Plzeň zápas s Realom nezvládla, dostala debakel. United parádne otočil duel

Gólová radosť hráčov Realu Madrid.
Gólová radosť hráčov Realu Madrid. (Autor: SITA/AP)
Športové prenosy SME, TASR|7. nov 2018 o 00:00

Debakel dostal aj Šachtar Doneck.

BRATISLAVA. Futbalisti Juventusu Turín prehrali v stredajšom šlágri 4. kola H-skupiny Ligy majstrov 2018/2019 doma s Manchestrom United 1:2.

Nevyužili tak šancu na postup do osemfinále, na ktorý im stačila aj remíza.

Viktoria Plzeň v základnej zostave s dvoma slovenskými stredopoliarmi Patrikom Hrošovským a Romanom Procházkom utrpela debakel s lídrom G-skupiny Realom Madrid 0:5.

V stredu sa k Barcelone ako prvému tímu s istotou postupu nepridal nikto ďalší.

Plzeň dostala debakel

Plzeň začala proti Realu nebojácne a už v 9. minúte po prudkej prihrávke Hrošovského do šestnástky z ľavej strany tečoval Nacho loptu do brvna vlastnej bránky.

Potom ale spustili hostia uragán cez deravú obranu súpera a už do prestávky štyrikrát gólovo udreli. V druhom polčsse pridal piaty gól Realu Toni Kroos.

Real má na konte 9 bodov, rovnako ako AS Rím. Rimania sa výrazne priblížili k postupu triumfom 2:1 na ihrisku CSKA Moskva.

Najlepšie momentky zo zápasu Viktoria Plzeň - Real Madrid (Liga majstrov): fotogaléria

8.11.2018

United parádne otočil

Juventusu stačilo na postup v súboji s United neprehrať, no dva góly v záverečnej päťminútovke znamenali jeho prehru 1:2.

Domáci pritom boli aktívnejší a brankár Manchestru David de Gea v 34. minúte s námahou zlikvidoval tečovanú strelu Juana Cuadrada, už o minútu neskôr po Ronaldovej prihrávke trafil Sami Khedira pravú žrď bránky hostí.

Najlepšie momentky zo zápasu Juventus Turín - Manchester United (Liga majstrov): fotogaléria

7.11.2018

Päť minút po zmene strán zachránila United opäť konštrukcia bránky, Paul Dybala trafil ľavačkou do brvna.

Taliansky šampión sa dočkal v 65. minúte - Leonardo Bonucii našiel dlhým pasom Ronalda a ten parádnym volejom poslal Juventus do náskoku.

Juan Mata v 86. minúte z priameho kopu vyrovnal a v 90. minúte zariadil nečakaný obrat vlastný gól Bonucciho.

Valencia v rovnakej H-skupine zdolala Young Boys Bern 3:1.

Debakel dostal aj Šachtar

Manchester City zdolal Šachtar vysoko 6:0, pod čo sa hetrikom podpísal Gabriel Jesus.

V rovnakej F-skupine viedol Olympique Lyon nad Hoffenheimom 2:0 a súper mal vylúčeného hráča, napriek tomu nemecký tím vyrovnal v nadstavení zásluhou Pavla Kadeřábka.

Najlepšie momentky zo zápasu Manchester City - Šachtar Doneck (Liga majstrov): fotogaléria

9.11.2018

Z E-skupiny má veľmi blízko k osemfinálovej miestenke Bayern Mníchov po domácej výhre nad AEK Atény 2:0.

Dvoma gólmi sa o to postaral Robert Lewandowski. Bavori majú na čele tabuľky 10 bodov, o dva body zaostáva Ajax Amsterdam, ktorý získal cenný bod na ihrisku Benficy Lisabon po remíze 1:1.

Liga majstrov 2018/2019 - 4. kolo - streda:

E-skupina:

Benfica Lisabon - Ajax Amsterdam 1:1 (1:0)

Góly: 29. Jonas - 61. Tadič. Rozhodoval: Rocchi (Tal.)

Benfica: Vlachodimos - A. Almeida, Dias, Jardel, Grimaldo - G. Fernandes (75. Pizzi), Fejsa, Gabriel - Salvio (48. Rafa Silva), Jonas (55. Seferovič), Cervi

Ajax: Onana - Mazroui, De Ligt, Daley Blind, Tagliafico - F. de Jong (86. Wöber), Schöne, Van de Beek - Neres (74. Neres), Tadič, Ziyech

Bayern Mníchov - AEK Atény 2:0 (1:0)

Góly: 30. a 71. Lewandowski (prvý z 11 m). Rozhodoval: Jug (Slovin.)

Bayern: Neuer - Kimmich, J. Boateng, Hummels, Alaba - T. Müller, Javi Martínez, Goretzka - Gnabry (87. R. Sanches), Lewandowski (90.+ Wagner), Ribéry (84. Rafinha)

AEK Atény: Barkas - Bakakis, Lambropoulos, Čigrinskij, Čošič, Hult - Galanopoulos (78. Galo), Simoes, Alef (67. Morán) - Mantalos (80. Boye), Ponce

Tabuľka E-skupiny:

1.Bayern Mníchov43107:110
2.Ajax Amsterdam42206:28
3.Benfica Lisabon41124:64
4.AEK Atény40042:100

F-skupina:

Manchester City - Šachtar Doneck 6:0 (2:0)

Góly: 24., 71. a 90.+2 Gabriel Jesus (prvé dva z 11 m), 13. Silva, 48. Sterling, 84. Mahrez. Rozhodoval: Kassai (Maď.)

Manchester City: Ederson - K. Walker (61. Danilo), Stones, Laporte, Zinčenko - Bernardo Silva, Fernandinho (76. Delph), David Silva (73. Gündogan) - Sterling, Gabriel Jesus, Mahrez

Šachtar: Piatov - Matvijenko, Krivcov, Rakickij, Ismaily - Stepanenko, Maycon (77. Alan Patrick) - Taison (77. Wellington), Kovalenko, Bolbat - Moraes (63. Kayode)

Olympique Lyon - TSG 1899 Hoffenheim 2:2 (2:0)

Góly: 20. Fekir, 28. Ndombele - 65. Kramarič, 90.+2 Kadeřábek, ČK: 51. Kasim (Hoffenheim). Rozhodoval: Makkelie (Hol.)

Lyon: A. Lopes - Rafael, Marcelo, Morel, Denayer, F. Mendy - Ndombele (88. Cheikh), Tousart, Aouar - Depay (87. B. Traoré), Fekir (73. M. Dembélé)

Hoffenheim: O. Baumann - Nuhu, Vogt, Bičakčič - Kadeřábek, Grillitsch (57. Nelson), Demirbay (79. Nordveit), Schulz - Belfodil (67. Á. Szalai), Joelinton, Kramarič

CSKA Moskva - AS Rím 1:2 (0:1)

Góly: 50. Sigurdsson - 4. Manolas, 59. Pellegrini, ČK: 56. Magnusson (CSKA). Rozhodoval: Cakir (Tur.)

CSKA: Akinfejev - Mario Fernandes (12. Šenikov), Becao, Magnusson, Nababkin - Achmetov (76. Chosonov), Bijol, Obľakov - Vlašič, A. Sigurdsson (64. Černov) - Čalov

AS Rím: R. Olsen - Santon, Manolas, Fazio, A. Kolarov - N'Zonzi, Cristante - Florenzi (88. J. Jesus), Lorenzo Pellegrini (82. Zaniolo), J. Kluviert (70. Cengiz Ünder) - Džeko

Viktoria Plzeň - Real Madrid 0:5 (0:4)

Góly: 21. a 37. Benzema, 23. Casemiro, 39. Bale, 67. Kroos. Rozhodoval: Aytekin (Nem.)

/P. Hrošovský a R. Procházka za domácich celý zápas/

Plzeň: A. Hruška - Řezník, Hejda, R. Hubník, Limberský - Hrošovský, R. Procházka - Havel (38. Petržela), Čermák (61. Hořava), J. Kopic - Chorý (80. Řezníček)

Real Madrid: Courtois - Odrioziola, Sergio Ramos (59. J. Sanchéz), Nacho, Regulión - Kroos (73. Isco), Casemiro, Ceballos - L. Vázquez, Benzema (62. Vinícius Júnior), Bale

CF Valencia - Young Boys Bern 3:1 (2:1)

Góly: 14. a 42. Mina, 56. Soler - 37. Assale, ČK: 77. Sanogo (Bern). Rozhodoval: Kovács (Rum.)

Valencia: Neto - Wass, Garay, P. Gabriel, Gaya - Soler, Coquelin, Kondogbia (87. Vezo), Guedes (75. Ferran Torres) - Rodrigo, S. Mina (68. Gameiro)

Young Boys Bern: Ballmoos - Mbabu, Lauper, Von Bergen, Benito - Fassnacht (61. Nsame), Sow, Sanogo Junior, Ngamaleu (46. Sulejmani) - Hoarau, Assalé (75. Aebisher)

Juventus Turín - Manchester United 1:2 (0:0)

Góly: 65. Ronaldo - 86. Mata, 90. Bonucci (vlastný). Rozhodoval: Hategan (Rum.)

Juventus Turín: Szczesny - De Sciglio (83. Barzagli), Bonucci, Chiellini, Alex Sandro - S. Khedira (61. Matuidi), Pjanič, Bentancur - Cuadrado, Dybala, C. Ronaldo

Manchester United: De Gea - A. Young, Lindelöf, Smalling, Shaw - A. Herrera (79. Mata), N. Matič, Pogba - Lingard (70. Rashford), A. Sanchéz (79. Fellaini), Martial

Tabuľka H-skupiny:

1.Juventus Turín43017:29
2.Manchester United42115:27
3.FC Valencia41214:45
4.Young Boys Bern40132:101

Online prenos: Juventus Turín - Manchester United (Liga majstrov 2018/2019, futbal)

Liga majstrov Skupina H 2018/2019
07.11.2018 o 21:00
Juventus
1:2
(0:0, 1:2)
90+4 minúta
Manchester United
Góly: 65. Ronaldo – 86. Mata, 90. Young. ŽK: 56. Sandro (JUV), 76. Dybala (JUV) – 12. N. Matić (MAN), 76. A. Herrera (MAN). Rozhodca: Hategan..
90+4
90+2
changeStriedanie v tíme Juventus Turín: z ihriska odchádza Juan Cuadrado, prichádza Mario Mandžukić.
90+1
Štyri minúty nadstavil štvrtý arbiter.
90
goalManchester United dal gól!
Neuveriteľný záver!!! Kto by povedal, že Manchester bude vôbec bodovať a napokon už zoberie všetky body. Young dobre naložil s priamym kopom a domáci Sandro si nešťastne poslal loptu do vlastnej brány.
90
Young pôjde na priamy kop.
88
Domáci ešte nehádžu flintu do žita.
86
Juventus má smolu a v zlom čase inkasuje. Fantasticky poslaná lopta nádherným zatočením a na lavičke hostí je veselo. Mata po šešťminútovom pobyte na ihrisku zmazal poľskému brankárovi čisté konto.
85
Martial prihrával do pokutového územia s úmyslom vytvoriť šancu pre spoluhráča, ale Wojciech Szczesny pohotovo reaguje a zastavuje rodiacu sa šancu.
83
changeStriedanie v tíme Juventus Turín: z ihriska odchádza Mattia De Sciglio, prichádza Andrea Barzagli.
80
changeStriedanie v tíme Manchester United: z ihriska odchádza Ander Herrera, prichádza Juan Mata.
Striedanie v tíme Manchester United: z ihriska odchádza Alexis Sánchez, prichádza Marouane Fellaini.
80
Dvojnásobné striedanie v tíme United.
76
yellowCardŽltú kartu dostáva Paulo Dybala (Juventus Turín).
Žltú kartu dostáva Ander Herrera (Manchester United).
75
V jednej minúte vychádzajú na svetlo dve žlté karty.
74
importantCuadrado a lá Ronaldo! Tento volej do brány nedoletel!
73
importantPjanić bol pripravený oslavovať gól! Nevystihol ale silu svojej strely, ktorá išla mimo brány!
71
changeStriedanie v tíme Manchester United: z ihriska odchádza Jesse Lingard, prichádza Marcus Rashford.
68
importantPjanić vo výbornej možnosti! de Gea ho nepotešil a zasiahol!
65
goalJuventus Turín dal gól! V prvom polčase sa zastreľoval, teraz zo svojej ideálne pozície, ktorou je perfektná strela z voleja skóruje. Cristiano Ronaldo napokon pozdravil bývalý klub gólom.
62
changeStriedanie v tíme Juventus Turín: z ihriska odchádza Sami Khedira, prichádza Blaise Matuidi.
61
Sánchez môže pohroziť ideálnym centrom do vápna od rohovej zastávky.
60
Na čisté šance je to 3:3, na žlté karty 1:1, ale hlavné skóre je bezgólové.
57
Young, ktorý nosí na rukáve kapitánsku pásku je našťastie v poriadku a nemusí striedať. Môže sa sústrediť na ďalšie minúty na ihrisku.
56
yellowCardŽltú kartu dostáva Aléx Sandro (Juventus Turín).
55
Young pravdepodobne neobíde bez zranenia. Jeden z domácich futbalistov ho poslal na trávnik.
54
Z týchto pozícii zvyknú padať ukážkové góly. Kiežby moje želanie bolo vyslyšané.
54
Juventus bude mať voľný kop. Postaral sa o to Pogba.
52
Raketový nástup do druhého polčasu. Mužstvá sa predbiehajú v šanciach, ale tie ostávajú bez gólovej odmeny.
51
importantRovnaká odpoveď na druhej strane ihriska! Dybala sa mohol blysnúť krásnym presným zásahom! Konštrukcia brány ho zarmútila!
50
50
importantManchester mohol vyhrávať! Martialovo zakončenie lízlo žrď!
47
Ashley Young nakopol loptu do veľkého vápna, ale spoluhráča sa mu nepodarilo nájsť. Obrana súpera zastavila rodiaci sa útok. Lopta je mimo hry a Manchester United s výhodou vhadzovania.
46
Začal sa druhý polčas.
Druhý polčas sa začne o 22:02.
Videli sme veľa rozruchu, rohových kopov a dve vyložené tutovky.
45+1
Prvý polčas sa skončil.
45+1
Dybala bol posledným hráčom, ktorý si kopol do lopty.
45+1
V nadstavenom čase bude ešte Juventus mať k dispozícii ďalší roh.
44
V závere polčasu sa rysovala príležitosť pre domácich po rohu, ktorý kopal Pjanić. Evidentne mu nie je súdené narobiť vietor v šestnástke súpera.
42
Hategan musí zasiahnuť do hry. Zaregistroval faul a je nútený hvizdom reagovať.
40
Ešte sa k lopte prepracoval Dybala, ale nič extra nevytvoril. Obranca United mu znemožnil pozíciu účinným zákrokom.
40
Pjanić posielal vzduchom letiacu loptu niektorému zo svojich kolegov na hlavu, ale márne.
39
Obrovská aktivita, ktorá je na kopačkách Juventusu prináša logicky rohový kop.
36
importantĎalší útok sa valil na de Geu! Khedira keby kopal iným spôsobom, netrafil by žrď!
35
35
importantVážna šanca na skórovanie! Cuadrado nebezpečne pálil, brankár si na túto bombu dal pozor a vhodne zakročil!
34
34
Priamy kop z približne 20 metrov si zobral na starosti Alexis Sanchez. Jeho strelu ale zablokoval múr. Gólman pri jeho stavaní odviedol dobrú prácu.
30
Štandardka v prospech Manchestru.
27
Rozvlní ako prvý sieť hostí Cristiano Ronaldo a pozdraví touto formou svoj bývalý klub?
25
Sánchez smeruje za outovú čiaru, "diabli" si chvíľu zahrajú o jedného menej.
24
Rozhodca volá do diania lekára. Sánchez nahodil bolestivú grimasu.
23
Hostia z Anglicka v ofsajde, presnejšie sa ho dopustil Smalling.
22
Juan Cuadrado fauloval.
19
Juventus zahrával voľný kop. Pokus Pjanića úspešný nebol.
17
Portugalský futbalista je určite správne namotivovaný, veď do veľkého futbalu nakukol práve prostredníctvom Manchestru.
16
importantK slovu sa opäť dostáva Ronaldo! Dokázal sa uvoľniť aj vystreliť, ale delovka tesne míňa tyč!
15
Útočné fauly si hráči akosi neodpúšťajú. Ako keby zabúdali, že ich má pod drobnohľadom rumunský rozhodca.
12
yellowCardŽltú kartu dostáva Nemanja Matić (Manchester United).
12
Je za nami takmer štvrťhodina hry a Matić už vidí žltú kartu. Prvý zákrok rozhodca nechal tak, druhý už nie.
11
Urobil čo mohol, aby dostal loptu do šestnástky, ale finálnu prihrávku zabavil súperov obranca.
10
Rodrigo Bentancur dostáva dobrú prihrávku za hranicou šestnástky, strieľa z veľmi nádejnej pozície, ale triafa iba obrancu súpera. Rohový kop.
8
Anthony Martial skúsil svoje šťastie z hranice veľkého vápna po brilantnom sóle. Celé to ale skončilo obrancom a jeho zablokovaním.
6
Pjanić bude exekútorom kopu.
5
Ronaldo už tradične si vytváral priestor na streleckú pozíciu. Nakoniec uprednostnil prihrávku, ktorú defenzívnym sklzom poslal hráč hostí na rohový kop.
4
Manchester mal nádej na sľubnú akciu, ktorá mohla znamenať gól. Kapitán Young ale nekonal v súlade s úmyslami.
3
Bývalý hráč MFK Košice Matić sa dopustil hrubého faulu, ktorý neunikol pozornosti rozhodcu.
1
S prvou minútou stretnutia prichádza náznak šance na strane Turína. Pjanićov center do šestnástky adresáta v rovnakom drese nenašiel.
1
Večerný program Ligy majstrov nám servíruje určite výborný zápas medzi Juventusom a Manchestrom. O osem minút sa začne.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Plzeň zápas s Realom nezvládla, dostala debakel. United parádne otočil duel