Tatar otvoril skóre zápasu, Arizona s Pánikom zdolala lídra konferencie

Hráči Montreal Canadiens sa tešia z gólu do bránky Calgary Flames.
Hráči Montreal Canadiens sa tešia z gólu do bránky Calgary Flames. (Autor: Jeff McIntosh SITA/AP)
TASR|16. nov 2018 o 06:54

Do zápasu zasiahol aj Erik Černák, jeho Tampa Bay porazila Pittsburg.

NEW YORK. Slovenský hokejista Tomáš Tatar pomohol v noci na piatok v zámorskej NHL jedným gólom k víťazstvu Montrealu 3:2 na ľade Calgary.

V 8. minúte otvoril skóre duelu, keď domáceho brankára Mikea Smitha prekonal strelou spomedzi kruhov. Pre 27-ročného útočníka to bol ôsmy presný zásah v sezóne, po 19 zápasoch má na konte 16 bodov (8+8).

Tampa Bay s obrancom Erikom Černákom vyhrala v Pittsburghu 4:3. Čistým hetrikom v priebehu 91 sekúnd sa na triumfe Lightning podieľal center Brayden Point.

Cenné dva bdoy si pripísala Arizona s Richardom Pánikom, ktorá doma zdolala lídra Západnej konferencie Nashville 2:1.

Ottawa si poradila s Detroitom rovnako 2:1, slovenský obranca Christián Jaroš chýbal v zostave Senators a duel sledoval ako zdravý náhradník.

Rovnako sa nezmestil do zostavy Toronta Martin Marinčin, Maple Leafs triumfovali na klzisku San Jose 5:3.

NHL 2018/2019 - základná časť:

Columbus - Florida 7:3 (0:2, 3:1, 4:0)

Góly: 21. Atkinson (Wennberg), 24. Dubinsky (Werenski, Wennberg), 27. Dubois (Duclair, Atkinson), 45. Hannikainen (Dalpe, Savard), 49. Duclair (Dubois, Nutivaara), 53. Anderson (Jenner, Foligno), 55. Jenner (Murray, Dubinsky) - 2. Bjugstad (Matheson, Malgin), 7. Ekblad (Hoffman, Matheson), 34. Yandle (Trocheck, Huberdeau)

NY Islanders - NY Rangers 7:5 (2:2, 3:1, 2:2)

Góly: 10. Beauvillier (Hickey, Filppula), 11. Nelson (Leddy, Eberle), 23. Beauvillier (Filppula, Komarov), 26. Beauvillier (Boychuk, Barzal), 35. Lee (Leddy, Bailey), 50. Komarov (Filppula, Beauvillier), 60. Clutterbuck (Nelson) - 6. Kreider (Pionk, Zibanejad), 6. Claesson (Howden), 24. Hayes, 54. Kreider (Pionk, Georgiyev), 58. Chytil (Namestnikov, Shattenkirk)

Philadelphia - New Jersey 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Góly: 4. Anderson (Seney, Coleman), 54. Palmieri (Coleman, Zajac), 57. Coleman (Palmieri)

Pittsburgh - Tampa Bay 3:4 (2:1, 1:3, 0:0)

Góly: 11. Hornqvist (Kessel, Letang), 14. Kessel (Malkin, Hornqvist), 25. Hornqvist (Malkin) - 20. Point (Johnson, Kucherov), 21. Point (Stamkos, Kucherov), 22. Point (Miller, Kucherov), 28. Gourde (Sergachyov, Killorn) /Obranca Erik Černák (Tampa Bay) odohral takmer 16 minút počas ktorých stihol zablokovať tri strely, rozdať šesť bodyčekov a pripísať si jeden mínusový bod./

Ottawa - Detroit 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Góly: 20. Ceci (Duchene, Stone), 28. Batherson (Duchene) - 24. Rasmussen (Frk, Daley) /Obranca Christián Jaroš (Ottawa) do zápasu nezasiahol./

Minnesota - Vancouver 6:2 (2:0, 3:1, 1:1)

Góly: 6. Coyle (Brodin, Koivu), 8. Koivu, 22. Niederreiter (Koivu, Greenway), 28. Staal (Granlund, Suter), 34. Dumba (Brown, Fehr), 46. Zucker (Staal, Suter) - 27. Horvat (Gaudette), 46. Granlund (Stecher, Archibald)

Arizona - Nashville 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Góly: 8. Grabner (Connauton), 25. Demers (Fischer, Ekman-Larsson) - 53. Bonino (Watson, Josi) /Útočník Richard Pánik (Arizona) odohral 16 minút počas ktorých zaznamenal štyri strely na bránu, rozdal tri bodyčeky, prehral jedno vhadzovanie a pripísal si jeden mínusový bod./

Calgary - Montreal 2:3 (0:1, 2:0, 0:2)

Góly: 24. Tkachuk (Giordano, Lindholm), 36. Tkachuk (Brodie, Giordano) - 9. Tatar (Gallagher, Danault), 49. Drouin (Shaw, Domi), 53. Lehkonen (Kotkaniemi, Juulsen) /Útočník Tomáš Tatar (Montreal) odohral 15 minút počas ktorých stihol gólom otvoriť skóre zápasu, k čomu pridal jedno vyhrané vhadzovanie, jednu strelu na bránu, jednu strelu sa mu podarilo zablokovať a pripísal si aj jeden plusový bod./

San Jose - Toronto 3:5 (3:2, 0:2, 0:1)

Góly: 6. Labanc (Karlsson, Ryan), 13. Pavelski (Burns, Karlsson), 19. Vlasic (Pavelski, Meier) - 3. Tavares (Marner, Rielly), 12. Kapanen (Marleau, Dermott), 23. Leivo (Ennis, Gauthier), 33. Kapanen (Marner), 54. Marner (Andersen)

Domov»Hokej»NHL»Tatar otvoril skóre zápasu, Arizona s Pánikom zdolala lídra konferencie