Tatar rozhodol zápas proti bývalému klubu, Halák predviedol famózny výkon

Tatarov (vľavo) gól na víťazstvo nestačil.
Tatarov (vľavo) gól na víťazstvo nestačil. (Autor: TASR/AP)
SITA|10. nov 2018 o 23:41

V akcii boli až piati Slováci.

NEW YORK. Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar strelil víťazný gól pri triumfe Montrealu Canadiens nad Vegas Golden Knights 5:4 v sobotňajšom stretnutí zámorskej NHL.

Dvadsaťsedemročný krídelník skóroval v 53. minúte duelu.

Tatar bol extrémne motivovaný

Canadiens získali puk pri napádaní obrancov hosťujúceho tímu a Tatar sa spolu s Philipom Danaultom rútili na brankára Marca-Andrého Fleuryho.

Slovenský útočník chcel prihrať nakorčuľovanému Danaultovi, puk z Tatarovej hokejky sa však od Fleuryho betónov odrazil do siete.

"Bol to šťastný odraz puku. Chcel som prihrať Philipovi, videl som ho na ľavej strane. Puk sa však šťastne odrazil až do siete," popísal gólovú situáciu Tatar pre zámorské médiá.

"Rozhodne sme potrebovali toto víťazstvo. Na začiatku sa nám nedarilo, potom sme sa však odrazili k dobrému výkonu. Začali sme predvádzať našu hru a potom sa nám už darilo," uznal Tatar.

Držiteľ striebornej medaily z MS 2012 doposiaľ odohral v aktuálnej sezóne 17 zápasov so ziskom 15 bodov (7+8) a je druhý najproduktívnejší hráč Canadiens po 21-bodovom Maxovi Domim.

Gólom proti Vegas Tatar natiahol minisériu presných zásahov, v posledných troch dueloch skóroval štyrikrát.

Rodák z Ilavy rozhodol zápas proti bývalému tímu. Práve Golden Knights ho v lete vymenili do kanadského klubu za Maxa Paciorettyho.

"Bol som extrémne motivovaný, aby som zdolal mojich bývalých spoluhráčov. Zápas proti nim mal nepochybne špeciálny náboj," priznal Tatar.

Paciorettyho návrat do Montrealu nebol víťazný. Bývalý kapitán Canadiens bol s deviatimi strelami najaktívnejším hráčom Vegas, z triumfu sa však radovali domáci hokejisti. "Naozaj som veľmi chcel zvíťaziť," uviedol Pacioretty.

Halák bol druhou hviezdou

Boston so Zdenom Chárom a Jaroslavom Halákom v zostave triumfoval 5:1 nad Torontom, za ktoré nastúpil obranca Martin Marinčin.

Halák si pripísal 40 úspešných zákrokov a stal sa druhou hviezdou zápasu. Zároveň si napravil chuť po nevydarenom predchádzajúcom súboji s Vancouvrom, v ktorom inkasoval päťkrát z 19 striel.

Tridsaťtriročný gólman nastúpil do desiateho stretnutia v sezóne a pripísal si piaty triumf. Jeho štatistiky sú na vysoko nadpriemernej úrovni, priemerne inkasoval 1,86 gólu na zápas a zneškodnil 94,1 percent striel.

Pripísal si tiež dve čisté kontá.

Okrem Haláka bol hrdinom duelu aj český útočník Bruins David Pastrňák, ktorý sa prezentoval hetrikom.

Tri góly v jednom zápase NHL strelil 22-ročný krídelník po tretí raz, zároveň sa predviedol tretíkrát v tejto sezóne štyrmi bodmi a s 15 gólmi si upevnil líderskú pozíciu v tabuľke strelcov NHL.

Obrancovia Chára s Marinčinom sa nezapísali do kanadského bodovania.

Pánik a Budaj nehrali

Ottawa s Christiánom Jarošom otočila zápas proti Tampe Bay. Senators prehrávali po druhej tretine 2:4, v poslednej dvadsaťminútovke však skóroval štyrikrát a zvíťazili 6:4.

Košický rodák odohral 13:15 minúty, pripísal si dve trestné minúty a jeden bodyček.

Pittsburgh si po sérii piatich prehier pripísal víťazstvo, zdolal Arizonu 4:0. V drese Coyotes nenastúpil slovenský útočník Richard Pánik.

Calgary zvíťazilo nad Los Angeles 1:0. Brankár LA Peter Budaj presedel celý duel na striedačke.

NHL 2018/2019 - základná časť:

Buffalo - Vancouver 4:3sn (1:0, 0:2, 2:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 5. Beaulieu (Okposo, Dahlin), 58. Skinner (S. Reinhart, Ristolainen), 59. S. Reinhart (Ristolainen, Dahlin), rozhod. sam. nájazd: Mittelstadt - 39. L. Eriksson (M. Granlund, Horvat), 40. Virtanen (Roussel), 44. Gudbranson (L. Eriksson, Roussel)

Philadelphia - Chicago 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Góly: 15. Giroux, 30. Couturier (Giroux), 45. Couturier (Giroux, Provorov), 59. Patrick (Couturier)

Dallas - Nashville 4:5pp (1:0, 2:1, 1:3 - 0:1)

Góly: 14. Pitlick (Faksa), 27. Seguin (Honka, Ničuškin), 35. Spezza (Gurianov, Lindell), 49. Gurianov (Gleason, Jamie Benn) - 21. Hartman, 41. Johansen (Josi, Arvidsson), 42. Y. Weber (Fiala, Bitetto), 60. Josi (Johansen, F. Forsberg), 63. Ekholm (Turris, P. K. Subban)

Boston - Toronto 5:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Góly: 17. Bergeron (Pastrňák), 26.. Pastrňák (Bergeron, Grzelczyk), 31. Pastrňák (Marchand, Bergeron), 55. Pastrňák (Marchand, Krug), 55. Nordström (Krejčí) - 40. Tavares (Marner, Rielly)

/brankár Jaroslav Halák zlikvidoval 40 zo 41 striel a dosiahol úspešnosť 97,6 percenta, obranca Zdeno Chára (obaja Boston) odohral 21:04 minúty, získal dva plusové body a prezentoval sa jedným bodyčekom, dvomi zablokovanými strelami, jedným ziskom a jednou stratou puku - obranca Martin Marinčin (Toronto) odohral 15:08 minúty, pripísal si jeden dvojminútový trest, pričom súper presilovku využil, prezentoval sa jedným bodyčekom a jedným ziskom puku/

Carolina - Detroit 3:4sn (1:1, 2:0, 0:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 17. B. McGinn (H. Fleury, Di Giuseppe), 29. Ferland (Aho, Teräväinen), 38. D. Hamilton (Aho, Teräväinen) - 9. Athanasiou (Nick Jesen, F. Nielsen), 47. Mantha (Athanasiou, Nyquist), 50. Mantha (Helm, Larkin), rozhodujúci sam. nájazd F. Nielsen

Columbus - NY Rangers 4:5sn (1:1, 3:3, 0:0 - 0:0, 2:3)

Góly: 20. Atkinson (Dubois, S. Jones), 32. Dubois (S. Jones, Panarin), 33. N. Foligno (Jenner, Nutivaara), 37. Wennberg (S. Jones) - 6. Zibanejad (Bučnevič, Namestnikov), 27. Bučnevič (Vesey), 29. Kreider (K. Hayes, DeAngelo), 40. Vesey (K. Hayes, Shattenkirk), rozhodujúci sam. nájazd Vesey

Florida - NY Islanders 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Góly: 7. Malgin (McCann, Bjugstad), 40. Hoffman (Dadonov, Matheson), 45. Barkov (Yandle), 60. Brouwer (Huberdeau) - 8. Barzal (Lee), 29. B. Nelson (Mayfield, Kühnhackl)

Montreal - Las Vegas 5:4 (0:2, 3:1, 2:1)

Góly: 27. Hudon (Kotkaniemi, Mete), 28. A. Shaw (Drouin, Domi), 30. Kotkaniemi (Lehkonen, Agostino), 50. A. Shaw (Domi, Petry), 53. TATAR (Danault) - 18. B. Hunt (W. Karlsson, Hyka), 19. Marchessault (R. Smith, W. Karlsson), 35. Tuch (C. Miller, Eakin), 44. W. Karlsson (Hyka, B. Hunt)

/útočník Tomáš Tatar (Montreal) odohral 16:40 minúty, strelil rozhodujúci gól zápasu, tri razy vystrelil na bránu súpera a prezentoval sa aj dvomi bodyčekmi/

Pittsburgh - Arizona 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)

Góly: 27. Crosby (P. Kessel, Guentzel), 29. Simon (Rust, Määttä), 40. Hörnqvist (Simon, J. Johnson), 48. Dumoulin (Crosby, Guentzel)

/útočník Richard Pánik (Arizona) nehral/

Tampa Bay - Ottawa 4:6 (1:2, 3:0, 0:4)

Góly: 9. Joseph (Sergačev, Coburn), 21. Hedman (Andrej Vasilevskij), 30. Coburn (Killorn, Joseph), 35. Joseph (Killorn, Cirelli) - 5. Duchene (White), 8. B. Ryan (Ceci), 41. B. Tkachuk, 49. White (B. Tkachuk, B. Ryan), 51. Dzingel (Duchene), 60. Mark Stone (Duchene, B. Ryan)

/obranca Christián Jaroš (Ottawa) odohral 13:15 minúty, dostal jeden dvojminútový trest za hákovanie, pričom súper presilovku využil, prezentoval sa aj jedným bodyčekom a až tromi zablokovanými strelami/

Los Angeles - Calgary 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Gól: 3. Hamonic (Czarnik, Hanifin)

/brankár Peter Budaj (LA) sledoval duel zo striedačky/

Domov»Hokej»NHL»Tatar rozhodol zápas proti bývalému klubu, Halák predviedol famózny výkon