Trenčianska mizéria stále pokračuje, v Ružomberku udelili trinásť žltých kariet

Trenčín prehral siedmy zápas za sebou.

Róbert Boženík na ilustračnej fotografii.(Zdroj: TASR)

BRATISLAVA. Futbalisti AS Trenčín si pripísali v najvyššej slovenskej súťaži Fortuna lige 2018/2019 už siedmu prehru v rade.

Zverenci trénera Vladimíra Cifraniča podľahli v myjavskom "domovskom" stánku hráčom MŠK Žilina 0:2 a neúspešne atakujú hornú šestku tabuľky.

Žilinčania sú v laufe, neprehrali už ostatných osem ligových duelov, o ich víťazstvo sa v sobotňajšom popoludňajšom stretnutí postarali v prvom polčase presnými zásahmi Michal Škvarka a Róbert Boženík.

Pod Čebraťom udelili trinásť žltých kariet

Futbalisti Dunajskej Stredy zvíťazili na pôde Ružomberka 1:0.

Po bezgólovom prvom polčase sa ako jediný zapísal do streleckej listiny v 55. min Vakoun Issouf Bayo. Pre 21-ročného útočníka z Pobrežia Slonoviny to bol už deviaty gól v tejto sezóne Fortuna ligy, čím sa dotiahol na Róberta Boženíka zo Žiliny.

Ružomberok po štyroch domácich víťazstvách pod Čebraťom tentoraz nebodoval. Hlavný rozhodca Ivan Kružliak v zápase udelil celkovo trinásť žltých kariet a v 75. min vylúčil domáceho Janiho Urdinova.

Dunajská Streda si po triumfe udržala druhé miesto v tabuľke, Ružomberok je štvrtý.

Expresné štyri góly

Futbalisti Senice zdolali domácich hráčov Podbrezovej 4:2.

Gólovo bohatá bola najmä úvodná štvrťhodina. Skóre otvoril v 6. min obranca hostí Roberto Dias. Už o tri minúty neskôr vyrovnal Dávid Leško, vzápätí vrátil Senici vedenie Jean Deretti.

O ďalších 120 sekúnd skóroval chorvátsky stredopoliar Marko Tešija a v 64. min zvýšil náskok hostí už na 4:1 Désiré Segbé Azankpo. Necelých dvadsať minút pred koncom stretnutia ešte vykresal iskričku nádeje pre domácich druhým gólom v dueli Dávid Leško, ale na viac sa už zverenci Mareka Fabuľu nezmohli.

Senica zvíťazila v druhom súboji po sebe a v tabuľke poskočila na desiate miesto pred Michalovce.

Fortuna liga 2018/2019 - 15. kolo - sobota:

Trenčín - Žilina 0:2 (0:2) - hralo sa v Myjave

Góly: 14. Škvarka, 33. Boženík, ŽK: 45. van Arnhem (Trenčín), rozhodovali: P. Hrčka - E. Weiss, G. Ádám, 415 divákov

Zostavy:

Trenčín: Hrdlička - Yem (77. Umeh), M. Šulek, Mašovič, Skovajsa - El Mahdioui - van Arnhem (70. Zubairu), Corryn - Kvocera (67. Bukari), Antonio Mance, Sleegers

Žilina: D. Holec - Anang, Šušnjar, Kaša, B. Sluka - Káčer, Fazlagič, Škvarka (80. Králik) - J. Mihalík, Boženík (74. Holúbek), I. Díaz (88. M. Tomič)

MFK Ružomberok - FC DAC 1904 Dunajská Streda 0:1 (0:0)

Góly: 54. Bayo

Zostavy:

Ružomberok: Macík - Jonec, D. Kružliak, Twardzik, Urdinov - Qose, Kochan (61. Mustedanagič) - Daniel, Takáč (61. Kostadinov), Gál-Andrezly - Tandir (82. Gerec)

Dunajská Streda: Jedlička - Záhumenský (46. Bednár), Huk, Kone, Davis - M. Vida, Kalmár - K. Vida (90.+5 Šimčák), Herc, Divkovič (89. Bilenkyi)- Bayo

FK Železiarne Podbrezová - FK Senica 2:4 (1:3)

Góly: 9. a 71. D. Leško - 6. R. Dias, 10. Deretti, 12. Tešija, 64. Azankpo, ŽK: 40. M. Baran (Podbrezová), rozhodovali: Pavlík - Tomčík, Borsányi, 857 divákov

Zostavy:

Podbrezová: M. Kuciak - M. Turňa, Bartoš (16. Galčík, 63. Voško), Podstavek, Mojžiš - M. Baran, Obročník - Viazanko, J. Sedláček, D. Leško - Matúš Mikuš

Senica: Taborda - J. Kotula, R. Dias, Da Graca, Asmah - Deretti, Tešija (63. Otrísal), Petshi (87. Krč), Zezinho - Castaňeda (79. Alan Kováč), Azankpo