Stoch má úžasnú formu. Strelil dva góly, jeden parádne z priameho kopu

Miroslav Stoch.
Miroslav Stoch. (Autor: SITA)
TASR|11. nov 2018 o 19:21

Slovák má na konte už deväť gólov.

PRAHA. Slovenský futbalista Miroslav Stoch sa dvomi presnými zásahmi podieľal na víťazstve Slavie Praha 3:1 nad Zlínom v nedeľňajšom dueli 15. kola českej ligy.

V tomto ročníku strelil v najvyššej súťaži už deväť gólov.

Dvadsaťdeväťročný krídelník za stavu 1:1 poslal v nadstavenom čase prvého polčasu domácich do vedenia strelou z priameho kopu, keď pravačkou zacielil cez rozostúpený múr presne k bližšej žrdi.

Po prestávke upravil skóre na konečných 3:1 z pokutového kopu, ktorý odpískal hlavný rozhodca po tom, čo si Stochov krajan v drese Zlína Robert Matejov nešťastne spracoval loptu vo vlastnej šestnástke rukou.

Hráči Slavie sa na čele tabuľky odpútali od druhej Plzne na rozdiel dvoch bodov. Úradujúci majster Viktoria Plzeň totiž prvýkrát v tejto ligovej sezóne stratil doma body. V nedeľňajšom dueli iba remizoval s 1. FK Příbram 1:1.

V drese Viktorie odohrali slovenskí stredopoliari Patrik Hrošovský a Roman Procházka celý zápas.

V ďalšom stretnutí Opava zvíťazila v sliezskom derby nad Baníkom Ostrava 2:1.

Česká liga - 15. kolo:

Opava - Ostrava 2:1 (1:0)

Góly: 35. Kayamba, 65. Smola - 84. Šašinka

Jablonec - Bohemians 1905 3:1 (1:1)

Góly: 63. a 79. Doležal, 10. Trávník (z 11 m) - 44. M. Hašek

/Jakub Považanec odohral za domácich celý zápas, v 90. minúte dostal žltú kartu/

Góly: 45+1. a 47. Stoch (druhý z 11 m), 22. Frydrych - 17. Vyhnal

/Miroslav Stoch odohral celý zápas, v 45.+1 a 47. minúte skóroval - Róbert Matejov odohral celé stretnutie a v 35. minúte dostal žltú kartu/

Miroslav Stoch a jeho prvý gól:

Róbert Matejov si nešťastne spracoval loptu rukou:

Miroslav Stoch a jeho druhý gól:

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Stoch má úžasnú formu. Strelil dva góly, jeden parádne z priameho kopu