liptákov na tri góly Patrik Oško s Radoslavom Suchým.

V 32. minúte potom znížil na rozdiel dvoch zásahov ďalší z bratov Hunovcov Rudolf, v III. tretine však Oško s Kriškom druhými gólmi v zápase spečatili triumf MHk.

Liptovský Mikuláš si pripísal ôsme víťazstvo v sezóne a má na konte 29 bodov, Žilina doposiaľ získala o šesť bodov menej.

Poprad tesne zdolal Nové Zámky

Popradčania zdolali Nové Zámky 2:1.

Po bezgólovej prvej tretine sa prvýkrát menilo skóre v 22. minúte, keď vylúčenie Henricha Ručkaya potrestal Radomír Heizer.

Domáci boli v prostrednej časti stretnutia aktívnejší a v 35. minúte zásluhou Patrika Svitanu zvýšili svoj náskok na 2:0.

Pri zásahu hokejbalového majstra sveta si pripísal druhú asistenciu brankár Tomáš Vošvrda. Ten si napokon čisté konto neudržal, pretože ho v polovici tretej tretiny prekonal Filip Bajtek.

Hosťujúci tréner Milan Jančuška 58 sekúnd pred treťou sirénou odvolal brankára Košarišťana, ale jeho tímu sa už nepodarilo vyrovnať.

Košičania prerušili sériu prehier

Košičania triumfovali nad hráčmi HK Nitra jednoznačne 6:1.

Úvodný gól stretnutia strelil v siedmej minúte český útočník Košíc Petr Kafka, pričom v prvej tretine skóroval aj kapitán HC Ladislav Nagy.

Obaja hráči pridali ešte po ďalšom góle a v tretej dvadsaťminútovke sa do listiny strelcov zapísali i domáci útočníci Tomáš Netík s Jakubom Sujom. Jediný zásah hostí dosiahol v 57. minúte Juraj Majdan.

Košičania prerušili jednoznačným triumfom sériu troch prehier.

Nitrania nepridali k trom víťazstvám po sebe ďalší triumf v Tipsort lige.

Banská Bystrica si poradila s Miškovcom

Majster z Banskej Bystrice potvrdil úlohu favorita a na domácom ľade triumfoval nad hráčmi DVTK Jegesmedvék Miškovec 3:1.

Úvodný gól zápasu strelil domáci útočník Ján Sýkora v 12. minúte, pričom na jeho zásah nadviazal ďalší Bystričan Brock Higgs o 63 sekúnd neskôr.

Maďarský účastník Tipsport ligy znížil na rozdiel jedného gólu zásluhou Fína Rasmusa Kulmalu v 23. minúty, triumf domácich však poistil v 56. minúte Michal Kabáč.

Banská Bystrica si pripísala dvanáste víťazstvo v sezóne a má na konte 41 bodov, Miškovec doposiaľ získal o devätnásť bodov menej.

Detva prekvapila v Trenčíne

Prekvapenie sa zrodilo v Trenčíne, kde domáci nečakane podľahli Detve 2:4.

Po prvej tretine bol stav 1:1, keďže na vedúci gól hosťujúceho Petra Valenta odpovedal skúsený Peter Ölvecký.

V druhej tretine videli diváci na Zimnom štadióne Pavla Demitru gól v oslabení aj v presilovke, v oboch prípadoch inkasoval domáci brankár. V 26. minúte ho prekonal Ladislav Ščurko a o deväť minút neskôr videorozhodca odobril presný zásah Michala Murčeka.

V záverečnej tretine nedokázali Trenčania streliť kontaktný gól. Naopak, v 56. minúte spečatil víťazstvo Detvy svojim piatym zásahom v sezóne Gašpar.

Na triumfe Detvy nič nezmenil ani druhý gól Petra Ölveckého, ktorým upravil na konečných 2:4. Detva tak po majstrovi zdolala aj vicemajstra, v piatok 2. októbra si doma poradila s Banskou Bystricou 2:1.

Tipsport liga, 20. kolo: Dukla Trenčín - Detva: fotogaléria

4.11.2018

TIPSPORT LIGA 2018/2019 - 20. kolo:

Liptovský Mikuláš - Žilina 6:2 (2:1, 2:1, 2:0)

• hralo sa v Spišskej Novej Vsi

Góly: 10. Róbert Huna (Suchý, Kurali), 17. Kriška (L. Žiak), 22. Oško, 28. Suchý (Uram), 52. Oško (J. Sukeľ, Matej Bača), 57. Kriška (J. Sukeľ, Suchý) - 11. Bárta (Kučný), 32. Rudolf Huna (Jenčík)

Vylúčení: 7:8 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Valach, T. Orolin - Šoltés, Stanzel, 294 divákov

Liptovský Mikuláš: Kislicyn - Matej Bača, Nádašdi, J. Nemec, Horváth, Suchý, Kurali, Mezovský, Košecký - L. Žiak, Tamáši, Kriška - J. Sukeľ, Oško, Uram - Róbert Huna, Richard Huna, Nechaj - Uhrík, Piatka, Lištiak

Žilina: Horčička - E. Bagin, Kučný, Žilin, Mendrej, L. Matejka, Pastor - Milý, Podešva, Bárta - Rudolf Huna, Surovka, Jenčík - J. Ručkay, Húževka, Síkela - Mokrohajský, Dominik Rehák, Hrazdíra

Poprad - Nové Zámky 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Góly: 22. Heizer (S. Takáč, P. Svitana), 35. P. Svitana (Zagrapan, Vošvrda) - 49. Bajtek (Urban, Štrauch)

Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Juhász - Kollár, Vincze, 984 divákov

Poprad: Vošvrda - D. Brejčák, Petran, Ťavoda, Salija, L. Kozák, Š. Fabian - R. Václav, Mlynarovič, S. Takáč - P. Koyš, Zagrapan, Kundrik - D. Bondra, R. Heizer, P. Svitana - Paukovček, Belluš

Nové Zámky: Košarišťan - Andersons, Kudla, Hain, Juraško, Ordzovenský, M. Novák, M. Henderson, Hatala - Bajtek, Urban, Štrauch - Henrich Ručkay, A. Zbořil, J. Jurík - Sloboda, Jakúbek, Rogoň - Ondrušek, Fábry, Slávik

Hlasy trénerov:

Roman Stantien, tréner Popradu: "V prvej tretine sme boli lepší, mali sme aj väčší počet striel, ale hosťom chytal výborný brankár. V druhej tretine sme sa dostali pod tlak. V ďalšom priebehu sme robili lacné fauly, z čoho Nové Zámky znížili na 1:2. My sme sa to snažili ubrániť. V závere pri powerplay súpera nás podržal Vošvrda. Za bojovnosť a obetavosť si chlapci zaslúžili vyhrať."

Milan Jančuška, tréner Nových Zámkov: "Treba povedať, že to bol veľmi vyrovnaný zápas. Vzhľadom na náš nahustený program - hrali sme piaty zápas za sedem dní - nám oslabenia brali veľa síl. Tie nám potom chýbali v súbojoch a pri dohrávaní. Päť na päť sme však hrali dobre. V závere sme mali nájazd na 2:2 a ďalšie šance. To sa musí premieňať. Z výsledku som preto sklamaný. Poprad dal o jeden gól viac ako my, preto vyhral."

Košice - Nitra 6:1 (2:0, 1:0, 3:1)

Góly: 7. Kafka (Pulli, Netík), 16. L. Nagy (Šedivý, Brophey), 33. Kafka (Šedivý, L. Nagy), 46. L. Nagy (M. Haščák), 47. Netík, 54. Suja (Kafka, Pulli) - 57. Majdan (McCormack, Kerbashian)

Vylúčení: 8:5 na 2 min, navyše: Koch (Košice) 10 minút za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: M. Novák, P. Stano - Gegáň, Smrek, 3696 divákov

Košice: Habal - Dudáš, Pretnar, Šedivý, Čížek, Pulli, Koch, McDowell - L. Nagy, Brophey, M. Haščák - Kafka, Suja, Netík - Šoltés, Galamboš, Spilar - Š. Petráš, Klíma, Hričina - Žitný

Nitra: Šimboch - McCormack, Mezei, Morrison, Rais, Rácz, Miroslav Pupák, A. Sloboda, Korím - Blackwater, M. Slovák, Lantoši - Majdan, Kerbashian, Scheidl - B. Rapáč, Bortňák, Fominych - Čaládi, D. Richard, J. Šiška

Peter Bartoš, asistent trénera HC Košice: "Hráči sa po piatkovej prehre s Budapešťou dobre pripravili. Tak, ako za tú prehru mohlo 22 hráčov, tak sa dnes 22 hráčov podieľalo na víťazstve. V rozhodujúcich momentoch nás podržal brankár Habal, ktorý mal dôležitý zákrok najmä počas našej presilovky. Až do konca sme potom hrali zodpovedne. Ďakujem hráčom za výkon a aj divákom, ktorí po piatkovom výsledku prišli na štadión."

Antonín Stavjaňa, tréner HK Nitra: "V druhej tretine sme mali za stavu 2:0 vyložené šance, konkrétne Kerbashian či Lantoši. Tie sme, žiaľ, nepremenili. Keď dali domáci gól na 3:0, bolo vidieť, že sú už vo svojej koži. Štvrtému, piatemu a šiestemu gólu predchádzali hrubé chyby obrancov. V závere Juraj Majdan, ktorý k nám nedávno prišiel bez zápasovej praxe, ukázal, že sa oplatí bojovať až do konca."

Banská Bystrica - Miškovec 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Góly: 12. J. Sýkora (K. Sloboda, B. Miller), 13. Higgs (Selleck), 56. Kabáč (Kubka) - 23. Kulmala (J. Vas, Pance)

Vylúčení: 3:5 na 2 min, navyše Kiss (Miškovec) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Müllner - Šefčík, Kacej, 2421 divákov

Banská Bystrica: Samuel Baroš - Marshall, B. Miller, K. Sloboda, V. Mihálik, Kubka, Ďatelinka, Biro - Asselin, B. Higgs, Selleck - J. Sýkora, A. Šťastný, T. Török - Kabáč, Češík, Gabor - Bartánus, Buc, Lichanec - R. Varga

Miškovec: Vay - Kiss, N. Crawford, Vojtkó, Szirányi, J. Milam, Láda - Magosi, Galanisz, Miskolczi - Kulmala, J. Vas, Pance - Harrison, Loiseau, Somogyi - Vincze, Hajós, Ritó

Dan Ceman, tréner B. Bystrice: "Vedeli sme, že to bude ťažký zápas. Miškovec má dobrú formu, vyhral nad Popradom i Novými Zámkami. Úvod sme zvládli veľmi dobre, strelili sme dva góly. Potom sme hru viac otvorili a Miškovec, ktorý je dobrý v protiútokoch, mohol z toho ťažiť. Našťastie sme tretiu tretinu zvládli dobre. Celkovo som rád, že sme získali tri dôležité body."

Hunor Strenk, asistent trénera Miškovca: "Banská Bystrica je jedným z najlepších tímov v lige, aj teraz ukázala dobrú hru. My nie sme spokojní s výsledkom, no k bodom sme mali veľmi blízko. Bolo cítiť, že sa zlepšujeme. Teraz budeme mať v prestávke viac času na tréningy a dúfam, že pôjdeme v tabuľke hore."

Trenčín - Detva 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

Góly: 12. Ölvecký (Bartovič, Holenda), 58. Ölvecký (Bartovič, M. Hecl) - 7. P. Valent (M. Surový), 26. Ščurko (Puliš), 35. Murček (P. Hraško, Puliš), 56. Rastislav Gašpar (Šimon)

Vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:1, rozhodovali: Baluška, Babic - Orolín, Sipos, 2673 divákov

Trenčín: M. Valent - P. Luža, Rýgl, Holenda, L. Bohunický, Frühauf, L. Kovář, Niko, Špankovič - O. Mikula, Sojčík, Radivojevič - M. Hecl, Ölvecký, Bartovič - Sádecký, Bližňák, T. Varga - Ján Pardavý ml., J. Švec, D. Hudec

Detva: Roman Petrík - Gachulinec, Martin Chovan, Hraško, Sládok, Šimon, F. Fekiač, Hedera - Puliš, Murček, Ščurko - R. Gašpar, V. Fekiač, Martin Ďaloga - Král, Matúš Chovan, Tibenský - M. Surový, P. Valent, Giľák

Ján Pardavý, asistent trénera Trenčína: "Detva dnes podala veľmi dobrý výkon. Súper bol nepríjemný a nevedeli sme sa poriadne presadiť. My sme začali dobre, vytvorili sme si šance, no prišiel prvý inkasovaný gól a na naše hokejky sadla panika. Vyrovnali sme, no po chybe v presilovke sme inkasovali hlúpy gól. Hráčov sme upozorňovali na brejkové situácie. Hostia boli v tomto veľmi nebezpeční. Z našej strany to nebol optimálny výkon. Musíme sa skonsolidovať ako tím a začať podávať lepšie výkony."

Josef Turek, tréner Detvy: "Predviedli sme výborný tímový výkon podporený výborným Petríkom v bráne. Dali sme gól z presilovky piatich proti trom, ustáli sme veľa oslabení, čo považujem za dôležitú vec. Dobre sme korčuľovali a hráči si zaslúžia pochvalu za víťazstvo a snahu."

Budapešť - Zvolen 2:3 pp (0:2, 2:0, 0:0 - 0:1)

Góly: 36. Szigeti (Burt), 39. J. Dudás (Dansereau, J. Brown) - 10. M. Halama (D. Ružička, Špirko), 17. Vandane (Vandas, Šišovský), 64. Michal Chovan (P. Šišovský, Ulrych)

Vylúčení: 2:1 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Konc st., Goga - Konc ml., Výleta, 520 divákov

Budapešť: Bálizs - Bugár, Pozsgai, Fejes, Burt, J. Dudás, Vokla, Szigeti - Bodó, C. Langkow, B. Orban - Dansereau, J. Brown, T. Klempa - Terbócs, K. Nagy, Kreisz - Szabad, Majoross, Odnoga

Zvolen: Tomek - Ulrych, Vandane, D. Růžička, Zeleňák, Pöyhönen, Drgoň - Špirko, M. Halama, Vandas - Šišovský, S. Petráš, Lušňák - Zuzin, Kytnár, Michal Chovan - Andrisík, P. Halama, Marcinek

Domov»Hokej»Slovensko»Detva prekvapila v Trenčíne, po majstrovi zdolala aj vicemajstra