Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Trvalo mu, kým sa upokojil. Brankár Chicaga nastúpil proti bývalému tímu

Chicago prehralo ôsmy zápas po sebe.

Momentka zo zápasu New York Rangers - Vancouver.Momentka zo zápasu New York Rangers - Vancouver. (Zdroj: TASR/AP)

NEW YORK. Hokejisti Caroliny Hurricanes zvíťazili nad hráčmi Chicaga Blackhawks 3:2 po predĺžení v pondelňajšom stretnutí zámorskej NHL.

Bývalý brankár Caroliny Cam Ward zneškodnil 37 striel bývalých spoluhráčov, no ani on nezabránil ôsmej prehre Chicaga po sebe.

Pre víťaza Stanleyho pohára zo sezóny 2005/2006 to bol prvý zápas proti Caroline.

Chicagu sa nedarí ani s novým trénerom

Prečítajte si tiež: S klubom trikrát vyhral Stanleyho pohár. Quenneville ako tréner Chicaga skončil Čítajte

Kanadský gólman odchytal za Hurricanes trinásť sezón, do Chicaga sa presunul v lete ako voľný hráč.

"Chvíľu mi trvalo, kým som sa upokojil. Samozrejme som bol z návratu trošku nervózny. Chcel som podať dobrý výkon," opísal Ward pre oficiálny ligový web.

O triumfe Caroliny rozhodol v druhej minúte predĺženia fínsky útočník Sebastian Aho. V bránke Hurricanes sa predstavil Scott Darling, ktorý prišiel do Caroliny práve zo Chicaga.

Tím Blackhawks ešte nezvíťazil pod novým trénerom Jeremym Collitonom, zatiaľ si Chicago od jeho nástupu pripísali len tri prehry.

"Dúfam, že sa situácia otočí. Verím, že máme dostatočne dobrých hráčov. Keď však po dlhý čas prehrávate, nie je ľahké vrátiť sa na víťaznú vlnu," uviedol Colliton.

Načítavam video...

Lundqvist patrí podľa trénera do Siene slávy

New York Rangers zdolali Vancouver 2:1 a predĺžili si bodovú sériu na sedem duelov.

Úspešnými strelcami newyorského klubu boli mladíci Brett Howden s Filipom Chytilom, za Vancouver skóroval iba Nikolaj Goldobin.

Henrik je legenda, jeden z najlepších brankárov histórie.

Brett Howden o brankárovi Henrikovi Lundqvistovi

Švédsky brankár newyorského tímu Henrik Lundqvist si pripísal 437. triumf v NHL a posunul sa na siedme miesto v historických tabuľkách. Na šiestu priečku mu chýba osem víťazstiev.

"V každom zápase máme šancu uspieť. Je skvelé niečo také vidieť. Posúvame sa správnym smerom," povedal Lundqvist. Rodák z mesta Aare zneškodnil v zápase 25 striel Canucks.

"Patrí do Siene slávy. Som naozaj šťastný z jeho úspechu, dnes nám veľmi pomohol," pochválil svojho gólmana tréner Rangers David Quinn.

"Henrik je legenda, jeden z najlepších brankárov histórie. Je blízko k prekonaniu mnohých rekordov. Som šťastný, že to môžem sledovať ako jeho spoluhráč," vyjadril sa Brett Howden.

NHL 2018/2019 - základná časť:

NY Rangers – Vancouver 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Góly: 33. Chytil (Kreider, Pionk), 52. B. Howden (Vesey, Fast) - 24. Goldobin (Motte, B. Hutton)

Brankári: Lundqvist - Markström, strely na bránku: 27:26

Carolina – Chicago 3:2pp (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 35. Teräväinen (Aho), 36. Ferland (A. Svečnikov), 62. Aho (Faulk, A. Svečnikov) - 10. Toews (Jokiharju, P. Kane), 31. DeBrincat (Kämpf, Kahun)

Brankári: Darling - Ward, strely na bránku: 40:35

Dallas – Columbus 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Góly: 39. Radulov (Heiskanen, Jamie Benn) - 22. Atkinson (S. Jones), 51. Dubois (Atkinson, R. Murray)

Brankári: Chudobin - Bobrovsk, strely na bránku: 27:28

Anaheim – Nashville 2:1sn (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 20. Getzlaf (Rakell, Lindholm), rozh. sam. nájazd Rakell - 44. Fiala (Turris, C. Smith)

Brankári: Gibson - Rinne, strely na bránku: 30:35