Pražské derby nemalo víťaza, zápas sledovalo viac ako 17-tisíc divákov

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|4. nov 2018 o 19:24

Derby Sparta - Slavia sa skončilo remízou 2:2.

PRAHA. Zaujímavé nedeľňajšie 290. futbalové derby Sparta Praha - Slavia Praha sa na Letnej skončilo remízou 2:2 pred návštevou 17 398 divákov.

Duel pred skvelou kulisou musel rozhodca na pár minút dokonca aj prerušiť pre vyčíňanie domácich fanúšikov s pyrotechnikou.

Derby Sparta vs. Slavia a tri góly hlavou

Do vedenia išli hostia v 36. minúte, keď hlavou po rohu otvoril skóre Ondřej Kúdela. Sparťania však v 42. minúte po centri do šestnástky tiež po hlavičke Benjamina Tetteha vyrovnali.

V nadstavenom čase zahral rukou v pokutovom území po priamom kope Sparty Ibrahim Traore a z nariadenej penalty dostal domácich do vedenia Guelor Kanga.

Slavia vyrovnala v 70. minúte, presadil sa Tomáš Souček opäť po rohu a opäť hlavou.

Stoch aj Štetina odohrali celý zápas

Za domácich odohral celý zápas slovenský stopér Lukáš Štetina, za hostí celý duel absolvoval stredopoliar Miroslav Stoch.

Slavii bod stačil opäť na posun na prvé miesto tabuľky, odkiaľ zosadila majstrovskú Plzeň. Obaja majú na konte 34 bodov.

Sparta je tretia s 27 bodmi.

Gól Slavie Praha na 2:2.

Česká Fortuna liga 2018/2019 - 14. kolo (nedeľa):

Sparta Praha - Slavia Praha 2:2 (2:1)
Góly: 42. Tetteh, 45.+2 Kanga (z 11 m) - 36. Kúdela, 70. Souček
/za domácich Lukáš Štetina a za hostí Miroslav Stoch odohrali celý zápas/

Domov»Futbal»Česko»Pražské derby nemalo víťaza, zápas sledovalo viac ako 17-tisíc divákov