Wayne Rooney.
Wayne Rooney. (Autor: TASR/AP)
TASR|15. nov 2018 o 20:09

Izrael deklasoval Guatemalu siedmimi gólmi.

BRATISLAVA. Futbalisti Česka vyhrali vo štvrtkovom prípravnom medzištátnom stretnutí v Gdansku nad domácim Poľskom 1:0. O jediný gól stretnutia sa v 52. minúte postaral legionár zo Sampdorie Janov Jakub Jankto.

Česi tak zvládli generálku na pondelňajší duel 1. skupiny B-divízie Ligy národov so Slovenskom v Prahe.

Nemci si v Lipsku poradili s Ruskom hladko 3:0, keď o všetkom rozhodli už v prvom polčase. Už v ôsmej minúte otvoril skóre Leroy Sané, po ňom sa do streleckej listiny zapísali ešte Niklas Süle a Serge Gnabry.

Anglicko vyhralo vo Wembley nad USA rovnako 3:0. Presné zásahy zaznamenali Jesse Lingard, Trent Alexander-Arnold a v druhom polčase Callum Wilson.

S anglickým národným dresom sa oficiálne rozlúčil Wayne Rooney, ktorý prišiel na ihrisko v 58. minúte. Tridsaťtriročný útočník je rekordér v počte reprezentačných gólov za Anglicko.

V 119 zápasoch vo farbách Anglicka ich strelil 53.

Prípravný zápas:

Poľsko - Česko 0:1 (0:0)

Gól: 52. Jankto

Poľsko: Skorupski - Bereszyňski, Bednarek, Kamiňski, Kedziora - Frankowski (64. Blaszczykowski), Klich, Krychowiak, Grosicki (79. Milik) - Zieliňski (69. Kadzior) - Lewandowski

Česko: Pavlenka - Kadeřábek, Brabec (46. Kalas), Čelůstka, Novák - Pavelka, Souček (46. Darida) - Vydra (66. Gebre Selassie), Dočkal (88. Trávník), Jankto (66. Skalák) - Schick (77. Doležal)

Nemecko - Rusko 3:0 (3:0)

Góly: 8. Sané, 26. Süle, 41. Gnabry

Irán - Trinidad a Tobago 1:0 (0:0)

Gól: 50. Ansarifard

Izrael - Guatemala 7:0 (3:0)

Góly: 37. a 53. Dabbur, 62. a 79. Saba, 5. Zahavi, 27. Tawatha, 88. Sahar (z 11m)

Anglicko - USA 3:0 (2:0)

Góly: 25. Lingard, 27. Alexander-Arnold, 77. Wilson

Domov»Futbal»Reprezentácie»Česku generálka na duel proti Slovensku vyšla, uspeli aj Nemci, Rooney sa lúčil