Halák: V každom zápase prídeme o nejakého hráča

Jaroslav Halák (vpravo) podal ďalší skvelý výkon.
Jaroslav Halák (vpravo) podal ďalší skvelý výkon. (Autor: TASR/AP)
SITA|15. nov 2018 o 12:07

Boston Bruins začína mať vážne problémy v obrane.

DENVER. Hokejisti Bostonu prehrali v stredu v Denveri s Coloradom 3:6 a prišli aj o svojho slovenského kapitána Zdena Cháru.

Štyridsaťjedenročný zadák už v prvej tretine musel opustiť ľadovú plochu so zranením v dolnej časti tela. Vyše dvojmetrového obra na korčuliach čakajú vo štvrtok vyšetrenia, ktoré preukážu rozsah jeho zranenia.

Pre zámorské médiá to uviedol tréner aktuálne tretieho najlepšieho tímu Východnej konferencie NHL Bruce Cassidy.

Štyria zadáci na maródke

"Zdá sa, že v každom zápase prídeme o nejakého hráča. Musíme si však zachovať fazónu. Ktokoľvek nový sa dostane do tímu, musí sa zlepšiť, aby to fungovalo," cituje ESPN slovenského brankára Bruins Jaroslava Haláka.

Bostonu momentálne okrem Cháru chýbajú ďalší štyria obrancovia.

Charlie McAvoy bojuje s následkami otrasu mozgu, Kevan Miller má zlomenú ruku, Brandon Carlo je zranený v hornej časti tela a nováčik Urho Vaakanainen má tiež za sebou otras mozgu.

Aktuálne to vyzerá tak, že Čech Jakub Zbořil pribudne na súpisku Bostonu v piatkovom zápase proti Arizone. Ak sa to potvrdí, 21-ročný rodák z Brna sa stane tretím nováčikom v defenzíve Bruins, ktorý si v tejto sezóne odkrúti svoju premiéru v NHL.

Prvými dvoma boli Jeremy Lauzon a už spomenutý 19-ročný Fín Vaakanainen.

Colorado uspelo vďaka prečísleniam

Halákovi nevyšiel zápas proti Coloradu podľa predstáv, najmä tretia tretina, v ktorej inkasoval štyrikrát. Celkovo zneškodnil 19 z 25 striel hráčov Avalanche.

Vo víťaznom tíme sa Fín Mikko Rantanen prezentoval gólom a dvoma asistenciami a s 29 bodmi (7+22) zvýšil náskok na čele produktivity NHL.

"Súper sa dostal do vedenia a potom sme len dúfali, že nás zachráni Halák. Počínal si dobre v súbojoch jeden na jedného, ale celkový rozdiel spôsobili prečíslenia súpera," skonštatoval tréner Bruins Bruce Cassidy.

Domov»Hokej»NHL»Halák: V každom zápase prídeme o nejakého hráča