Košice oslavujú drvivé víťazstvo.
Košice oslavujú drvivé víťazstvo. (Autor: TASR)
SITA|16. nov 2018 o 19:28

Pozrite si súhrn piatkových výsledkov Tipsport ligy.

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Hokejisti HC Košice zvíťazili nad MHk 32 Liptovský Mikuláš 7:1 v piatkovom zápase 22. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2018/2019.

Hostia od začiatku duelu hraného v Spišskej Novej Vsi kontrolovali dianie na ľadovej ploche a v 9. minúte otvorili skóre zásluhou kapitána Ladislava Nagya, na ktorého do prestávky ešte nadviazal Petr Kafka.

Po zmene strán síce prišlo zníženie domácich z hokejky Tomáša Nádašdiho, ale zvyšok stretnutia patril hráčom z metropoly východu.

V druhom dejstve presne namierili Tomáš Netík, Jakub Suja a Marcel Haščák, ktorý sa presadil aj v úvode tretej tretiny.

Definitívnu bodku za súbojom dal presným zásahom fínsky obranca Jere Pulli. Košičania zostávajú po reprezentačnej prestávke stopercentní.

V priebehu štyroch dní zvládli tretí zápas a získali plný počet bodov, vďaka čomu si poistili druhé miesto v tabuľke.

Naopak, Liptovský Mikuláš zaznamenal druhú prehru za sebou, keďže v stredu podľahol Popradu.

Tipsport liga, 22. kolo: HK Nitra - HC 07 Detva: fotogaléria

16.11.2018

Poprad porazil majstra

Hokejisti Popradu zdolali Banskú Bystricu 2:1. V úvodnej tretine videli diváci až päť presilových hier, jediný gól však padol v oslabení.

V 19. minúte sa oň postaral Lukáš Paukovček. Hosťom sa podarilo vyrovnať v prostrednej časti zápasu po zásahu obrancu Benjamina Marshalla.

V záverečnej dvadsaťminútovke o štvrtom víťazstve domácich z ostatných piatich duelov rozhodol Paukovček, ktorý sa po oslabení presadil aj v presilovej hre.

Podtatranci sa trojbodovým víťazstvom udržali na tretej priečke tabuľky.

Zvolen nedal šancu Žiline

Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili na ľade Žiliny jednoznačne 5:1. O osude duelu posledného a prvého mužstva tabuľky bolo prakticky rozhodnuté už po prvej dvadsaťminútovke, v ktorej Zvolenčania dosiahli štyri presné zásahy.

Postupne sa presadili Michael Vandas, Peter Zuzin, Rastislav Špirko aj Michal Chovan.

V úvode druhej tretiny zvýšil už na rozdiel piatich gólov Milan Kytnár. V záverečnej časti hry zaznamenal čestný úspech domácich Žilinčanov Jakub Ručkay.

Štvrtá prehra Trenčína po sebe

Hokejisti Dukly Trenčín potvrdili výsledkovú krízu aj v piatkovom stretnutí, keď podľahli Novým Zámkom jednoznačne 0:4.

Skóre zápasu otvoril na konci prvej tretiny Richard Ondrušek. Druhá tretina bola dlho bezgólová, ale v jej závere sa presadil vo vlastnom oslabení len tri sekundy pred odchodom do kabín Tomáš Urban.

V záverečnej dvadsaťminútovke prekonal domáceho brankára aj Andreas Štrauch a svoj druhý presný zásah pridal Urban, ktorý tak upravil na konečných 0:4.

Hokej - Tipsport liga 2018/2019 - 22. kolo - piatok:

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC Košice 1:7 (0:2, 1:3, 0:2)

Góly: 26. Nádašdi (M. Uram) -9. L. Nagy, 17. Kafka (Netík, Suja), 26. Netík (Kafka, Suja), 29. Suja (Netík, Kafka), 34. M. Haščák (L. Nagy), 44. M. Haščák (L. Nagy), 49. Pulli (Žitný)

Vylúčení: 1:5 na 2 min, navyše Koch (Košice) 10 minút za vrazenie na mantinel, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Kalina, Rencz - Stanzel, Árkovics, 750 divákov

Liptovský Mikuláš: Kislicyn - R. Suchý, Kurali, P. Horváth, J. Nemec, M. Bača, Nádašdi, Fereta, Mezovský - Róbert Huna, Richard Huna, Kriška - J. Sukeľ, Oško, M. Uram - Vybiral, A. Tamáši, Števuliak - Piatka, Uhrík, A. Lištiak

Košice: Habal - Dudáš, McDowell, Šedivý, Čížek, Pulli, Koch, Lenďák - L. Nagy, Brophey, M. Haščák - Kafka, Suja, Netík - Šoltés, Galamboš, Spilar - Klíma, Krajňák, Žitný - Š. Petráš

HK Poprad - HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Góly: 19. L. Paukovček (K. Karalahti, D. Bondra), 49. L. Paukovček (P. Koyš) - 35. B. Marshall (Higgs, Selleck)

Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Fridrich, Goga - Orolin, Durmis

Poprad: Vošvrda - Salija, Petran, Ťavoda, Š. Fabian, K. Karalahti, Erving, Česánek - Kundrik, Mlynarovič, S. Takáč - P. Koyš, Zagrapan, Abdul - D. Bondra, Heizer, P. Svitana - Macík, L. Paukovček, Václav

Banská Bystrica: Baroš - B. Marshall, B. Miller, K. Sloboda, Mihálik, Kubka, I. Ďatelinka, Nemčík, - Asselin, Higgs, Selleck - Bartánus, É. Faille, A. Šťastný - Kabáč, Češík, Gabor - R. Varga, Zigo, Lichanec - Sojka

MsHK DOXXbet Žilina - HKM Zvolen 1:5 (0:4, 0:1, 1:0)

Góly: 49. J. Ručkay (Síkela) -1. Vandas (Špirko), 10. P. Zuzin, 14. Špirko (Vandas), 20. Michal Chovan (P. Zuzin), 23. Kytnár (Michal Chovan)

Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše Jenčík (Žilina) 10 minút za vrazenie na mantinel, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano (SR), Hoppe (Nem.) - Výleta, Tvrdoň (obaja SR), 519 divákov

Žilina: Fučík (od 21. Mikoláš) - Piegl, Kučný, Bagin, Jankovič, Matejka, Pastor, Marek Hudec, L. Dubeň - Balej, Podešva, Barta - Rudolf Huna, Surovka, Jenčík - Síkela, Húževka, J. Ručkay - Hrazdíra, Dominik Rehák, Milý

Zvolen: Tomek - M. Pufahl, Vandane, Zeleňák, D. Růžička, Ulrych, Drgoň, Pöyhönen - Handlovský, Špirko, Vandas - Obdržálek, Lušňák, Šišovský - Michal Chovan, Kytnár, P. Zuzin - S. Petráš, M. Halama, P. Halama

Hlasy po zápase:

Aleš Bachánek, asistent trénera Žiliny: "Začiatok duelu sme vôbec nezachytili, dostali sme v 17. sekunde gól. Neviem, či sme sa báli, alebo čo sa stalo, ale prvá tretina nám vôbec nevyšla. Začali sme viac korčuľovať a napádať, ale na zdramatizovanie zápasu to nestačilo."

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: "Zachytili sme úvod zápasu a o svojom víťazstve sme rozhodli už v prvej tretine. Ďakujem celému tímu za výborný výkon, od brankára až po posledného hráča."

MAC Budapešť (Maď.) - DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Góly: 20. J. Dudás (K. Nagy), 36. J. Brown (Dansereau), 44. Klempa (Bodó, J. Dudás), 59. B. Orban (Burt) - 30. Pance (Kulmala), 45. J. Milam (Kulmala, N. Crawford)

Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, M. Novák - Krajčík, Gegáň, 1670 divákov

Budapešť: Bálizs - J. Dudás, Negrin, Fejes, Burt, Bugár, Pozsgai, Kreisz - Bodó, C. Langkow, B. Orban - Dansereau, J. Brown, Klempa - Terbócs, K. Nagy, Szabad - Szigeti, Majoross, Odnoga

Miškovec: Vay - Kiss, N. Crawford, J. Milam, Szirányi, T. Slovák, Láda, Vojtkó - R. Harrison, J. Vas, Pance - Kulmala, Loiseau, Magosi - Somogyi, Galanisz, Miskolczi - Vincze, Hajós, Ritó

HK Nitra - HC 07 Detva 3:2 po predĺžení (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)

Góly: 30. Kerbashian (Majdan, Scheidl), 60. Blackwater, 61. M. Slovák (Lantoši, McCormack) - 20. Martin Chovan (Puliš, Ščurko), 25. Murček (Ščurko, Puliš)

Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše Richard (Nitra) 10 minút a Sládok (Detva) 5+DKZ za bitku, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner (SR), Babic (Maď.) - Synek (SR), Váczi (Maď.), 1920 divákov

Nitra: Šimboch - McCormack, Mezei, Morrison, Rais, Rácz, Miroslav Pupák, Korím - Blackwater, M. Slovák, Lantoši - Majdan, Kerbashian, Scheidl - B. Rapáč, Bortňák, Fominych - Buček, Čaládi, J. Šiška

Detva: Zalivin - Gachulinec, Martin Chovan, Hraško, Sládok, Šimon, F. Fekiač, Král, Kuklev - Puliš, Murček, Ščurko - R. Gašpar, V. Fekiač, Martin Ďaloga - Žilka, Matúš Chovan, Tibenský - M. Surový, P. Valent, Giľák

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Musím povedať, že hostia podali sympatický výkon. Na začiatku mal zápas úžasné tempo. Až som si hovoril, že či sa dá zvládnuť v takom tempe celých 60 minút. Žiaľ, pre nás, hostia išli do vedenia a to nám na pohode nepridalo. Sme radi, že sme otočili výsledok z 0:2, aj keď až v predĺžení. Verím, že do ďalších zápasov nám to pridá viac sebavedomia, ktoré v niektorých momentoch chýbalo. Bolo to kostrbaté a hráči sa vplyvom tlaku, že potrebujú vyhrať, natrápili v zakončení."

Josef Turek, tréner Detvy: "Odohrali sme veľmi dobrú prvú tretinu, v ktorej sme mali dobrý pohyb a vyhrali sme. V druhej tretine sme ešte odskočili súperovi na rozdiel dvoch gólov. Potom, sme častými vylúčeniami dostali Nitru do hry. Do tretej sme išli s tým, že budeme brániť výsledok a hrať na istotu. To sa aj stalo, dokonca sme mali aj pár šancí, keď sme mohli odskočiť späť na dva góly. Žiaľ, to sa nestalo a v závere sme nevyhodili puk v obrannom pásme a zápas išiel do predĺženia. Pred zápasom by sme bod brali, ale mali sme mať tri. Je to veľká škoda a som naštvaný, že sme to v závere nezvládli udržať."

HK Dukla Trenčín - MHC Mikron Nové Zámky 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Gól: 19. Ondrušek (Ľ. Buc, Slávik), 40. T. Urban (J. Jurík), 50. Štrauch (Bajtek, Kudla), 54. T. Urban (Kudla, Štrauch)

Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše Ölvecký (Trenčín) 10 minút za napadnutie hlavy a krku a Michal Novák (Nové Zámky) 10 minút za napadnutie rozhodcov, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: P. Jonák, Adamec - Kacej, Frimmel, 2943 divákov

Trenčín: M. Valent - Krejči, Rýgl, Holenda, L. Bohunický, L. Kovář, Gula, Luža - Sojčík, Ölvecký, Radivojevič - M. Hecl, Sádecký, Bartovič - J. Švec, Bližňák, T. Varga - O. Mikula, Dlouhý, D. Hudec - Ján Pardavý ml.

Nové Zámky: Košarišťan - Andersons, Kudla, Hain, M. Henderson, Ordzovenský, M. Novák, Hatala - Bajtek, T. Urban, Štrauch - Rogoň, Fábry, J. Jurík - Štumpf, Jakúbek, Nejezchleb - Slávik, Ondrušek, Ľ. Buc

Peter Oremus, tréner Trenčína: "Víťazstvo Nových Zámkov je úplne zaslúžené. pretože ich hráči boli lepší vo všetkých činnostiach. Momentálne sa nachádzame v zložitej situácii, nepriaznivé výsledky sú proti nám, ale nesmieme mať hlavy dole a kompletne všetci musíme zapracovať na zlepšení tak, aby sa to priaznivo prejavilo už v najbližšom zápase."

Milan Jančuška, tréner Nových Zámkov: "Hrali sme veľmi dobre, kvalitne sme kombinovali a pohybovali sa, k tomu sme vyhrávali osobné súboje. Na tento zápas sme sa takticky pripravili naozaj dôkladne a teší ma, že hráči všetky pokyny splnili do poslednej bodky."

Domov»Hokej»Slovensko»Nové Zámky prehĺbili mizériu Trenčína, Košice deklasovali Mikuláš