Jason Dickinson strieľa rozhodujúci gól v zápase Dallas - Boston.
Jason Dickinson strieľa rozhodujúci gól v zápase Dallas - Boston. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|17. nov 2018 o 06:46

Iba jediný zápas nemusel ísť do predĺženia či nájazdov.

NEW YORK. Hokejisti Bostonu Bruins prehrali v noci na sobotu v zámorskej NHL na ľade Dallasu 0:1 po predĺžení.

Víťazný gól Stars strelil v 62. minúte Jason Dickinson.

Brankár Tuukka Rask sa vrátil do kádra Bostonu po trojdňovom voľne, ktoré si vyžiadal, aby vyriešil nešpecifikované súkromné záležitosti.

Fín inkasoval iba raz a predviedol 36 úspešných zákrokov.

Oba tímy trápia zranenia

Jeho brankársky kolega Slovák Jaroslav Halák sledoval zápas zo striedačky. V zostave Bruins chýbal aj kapitán Zdeno Chára, ktorý sa so zranením v dolnej časti tela už vrátil z tripu domov.

Predĺženie nebolo naším priateľom.

Bruce Cassidy, tréner Bostonu

Bruins chýba zo zdravotných dôvodov až šesť obrancov, s absenciami sa musí vyrovnať aj Dallas, a tak až traja zadáci absolvovali v tomto stretnutí debut v NHL - v drese Stars Gavin Bayreuther, v drese Bruins Jakub Zbořil a Connor Clifton.

Oba tímy predtým už dlho nezažili zápas, ktorý sa po 60 minútach skončil bez gólov - Dallas od marca 2009, Boston od apríla 2012.

"Predĺženie nebolo naším priateľom. Nemali sme puk pod kontrolou a súperovi umožnili prečíslenia. Nezaslúžili sme si vyhrať," priznal po zápase tréner Bruins Bruce Cassidy.

Budaj je chorý

Hráči Los Angeles sa po troch prehrách radovali z plného bodového zisku, na ľade Chicaga zvíťazili 2:1 po samostatných nájazdoch.

V bránke Kings dostal prvýkrát od začiatku zápasu šancu mladík Calvin Petersen a za dôveru sa trénerom odvďačil výborným výkonom ozdobeným 34 úspešnými zákrokmi.

Dvadsaťštyriročný Američan v rozstrele zneškodnil pokusy Jonathana Toewsa i Patricka Kanea, na strane Kings premenili svoje nájazdy veteráni Iľja Kovaľčuk a Anže Kopitar.

Petersen odchytal iba svoj druhý zápas v NHL, v tom prvom však naskočil do hry ako náhradník.

"Prežívam najkrajšie pocity na svete. Samozrejme, chlapci predo mnou neskutočne tvrdo bojovali. Takýto koniec duelu je skvelý. Pravdepodobne to bol najzábavnejší zápas v mojom živote," vyznal sa pre zámorské médiá hrdina stretnutia.

Trápiaci sa Blackhawks prehrali deviaty duel z uplynulých desiatich. Prvý zápas odohral po výmene z Pittsburghu švédsky krídelník Carl Hagelin, pri premiére v drese Kings ale nebodoval.

Slovák Peter Budaj bol celý zápas na striedačke LA, podľa zámorských médií ho trápi chrípka a vynechal ranné rozkorčuľovanie.

Ovečkin stúpa v historickom poradí

Colorado bez Marka Daňa podľahlo doma obhajcovi titulu Washingtonu 2:3, slovenský útočník bol zdravým náhradníkom.

O výhre Capitals rozhodol v 22. sekunde predĺženia švédsky tvorca hry Nicklas Bäckström, ktorý v presilovke potrestal faul Iana Colea.

Bäckström prihral aj na gól Alexandra Ovečkina, ruský kanonier sa so 681 gólmi v základnej časti a play off dotiahol na Dina Ciccarelliho na 17. mieste historického poradia NHL.

Rovnako sa nezmestil do zostavy ani obranca Martin Marinčin, jeho Toronto uspelo v Anaheime 2:1 po predĺžení.

Maple Leafs iba druhýkrát v klubovej histórii a po prvýkrát od roku 1995 ukončili trojzápasový trip v Kalifornii s bezchybnou bilanciou.

Zábavná momentka zo zápasu Anaheim - Toronto.
Zábavná momentka zo zápasu Anaheim - Toronto. (Autor: TASR/AP)

NHL 2018/2019 - základná časť:

Dallas - Boston 1:0pp (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)

Gól: 62. Dickinson (Janmark)

Brankári: Bishop - Rask, strely na bránku: 37:23

/brankár Jaroslav Halák (Boston) sledoval duel zo striedačky/

/obranca Zdeno Chára (Boston) nehral, je zranený/

Winnipeg - Buffalo 1:2sn (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 2:3)

Góly: 28. Connor (Laine, Little) - 41. Skinner (Eichel, Dahlin), rozhodujúci sam. nájazd Sheary

Brankári: Brossoit - Hutton, strely na bránku: 26:32

Chicago - Los Angeles 1:2sn (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:2)

Góly: 43. Saad (Toews, Forsling) - 31. Toffoli, rozhodujúci sam. nájazd Kovaľčuk

Brankári: Crawford - Petersen, strely na bránku: 35:32

/brankár Peter Budaj (LA) sledoval duel zo striedačky/

Colorado - Washington 2:3pp (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)

Góly: 2. Söderberg (Jost, Barrie), 58. C. Wilson (Calvert, Cole) - 28. Devante Smith-Pelly (Stephenson, Boyd), 39. Ovečkin (Bäckström, T. Wilson), 61. Bäckström (Carlson, T. Wilson)

Brankári: Grubauer - Copley, strely na bránku: 26:29

/útočník Marko Daňo (Colorado) nehral/

Las Vegas - St. Louis 1:4 (1:1, 0:3, 0:0)

Góly: 7. Carrier (Bellemare, Theodore) - 7. O´Reilly (Tarasenko, Schwartz), 28. O'Reilly (Schwartz, Tarasenko), 37. B. Schenn (Edmundson, Bozak), 38. Sundqvist (Dunn)

Brankári: Fleury - Allen, strely na bránku: 33:35

Anaheim - Toronto 1:2pp (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)

Góly: 39. Aaberg (Ritchie, Henrique) - 6. Marleau (Gardiner, Kadri), 64. Rielly (Marner)

Brankári: Gibson - Sparks, strely na bránku: 39:35