Juraj Mikúš.
Juraj Mikúš. (Autor: TASR)
TASR|4. nov 2018 o 18:47

Skórovali aj Tomáš Mikúš, Martin Gernát a David Gríger.

PRAHA. V nedeľňajšom zápase sedemnásteho kola najvyššej českej hokejovej súťaže zvíťazil Třinec doma nad Libercom 5:3 aj vďaka gólu a asistencii slovenského obrancu Martina Gernáta.

Na triumfe Karlových Varov v Zlíne sa strelecky podieľali slovenskí útočníci Tomáš Mikúš a David Gríger.

O triumfe Litvínova v Chomutove 2:1 po predĺžení rozhodol v 64. minúte Juraj Mikúš.

Vedúca Sparta Praha vyhrala na ľade Pardubíc 5:4 po predĺžení, tromi asistenciami k tomu prispel slovenský útočník Andrej Kudrna.

Česko - 17. kolo:

HC Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec 5:3 (0:2, 4:0, 1:1)
Góly: 24. Chmielewski, 28. GERNÁT, 32. Svačina, 36. Svačina (GERNÁT), 48. Hrňa (MARCINKO) - 1. Kvapil, 17. Kvapil (HUDÁČEK), 41. Ševc

HC Dynamo Pardubice - HC Sparta Praha 4:5 pp (1:0, 1:1, 2:3 - 0:1)
Góly: 8. Marosz, 31. Treille (BUBELA), 47. BUBELA, 57. Rolinek - 25. Říčka, 44. Blain (KUDRNA), 48. Buchtele (KUDRNA), 55. Jarůšek (KUDRNA), 63. Kumstát

PSG Berani Zlín - HC Energie Karlove Vary 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Góly: 43. Šlahař - 16. T. MIKÚŠ, 34. Gorčík (LAPŠANSKÝ), 38. Balán, 42. GRÍGER

Gól Tomáša Mikúša.

Piráti Chomutov - HC VERVA Litvínov 1:2 pp (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Góly: 41. Marjamäki - 46. Trávníček (GERHÁT), 64. J. MIKÚŠ
/Jaroslav Janus (Litvínov) odchytal celý duel a zneškodnil 26 z 27 striel/

BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Góly: 6. P. Musil (Pacovský, Látal), 29. Procházka (Pabiška) - 49. Kašpar (Zaťovič)

HC Škoda Plzeň - HC Vítkovice Ridera 2:3 pp a sn (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 15. Gulaš, 32. Kindl (ČREŠŇÁK) - 7. Schleiss, 40. Szturc (TYBOR), rozhodujúci samostatný nájazd Roman

HC Olomouc - Mountfield HK 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
Góly: 47. Strapáč, 54. Strapáč, 60. Strapáč - 8. Cibulskis
/Branislav Konrád (Olomouc) odchytal celý duel a previedol 43 zákrokov/

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»V nedeľu sa v Česku presadili štyria Slováci, Juraj Mikúš rozhodol v predĺžení