Francúzi prehrali prvýkrát ako majstri sveta 2018. Nemci tak zostúpili

Holandsko oslavuje dôležité víťazstvo.
Holandsko oslavuje dôležité víťazstvo. (Autor: TASR/AP)
TASR|16. nov 2018 o 23:28

Súhrn piatkových výsledkov Ligy národov 2018/2019.

BRATISLAVA. Futbalisti Holandska zdolali v piatkovom šlágri Ligy národov úradujúcich majstrov sveta Francúzov 2:0.

Postup na finálový turnaj majú vo vlastných rukách, pred pondelňajším záverečným zápasom 1. skupiny A-divízie s Nemeckom zaostávajú za Francúzmi o bod.

Nemecko zostúpi do B-divízie.

Holanďania nastúpili s povzbudivou domácou bilanciou, v predchádzajúcich štyroch súťažných dueloch na vlastnom trávniku zvíťazili so skóre 13:1.

Navyše na rotterdamskom štadióne De Kuip uspeli v štrnástich súbojoch za sebou.

Prvá prehra šampióna MS 2018

O natiahnutie série sa snažili hneď od začiatku, keď kontrolovali vývoj, v úvodných minútach sa držanie lopty na ich kopačkách blížilo k 80 percentám.

Prvú väčšiu šanci však mali Francúzi, po hlavičke Griezmanna zasiahol brankár Cillessen.

Domáci sa presadili, Georginio Wijnaldum potrestal v 44. minúte chybu francúzskej obrany a zariadil polčasové vedenie 1:0.

Holanďania si v druhom polčase strážili náskok, mohli ho dokonca zvýšiť, no Lloris dvakrát vychytal Dumfriesa.

Úspech domácich spečatil v nadstavenom čase Memphis Depay z jedenástky. Francúzsko utrpelo prvú prehru v pozícii šampióna MS 2018.

Nemci zostupujú

Holanďania majú na konte šesť bodov, Francúzi sedem, svoj zisk však už nemôžu obohatiť.

Nemci s jediným bodom bez ohľadu na výsledok posledného merania síl poputujú do nižšej divízie, Holanďanom v pondelok stačí na prvenstvo v tabuľke remíza vďaka lepšej vzájomnej bilancii s momentálnym lídrom.

V A-divízii si v nasledujúcej edícii zahrá Dánsko, ktoré si postup zo 4. skupiny "béčka" zabezpečilo víťazstvom na ihrisku Walesu 2:1. Z tejto skupiny vypadlo Írsko.

Góly:
10. De Barr, 78. Priestley - 27., 48., 52. a 54. Movsisjan, 66. Kartašjan, 90.+4 Karpetian

Tabuľka:

1.Macedónsko540110:512
2.Arménsko530212:69
3.Gibraltár52035:116
4.Lichtenštajnsko51045:103

Domov»Futbal»Reprezentácie»Liga národov»Francúzi prehrali prvýkrát ako majstri sveta 2018. Nemci tak zostúpili